Městské byty a štěnice

vložil M.B. » 13. 7. 2018, 08:34

Dobrý den chci se zeptat bydlím v městském bytě na ulici A.Dvořaka v Blansku a chtěla bych se zeptat proč město nijak nereaguje na výskyt štenic v domě?! Už vás kontaktovala jedna najemnice a nic se nejede. Proč město nedá aspoň na nástěnku v dome nějaké oznámení o výskytu štenic v domě ať si i ostatní nájemníci můžou zkontrolovat byt a nějak to řešit. Myslím si že o tomle by měli vědět všichni nájemníci v domě!


Ilona Peterková, 27. 7. 2018, 07:12

Vážený tazateli, 

výskyt štěnic v bytovém domě na ulici Ant. Dvořáka 4a nám byl oznámen dvěma nájemci ve stejném patře bytového domu. Zásah byl proveden odbornou firmou a byla provedena kontrola sousedních bytů, kde nebyly spatřeny znaky výskytu štěnic.

Na nástěnku jsme zatím žádnou informaci nedali, protože se jedná o lokální výskyt, který byl včas zachycen a ihned byl proveden zásah. Uvedenou oblast i nadále sledujeme. V případě opakovaného výskytu by byla provedena rozsáhlejší kontrola bytů a byli by informováni i ostatní nájemci.

Bohužel může nastat i situace, kdy si nájemce zajistí zásah sám nekvalifikovanou firmou, nebo neprovede veškerá opatření, která jsou doporučována. V takovém případě se o této skutečnosti ani pronajímatel nemusí dozvědět a nemůže vzniklou situaci řešit tak, aby nedocházelo k šíření štěnic do okolních bytů.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Ilona Peterková
odbor komunální údržby, kancelář č. 13, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
peterkova@blansko.cz | 516775132 |


            aktualizováno: 15. 3. 2022, 12:49 h