Informace pro novináře

Tiskové zprávy MěÚ Blansko

zveřejněné články
vydané tiskové zprávy


Zveřejněné články

Cena tepla v CZT pro rok 2022 zatím není jasná. Zastupitelé podpořili záměr vypovědět firmě ZT energy smlouvu

zveřejněno: 16.12.2021, tiskové zprávy, přečteno: 667×

Město stále řeší problematiku ceny tepla na rok 2022 v soustavě Centrálního zásobování teplem (CZT). Situací se na svém 14. zasedání v úterý 14. prosince zabývali také blanenští zastupitelé. Po více než tříhodinové diskuzi nakonec podpořili názor rady města, která kvůli chybějícím podkladům od dodavatele tepla, firmy ZT energy s.r.o., odmítla schválit konkrétní částku za jeden gigajoule (GJ) tepla po příští rok.


Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2022. Třetina peněz opět půjde na investice

zveřejněno: 14.12.2021, tiskové zprávy, přečteno: 716×

S více než šesti sty miliony korun bude v příštím roce hospodařit město Blansko. Rozpočet na rok 2022 schválili zastupitelé na svém zasedání v úterý 14. prosince 2021. Hlasovalo pro něj všech 22 přítomných zastupitelů, proti nebyl nikdo. Zastupitelstvo schválilo rozpočet města Blanska na rok 2022 v celkové výši 604 236 000 korun. Hospodařit bude město s částkou o více než 33 milionů vyšší než vloni, příjmy i výdaje jsou opět vyrovnané.


Dopravní omezení na průtahu Blanskem končí. Motoristé mohou využívat nový kruhový objezd u Penny marketu

zveřejněno: 30.11.2021, tiskové zprávy, přečteno: 2343×

Více než čtyři měsíce trvající dopravní omezení na hlavním průtahu Blanskem končí. Od úterý 30. listopadu je průjezdný nový kruhový objezd u Penny marketu. Okružní křižovatka, kvůli které byla od 12. července uzavřená hlavní dopravní tepna ve městě, je první částí stavby nového přemostění na Staré Blansko. Dělníci už dokončili práce na silnici, v následujících dvou týdnech ale budou dokončovat práce na chodnících v okolí kruhového objezdu. Místem je proto nutné projíždět se zvýšenou opatrností.


Radní doporučili zastupitelům vypovědět smlouvu se ZT energy, pokud nedodá podklady k ceně tepla v soustavě CZT

zveřejněno: 29.11.2021, tiskové zprávy, přečteno: 991×

Stále nejistá zůstává situace ohledně ceny tepla v blanenské soustavě centrálního zásobování teplem (CZT). Provozovatel soustavy a současně dodavatel tepla, firma ZT energy s. r. o., razantně navýšil všem odběratelům zálohy za teplo na listopad a prosinec 2021. Město, které je vlastníkem soustavy, o tom předem neinformoval. Cenu tak nemohli předem projednat ani zastupitelé, kteří vždy v prosinci schvalují kalkulaci ceny tepla na další kalendářní rok. Blansko se proto obrátilo na Energetický regulační úřad (ERÚ). Nyní zvažuje výpověď smlouvy se ZT energy. Situací se budou zabývat zastupitelé.


Vyjádření města k aktuální situaci v blanenské soustavě centrálního zásobování teplem

zveřejněno: 10.11.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1255×

Vzhledem k aktuální situaci v blanenské soustavě centrálního zásobování teplem (CZT), kdy provozovatel soustavy a současně dodavatel tepla firma ZT energy s. r. o. razantně navýšil všem blanenským odběratelům zálohy za teplo za listopad a prosinec 2021, bychom vás rádi informovali o krocích, které město v posledních dnech a týdnech činí a zasadili tak vše do kontextu. Ačkoli s ohledem na průběh řešení sporných záležitostí mezi městem a provozovatelem soustavy CZT není možné zveřejňovat detaily, považujeme za nezbytné shrnout nejdůležitější fakta k této věci.


V hlasování Společně PRO Blansko zvítězilo zastřešené posezení na Klepačově

zveřejněno: 04.11.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1252×

Na nové zastřešené posezení u hřiště se mohou v příštím roce těšit v místní části Blanska-Klepačově. Projekt totiž získal nejvíce hlasů ve třetím ročníku participativního rozpočtu Společně PRO Blansko. Do hlasování se letos zapojilo 1020 lidí, vítězný projekt podpořilo 422 hlasujících. Druhý skončil námět na pumptrack – okruh pro jízdu na kole tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, třetí příčka patří návrhu na úpravu sportovního hřiště na Podlesí.


Vyberte nejlepší projekt participativního rozpočtu Společně PRO Blansko

zveřejněno: 18.10.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1611×

Celkem šest projektů lidé navrhli ve 3. ročníku participativního rozpočtu Společně PRO Blansko. Město stejně jako loni vyčlení z rozpočtu 600 tisíc korun a návrh, který u veřejnosti získá nejvíce hlasů, v příštím roce zrealizuje. Nápady se totiž týkají vylepšení či doplnění veřejného prostranství v majetku města. Hlasovat o zaslaných námětech můžete ode dneška, pondělí 18. října, do 1. listopadu.


Město otevřelo nový skatepark na Sportovním ostrově

zveřejněno: 24.09.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1618×

Nové zázemí pro milovníky skateboardů, kol i koloběžek nebo třeba in-linových bruslí nabízí Sportovní ostrov Ludvíka Daňka. Město tam otevřelo nový skatepark. Zázemí pro jezdce všech věkových kategorií vyrostlo na místě původního skateparku, který už nevyhovoval. Za nový povrch i překážky rozmístěné na ploše okolo 700 metrů čtverečních město zaplatilo zhruba 2,5 milionu korun.


Kryté lázně se uzavřely. Město urychlí přípravu projektu na stavbu nové budovy

zveřejněno: 22.09.2021, tiskové zprávy, přečteno: 2266×

Zajistit nejnutnější opravy a udržet kryté lázně v provozu do doby, než bude připravený projekt na nový bazén. To byl záměr města poté, co plány na vybudování moderní budovy na místě té staré odsouhlasili v prosinci 2019 zastupitelé. Letos před prázdninami tento postup potvrdili, když odsouhlasili podobu nové budovy s několika bazény, wellness částí i fit centrem za 276 milionů korun. Služby Blansko, které lázně provozují, proto zahájily nejnutnější vysprávky střechy a plánovaly napuštění bazénu a obnovení plavání už od pondělí. Plavat se ale nebude. Uzavření lázní nyní potvrdili zastupitelé.


Zájemci si poprvé prohlédli novou školní jídelnu i zázemí kuchyně ZŠ TGM

zveřejněno: 02.09.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1390×

Desítky lidí dnes využily možnost navštívit zázemí nové jídelny ZŠ TGM na Rodkovského ulici. Při komentovaných prohlídkách si zájemci mohli prohlédnout také novou školní kuchyni a další prostory, které od loňského července vyrostly díky téměř šedesátimilionové investici města v areálu školy na místě bývalých pozemků pro pěstitelské práce a v jejich okolí. Součástí prohlídky byla také ochutnávka jídel a setkání se zaměstnanci školy i vedením města. To v úpravách prostranství u základní školy pokračovalo i o prázdninách, kdy proběhla demolice nevzhledného přístavku bývalé školní jídelny.


Stavba nové okružní křižovatky u Sportovního ostrova začne 30. srpna

zveřejněno: 23.08.2021, tiskové zprávy, přečteno: 4738×

Už za týden, v pondělí 30. srpna 2021, začne stavba nového kruhového objezdu na křižovatce Mlýnská x Poříčí. Dlouho připravovaný projekt má zlepšit dopravu na páteřní komunikaci Blanskem i spojení se Sportovním ostrovem Ludvíka Daňka. Stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku křižovatky. Součástí stavby bude také oprava vodovodu a části sítí. Objízdná trasa povede středem města přes náměstí Svobody a náměstí Republiky. Hotovo má být do konce listopadu.


Začala demolice školní jídelny s kuchyní ZŠ TGM. Zbourají ji za tři dny.

zveřejněno: 15.07.2021, tiskové zprávy, přečteno: 1269×

Ve čtvrtek začala demolice bývalé školní jídelny a kuchyně ZŠ TGM. Třítunové stříhací nůžky se zakously do pro mnohé nevzhledného přístavku v Rodkovského ulici, který v 70. letech doplnil hlavní budovu školy. Demolice skeletu budovy bude trvat do pondělí. Na jejím místě vyroste nový hlavní vchod, promění se celé prostranství u vstupu i navazující prostory v přízemí budovy. Dělníci už před pár týdny v areálu školy dokončili novou kuchyni a jídelnu, která žákům a učitelům začne sloužit letos v září. Práce jsou součástí projektu za 86 milionů korun, který plně hradí město ze svého rozpočtu.


V Blansku zahájili stavbu přemostění za více než čtvrt miliardy korun

zveřejněno: 12.07.2021, tiskové zprávy, přečteno: 4256×

Práce na projektu mostu vedoucího přes železniční trať a řeku Svitavu na Staré Blansko dnes odstartovaly. Základní kámen stavby přemostění symbolicky poklepali zástupci vedení města Blanska, Jihomoravského kraje, Správy a údržby silnic JMK, Správy železnic i zástupci firmy Metrostav DIZ coby zhotovitele. Spojnice mezi dvěma částmi Blanska, které rozděluje železniční koridor, vyjde na více než 264 milionů korun. Hotová by měla být do listopadu 2022.


O prázdninách ve městě začne několik dopravních staveb

zveřejněno: 06.07.2021, tiskové zprávy, přečteno: 2809×

V Blansku se letos podařilo posunout do fáze realizace celou sérii dopravních staveb. V sobotu 19. června se podařilo otevřít průjezd po hlavním tahu centrem města. Na něm na více než tři měsíce řidiče vystřídali dělníci. Zajistit bylo nutné rekonstrukci téměř stoletého vodovodu a kanalizace včetně domovních přípojek.


Město vyhlašuje 3. ročník participativního rozpočtu. Lidé už mohou posílat své nápady

zveřejněno: 25.06.2021, tiskové zprávy, přečteno: 876×

Již potřetí Blansko nabízí místním, aby přímo rozhodli, na jaké projekty půjde část peněz z městského rozpočtu. Zastupitelé tento týden schválili částku 600 tisíc korun, kterou v příštím roce uvolní na realizaci vítězného projektu dalšího ročníku participativního rozpočtu Společně PRO Blansko. Náměty na projekty, které by mohly doplnit či vylepšit veřejná prostranství v Blansku, mohou zájemci podávat už nyní. Na podzim vítěze určí veřejnost pomocí hlasování.


Vydané tiskové zprávy

zveřejněno: 10. 10. 2019 13:02 h
TZ cyklostezka ČKD – Skalní mlýn

zveřejněno: 10. 10. 2019 13:01 h
TZ aktuální uzavírky v Blansku

zveřejněno: 23. 9. 2019 13:42 h
TZ pečovatelské služby – týden sociálních služeb

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:48 h
TZ ZŠ Dvorská lezecká stěna, ZŠ Erbenova elektroinstalace

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:45 h
TZ živnostenského úřadu k dopékání pečiva

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:44 h
TZ čištění kanálových vpustí

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:42 h
TZ Přemostění na Staré Blansko

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:41 h
TZ Dotace na ztrátový obchod v Lažánkách neprošla

zveřejněno: 20. 9. 2019 12:39 h
TZ Do bývalé hasičky se přestěhuje informační kancelář a bude tam i víceúčelový sál

zveřejněno: 15. 7. 2019 16:14 h
TZ Veřejná sbírka na pomoc rodině z Lažánek vynesla téměř 60 tisíc

zveřejněno: 24. 6. 2019 16:12 h
TZ stanové tábory

zveřejněno: 24. 6. 2019 16:11 h
TZ Nové hořáky na kotle budou stát přes dva miliony korun

zveřejněno: 24. 6. 2019 16:10 h
TZ Letní otevírací doba informační kanceláře 2019

zveřejněno: 24. 6. 2019 16:07 h
TZ o hospodaření města za rok 2018

zveřejněno: 24. 6. 2019 16:06 h
TZ Druhá etapa regenerace sídliště Zborovce

zveřejněno: 24. 5. 2019 11:28 h
TZ Myslivecký rok

zveřejněno: 24. 5. 2019 11:28 h
TZ Poplatky za psy – novinky

zveřejněno: 24. 5. 2019 11:28 h
TZ Pravní elektronický systém

zveřejněno: 24. 5. 2019 11:28 h
TZ Psychiatrická péče VIZDOM

zveřejněno: 24. 5. 2019 11:28 h
TZ Územní studie krajiny

            aktualizováno: 4. 9. 2020, 12:44 h