Zbytečný novoroční ohňostroj

vložil Daja Nečasová » 1. 1. 2019, 18:07

Opravdu je nutné pořádat novoroční ohňostroj? Rambajsu a smradu si člověk užije od blbounů, kteří odpalují rachejtle prakticky od Štědrého dne, dosyta. V některých městech už na to přišli, že to není krásná podívaná, ale jen další hluk do té záplavy. Nemohlo by město Blansko tyto peníze raději dát na něco potřebného?


Petra Skotáková, 9. 1. 2019, 08:43

Vážená paní Nečasová,

novoroční ohňostroj realizovaný Kulturním střediskem města Blanska je tradicí vzešlou ze zájmu našich občanů o tuto podívanou. Právě proto, aby mohly světelnou podívanou shlédnout i děti, přesunul se ohňostroj až na podvečer Nového roku.

Souhlasíme s Vámi, že hluk způsobený odpalováním zábavní pyrotechniky byl v posledním prosincovém týdnu nepříjemný. Odpalování pyrotechniky v době od 06:00 – do 22:00 však není nijak omezeno, v době od 22:00 do 06:00 hodin je potom limitováno dobou nočního klidu. Záleží tedy na zodpovědnosti každého z nás, zda tuto dobu respektuje, nebo nerespektuje. Odpalování zábavní pyrotechniky lze na území celého města striktně zakázat přijetím Obecně závazné vyhlášky, nicméně dřívější zastupitelstvo tuto cestu nevolilo z důvodu jen obtížně vymožitelného dodržování takovéto vyhlášky.

Každé vynaložení finančních prostředků z rozpočtu města má své opodstatnění, na jehož důležitost lze jistě nahlížet různou optikou. Konkrétně náklady na realizaci ohňostroje jsou vynaloženy z prostředků alokovaných na kulturní záležitosti, proto se domníváme, že jejich využití je zcela v pořádku.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Mgr. et Mgr. Petra Skotáková, vedoucí odboru
odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy, kancelář č. 413, pskotakova@blansko.cz | 516775270 | 602584106


            aktualizováno: 15. 3. 2022, 12:49 h