Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Akce v Blansku a částech města

Nejvýše v přehledu jsou uvedeny vícedenní probíhající akce.

Chybí zde nějaká akce? Dejte nám o ní vědět.

 

  únor     březen     duben     květen     červen     červenec     srpen     září  


7. prosince 201929. února 2020, 15:00 h, Dům přírody Moravského krasu, Blansko

Srdečně zveme na vernisáž výstavy vápenců z Moravského krasu. Vernisáž s přednáškou geologa pana Ing. Jiřího Šafaříka, CSc.  se uskuteční v sobotu 7. prosince 2019 v 15 hodin v prostorách Domu přírody.

Výstava bude k vidění na Domě přírody až do konce února 2020.

Pořádá: Dům přírody Moravského krasu

výstava


únor

7. února 202029. února 2020, foyer kina, Blansko

Výstava oceněných fotografií fotosoutěže „Podzim na Blanensku“.

Pořádá: KSMB

výstava


8. února 202015. března 2020, Galerie města Blanska, Blansko

Zdeněk Táborský: Galerie na plotě
Výstava Zdeňka Táborského představuje tvorbu blanenského malíře a s ní spjatý příběh Galerie na plotě. Autor ji provozoval v 70. letech na zahradě svého – dnes již neexistujícího domu – který stával kousek před Blanskem. Jejím prostřednictvím se vztahujeme k výzkumu lokální historie a zároveň začleňujeme Táborského příběh a tvorbu do narativu současného umění. Hledáme způsob, jak nahlížet na tvorbu umělce – samouka a to z perspektivy jeho vlivu na formování kulturní identity Blanska a jeho okolí, tedy místa, kde prožil svůj život a které ve své tvorbě senzitivně zaznamenával.
Projekt vzniká ve spolupráci s Táborského rodinou a místními občany, kteří na výstavu zapůjčili autorovy obrazy. Jedná se převážně o krajinomalbu, portrét a zátiší, přičemž je to právě místopis Blanska a jeho okolí, který tvoří stěžejní motiv Táborského děl.

Nad výstavou Z.Táborského převzal záštitu starosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Kurátorka Jana Písaříková
///
Tomáš Malíček: Papírová hnízda se svíjejí do ulity a tuhnou
Název výstavy tvoří úryvek z textu Dům daleko Věry Linhartové. Volně se propojuje s pojmy, které asociují kresby a malby blanenského umělce Tomáše Malíčka. I když navenek zachycují zdánlivě opačný pohyb. Věra Linhartová popisuje rozpad jednoho domu v nevymezeném čase, přeměnu skupenství, zvětrávání kamene, proměnu hmoty v písek a písek v mořskou pěnu. Tomáš Malíček naopak staví a formáty papírů nechává prorůstat organickými struktury. Čas je v jeho práci jednou z výrazných témat. Podle vlastních slov potřebuje autor na zaplnění jednoho papíru formátu A4 přibližně 30 hodin. Zachycené krystaly se prolínají z papíru na papír, rostou, rozpínají se a z desítek pokreslených formátů A4 můžeme odečíst rozvíjející se monument, tisíce hodin a víc než sto tisíc minut koncentrované práce. Možný převod, transkripci lze tušit také na úrovni znaku. Prozrazuje ho pečlivý zájem o základní stavební buňky zobrazených krystalů, mechů nebo pěn. Na některých místech na sebe ornament, znak, zřetelněji přejímá funkci písma a ukrývá sdělení. Způsob práce Tomáše Malíčka i používané tvarosloví ne náhodou evokují buddhistické mandaly, klínové písmo nebo runy a odkazují tak na autorův zájem o mystiku a kontemplaci.

Kurátorka Ivana Hrončeková

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


27. února 202031. prosince 2020, Zámek Blansko, Blansko

Od 27. února si budete moci prohlédnout výstavu ze sbírek plzeňského Kočovného muzea. Expozici Bydlení na blanenském zámku obsadí panenky – malé, velké, tlusté i tenké.

Prohlídka výstavy je součástí komentované prohlídky stálých expozic bez příplatku.
Mimo sezonu budou panenky k vidění i v sobotu při prohlídkách zámku ve 13 a v 15.30. Ve všední dny a v sezoně častěji dle aktuálního rozpisu.
Výstava potrvá až do konce roku 2020.

Pořádá: Muzeum Blanenska,p.o.

výstava


28. února 2020, 15:00 h, Městský klub důchodců Blansko, Blansko

Srdečně zveme na Pochovávání basy do Městského klubu důchodců v Blansku.
Program si pro Vás připravil soubor RADOST. K tanci a poslechu hraje pan Karel Nesrsta.

Pořádá: Městský klub důchodců Blansko

zábava


28. února 2020, 18:45 h, Dřevěný kostel, Blansko

Obnovená premiéra scénického čtení monodramatu s navazující interaktivní besedou „O věcech reálně nadpřirozených“.
Účinkuje Rozita Mertová, která ztvárnila roli matky ve filmu Indián a sestřička, o kterém bude také řeč.

Vstup volný a pouze PRO ŽENY, dětem a mužům nepřístupné.

Pořádá: LAVINA, z.s.

divadlo


28. února 2020, 20:00 h, Dělnický dům, Blansko

Pořádá: Nemocnice Blansko

ples


28. února 2020, 20:00 h, kino, Blansko

1917 - fotografie

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

130 Kč
USA / 119 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


28. února 2020, 20:00 h, kino, Blansko

1917 - fotografie

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

130 Kč
USA / 119 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kinopředprodej
28. února 2020, 20:00 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko-Těchov

Silver Band revival a Prasklý Bachor znovu na jednom podiu v jeden večer.

Nenechte si ujít, bude to stát za to!

Vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 160 Kč
Předprodej vstupenek  v Hospůdce Na Točně na Těchově a v Informační kanceláři Blanka.

Pořádá: Jana Skotáková a Hospůdka Na Točně

koncert


29. února 2020, 08:30 h, Dolní Lhota 216, Blansko

Přednáška s měřením stresové odolnosti. Věděli jste, že každá potravina souvisí s konkrétní emocí? Slyšeli jste o tom, že látky v jídle obsažené ovlivňují náladu, emoce, mění strukturu tvého mozku? Jídlo má psychoaktivní vlastnosti stejně jako léky, které se předepisují na úzkost, depresi… Závislost na jídle odráží závislost na lécích. Tvoje hmotnost je výsledkem duševního nastavení. Nedopusť, aby jídlo ovládalo tebe a tvůj život. Uzdrav svou chuť, nauč se rozpoznat, jaké vzorce chování jsou pro tebe škodlivé, a které tě naopak posunou vpřed! Těšit se můžete na příjemné prostředí, rovněž na pořádný kus relaxace, meditační cvičení, dozvíte se mnoho zajímavých informací ve vztahu Vašeho stravování k Vaší psychice, naučíme se metody, jak – efektivně pracovat sám na sobě, zvýšit sebedůvěru, obnovit ztracenou energii a mnoho dalšího. Budete odcházet odpočatí s klidnou myslí, motivovaní k dosažení Vašich skrytých, doposud nesplněných, přání, tužeb, cílů.


REZERVACE NUTNÁ PŘEDEM, bližší informace na tel: 605 300 835, nebo n mailU: pajapodlouckova@seznam.cz.

Pořádá: Mgr.Pavlína Podloučková

přednáška


29. února 2020, 08:30 h, kryté lázně, Blansko

Vážené záchranářky! Vážení záchranáři!

Stejně jako v minulých letech tak i letos pořádá naše místní skupina poslední únorovou sobotu závod ve sdružené záchranářské disciplíně, Blanenskou dvěstěpadesátku. Závod, pověstný mezi účastníky a účastnicemi svou náročností a oblíbený pro přátelskou atmosféru. Jsme rádi, že vás v roce 2020 můžeme pozvat na jeho v pořadí již 24. ročník.

Pro zájemce z řad veřejnosti je i letos otevřena kategorie „OPEN“.
Neváhejte tedy a přijďte poměřit své dovednosti s ostatními a vyzkoušet si závod na vlastní kůži!

Těšíme se na Vás!

VZS ČČK Blansko

Bližší informace k závodu zde.

Pořádá: VZS Blansko

soutěž – sportovní


29. února 202029. února 2020, 09:00 h, 10:15 h, 11:30 h, SH Údolní, Blansko

Florbalový klub FBK Atlas Blansko pořádá domácí turnaj elévů:
09:00 FBO Orel Boskovice – FBK Atlas Blansko
10:15 FBK Atlas Blansko – TROOPERS GREEN
11:30 FBK Atlas Blansko – TROOPERS Young Guns
12:45 TJ SOKOL LETOVICE – FBK Atlas Blansko

Pořádá: FBK Atlas Blansko

florbal


29. února 2020, 11:00 h, Sportovní ostrov, Blansko

Pořádá: FK Blansko

fotbal


29. února 2020, 14:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Máte doma prázdné stěny? Nechte své děti namalovat velkoformátové plátno pod vedením malíře Libora Veselého a vyzdobte si jím svůj byt či dům.

Workshop je určen dětem od 6 let, délka workshopu jsou 4 hodiny a přítomnost rodičů se nevyžaduje. Po ukončení workshopu si děti odnesou své první velké plátno domů. Předchozí zkušenost s malbou není nutná. S sebou si vezměte oblečení, které je možno ušpinit od akrylových barev.

Vstup 300 Kč (v ceně zahrnuto velkoformátové plátno, které si děti odnesou domů).

Nutná registrace: e-mail galerie@blansko.cz nebo tel. 778 522 853.

Budeme se těšit na společné tvoření!

Pořádá: Galerie města Blanska

pel-mel


29. února 2020, 17:30 h, kino, Blansko

Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. Příběh odvážného psa Bucka a jeho přátel napsal na začátku 20. století slavný americký spisovatel Jack London a je to jeho nejčtenější kniha.

130 Kč
USA / 104 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


29. února 2020, 17:30 h, kino, Blansko

Volání divočiny - fotografie

Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. Příběh odvážného psa Bucka a jeho přátel napsal na začátku 20. století slavný americký spisovatel Jack London a je to jeho nejčtenější kniha.

130 Kč
USA / 104 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


29. února 2020, 20:00 h, Dělnický dům, Blansko

K poslechu a tanci hraje skupina AKCENT
Pitný režim zajištěn točeným pivem a moravskými sudovými víny.
Hlad zažene hasičský guláš a řízky. Bohatá tombola.

Pořádá:

ples


29. února 2020, 20:00 h, kino, Blansko

1917 - fotografie

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

130 Kč
USA / 119 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


29. února 2020, 20:00 h, kino, Blansko

1917 - fotografie

Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr.

130 Kč
USA / 119 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


březen

1. března 2020, 15:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Zveme na další ze série přednášek o současných podobách vizuálního umění, tentokrát se zaměříme na umělce Blanska.

Kromě Zdeňka Táborského v Blansku působila a dodnes působí celá řada pozoruhodných výtvarných umělců a sochařů. Historik, spisovatel a galerista Pavel Svoboda Vás provede jejich tvorbou.

Vstup volný.

Pořádá: Galerie města Blanska

přednáška


1. března 2020, 16:00 h, kino, Blansko

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení.

100 Kč
Česko / 63 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


1. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko

V síti - fotografie

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení.

100 Kč
Česko / 100 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


1. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Králíček Jojo - fotografie

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. Novozélandský režisér Taika Waititi (Hon na pačlověky, Thor: Ragnarok) si pro natáčení exteriérů filmu Králíček Jojo vybral česká města Žatec a Úštěk. Interiérové scény pak vznikly v barrandovských ateliérech.

120 Kč
Česko / 108 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


2. března 202013. března 2020, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Srdečně zveme na výstavu Dětských záložek, která bude probíhat od 2. do 13. března 2020 v multifunkční místnosti knihovny. Přijďte se podívat, jaké neuvěřitelné a pestré podoby může mít obyčejná knižní záložka v podání dětí.

Výstava bude k vidění v multifunkční místnosti v rámci běžné otevírací doby knihovny. Vstup volný.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

výstava


2. března 2020, 16,30 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže o nej dětskou záložku a zároveň zahájení krátkodobé výstavy všech odevzdaných prací. Přijďte se podívat jaké neuvěřitelné a pestré podoby může mít obyčejná knižní záložka v podání dětí.

Výstava potrvá do 13. března 2020, vstup volný v běžné otevírací době knihovny.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


2. března 2020, 16:30 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Přijměte pozvání na Slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „O nej dětskou záložku“ a zároveň zahájení krátkodobé výstavy všech odevzdaných prací.
Přijďte se podívat jaké neuvěřitelné a pestré podoby může mít obyčejná knižní záložka v podání dětí.

Výstava bude k vidění v multifunkční místnosti v rámci běžné otevírací doby knihovny až do 13. března 2020. Vstup volný.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

soutěž – ostatní


2. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Králíček Jojo - fotografie

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. Novozélandský režisér Taika Waititi (Hon na pačlověky, Thor: Ragnarok) si pro natáčení exteriérů filmu Králíček Jojo vybral česká města Žatec a Úštěk. Interiérové scény pak vznikly v barrandovských ateliérech.

120 Kč
Česko / 108 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


3. března 2020, 14:00 h, dětské oddělení knihovny, Blansko

Přehlídka nejlepších recitátorů z 1. – 4. tříd blanenských základních škol.Vstup volný.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


4. března 2020, Blansko, Blansko

Oblastní charita Blansko oznamuje, že bude ve středu 4. března 2020 vybírat použité oblečení. 
V Blansku můžete do sběru šatstva přispět na těchto místech:

  • Sídliště Písečná, ulice Jasanová (vedle nábytku Nejči) od 12:00 do 18:00 hod.,
  • Nízkoprahové denní centrum Stará Fabrika, ulice Sadová 149/2 od 8:00 do 15:00 hod.,
  • Fara Blansko, ulice Komenského 48/14 od 10:00 do 12:00 hod. a od 15:00 do 18:00 hod.

Pořádá: Oblastní charita Blansko

pel-melpředprodej
5. března 2020, 18:30 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko

Petr Jan Juračka – cestovatel, uznávaný a vyhledávaný fotograf, vědec a populizátor vědy, autor snímlů rpo National geographic

Povídání, u kterého se nejen pobavíte, ale i poučíte . Bude to jedna velká multimediální show.

Jižní Afrika a Lesotho. Rakouské Alpy. Krkonoše, Příbramské podzemí či České Švýcarsko – to jsou destinace, kde se přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy připravoval na svůj životní sen, druhou nejvyšší horu světa, K2 (Pákistán), kam se vypravil po boku naší nejlepší vysokohorské lezkyně Kláry Kolouchové. Po K2 následovaly další z Petrových extrémních letů, a to na nejvyšší hoře Afriky, Kilimandžáru, Austrálii, Norsku, švýcarských Alpách anebo v amazonském pralese Ekvádoru.

Promítáme na úhlopříčku obrazu 7 metrů v super kvalitě.
Sál kulturního domu v Těchově u Blanska

Vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč.
Rezervace možná na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo tel. 724 266 931
Předprodej v Hospůdce Na Točně v Těchově a v Informační kanceláři Blanka.

Pořádá: Hospůdka Na Točně

promítání


6. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko

V síti - fotografie

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři zletilé herečky s dětskými rysy dostávají za úkol prostřednictvím falešných profilů na sociálních sítích předstírat, že je jim 12 let. Ve věrných kopiích dětských pokojíků, postavených ve filmovém ateliéru, chatují a skypují s muži všech věkových kategorií, kteří je na netu vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex prostřednictvím videohovoru, posílá fotografie svých přirození, odkazy na porno nebo se dívky dokonce pokouší vydírat. Dokumentární film vypráví strhující drama těchto tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“ od castingu až po osobní schůzky, kde se s predátory setkávají tváří v tvář pod dohledem ochranky a šesti skrytých kamer. Predátorské taktiky se tak obracejí proti svým strůjcům a z lovců se stávají lovení.

100 Kč
Česko / 100 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


6. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Chlap na střídačku - fotografie

Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plan je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Lenka po prvotním šoku souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, kdy je Jirka jeden týden s manželkou, druhý s milenkou, se nakonec může stát pro všechny pořádnou noční můrou….

120 Kč
Česko / 112 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


6. března 2020, 20:00 h, kulturní dům, Blansko-Lažánky

Zveme všechny ženy, dívky, babičky i prababičky a jejich nepostradatelné protějšky na Babský bál.
Můžete se těšit na živou hudbu, předtančení, soutěže o ceny, půlnoční překvapení , bohaté občerstvení, ...

Rezervace místenek u pí. Musilové (tel. 723 839 576).

Srdečně zve OA Lažánky.

Pořádá: OA Lažánky

ples


7. března 20207. března 2020, 09:00 h, 10:30 h, 12:30 h, SH Údolní, Blansko

Florbalový klub FBK Atlas Blansko pořádá domácí turnaj mladších žáků:
09:00 FBK Atlas Blansko – Hornets Brno ZŠ Horní
10:40 Orel Dolní Bojanovice – FBK Atlas Blansko
12:25 FBK Atlas Blansko – FRC Mikulov

Pořádá: FBK Atlas Blansko

florbal


7. března 20208. března 2020, 11:00 h, Restaurace Obůrka, Blansko-Klepačov

Zabijačkové hody v Restauraci Obůrka.
Prodej výrobků domácí zabijačky (jitrnice, jelita, tlačenka atd.).
Více informací na www.restauraceoburka.cz
Rezervace a objednávky na tel.čísle 516 416 107

Pořádá: Restaurace Obůrka

hody


7. března 2020, 14:00 h, foyer kina, Blansko

Již tradiční prodejní a nákupní market place v blanenském kině zaměřený na knihy, časopisy, učebnice, LP, CD, deskovky a hry s edukačním přesahem.
Součástí program pro děti.

Zájemci o prodej hlaste se na mollova@mk.blansko.cz, nebo u svých knihovníků.
Vstup i prodej je zdarma.

Pořádá: Městská knihovna Blansko a KSMB

pel-mel


7. března 2020, 14:00 h, foyer kina, Blansko

Již tradiční prodejní a nákupní market place zaměřený na knihy, časopisy, učebnice, LP, CD, deskovkya hry s edukačním přesahem.Součástívýtvarná dílna pro děti.Zájemci o prodej hlaste se na mollova@mk.blansko.cz, nebo u svých knihovníků.Vstup i prodej je zdarma. Akce potrvá do 17.00 h.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


7. března 2020, 15:00 h, Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn, Blansko

Jak se daří ptačím sousedům v našem okolí? Co jim svědčí a co je ohrožuje? Můžeme pro ně něco udělat? Na tyto otázky odpoví ornitolog Kryštof Horák v Domě přírody Moravského krasu.

Přednáška pro veřejnost provází aktuálními tématy v ochraně a ohrožení ptáků našeho okolí. Zaměří se na naše ptačí sousedy využívající krajinu, kterou dramaticky měníme. Řeč bude především o ptácích lidských sídel a kulturní krajiny a o tom, jak jim může běžný člověk pomoci.

Pořádá: Dům přírody Moravského krasu

přednáška


7. března 2020, 15:00 h, Kavárna Na Kině, Blansko

I čtení může být legrace! Příhody žabích kamarádů v podání divadla Kolárka pro malé i velké. Akce proběhne v rámci knižního blešáku.Vstupné dobrovolné.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


7. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko

Tlapková patrola: Vždy ve střehu - fotografie

Neohrožená Tlapková patrola znovu míří do kin, tentokrát v úplně novém a speciálním závodnickém filmu. Kluk Ryder a jeho psí záchranářský tým nikdy neví, jaký úkol jim nový den v Adventure Bay přinese. Jsou ale vždy ve střehu a díky tomu pro ně žádný problém pro ně není příliš velký. Dokonce ani ve chvíli, kdy se před největším automobilovým závodem zraní jejich oblíbený jezdec. Za volant se totiž posadí Marshall, dupne na plyn a spolu s ostatními kamarády předvede v kinech skvělou a zábavnou jízdu. Požárník Marshall, technik Rubble, policista Chase, mechanik Rocky, vodní záchranář Zuma, letecká záchranářka Skye a pochopitelně Ryder jsou dětským fenoménem dneška. Jejich první uvedení v kinech v roce 2019 mělo překvapivě velký úspěch u nás i ve světě, pro řadu dětí znamenalo pásmo Tlapkové patroly vůbec první výpravu do kina a první zážitek z velkého plátna. A to je velká zásluha! Už žádný pláč a žádný vztek, Patrola má na vše lék. Tlapková patrola se vrací do kin a protentokrát si psí parta záchranářů v čele s Ryderem připravila speciální závodnický film. V Adventure Bay se schyluje k velkolepému automobilovému závodu, Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye dokonce pomáhaly postavit okruh. Společně pak tlapky vytvořily servisní technický tým pro svého oblíbeného šampióna a těší se, že mu pomohou k vítězství. Jejich závodnický hrdina se ovšem nešťastnou náhodou zraní, nemůže řídit a s prosbou, aby jel závod místo něj, se obrátí na svého největšího obdivovatele a fanouška - na Marshalla!! Marshall tak musí překonat nedostatek sebevědomí a soutěživosti a zkusit si splnit sen stát se nejrychlejší tlapkou a závodníkem. Závodnický film pak doplní i dvě nejnovější epizody, ve kterých si tlapky zkusí poradit s utrženým obrovským balónem a taky je čeká jedno pavoučí dobrodružství. Úkolů je více než dost, takže tlapky vzhůru do akce!

110 Kč
USA / 65 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


7. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Chlap na střídačku - fotografie

Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plan je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Lenka po prvotním šoku souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, kdy je Jirka jeden týden s manželkou, druhý s milenkou, se nakonec může stát pro všechny pořádnou noční můrou….

120 Kč
Česko / 112 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


8. března 2020, 10:00 h, Skalní mlýn, Blansko

Srdečně zveme na XV. ročník Pochodu se psem Moravsým krasem.

Sraz: na parkovišti před hotelem SKALNÍ MLÝN ( www.skalnimlyn.cz ). Parkovné 50,- Kč
Prezence účastníků: od 9.00 do 9.40 hod.
Poznávací znamení: žluté autíčko s nálepkami černých tlapinek :-)
Hromadný start: v 10.00 hod.
Startovné: 100,- Kč/ pes, 50,- Kč/ druhý a další pes

Akce se bude konat za každého počasí.
Podrobnější informace o akci zde nebo na e- mailu agilityblansko@seznam.cz.
Těšíme se na vás.

Pořádá: Agility Blansko

turistika


8. března 2020, 15:00 h, kino, Blansko

Frčíme 3D - fotografie

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického.

150 Kč
USA / 112 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


8. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko

Frčíme - fotografie

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického.

130 Kč
USA / 112 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


8. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Parazit - fotografie

Černá komedie režiséra Bong Joon-hoa (Snowpiercer, Okja) sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.

100 Kč
Jižní Korea / 132 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kinopředprodej
9. března 2020, 19:00 h, Dělnický dům, Blansko

ETIKETA NENÍ VĚDA
O etiketě vážně i vesele

Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu.
Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu?
Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc: Budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.

Pořádá:

zábava


9. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Malé ženy - fotografie

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním. V rolích Jo, Meg, Amy a Beth Marchových se objeví Saoirse Ronanová, Emma Watsonová, Florence Pughová a Elize Scanlenová; dále se představí Timothee Chalamet jako jejich soused Laurie, Laura Dernová jako Marmee a Meryl Streepová jako teta Marchová.

100 Kč
USA / 135 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


10. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Neviditelný - fotografie

Když Cecilia (Elisabeth Moss, hvězda seriálu Příběh služebnice) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? Film Neviditelný, který se inspiroval legendárním monstrem studia Universal, vznikal v produkci společnosti Blumhouse Jasona Bluma, jež se v posledních letech vyprofilovala jako dílna velmi originálních a dobrých hororů (Uteč, My). Garantem svěžího přístupu je také autor scénáře a režisér Leigh Whannell, který před dvěma lety překvapil chytrým thrillerem Upgrade. „Nečekejte běžný horor s děsivým monstrem, lekačkami a občasnými dávkami humoru na odlehčení. Tohle je hodně temný příběh, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout,“ slibuje režisér.

130 Kč
USA / 124 min. / české titulky

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


11. března 2020, 14:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Další setkání kubu teenage knihomolů, tentokráte na téma “Retteling neboli převyprávění známého příběhu”. Sdílení zážitků ze čtení, diskuze, doporučování nových knih. Vstup zdarma.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


11. března 2020, 18:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Zveme na komentovanou prohlídku aktuálních výstav s kurátorkami Janou Písaříkovou a Ivanou Hrončekovou a umělcem Tomášem Malíčkem.

Výstava Zdeňka Táborského představuje několik oblíbených témat tvorby blanenského umělce a přibližuje příběh jeho Galerie na plotě. Výstava je sestavena z velké části ze zapůjčených děl od jejich majitelů. Součástí prohlídky bude i překvapení v podobě zpřístupnění kreseb, které se na výstavu nakonec nedostaly.

Tomáš Malíček nechává formáty papírů A4 prorůstat organickými struktury, na některých místech na sebe ornament přejímá funkci písma. Způsob jeho práce i používané tvarosloví odkazují na autorův zájem o sprititualitu.

Vstup volný.

Pořádá: Galerie města Blanska

pel-mel


11. března 2020, 19:00 h, Čajovna a klub ULITA, Boženy Němcové 2a, Blansko

V novém formátu tradičního klubového pořadu představí Lukáš „lumir“ Hubert své hosty Iva a Ivanu Flekovi známější pod přezdívkou Kelfovi. Dobrodruhy, autonomády, trempy a v neposlední řadě jeskyňáře. Nejen o jejich cestách a výpravách do podzemí bude 208. Večer s Kotlíkem.

Vstupné dobrovolné.

Pořádá: Ulita Blansko , z.s.

beseda


11. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

Vlastníci - fotografie

Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty… Paní Zahrádková (Tereza Ramba) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svoji maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná panem Novákem (Ondřej Malý), hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… Jiří Havelka se při volbě tématu inspiroval vlastními zážitky ze schůzí vlastníků bytových jednotek a divákům vzkazuje: „Ten film je komedie. A myslím, že pro všechny věkové kategorie i pro voliče všech politických stran. Snad tam je celé dnešní spektrum. Takže ideální by bylo se v kině bavit a doufat, že "peklo jsou ti druzí".“

120 Kč
Česko / 96 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


12. března 202014. června 2020, Zámek Blansko, Blansko

O historii trampingu, obecně i na Blanensku.

Vandr, tramping, tuláctví, slova, která nelze zapomenout, zvláště, pokud u vás vyvolávají vzpomínky na večery u táboráku, šelestící zvuky lesa, deštěm promáčený stan či vyjedený ešus.
Výstava s názvem Vlajka vzhůru letí je o lidech, kteří za hranicemi městských společenských konvencí vytvářeli svá vlastní pravidla, fungující v souladu s přírodou a přátelským respektem vůči ostatním. Tramping znamená mít odvahu, rozhodnout se pro dobrodružství, které může být radostné, ale také riskantní a nebezpečné.
Dozvíte se střípky z historie trampingu obecně i z Blanenska, prohlédnete si listy trampských písní, sbírku vlaječek, medailí, zvadel, camrátek a dalších zajímavostí ze světa trampování. Kdo nebude rozumět, využije trampský slovník :-)

Slavnostní vernisáž proběhne 12. 3. 2020 v 18:00 hod. v multimediálním sále zámku, tentokrát s kytarovým doprovodem! :-)

VSTUPNÉ:
Na vernisáž: ZDARMA
V následujících dnech: 40,- / 20,- Kč 

Výstava bude k vidění ve výstavní síni muzea až do 14. června 2020 v otevírací době muzea.

Pořádá: Muzeum Blanenska,p.o.

výstava


12. března 2020, 07:00 h, nám. Republiky, Blansko

Pořádá: KSMB

pel-mel


12. března 2020, 07:00 h, Nemocnice Blansko, Blansko

V rámci Světového dne ledvin Vás zveme 12. března 2020 do Nemocnice Blansko. Na nefrologickém oddělení máte možnost si nechat bezplatně vyšetřit funkci svých ledvin (vyšetřením moči a krve). Pokud se pro vyšetření rozhodnete, přijďte nalačno se vzorkem středního proudu ranní moči (popřípadě proveďte odběr na místě).  

Odběry (glykémie nalačno, kreatinin, M+S, propočet odhadu GFR dle CKD EPI se zhodnocením stadia CKD) budeme provádět od 7.00 do 16.00 hodin.

Pořádá: Nemocnice Blansko

pel-mel


12. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

3Bobule - fotografie

Po mnoha sklizních… Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Voříšková) se stali majiteli vinařství a rodiči rozpustilých dvojčat. Jenže všední starosti dokáží být občas úmorné, takže v manželství jim to právě teď moc neklape. Navíc nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza s Klárou mají problémů nad hlavu – vedle manželství řeší krádeže na vinicích. Klára bojuje s předsudky okolí, které nevěří, že žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký). Ještěže ten ji provází jadrně vtipnými a moudrými radami coby na slovo vzatý vinařský i životní guru. Honza se po letech setkává s neodolatelným kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne na návštěvu, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Přitom se Honzovi zapomene zmínit, že zároveň prchá před dluhy, které stihl nasekat, a že svého pubertálního syna, který přijíždí s ním, tak trochu unesl. Jirkova přítomnost dokáže spolehlivě vnést do života všech okolo vítaný i nevítaný rozruch. S věřiteli a policíí v zádech, za pomoci starých známých sousedů Kozderky (Miroslav Táborský) a Františka (Marian Roden) začíná série komických omylů a nedorozumění. Třetí pokračování kultovní komedie 3Bobule napsali Matěj Podzimek a Tomáš Vávra. Pod režijní taktovkou Martina Koppa se na plátno vracejí oblíbené postavy v podání Kryštofa Hádka, Terezy Voříškové, Lukáše Langmajera, Miroslava Táborského, Mariana Rodena a dalších

130 Kč
Česko / 103 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


13. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko

Přednáška na pomezí oborů se dotkneaktuální problematiky proměny klimatu afenoménusvětelného znečištění.RNDr. Hollan ve svém výzkumupropojujeekologii, věduiumění.Jak výtvarné umění a současná galerijní praxe reflektujíprincipsvětla asvětelného znečištění?

Vstupné pro nezapsané zájemce: 70,-- Kč.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


13. března 2020, 19:45 h, Dělnický dům, Blansko

ZŠ TGM Blansko si Vás dovoluje pozvat na svůj sedmý reprezentační ples, který se bude konat v pátek 13. března 2020 v prostorách Dělnického domu v Blansku od 19:45 hod.
Těšit se můžete na welcome drink, tři vystoupení, dva bary, tombolu, míchané drinky, fotokoutek a celovečerní přísun hudby v podání skupiny PROROCK2.
Vstup od 16 let, pouze ve společenském oděvu.
Vstupenky a místenky jsou v prodeji v kanceláři školy od 24. února.

Pořádá: ZŠ TGM Blansko

ples


13. března 2020, 20:00 h, kino, Blansko

3Bobule - fotografie

Po mnoha sklizních… Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Voříšková) se stali majiteli vinařství a rodiči rozpustilých dvojčat. Jenže všední starosti dokáží být občas úmorné, takže v manželství jim to právě teď moc neklape. Navíc nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza s Klárou mají problémů nad hlavu – vedle manželství řeší krádeže na vinicích. Klára bojuje s předsudky okolí, které nevěří, že žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký). Ještěže ten ji provází jadrně vtipnými a moudrými radami coby na slovo vzatý vinařský i životní guru. Honza se po letech setkává s neodolatelným kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne na návštěvu, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Přitom se Honzovi zapomene zmínit, že zároveň prchá před dluhy, které stihl nasekat, a že svého pubertálního syna, který přijíždí s ním, tak trochu unesl. Jirkova přítomnost dokáže spolehlivě vnést do života všech okolo vítaný i nevítaný rozruch. S věřiteli a policíí v zádech, za pomoci starých známých sousedů Kozderky (Miroslav Táborský) a Františka (Marian Roden) začíná série komických omylů a nedorozumění. Třetí pokračování kultovní komedie 3Bobule napsali Matěj Podzimek a Tomáš Vávra. Pod režijní taktovkou Martina Koppa se na plátno vracejí oblíbené postavy v podání Kryštofa Hádka, Terezy Voříškové, Lukáše Langmajera, Miroslava Táborského, Mariana Rodena a dalších

130 Kč
Česko / 103 min. / česká verze

rezervovat/koupit vstupenku

Trailer na YouTube

Pořádá: KSMB

kino


14. března 202014. března 2020, 09:00 h, 14:25 h, SH Údolní, Blansko

Florbalový klub FBK Atlas Blansko pořádá domácí turnaj starších žáků A:
09:00 FBK Atlas Blansko – ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Red
14:25 FBK Atlas Blansko – TROOPERS

Pořádá: FBK Atlas Blansko

florbal


14. března 2020, 10:00 h, kuželna, Údolní 8a, Blansko

Pořádá: KK Blansko

soutěž – sportovní


14. března 2020, 12:45 h, kuželna, Údolní 8a, Blansko

Pořádá: KK Blansko

soutěž – sportovní


14. března 2020, 15:00 h, Rekreační zařízení Vyhlídka, Blansko-Češkovice

Program s Pietrem Mascagnim

Pořádá: RASTISLAV Blansko, z. s.

koncert


14. března 2020, 17:30 h, kino, Blansko