V Blansku se vyrábí kompost s certifikátem z Moravského krasu

vložil Erik Celý » 3. 5. 2020, 19:20

Dobrý den, jak je možné, že článek na vašem webu tvrdí, že "V Blansku se vyrábí kompost s certifikátem z Moravského krasu", když daná provozovna třebíčské firmy v Moravském krasu vůbec neleží? Erik Celý


Pavla Komárková, 5. 5. 2020, 15:23

Vážený pane Celý,

značku Moravský kras regionální produkt uděluje Místní akční skupina Moravský kras. Mohou ji získat ubytovací a stravovací služby, zážitky a také výrobky a produkty (potraviny a zemědělské produkty, řemeslné výrobky a umělecká díla, přírodní produkty atp.). Společným rysem všech držitelů značky je původ v turistické oblasti Moravského krasu a blízkého okolí (dále zaručená kvalita nabízených výrobků i služeb, vysoký podíl ruční práce a přímá vazba na region a tradice). Teritoriální vymezení tedy nutně není vázané přímo na území Chráněné krajinné oblasti Moravský kras, ale týká se turistické oblasti, která je širší než hranice CHKO – zahrnuje území od Ochozi u Brna na jihu až k Velkým Opatovicím na severu.

Podrobnosti: najdete na stránkách MAS Moravský kras (http://www.mas-moravsky-kras.cz/karsticum-/), pžesné vymezení turistické oblasti zde (http://moravskykras.eu/)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 10. 3. 2021, 08:37 h