Jed na potkany v trávníku

vložil Jan Pokorný » 21. 1. 2019, 15:50

Dobrý den, dnes jsem byl upozorněn náhodným kolemjdoucím na přítomnost jedu na potkány na trávnících ulic Chelčického. Rád bych se Vás zeptal, zda s tím má město Blansko něco společného? Jestliže ano, jakým způsobem jste informovali občany o výskytu tohoto jedu a zda-li Vám přijde v pořádku nasazovat jed do míst, kde obyvatelé venčí své mazlíčky. Děkuji.


Martin Sklář, 22. 1. 2019, 11:40

Vážený pane Pokorný,

deratizace města v současné době neprobíhá. Zimní etapa byla ukončena v listopadu 2018 a zahájení jarní etapy deratizace je plánováno předběžně  na březen tohoto roku. Z bezpečnostních důvodů nejsou nástrahy nikdy položeny na přístupných místech a prostranstvích, ale jsou kladeny do kanalizační sítě, do nor a stezek hlodavců. Doba kladení nástrah je omezena. Před započetím deratizace vždy upozorňujeme občany, aby v průběhu celé akce věnovali zvýšenou pozornost zejména malým dětem, volně pobíhajícím psům a kočkám tak, aby nedošlo k vyhrabání nástrah a jejich náhodnému pozření.

Z výše uvedeného vyplývá, že město nemá s přítomností otrávených nástrah na trávnících ulic Chelčického nic společného. Váš podnět proto předáváme Městské policii Blansko k dalšímu šetření.

Ing. Martin Sklář, vedoucí odboru
odbor komunální údržby, kancelář č. 15, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
sklar@blansko.cz | 516775130 |


            aktualizováno: 15. 3. 2022, 12:49 h