Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Akce v Blansku a částech města

Nejvýše v přehledu jsou uvedeny vícedenní probíhající akce.

Chybí zde nějaká akce? Dejte nám o ní vědět.

 

Koná se zanedlouho!

29.10.2019 Kafe u Osmanyho

  říjen     listopad     prosinec     leden     únor     březen     duben     červen  


13. června 201927. října 2019, Muzeum Blanenska, Blansko

Kým byl Erich Roučka, blanenský technik, vynálezce, biochemik a továrník? Proč se mu přezdívá moravský Edison a pro co používal označení E. R. ROBOT?

Slavnostní vernisáž proběhne 13. června od 18:00 hodin. Výstava bude k vidění v malé výstavní síni muzea od 13. června do 27. října 2019.

Pořádá: Muzeum Blanenska,p.o.

výstava


27. června 201927. října 2019, zámecké sklepení, Blansko

Výstava k 50. výročí objevu Amatérské jeskyně a 40. výročí založení České speleologické společnosti.

Vernisáž výstavy proběhne 27. června v 18:00 hodin. Prohlédnout si ji poté můžete až do 27. října v zámeckém sklepení.

Pořádá: Muzeum Blanenska,p.o.

výstava


7. září 20193. listopadu 2019, Galerie města Blanska, Blansko

Pat a Mat jsou dva čeští umělci, kteří spolu od roku 1976 tvoří pracovní dvojici někdy uváděnou také pod heslem „A je to!“. Jsou známí svými osobitými prostorovými projekty, které se vyznačují silně experimentální podobou a způsobem zpracování. Umělečtí kritici vidí často v parodizujícím pohledu na dílo Pata a Mata paralely u Marcela Duchampa, Dietera Rotha, Jeana Tinguelyho, Jacksona Pollocka, Petera Fischliho a Davida Weisse, Jiřího Kovandy and Tomáše Vaňka. Při své práci používají řadu uměleckých forem vyjádření: malbu, objekty, plastiky, vytvořené z různých materiálů, kinetické objekty, performanci a multimediální instalace. Svým spontánním nadšením a pohotovým rozhodováním ukazují, jak lze vidět nově vzniklé vztahy mezi prostorovými objekty a každodenními kontexty. Jedním z hlavních aspektů jejich práce je úsilí překonávat takzvanou propast mezi uměním a životem pomocí přímé konfrontace s realitou – světem konzumu. Koncept prostorového umění nemá pro Pata s Matem nic společného s názorem či vírou, je to zcela přirozený přístup – empirický a neintelektuální. Výsledku je dosaženo pomocí dekonstrukce, transformace a procesů recyklace. Současně je třeba brát v úvahu nejen formální, ale také společenské a politické aspekty práce Pata a Mata. Umělci se kriticky vyjadřují k širokým sociálním a politickým souvislostem. S postojem hlupáků se projevují jako parodie na princip „udělej si sám“ a mohou být chápáni jako protiklad k přeintelektualizovanému umění. Stejně jako „dadaisté“ jsou proti standardizaci, zákonům a perfekcionismu v kultuře a proti koncepci ekonomie a chování. Díky svým „nedokonalostem“ a „chybám“ získávají Pat a Mat na originalitě.

Kurátor: Jana Písaříková.

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


12. září 201931. října 2019, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Cestopisná beseda a zahájení výstavy „Cesty opačným směrem“- retrospektivní výběr nejpůsobivějších velkoformátových fotografií z nevšedních cest za dobrodružstvím za posledních 18 let fotografa a cestovatele Romana Janusze.

Výstava potrvá do 31. 10. 2019.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


říjen

5. října 201926. října 2019, 09:00 h, 13:00 h, kostel sv. Martina, Blansko

Každoroční celorepubliková akce, která láká návštěvníky vyhlídkových míst k jejich podzimní návštěvě.S akcí je vždy spojena cestovatelská soutěž, do které se již tradičně zapojují i další věže a rozhledny v našem regionu – Podvrší ve Veselici, Alexandrovka u Adamova a radniční věž v Boskovicích. Věž kostela sv. Martina v Blansku bude otevřena každou sobotu v čase 9:00 – 12:00 a 13:00 – 16:00.

Průvodcovství zajišťuje Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o. Blansko v rámci odborné praxe oboru Cestovní ruch.

Pořádá: Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s. r. o.

pel-mel


7. října 20193. listopadu 2019, Galerie města Blanska, Blansko

Bývalou galerijní kancelář lze po celý tento rok vnímat jako prostředí proměňující se pracovny. Každý umělec dává vlastní tvář této vybílené prosklené místnosti a jako diváci se tak neustále ocitáme v rozmanitém a velmi osobním prostoru jednotlivých autorů.

Pro Hanu Kubešovou je nejpřirozenějším prostředkem výtvarného vyjadřování textil, který v galerii narůstá do sochařské hmoty. Hana vychází z dlouhodobé fascinace divadelním prostředím, scénograficky komponovaných situací a hudebních koncertů. Symbolika barev a předmětů, přehnaná draperie nebo jen nepatrný detail je uvnitř scény daleko hlasitější než v běžném životě. Pečlivě vystavěné prostředí je pro mnohé jako reproduktor zvýrazňující hladinu běžně žitého zvuku. A ten pak ještě několik minut, někdy i hodin rezonuje tělem, podobně jako rytmická modlitba. Zjišťujeme, že my jsme tou hlavní esencí v prostoru, která určuje měřítko stanu. Jeden ho popíše jako cirkusáckou obludu. Druhý se jen tiše ukloní a věští přítomnost z vrásek zapomenutého kamene zatímco další příchozí si opodál sedá za horizont, aby měl nad substancí dohled. Když zapadne slunce, vloží si výjev do krabičky od sirek.

Kurátor: Dana Balážová

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


18. října 201920. října 2019, STATEK SAMSARA, Blansko-Klepačov

Podzimní víkendovka na Statku Samsara

Pojeďte s námi zrelaxovat tělo, ale i duši, a užít si nejen bezva cvičení, které zvládne určitě každý. Pobyt je připravený tak, abychom si příjemně protáhli a zrelaxovali tělo, vyčistili mysl od zbytečností, užili si společného tvoření, klidu a odpočinku.

Podrobnější informace zde.

Pořádá: SunFit studio Petry Moudré

pel-mel


19. října 2019, Býčí skála, Blansko

Mezinárodní den archeologie: Komentované prohlídky expozice archeologie a Býčí skály.

Pořádá: Muzeum Blanenska

exkurze


19. října 2019, 09:00 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

Turnaj dívek kategorie U12

BK Blansko x Lanžhot x Žďár

Pořádá: Ševčík

basketbal


19. října 2019, 10:00 h, kulturní dům, Blansko-Lažánky

OA Lažánky ve spolupraci se Spolkem Lážánečtí pořádá a srdečně Vás zve na Slavnosti dýní v prostorách OA v Kulturním domě v Lažánkách v sobotu 19. října 2019 od 10 do 17 od.

Co na Vás čeká:

 • dlabání a vyřezávání dýní
 • dýňové speciality
 • občerstvení

K dispozici budou dýně různých velikostí, pomůcky pro dlabání a vyřezávání, šablony a fixy.

Příchod na výrobu vlastní dýně nejpozději v 15:00 hod.
Možnost donést vlastní dýni pro vyřezávání z vlastní produkce a vlastní dýňové dobroty na ochutnání.
Dlabání a vyřezávání dýní dětmi jen v doprovodu rodičů.

Pořádá: OA Lažánky

pel-mel


19. října 2019, 10:30 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Velký příběh z malého světa obyčejného hmyzu. Co vše zažije houseňák Pepík na cestě za svým štěstím?

Pořádá: Městská knihovna Blansko

promítání


19. října 2019, 15:00 h, Rekreační středisko Vyhlídka, Češkovice, Blansko-Češkovice

Srdečně Vás zveme na veřejnou zkoušku, během které zazní skladba Wachet auf, ruft uns die Stimme od Johanna Sebastiana Bacha a Requiem Gabriela Faurého.

Klavírního doprovodu sborových partů se ujme Šárka Seďová, dirigují Dominik Pernica a Jaroslav Martinásek.

Těšíme se na Vás!

Pořádá: RASTISLAV Blansko, z. s.

koncert


19. října 2019, 16:00 h, Kavárna ARCHA, Hybešova 53 a, (vedle hlavní pošty), Blansko

Ježíš i dnes zachraňuje, uzdravuje, vysvobozuje ze závislostí a má moc dát životu každého člověka nový začátek. Neboť Bůh tak miluje svět, že dal svého jediného Syna – Ježíše Krista, aby žádný, kdo v Něho věří, nezahynul, ale měl život věčný (Bible, Janovo evang. 3/16). Modlitbami slouží kazatel Jan Sukup z Kroměříže. Bližší info na tel. 777 356 177. Vstup zdarma

Pořádá: Křesťanské centrum

setkání


19. října 2019, 17:00 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

BK Blansko x Zlín

Pořádá: Ševčík

basketbal


19. října 2019, 17:00 h, Katolický dům, Blansko

Srdečně zveme všechny členy a příznivce Společnosti Katolického domu na neformální setkání v sobotu 19.10. od 17:00 hod.

Připravený je doprovodný program, ale hlavní bod je společně posedět a poznat všechny, kteří se na Kaťáku cítí jako doma, nebo k němu prostě mají blízko.

Pořádá: Společnost Katolického domu

setkání


19. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce.

130 Kč
USA, Velká Británie / 119 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


19. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Film je natočen na motivy skutečných událostí a odehrává se koncem 60. let. Hlavními postavami jsou bývalá westernová hvězda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt). Slávu si slibují od slavné a krásné sousedky, jíž není nikdo jiný než herečka Sharon Tate (Margot Robbie). Její manžel, režisér Roman Polanski, je na natáčení v Evropě. Sharon je ale zanedlouho zavražděna fanatickým sériovým vrahem Charlesem Mansonem (Damon Herriman) a jeho "rodinou"

100 Kč
USA / 162 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


20. října 2019, 10:00 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

BK Blansko x Univerzita Juniorky Brno

Pořádá: Ševčík

basketbal


20. října 2019, 13:00 h, Čajovna a klub ULITA, Boženy Němcové 2a, Blansko

Rok se s rokem sešel a máme tu čtvrtý ročník Šnečí stezky s tématem Zvěřinec. Využijte podzimního odpoledne a vyražte se svými ratolestmi ven. Připraveny budou zábavné újkoly a hry pro děti, poté posezení u táboráku a malé pohoštění.

Start na Ulitě v 13:00 hod.

Vstupné dobrovolné.

Pořádá: Ulita Blansko, z.s.

pel-mel


20. října 2019, 15:00 h, kino, Blansko

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce.

130 Kč
USA, Velká Británie / 119 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


20. října 2019, 15:00 h, Katolický dům, Blansko

Přátelské setkání k 50ti letům blanenského chrámového sboru

Pořádá: chrámový sbor

koncert


20. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Rambo: Poslední krev - plakát

Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem „Rambo: Poslední krev“ uzavře svůj téměř čtyřicet let dlouhý příběh legendární postavy akčního filmu. Po nelítostných bojích v džungli a poušti ho uzavře tam, kde snímkem První krev začal. Doma v Americe. Nakonec ho i tady dožene minulost. Rambo bude nucen oprášit své schopnosti a vydat se na cestu krvavé pomsty. John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. „Jde k vám smrt a není nic na světě, co by vám pomohlo ji zastavit“, říká John Rambo klidně a s rozmyslem směrem ke gangu mexického drogového kartelu. Každý, kdo o Rambovi někdy slyšel, ví, že není důvod mu nevěřit. Bůh zná slitování, John ne. Poprvé s krátkými vlasy, poprvé bez čelenky, poprvé u sebe doma, poprvé unavený. Zato stále s lukem a ikonickým nožem. Stále je to Rambo, který i na zemi umí rozpoutat peklo. Kruh se uzavírá. První záběry z filmu, které Stallone osobně představil na festivalu v Cannes, vzbudily velká očekávání. Atmosféra, boj s vlastní minulostí a důraz na samotnou postavu slibují skutečné důstojné rozloučení s filmovou sérií a postavou, která se stala skoro synonymem akčního žánru. Díky vykreslení zlomeného zabijáka, který ztratil svou sílu, se řada lidí nebojí srovnávat film s nadšeně přijatým Loganem. Logická otázka tedy zní. Zůstane John Rambo naživu i poté, co bude poslední krev prolita?

120 Kč
USA / 91 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


20. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Rambo: Poslední krev - plakát

Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem „Rambo: Poslední krev“ uzavře svůj téměř čtyřicet let dlouhý příběh legendární postavy akčního filmu. Po nelítostných bojích v džungli a poušti ho uzavře tam, kde snímkem První krev začal. Doma v Americe. Nakonec ho i tady dožene minulost. Rambo bude nucen oprášit své schopnosti a vydat se na cestu krvavé pomsty. John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. „Jde k vám smrt a není nic na světě, co by vám pomohlo ji zastavit“, říká John Rambo klidně a s rozmyslem směrem ke gangu mexického drogového kartelu. Každý, kdo o Rambovi někdy slyšel, ví, že není důvod mu nevěřit. Bůh zná slitování, John ne. Poprvé s krátkými vlasy, poprvé bez čelenky, poprvé u sebe doma, poprvé unavený. Zato stále s lukem a ikonickým nožem. Stále je to Rambo, který i na zemi umí rozpoutat peklo. Kruh se uzavírá. První záběry z filmu, které Stallone osobně představil na festivalu v Cannes, vzbudily velká očekávání. Atmosféra, boj s vlastní minulostí a důraz na samotnou postavu slibují skutečné důstojné rozloučení s filmovou sérií a postavou, která se stala skoro synonymem akčního žánru. Díky vykreslení zlomeného zabijáka, který ztratil svou sílu, se řada lidí nebojí srovnávat film s nadšeně přijatým Loganem. Logická otázka tedy zní. Zůstane John Rambo naživu i poté, co bude poslední krev prolita?

120 Kč
USA / 91 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


21. října 2019, 16:30 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Výtvarná dílna známého ilustrátora Milana Starého. Seznámíte se se symboly české státnosti, jako jsou například vlajka, hymna, pečeť či státní znak. Akce je součástí přednáškového cyklu „30 let od sametu“ a je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


21. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Přes prsty - plakát

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které beach volejbalu obětují všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá Jíra, svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí (Jiří Langmajer). Po úspěšných scénářích k filmům a seriálům jako byly například Vyšehrad, Lajna, Zakázané uvolnění, Padesátka, Masaryk, Okresní přebor a Most! (na posledních dvou seriálech spolupracoval s Janem Prušinovským) usedl Petr Kolečko poprvé i do režisérské židle. „Lákalo mě si jednou vyzkoušet i režii, ale že to bude hned na celovečerním filmu, by mě nenapadlo,“ vysvětlil Kolečko s tím, že „se to tak všechno nějak sešlo“ a dávalo to smysl. Podle Jiřího Langmajera mu Kolečko roli nejen napsal na tělo, ale zapracoval do ní i něco ze svého budoucího života, protože o Jírovi prohlásil: „Role Rudolfa Jíry je vlastně představa Petra, jak by se on mohl (nebo chtěl) chovat obklopen ženami, až mu bude přes padesát. Je to vtipně a sarkasticky napsaná role pro chlápka v mém věku, kde mohu zúročit svoje bohaté životní zkušenosti a především zkušenosti z naší předešlé práce.“ Diváci nebudou samozřejmě ochuzeni ani o typický „kolečkovský“ styl. „Tentokrát nám šlo opravdu víc o téma lásky, než o humor. Ale samozřejmě tam je i ten,“ potvrdil Petr Kolečko.

60 Kč
Česko / 101 min. / česká verze / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


21. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Rambo: Poslední krev - plakát

Ještě jednou, naposled a osudově přichází do kin John Rambo v podání Sylvestra Stalloneho. Pátým dílem „Rambo: Poslední krev“ uzavře svůj téměř čtyřicet let dlouhý příběh legendární postavy akčního filmu. Po nelítostných bojích v džungli a poušti ho uzavře tam, kde snímkem První krev začal. Doma v Americe. Nakonec ho i tady dožene minulost. Rambo bude nucen oprášit své schopnosti a vydat se na cestu krvavé pomsty. John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. „Jde k vám smrt a není nic na světě, co by vám pomohlo ji zastavit“, říká John Rambo klidně a s rozmyslem směrem ke gangu mexického drogového kartelu. Každý, kdo o Rambovi někdy slyšel, ví, že není důvod mu nevěřit. Bůh zná slitování, John ne. Poprvé s krátkými vlasy, poprvé bez čelenky, poprvé u sebe doma, poprvé unavený. Zato stále s lukem a ikonickým nožem. Stále je to Rambo, který i na zemi umí rozpoutat peklo. Kruh se uzavírá. První záběry z filmu, které Stallone osobně představil na festivalu v Cannes, vzbudily velká očekávání. Atmosféra, boj s vlastní minulostí a důraz na samotnou postavu slibují skutečné důstojné rozloučení s filmovou sérií a postavou, která se stala skoro synonymem akčního žánru. Díky vykreslení zlomeného zabijáka, který ztratil svou sílu, se řada lidí nebojí srovnávat film s nadšeně přijatým Loganem. Logická otázka tedy zní. Zůstane John Rambo naživu i poté, co bude poslední krev prolita?

120 Kč
USA / 91 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


22. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Ad Astra - plakát

22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra, což v překladu znamená Přes překážky ke hvězdám. A proto si nesnadný úkol zadal i režisér filmu James Gray: "Mým cílem je vytvořit tu nejrealističtější verzi vesmírného cestování, jakou kdy bylo možné díky filmu prožít." I proto za kamerou stál jeden z nejpovolanějších, Hoyte Van Hoytema, který vytvořil obrazovou stránku takových filmů, jako jsou Interstellar, Spectre či Dunkerk.

130 Kč
USA / 123 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


23. října 2019, 16:00 h, nám. Republiky, Blansko

Policie ČR Vás srdečně zve 23.října na akci Kdo je vidět, vyhrává aneb zvyšování viditelnosti chodců a cyklistů v dopravě.

Uvidíte:

 • prezentaci policejní výstroje a techniky
 • praktickou simulaci ovlivnění alkoholem
 • správnou výbavu cyklisty a kola
 • soutěže a BESIP program pro děti
 • porovnáni viditelnosti chodce s reflexním prvkem a bez něj
 • preventivní stánek zaměřený na viditelnost seniorů i policejní výstroje a techniky

Pro zájemce připravena prohlídka sklepní expozice v zámku, věnovaná jeskyňářům a jejich objevům v Moravském krasu  v době 16:00 – 18:30 hod. (vstup s razítkem PČR).

Pro děti je tradičně připraven reflexní dárek.

Pořádá: Policie ČR

pel-mel


23. října 2019, 18:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Beseda autorky první české knihy o stylu zero waste, jež se záhy po vydání stala knižním bestsellerem. Povídání o tom, co to znamená žít bez odpadu, udržitelným způsobem, být šetrný k životnímu prostředí, k místu, kde žijeme a chceme žít i nadále.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

beseda


23. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Ad Astra - plakát

22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra, což v překladu znamená Přes překážky ke hvězdám. A proto si nesnadný úkol zadal i režisér filmu James Gray: "Mým cílem je vytvořit tu nejrealističtější verzi vesmírného cestování, jakou kdy bylo možné díky filmu prožít." I proto za kamerou stál jeden z nejpovolanějších, Hoyte Van Hoytema, který vytvořil obrazovou stránku takových filmů, jako jsou Interstellar, Spectre či Dunkerk.

130 Kč
USA / 123 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


24. října 2019, Blanenská informační kancelář , Blansko

Oslavte s námi Den turistických informačních center pořádaný v rámci Světového dne pro rozvoj informací.
Asociace turistických informačních center ČR a Turistické informační centrum v Blansku si vás dovoluje pozvat na návštěvu turistického centra.

Těšit se můžete na:

 • drobný dárek pro každého návštěvníka,
 • soutěžní kvíz o ceny.

Pořádá: Blanenská informační kancelář

pel-mel


24. října 2019, 08:00 h, nám. Republiky, Blansko

Pořádá: KSMB

pel-mel


24. října 2019, 17:00 h, Muzeum Blanenska, Blansko

Přednáška: Hostinská zařízení v Moravském krasu: PhDr. Karel Altman

Pořádá: Muzeum Blanenska

přednáška


24. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Ad Astra - plakát

22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. Název filmu se odvolává k známému heslu Per Aspera Ad Astra, což v překladu znamená Přes překážky ke hvězdám. A proto si nesnadný úkol zadal i režisér filmu James Gray: "Mým cílem je vytvořit tu nejrealističtější verzi vesmírného cestování, jakou kdy bylo možné díky filmu prožít." I proto za kamerou stál jeden z nejpovolanějších, Hoyte Van Hoytema, který vytvořil obrazovou stránku takových filmů, jako jsou Interstellar, Spectre či Dunkerk.

130 Kč
USA / 123 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


25. října 2019, 18:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

Muži B – Orel Silůvky, divize.

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


25. října 2019, 18:00 h, statek Samsara, Blansko

Tradiční ochutnávka Rajbasu pro všechny nedočkavce. Tentokrát úplně jinak (program upřesníme), ale opět na statku Samsara a to v pátek 25. října 2019.

Michal Peky Pekárek uvádí:

Alena Žákovská: Tanec s býky
Karel Buf Hrubý: Kolem okresu Blansko
Honza Vlasák: Úvod do problematiky Trollů
Věra Hasová: Od Kavkazu po Kamčatku
Lenka Staňková & Tomáš Důvěra Khýr: S důvěrou do Kyrgyzstánu
Dáša Důbravová: Rajbasáci v Tatrách

vstupné 50,- Kč

Pořádá: statek Samsara

promítání


25. října 2019, 19:00 h, Kulturní dům Těchov - Hospůdka na Točně, Blansko-Těchov

Již podruhé se můžeme těšit z koncertu Miloše Pernici, Katky Šujanové a Víta Šujana. Tentokrát to bude mimo jiné večer písní poslední dekády Johnnyho Cashe a světových westernových melodií s českými texty .

Přijďte si poslechnout skvělou muziku v podání úžasných muzikantů a užít si pohodový večer třeba se sklenkou dobrého vínka nebo piva.

Vstupné je dobrovolné.

Rezervace místa je možná přes email jana.skotak@seznam.cz   nebo tel. 724 266 931

Pořádá: Hospůdka Na Točně Těchov

koncert


25. října 2019, 20:00 h, Restaurace PROBE, Blansko

Hraje TOM SAWYER BAND.

Pořádá: Restaurace PROBE

zábava


25. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Poslední aristokratka - plakát

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

130 Kč
Česko / 110 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


26. října 2019, ASK Blansko, Blansko

15. ročník Memoriálu Jaroslava Starého. Plavecká soutěž je určeno pro kategorie starší žactvo, dorost a dospělí.

Pořádá:

plavání


26. října 2019, 09:00 h, 11:00 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

BK Blansko x Brno Žabiny

Pořádá: Ševčík

basketbal


26. října 2019, 10:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

Muži B – Sokol Brno, divize

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


26. října 201928. října 2019, 11:00 h, Restaurace Obůrka, Blansko-Obůrka

Restaurace Obůrka připravuje v termínu 26. - 28. 10. 2019 ZVĚŘINOVÉ HODY.
Více informaci na www.restauraceoburka.cz
Přijďte ochutnat.
Doporučujeme rezervace na tel.čísle 516 416 107

Pořádá: Restaurace Obůrka

hody


26. října 2019, 15:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

Muži A – TJ Mikulčice, 3.liga.

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


26. října 2019, 17:00 h, sportovní hala ASK, Blansko

Basketbal ASK muži "A" – TJ Třebíč "A".

Pořádá: ASK Blansko

basketbal


26. října 2019, 17:00 h , Blansko

Těžký soupeř prověří Dynamiters. Do Blanska přijede Spartak Velká Bíteš.

Pořádá: Dynamiters Blansko HK

hokej


26. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Sněžný kluk - plakát

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. Režisérka Jill Culton prošla jako animátorka těmi nejlepšími studii, aby v DreamWorks Animation všechny zkušenosti zužitkovala a zrežírovala velmi osobní film. „V tom příběhu je všechno, co mám ráda. Mám slabost pro dobrosrdečné, chundelaté a obrovské psy, kteří jsou roztomile nemotorní, a Everest je taky takový mazlík. Miluju hudbu, věřím, že umí čarovat, a proto hraje Yi na housle a Yettiho jejich tóny inspirují k těm nádherným kouzlům. A věřím na dětská přátelství, která nejlépe stmelují společně prožitá dobrodružství,“ říká režisérka.

130 Kč
USA / 97 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


26. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Poslední aristokratka - plakát

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

130 Kč
Česko / 110 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


27. října 2019, 10:00 h, sportovní hala ASK, Blansko

Basketbal ASK muži "A" – BCS Husovice "A".

Pořádá: ASK Blansko

basketbal


27. října 2019, 10:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

27.10.  10:00 muži A – Sokol Lanžhot, 3.liga.

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


27. října 2019, 10:15 h, fotbalové hřiště, Blansko

Utkání MSFL mezi Blanskem a Znojmem.

Pořádá: FK Blansko

fotbal


27. října 2019, 13:00 h, Divišova, Blansko

LGB železnice v provozu od 13 do 17 hod. (za příznivého počasí).

Pořádá: Jiří Šimkůj

pel-mel


27. října 2019, 15:00 h, kino, Blansko

Sněžný kluk - plakát

Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde se na svět dá aspoň koukat s nadhledem. Jednoho dne však ve svém útočišti objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, sněžný kluk, kterému Yi začne říkat Everest. Není to náhoda, nejvyšší hora světa je totiž domovem těchto bájných himalájských monster a mladý yetti netouží po ničem jiném, než se tam vrátit. Jenže jak má tenhle mýty opředený tvor urazit stovky kilometrů, aniž by si ho někdo všimnul? Diskrétnost je důležitá i kvůli tomu, že po něm pátrá nechutně bohatý sběratel kuriozit Burnish, který ho už jednou chytil a pak ho jeho neschopní zaměstnanci nechali utéct. Pomocnou ruku Everestovi podá právě Yi se svými dvěma kamarády. Odměnou za odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů jim bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružství a zázraků, vedoucí až na nejvyšší místo na Zemi. Režisérka Jill Culton prošla jako animátorka těmi nejlepšími studii, aby v DreamWorks Animation všechny zkušenosti zužitkovala a zrežírovala velmi osobní film. „V tom příběhu je všechno, co mám ráda. Mám slabost pro dobrosrdečné, chundelaté a obrovské psy, kteří jsou roztomile nemotorní, a Everest je taky takový mazlík. Miluju hudbu, věřím, že umí čarovat, a proto hraje Yi na housle a Yettiho jejich tóny inspirují k těm nádherným kouzlům. A věřím na dětská přátelství, která nejlépe stmelují společně prožitá dobrodružství,“ říká režisérka.

130 Kč
USA / 97 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


27. října 2019, 15:00 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko-Těchov

Halloweenské odpoledne plné her a soutěží pro malé i větší děti.
Přijďte v maskách i bez.

Začátek v 15.00.
Vstupné dobrovolné.


Činnost je realizovaná za podpory města Blansko.

Pořádá: Jana Skotáková

karneval


27. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Poslední aristokratka - plakát

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

130 Kč
Česko / 110 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


27. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

To Kapitola 2 - plakát

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

130 Kč
USA, USA / 168 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


28. října 2019, 09:30 h, nám. Svobody, Blansko

Město Blansko si dovoluje pozvat Blanenské na vzpomínkový akt ke Dni vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční v pondělí 28. října 2019 na náměstí Svobody. Akce bude zahájena v 9:30 hodin koncertem Dechové hudby Blansko, v 10:00 hodin pak dojde na položení věnce k památníku obětí 1. světové války a slavnostní projev starosty města.

Pořádá: Město Blansko

setkání


28. října 2019, 13:00 h, věž kostela sv. Martina, Blansko

Studenti a pedagogové Střední školy cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o. Blansko  Vás srdečně zvou na akci  Slavnostní výstup na věž s vlajkou.

V rámci nové celostátní tradice se jako součást připomenutí výročí vzniku Československa konají slavnostní výstupy na vyhlídková místa a mávání českou vlajkou po celé zemi.

Výstup s možností mávání vlajkou doprovodí věžní kavárnička a studentská expozice o historii naší vlasti.

VSTUP PRO NÁVŠTĚVNÍKY ZDARMA

Program i průvodcovství zajišťují studenti oboru Cestovní ruch Střední školy  cestovního ruchu a gastronomie s.r.o. Blansko.

Pořádá: Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s. r. o.

pel-mel


28. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Blíženec - plakát

Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. „Dívat se na Willa, jak pozoruje sebe sama, jen o třicet let mladšího, to je neuvěřitelný zážitek,“ říká slavný producent Jerry Bruckheimer. Přestože je Henry Junior kompletně digitální postava, její emoce a výrazy ve tváři „oddřel“ Will Smith. „Když jsem se poprvé viděl, dost mě to vylekalo. Byl jsem to já, bez všech nedostatků, které přišly s věkem. Tohle naprosto změní způsob, jakým se točí filmy,“ rozplývá se Will Smith. Blíženec navíc bude ve vybraných kinech k dispozici také v HFR formátu, který slibuje výjimečný vizuální zážitek.

130 Kč
USA / 117 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


28. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

To Kapitola 2 - plakát

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy.

130 Kč
USA, USA / 168 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


29. října 201930. října 2019, DDM Blansko, Blansko

Podzimní prázdniny v DDM Blansko pro děti od 7 let

Těšit se můžete na:

 • soutěže a hry v přírodě,
 • zábavné tvoření,
 • kouzelnický workshop.

Program denně od 8:00 do 16:00 hod.

Cena: 600 Kč ( v ceně program, materiál, obědy, svačinky, pitný režim)

Maximální kapacita: 30 dětí

Bližší informace: Mgr. Tomáš Zachoval, zachoval@ddmblansko.cz

Pořádá: DDM Blansko

pel-mel


29. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Psí kusy - plakát

Lumpík je tak trochu rozmazlený, ale veselý pes, který nic neví o skutečném světě plném nástrah. Užívá si nejlepší pochoutky a drbání každý den. Jednoho dne se ale bude muset vydat za plot svého bezpečného domova a zažije dobrodružství, které si ani ve snu nedokázal představit.

120 Kč
Kanada / 87 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


Náš tip


předprodej
29. října 2019, 19:00 h, Dělnický dům, Blansko

Předprodej vstupenek probíhá v Informační kanceláři Blanka, Rožmitálova 6. Cena vstupenek: 350/320 Kč.

Srdečně vás zveme na nové talkshow populárního módního návrháře Osmanyho Laffity. 90 minut neuvěřitelných historek v osobitém podání pobaví každého.

Pořad moderuje populární moderátorka a herečka Eva Decastelo a jako host vystupuje sopranistka Michaela Gemrotová, představitelka hlavní ženské role v muzikálu Fantom opery.  

Pořádá: KSMB

zábava


29. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Vandam, ač rváč z pražského sídliště, je sečtělý a zajímá se o dějiny. Každý den doma cvičí a večer chodí do hospody Severka, která je středem jeho vesmíru. Kumpáni z hospody mu přezdívají „národní hrdina“, protože dal prý 17. listopadu 1989 na Národní třídě tu první ránu, jež uvedla dějiny do pohybu. Vandamovi se líbí servírka Lucka, která točí v Severce pivo. Jednoho večera se v hospodě zjeví člověk, který převzal za Lucku dluhy a teď chce peníze zpátky. Vandam se rozhodne Lucce pomoci, ale netuší, že jde o víc, než jen o vrácení dluhu.

100 Kč
Česko / 91 min. / česká verze / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


30. října 2019, 09:00 h, Kuželna, Údolní 10,Blansko, Blansko

Kuželkářský turnaj pro zaměstnance škol okresu Blansko.

Pořádá: ZŠ TGM BLANSKO

kuželky


30. října 2019, 10:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Srdečně zveme malé i velké na již tradiční prázdninovou podzimní výtvarnou dílnu, tentokráte s výtvarnicí Evou Klíčovou. Akce potrvá do 15.00 h.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


30. října 2019, 10:30 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Blíží se blanenské svatomartinské oslavy… Příběh o Martinovi, kterak se svatým stal a o tom, co vše vykonal. Poselství o lidské pokoře, dobré vůli a laskavém srdci pro malé i velké.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

promítání


30. října 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Vandam, ač rváč z pražského sídliště, je sečtělý a zajímá se o dějiny. Každý den doma cvičí a večer chodí do hospody Severka, která je středem jeho vesmíru. Kumpáni z hospody mu přezdívají „národní hrdina“, protože dal prý 17. listopadu 1989 na Národní třídě tu první ránu, jež uvedla dějiny do pohybu. Vandamovi se líbí servírka Lucka, která točí v Severce pivo. Jednoho večera se v hospodě zjeví člověk, který převzal za Lucku dluhy a teď chce peníze zpátky. Vandam se rozhodne Lucce pomoci, ale netuší, že jde o víc, než jen o vrácení dluhu.

100 Kč
Česko / 91 min. / česká verze / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


30. října 2019, 18:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Známý spisovatel, novinář a komentátor působící v týdeníku Respekt představí svou knihu „Magor a jeho doba“ oceněnou Magnesií litera a popisující život legendy undergroundu Ivana Martina Jirouse. Akce je součástí přednáškového cyklu „30 let od sametu“ a je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

přednáškapředprodej
30. října 2019, 19:30 h, Dělnický dům Blansko, Blansko

II. koncert z cyklu kytarových koncertů Miloš Pernica a hosté 2019

Další host koncertu Andonis Civopulos

Předprodej vstupenek v Informační kanceláři Blanka od 28. května 2019

Pořádá: Miloš Pernica

koncert


30. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Vandam, ač rváč z pražského sídliště, je sečtělý a zajímá se o dějiny. Každý den doma cvičí a večer chodí do hospody Severka, která je středem jeho vesmíru. Kumpáni z hospody mu přezdívají „národní hrdina“, protože dal prý 17. listopadu 1989 na Národní třídě tu první ránu, jež uvedla dějiny do pohybu. Vandamovi se líbí servírka Lucka, která točí v Severce pivo. Jednoho večera se v hospodě zjeví člověk, který převzal za Lucku dluhy a teď chce peníze zpátky. Vandam se rozhodne Lucce pomoci, ale netuší, že jde o víc, než jen o vrácení dluhu.

100 Kč
Česko / 91 min. / česká verze / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


31. října 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Terminátor: Temný osud - plakát

Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční filmy všech dob. Proč by to mělo tentokrát vyjít? Protože se k téhle sáze vracejí dvě klíčová jména s ní spojená. James Cameron nový film nejen produkoval, ale zároveň se stal tahounem týmu, který pracoval na scénáři. A Linda Hamilton se po letech znovu stala Sarah Connorovou, kterou souboje na život a na smrt s dvěma Terminátory proměnily v ultra drsňačku, zvyklou nikomu nevěřit a spoléhat se jen na sebe. Právě návrat postavy Sarah Connorové byl jedním z hlavních důvodů, proč na nabídku režírovat tenhle film kývnul tvůrce prvního Deadpoola Tim Miller. „Pro mě tahle sága nikdy nebyla příběhem o Johnu Connorovi, ale o jeho matce. A Linda byla v té roli nepřekonatelná. Nejlepší ze všech možných scénářů mohl být proto ten, ve kterém se Sarah i její představitelka vrátí. A přesně to se stalo,“ říká Tim Miller o příběhu, který je přímým pokračováním filmu Terminátor 2: Den zúčtováni. Linda Hamilton se přitom už k téhle roli nechtěla vracet. „Dala jsem si podmínku, že se vrátím jen tehdy, když budu mít co hrát a bude to něco nového.“ A přesně taková je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele.

130 Kč
USA / 129 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


listopad

1. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Jeden z našich předních odborníků na počasí a klima z Ústavu agrosystémů a bioklimatologie Mendelovy univerzity v Brně osvětlí, proč přibývá klimatických extrémů jako je sucho, povodně nebo vlny veder. Zároveň nastíní, jaký bude vývoj klimatu do konce století.

Vstupné pro nezapsané zájemce: 70 Kč.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

přednáška


1. listopadu 2019, 18:30 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko-Těchov

Témata přednášky: Jak se zbavit bolestí páteře, ramenních a kyčelních kloubů , kolen, bez prášků a injekcí. Jak se zbavit stresu v těle. Vše bude předvedeno v praktických ukázkách. Bude zde předvedena metoda, jak si pomocí chůze léčit páteř i vnitřní orgány.

Přednášejícího můžete znát z televize, tisku, internetu.

Vinci Lászlo Je uznávaným specialistou ve svém oboru. Po přednášce bude probíhat autogramiáda jeho knihy.

Vstup zdarma. Akce je realizovaná za podpory Občasné aktivity Těchov

Pořádá: Hospůdka Na Točně Těchov

beseda


1. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Terminátor: Temný osud - plakát

Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční filmy všech dob. Proč by to mělo tentokrát vyjít? Protože se k téhle sáze vracejí dvě klíčová jména s ní spojená. James Cameron nový film nejen produkoval, ale zároveň se stal tahounem týmu, který pracoval na scénáři. A Linda Hamilton se po letech znovu stala Sarah Connorovou, kterou souboje na život a na smrt s dvěma Terminátory proměnily v ultra drsňačku, zvyklou nikomu nevěřit a spoléhat se jen na sebe. Právě návrat postavy Sarah Connorové byl jedním z hlavních důvodů, proč na nabídku režírovat tenhle film kývnul tvůrce prvního Deadpoola Tim Miller. „Pro mě tahle sága nikdy nebyla příběhem o Johnu Connorovi, ale o jeho matce. A Linda byla v té roli nepřekonatelná. Nejlepší ze všech možných scénářů mohl být proto ten, ve kterém se Sarah i její představitelka vrátí. A přesně to se stalo,“ říká Tim Miller o příběhu, který je přímým pokračováním filmu Terminátor 2: Den zúčtováni. Linda Hamilton se přitom už k téhle roli nechtěla vracet. „Dala jsem si podmínku, že se vrátím jen tehdy, když budu mít co hrát a bude to něco nového.“ A přesně taková je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele.

130 Kč
USA / 129 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


2. listopadu 2019, 09:00 h, sportovní hala ASK Blansko, Blansko

Turnaj v Blansku za účasti klubů BBK Blansko, Tygři JBC Brno, Žďár

Pořádá: Basketbalový klub Blansko

basketbal


2. listopadu 2019, 10:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

sobota 2. 11. 2019 v 10:00 – 17:00h, Galerie města Blanska

Galerie se na celý den promění v profesionální textilní ateliér. K dispozici budou šicí stroje, různé materiály i zkušené paní švadleny. Šít se bude historický kostým, skvěle padnoucí do svatomartinského průvodu.

Dílna je určena pro děti i jejich rodiče nebo prarodiče, takže se do vytváření můžou zapojit celé rodiny a ušít a vyzdobit si třeba osobitou rodinnou kolekci. Kostým z této dílny platí jako volná vstupenka na slavnosti v zámeckém areálu.

Vstupné: 50 Kč/osobu (cena zahrnuje veškerý materiál).

Pořádá: Galerie města Blanska, Městská knihovna Blansko, farnost Sv. Martina Blansko

pel-mel


2. listopadu 2019, 14:00 h, klub Ulita, B. Němcové 2A, Blansko

Rádi byste si zahráli novou deskovou hru a nebaví Vás číst pravidla? Máte rádi deskovky a chybí Vám partner? Jste úplní začátečníci a chtěli byste hru doporučit, nebo rovnou vyzkoušet? Nebo hledáte dárek na Vánoce? Přijďte na naše sobotní deskohraní!! Ukážeme novinky, doporučíme Vám deskové hry, vysvětlíme pravidla a zahrajeme s Vámi. K vyzkoušení s vysvětlením pravidel bude k dispozici Ulití sbírka, ale i další hry ze sbírek hráčů klubu deskových her.

Pořádá: Ulita Blansko , z.s.

pel-melpředprodej
2. listopadu 2019, 14:00 h , Blansko

Srdečně zveme na putování lesem za pohádkovými postavami aneb pojďte s námi za pohádkou.

Prezentace a start: Blansko, areál herny stolního tenisu na Podlesí
                                                      (14:00 – 17:00 hod.)
Startovné: dospělí 50 Kč / děti 30 Kč

V cíli připraveno občerstvení s opekáním párků. Nezapomeň s sebou baterku, lampion. Akce se koná za každého počasí.

Výtěžek z celé akce bude věnován dvanáctiletému Kubíkovi Bačovskému, který od narození trpí Duchennovou svalovou dystrofií.

Předprodej vstupenek v Informační kanceláři Blanka od 07. 10. 2019.

Pořádá:

pel-mel


2. listopadu 2019, 15:00 h, kino, Blansko

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon - plakát

Poblíž farmy havaruje jedna pěkná mimozemská rošťanda. Seznamte se s Lu-Lou! Její nadpřirozené síly a lumpárny galaktické velikosti jsou přesně to pravé ořechové pro nezbedného Shauna. Ten se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi zachránit malou návštěvnici před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom až do hlubokého vesmíru. Jo a cesta tam vede skrz automyčku!

110 Kč
Velká Británie, USA, Francie / 87 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


2. listopadu 2019, 17:00 h, zimní stadion, Blansko

Další utkání KHL. Do Blanska tentokrát zamíří Velké Meziříčí.

Pořádá: Dynamiters Blansko HK

hokej


2. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Addamsova rodina - plakát

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení.

120 Kč
USA, Velká Británie, Kanada / 90 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


2. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Terminátor: Temný osud - plakát

Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční filmy všech dob. Proč by to mělo tentokrát vyjít? Protože se k téhle sáze vracejí dvě klíčová jména s ní spojená. James Cameron nový film nejen produkoval, ale zároveň se stal tahounem týmu, který pracoval na scénáři. A Linda Hamilton se po letech znovu stala Sarah Connorovou, kterou souboje na život a na smrt s dvěma Terminátory proměnily v ultra drsňačku, zvyklou nikomu nevěřit a spoléhat se jen na sebe. Právě návrat postavy Sarah Connorové byl jedním z hlavních důvodů, proč na nabídku režírovat tenhle film kývnul tvůrce prvního Deadpoola Tim Miller. „Pro mě tahle sága nikdy nebyla příběhem o Johnu Connorovi, ale o jeho matce. A Linda byla v té roli nepřekonatelná. Nejlepší ze všech možných scénářů mohl být proto ten, ve kterém se Sarah i její představitelka vrátí. A přesně to se stalo,“ říká Tim Miller o příběhu, který je přímým pokračováním filmu Terminátor 2: Den zúčtováni. Linda Hamilton se přitom už k téhle roli nechtěla vracet. „Dala jsem si podmínku, že se vrátím jen tehdy, když budu mít co hrát a bude to něco nového.“ A přesně taková je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele.

130 Kč
USA / 129 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


3. listopadu 2019, 08:45 h, klubovna - sportovní hala Mlýnská, Blansko

ASK Blansko – Slavia Boskovice A 

Pořádá: ASK Blansko

šachy


3. listopadu 2019, 15:00 h, kino, Blansko

Addamsova rodina - plakát

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení.

120 Kč
USA, Velká Británie, Kanada / 90 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kinopředprodej
3. listopadu 2019, 16:00 h, Dělnický dům Blansko, Blansko

ŠlágrParta je momentálně nový fenomén, který se díky TV Šlágr raketově dostal do povědomí desetitisíců diváků, kteří mají rádi melodické písničky a vtipné mluvené slovo. ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Mára, Helena Hamplová a Frankie Zhyrnov v současnosti dobývá česká, moravská a slovenská pódia.
Repertoár skupiny tvoří vlastní písničky plné energie a dobré pohodové nálady.

Kombinace moderní hudební tvorby ve stylu pop-dance music spojené s harmonikou a sborovým zpěvem, udělaly ze ŠlágrParty, během krátkého okamžiku, velmi oblíbenou kapelu, která si získala obrovské množství fanoušků. Koncert ŠlágrParty je určen pro všechny věkové kategorie.

Z jejich energické šou získá každý divák tak pozitivní náboj , že z něj může ještě dlouho čerpat dobrou náladu.

www.slagrparta.webnode.cz

https://www.facebook.com/slagrparta/

Pořádá: Šlágr Parta a Frankie Zhyrnov

koncert


3. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Addamsova rodina - plakát

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení.

120 Kč
USA, Velká Británie, Kanada / 90 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


3. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Terminátor: Temný osud - plakát

Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční filmy všech dob. Proč by to mělo tentokrát vyjít? Protože se k téhle sáze vracejí dvě klíčová jména s ní spojená. James Cameron nový film nejen produkoval, ale zároveň se stal tahounem týmu, který pracoval na scénáři. A Linda Hamilton se po letech znovu stala Sarah Connorovou, kterou souboje na život a na smrt s dvěma Terminátory proměnily v ultra drsňačku, zvyklou nikomu nevěřit a spoléhat se jen na sebe. Právě návrat postavy Sarah Connorové byl jedním z hlavních důvodů, proč na nabídku režírovat tenhle film kývnul tvůrce prvního Deadpoola Tim Miller. „Pro mě tahle sága nikdy nebyla příběhem o Johnu Connorovi, ale o jeho matce. A Linda byla v té roli nepřekonatelná. Nejlepší ze všech možných scénářů mohl být proto ten, ve kterém se Sarah i její představitelka vrátí. A přesně to se stalo,“ říká Tim Miller o příběhu, který je přímým pokračováním filmu Terminátor 2: Den zúčtováni. Linda Hamilton se přitom už k téhle roli nechtěla vracet. „Dala jsem si podmínku, že se vrátím jen tehdy, když budu mít co hrát a bude to něco nového.“ A přesně taková je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele.

130 Kč
USA / 129 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


4. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát - plakát

Jiří Suchý svým všestranným geniálním talentem ovlivnil v průběhu šedesáti let své tvůrčí dráhy několik generací. Svými písňovými a divadelními texty obohatil s nevídanou působivostí nejen český jazyk, ale i naše kulturní bohatství. V průběhu šedesáti let uvedl v Semaforu stovku her, napsal texty k 1400 písním a složil hudbu k 500 songům. „Dodnes mi není jasný, jak vznikne nápad. Mám ctižádost, aby to dobrý, co jsem napsal, mě přežilo…,“ zazní mimo jiné z umělcových úst ve filmu. O Jiřím Suchém byly už v minulosti natočeny filmy, které se zaměřovaly spíše na konkrétní mezníky jeho divadelní tvorby. Film Jiří Suchý - Lehce s životem se prát se více věnuje umělcovu životu. Hlavním cílem Olgy Sommerové bylo vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. Film ho představí v archivních záběrech, ale soustředí se i na jeho současnou tvorbu, a situace z profesního a osobního života. „Dílo Jiřího Suchého je tak obsáhlé, že pro životopisný film o jeho osobnosti je třeba zvolit přísný a subjektivní výběr jeho tvorby. Mým cílem je vytvořit film o životní cestě muže, který kromě toho, že svoje nadání zasvětil divadelní a písňové tvorbě, žil také svůj osobní a občanský život. Chci ho představit nejenom jako komika, ale i jako člověka, který se musel poprat s nepřízní režimu i osudu,“ popisuje Olga Sommerová svůj přístup k hlavnímu aktérovi filmu. Film získal na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech cenu diváků.

120 Kč
Česko, Slovensko / 102 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


4. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslinová a Emma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem Reesem a Paulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny.

120 Kč
USA / 97 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


5. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Parta přátel si pro legraci nainstaluje aplikaci, o které se tvrdí, že umí předpovědět čas zbývající do smrti. Je to trapný pokus o žert nebo již každému začal děsivý odpočet?

130 Kč
USA / 90 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


6. listopadu 2019, Koncertní sál ZUŠ Blansko, Zámek3, Blansko

Pořádá: ZUŠ Blansko

koncert


6. listopadu 2019, 18:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Beseda s novinářem, scénáristou a literárním historikem o tom, co se s námi za posledních 30 let stalo, kam jsme se posunuli nebo neposunuli a co to ve výsledku znamená. Pan Kosatík se podělí i o své osobní vzpomínky jakožto účastníka různých "listopadových" událostí…

Akce proběhne v rámci projektu „30 let po Sametu“ a za finanční podpory Ministerstva kultury.

Vstupné: dobrovolné

Pořádá: Městská knihovna Blansko

beseda


6. listopadu 2019, 19:00 h, klub Ulita, B. Němcové 2A, Blansko

Neznali kolo, nástroje vyráběli z kamene a najednou přišel skok do světa mobilů. O proměnách na jednom z nejúžasnějších míst planety. Host Milan Daněk. Vstupné dobrovolné.

Pořádá: Ulita Blansko , z.s.

setkání


6. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

200 Kč
USA / 130 min. / anglická verze / vhodný od 18 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


Náš tip


předprodej
7. listopadu 201910. listopadu 2019, zámecký park, Blansko

čtvrtek 7. listopadu 2019
Zámek Blansko – Muzeum Blanenska
18:00 h Duo Concertant ‒ koncert klasické hudby – Michaela Koudelková – zobcové flétny, Karel Fleischlinger – romantické kytary. Zazní skladby autorů: Giuliani, Coste, Molino, Diabelli

pátek 8. listopadu 2019
Městský klub důchodců, Dvorská 2
15:00 h Martinské hody
V programu vystoupí pěvecký soubor Radost za hudebního doprovodu Karla Nesrsty.

Centrum pro matku a dítě, Sladkovského 2b
17:00 h Pochod světýlek ke sv. Martinovi ‒ shromažďování dětí i dospělých se světýlky v 16:45 hodin v areálu Centra "PRO" Blansko. Společný odchod v 17:00 hodin ke kostelu sv. Martina. Přivítání svatým Martinem na farním dvoře. Podrobnosti budou zveřejněny také na www.blansko.charita.cz, sekce Klub Ratolest.

kostel sv. Martina
13:00‒17:00 h Prohlídky interiéru kostela
13:00‒17:00 h „Medové“ prohlídky věže (s medovinou nebo medovým čajem)
17:00‒19:00 h Svatomartinská kavárnička s tematickou projekcí na farním nádvoří
17:00‒20:00 h Večerní prohlídky věže kostela při svíčkách
18:00 h Příjezd a přivítání sv. Martina na farním nádvoří
dětmi z pochodu světýlek

nádvoří Farnosti sv. Martina, Komenského 14
17:30 h Výstava ‒ Martinova cesta: Symboly svatomartinské legendy / vernisáž
Srdečně zveme na slavnostní zahájení místně specifické instalace Symboly svatomartinské legendy, která se odehrává ve venkovním prostoru, na nádvoří farnosti. Výstava je společným dílem nejmladší generace talentů, dětí, které se zapojily do týdenního tvořivého sympozia v galerii.

Dělnický dům
18:00 h Mistříňanka – koncert u příležitosti 13. ročníku slavností Vítání svatého Martina

sobota 09.11.2019
Informační kancelář Blanka

09:00 h Komentovaná prohlídka města s průvodcem Pavlem Svobodou. Sraz u Blanenské informační kanceláře Blanka, Rožmitálova 6.

kostel sv. Martina
10:00‒17:00 h Prohlídky interiéru kostela
10:00‒17:00 h „Medové“ prohlídky věže (s medovinou nebo medovým čajem)
17:00‒20:00 h Večerní prohlídky věže kostela při svíčkách

zámecký park ‒ od 13:00 hodin

Na víno s Martinempodrobný program zde
moderuje Vít Pořízek (BeeFree.cz)

Zámek Blansko – Muzeum Blanenska
Svatomartinská družina
– zábavný program pro děti od 13:00 do 17:00 hodin
13:00‒17:00 h archeologická herna
13:00‒17:00 h Pazourkova trasa v expozici Cesta do pravěku Blanenska
13:00‒17:00 h Svatomartinské tvoření (ve spolupráci s Městskou knihovnou Blansko)
14:00, 15:00, 16:00 h kostýmované prohlídky zámku s blanenskými osobnostmi
18:00 h Jak kreslit koně – večerní kurz kresby v expozici litiny, pro děti od 12 let a dospělé, nutná rezervace předem na info@muzeum-blanenska.cz.
Vstupy za běžné vstupné ‒ herna 10 Kč, stálé expozice 80 Kč (snížené 40 Kč, rodinné 160 Kč), kurz kresby 80 Kč.

ZŠ Dvorská
16:30 h Pochod podzimním lesem ‒ 39. ročník
Zveme všechny přátele turistiky a večerního lesa s dobrodružstvím a pohádkami. Start ve vestibulu ZŠ Dvorské průběžně od 16:30 do 17:30 hodin. Nezapomeňte baterku a dobré oblečení! Děti pouze v doprovodu dospělých, všichni na vlastní zodpovědnost. V cíli si opečete párky a za výkon budete odměněni diplomem. Startovné 40 Kč/osobu.
Pořádá Klub českých turistů, odbor Blansko. Konání akce umožnily Lesy České republiky, s. p.

Katolický dům
20:00 h Martinské hody ‒ tradiční ples s kapelou Pohoda, bohatou tombolou a domácí kuchyní.

neděle 10.11.2019
kostel sv. Martina

09:00 h Slavnostní mše svatá s poděkováním za dary země

náměstí Svobody
10:00 h Fanfáry na počest sv. Martina (Pardubičtí pozounéři)

prostor před ZUŠ Blansko, Zámek 1
10:20 h O Martinovi ‒ Divadlo Kolárka
Jak to bylo s husami a pláštěm? Loutkové představení o životě svatého Martina z Tours. Příběh založený na legendách a faktech.
Hrají: Michaela Růžičková, Leona Voráčová, Markéta Nesrstová

kostel sv. Martina
11:00 h Historický průvod od kostela sv. Martina do zámeckého parku.

Staňte se členy družiny sv. Martina. (Mapa průvodu)

Muzeum Blanenska
12:00 h Polední vytrubování ze zámecké rotundy
‒ Dobrušské žesťové sdružení

zámecký park
Celodenní program v zámeckém parku připravuje agentura GRYFF.

HISTORICKÉ LEŽENÍ ‒ po celý den soutěže pro malé i velké s historií a romantikou

U královského lovčího ‒ poznávání zvířátek našich stájí, polí i lesů podle jejich kožíšků a stop

Erbovní soutěž ‒ historický stan v heraldických barvách a velké tabule, na které je třeba zařadit a zavěsit správný erb velkých měst zemí koruny české a erby ostatních království

Král je mrtev, ať žije král! ‒ poznávání panovníků zemí koruny české a chronologické zařazení od Sáma po Františka Josefa

Věnečky ‒ starofrancouzská hra mladých děvčat i hochů, kdy házené věnečky napichovali na čepele mečů

Házení podkov ‒ stará uherská hra, kdy se hází podkovy na zabodnutý kolík

Právo útrpné ‒ veselé historky mistra kata, kdy si divák může během představení vyzkoušet španělskou botu, palečnici i natažení na skřipec

Sokolníci ‒ 5‒6 dravých ptáků na posedech, povídání o dravcích, ukázky lovů a výcviku

Tábor zbrojnošů s historickými stany ‒ možnost nakouknout, jak zeman bydlel na cestách. Přístřešek s dobovým posezením, stojan na zbraně a prapory

Zbrojnice ‒ možnost potěžkat si různé zbraně rytířů a vyfocení se v kostýmech a zbrojích

Program na hlavní scéně

10:00 h otevření řemeslného jarmarku městským heroldem ‒ malý úvod a „balábilé“ účinkujících

10:30 h Historická kapela ‒ písničky jarmarků a veselic

11:45 h Příchod průvodu družiny sv. Martina do zámeckého parku.

12:00 h Ceremonie na počest města Blanska a sv. Martina v zámeckém parku ‒ texty herolda, pozdravy městu a sv. Martinovi, proslovy vedení města

12:10 h Kejklíři a komedianti ‒ veselé pouliční divadelní představeníčko pro malé i velké

12:30 h Městská hotovost aneb Na hradby! ‒ představení historického šermu

13:00 h Mistr ostrého meče ‒ neveselé příběhy městského kata, pouliční představení o právu útrpném v podání mistra kata

13:15 h Žoldnéři války třicetileté ‒ mušketýři, představení klubu vojenské historie

14:00 h Bujaré písničky středověku ‒ historická kapela

14:45 h Veselá pohádka o Palečkovi ‒ pouliční představeníčko komediantů na káře

15:30 h Sokolníci ‒ ukázky letů dravých ptáků a jejich výcviku

15:45 h Lapkové a loupeživí rytíři ‒ šermířské představení

16:00 h Žongléři a komedianti ‒ kejklířské a žonglérské pouliční představení

17:00 h Bohemian Bards ‒ historická kapela
– středověká kapela se současným úderným zvukem, dudy, šalmaje, bubny… Jedna z českých nejuznávanějších kapel, jež koncertovala v celé Evropě i v Brazílii.

18:30 h ukončení slavností

Bohaté občerstvení.

Zámek Blansko ‒ Muzeum Blanenska

10:00‒17:00 h Svatomartinská vinárna ve sklepení

14:00, 15:00 a 16:00 h Mimořádné prohlídky zámku a mimořádně otevřená expozice Cesta do pravěku Blanenska (Muzeum Blanenska)
Vstupy do expozic za běžné vstupné 80 Kč (snížené 40 Kč, rodinné 160 Kč), mimořádně k vidění věžní hodiny.

Katolický dům

17:00 h Beseda u cimbálu ‒ pohodový večer pro dospělé s cimbálovou muzikou. Hraje cimbálová muzika Grajcar z Dolních Bojanovic. Občerstvení, kvalitní víno, vstupné dobrovolné. Závěr ve 22:00 hodin.

Doprovodný program

v Centru sv. Martina (pátek‒neděle)
zajišťuje Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s. r. o., Blansko

Řezbářská scenérie „Příjezd svatého Martina“

Svatomartinský bar na farním nádvoří

Infostánek a návštěvnický servis

Změna programu vyhrazena.

Pořádá: KSMB

slavnost


7. listopadu 2019, 08:00 h, nám. Republiky, Blansko

Pořádá: KSMB

pel-mel


7. listopadu 20197. listopadu 2019, 16:00 h, Kostel sv. Martina, Blansko

Ztratili jste někoho blízkého a potřebujete se o svoji bolest podělit? Nebo chcete jen v tichosti zavzpomínat? Mobilní hospic sv. Martina zve všechny pozůstalé na vzpomínkové setkání ve čtvrtek 7. listopadu od 16 hodin do kostela sv. Martina v Blansku. Tam bude nejdříve krátká bohoslužba slova za zesnulé. Poté můžete společně na faře zavzpomínat na svoje blízké. Kdo chce, může si s sebou přinést květinu, svíčku, fotografii.

Pořádá: Oblastní charita Blansko

pietní vzpomínka


7. listopadu 2019, 18:00 h, Zámek Blansko, Blansko

Michaela Koudelková – zobcové flétny
Karel Fleischlinger – romantické kytary

Pořádá: Muzeum Blanenska

koncertpředprodej
7. listopadu 2019, 18:30 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko

Cestovatelská beseda trochu jinak.
Humorné vyprávění známého sexuologa Radima Uzla, které vás nenechá chladnými, vychází z jeho knihy Cesty za romantikou a erotikou. V ní popsal své putování po afrických zemích, Austrálii, Číně a Chile.
Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 230 Kč.
Předprodej zahájen – rezervace možná na emailu jana.skotak@seznam.cz nebo na tel. 724 266 931.

Pořádá: Hospůdka Na Točně Těchov

beseda


7. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Ženská na vrcholu - plakát

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! Romantická zimní komedie s Annou Polívkovou, Martinem Dejdarem, Markem Němcem, Bolkem Polívkou, Janou Preissovou, Janou Krausovou, Romanem Pomajbo, Danicou Jurčovou, Matjažem Javšnikem a Markem Taclíkem j.h..

130 Kč
Česko / 105 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


8. listopadu 2019 , Blansko

Přemýšlíte o studiu v Blansku a rádi byste si střední školy prohlédli v jediném termínu?

Pak Vás srdečně zveme na společný Den otevřených dveří blanenských odborných škol, určený všem zájemcům o studium, jejich rodičům i veřejnosti, a to v pátek 8. listopadu v prostorách:

 • Střední školy cestovního ruchu a gastronomie Blansko (9:00 – 16:00 hod.),
 • Střední školy technické a gastronomické Blansko (8:00 – 15:00 hod.),
 • Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Blansko (8:00 – 17:00 hod.).

Pořádá:

pel-mel


Náš tip


předprodej
8. listopadu 2019, 18:00 h, Dělnický dům, Blansko

Koncert v rámci oslav Vítání sv. Martina.

Mistříňanka baví již padesát let. Díky kvalitnímu muzikantskému obsazení, velkému nadšení a přístupu kapela rychle získala rostoucí popularitu a širokou posluchačskou pozornost v Československu a zahraničí.

Odehrála více než 4 000 představení při různých příležitostech – festivaly, koncerty, taneční zábavy, společenské události, televizní a rozhlasová vystoupení, na nichž získala nespočet ocenění.

Pro své příznivce vydala kapela více než 90 CD a DVD nosičů. V roce 2003 si otevřela vlastní nahrávací studio, které slouží nejen vlastním potřebám, ale i zájemcům hostujících kapel.

V současné době prezentuje kapelu 14 muzikantů (převážně absolventů konzervatoře) a 4 zpěváci. Mistříňanka na svých vystoupeních hraje nejen tradiční lidovou hudbu, ale i moderní a vážnou produkci.

Předprodej vstupenek v informační kanceláři Blanka od 20.05.2019. Cena vstupenky je 180 Kč.

Pořádá: KSMB

koncert


8. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Ženská na vrcholu - plakát

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! Romantická zimní komedie s Annou Polívkovou, Martinem Dejdarem, Markem Němcem, Bolkem Polívkou, Janou Preissovou, Janou Krausovou, Romanem Pomajbo, Danicou Jurčovou, Matjažem Javšnikem a Markem Taclíkem j.h..

130 Kč
Česko / 105 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


9. listopadu 2019, Katolický dům, Blansko

Tradiční zábava s kapelou Pohoda, bohatou tombolou a domácí kuchyní. Rezervace míst od 1.10. na skdblansko.cz/hody nebo na tel.: 721 245 190.

Pořádá: Společnost Katolického domu

zábava


9. listopadu 20199. listopadu 2019, 09:00 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

BK Blansko – KP Brno
KP Brno – Renocar Podolí
BK Blansko – Renocar Podolí

Pořádá: BK Blansko

basketbal


9. listopadu 2019, 10:15 h, fotbalové hřiště, Blansko

Utkání MSFL: FK Blansko – Uničov

Pořádá: FK Blansko

fotbal


9. listopadu 2019, 13:00 h , Blansko

Málokterý muzikálový titul způsobil doslova celosvětový poprask tak jako muzikál Mamma Mia!, který je plný nesmrtelných hitů švédské skupiny ABBA.

Návštěvníci Městského divadla v Brně se mohou těšit na romantický příběh se svižnou komediální zápletkou, v níž se dvacetiletá Sophie snaží v den své svatby zjistit, kdo je její otec, a proto na malebný řecký ostrůvek pozve všechny tři potenciální nápadníky z minulosti své matky. Novou sezónu tak divadlo zahajuje na Hudební scéně v divokém rytmu nezapomenutelných hitů jako je Super Trouper, Dancing Queen, Money, Money, Money či The Winner Takes It All.

Odjezd do divadla je v sobotu 9. listopadu ve 13 hodin z nám. Republiky. Vstupné včetně autobusu 530,- Kč.

Přihlášky: Pavel Svoboda, Kulturně výchovná činnost Jonáš, Blansko, Bezručova 1, mobil 607 725 579, 606 098 16

Pořádá: KVČ Jonáš Blansko

zájezd


9. listopadu 20199. listopadu 2019, 13:30 h, 15:30 h, Hala Údolní, Blansko

BK Blansko – Vyškov

Pořádá: Basketbalový klub Blansko

basketbal


9. listopadu 20199. listopadu 2019, 13:30 h, 15:30 h, Sportovní hala Údolní, Blansko

BK Blansko – Vyškov

Pořádá: BK Blansko

basketbal


9. listopadu 2019, 14:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

14:00  ženy A – TTC Ústí nad Orlicí  1.liga

17:30  muži C – Sokol Hlubočany  KSI          

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


9. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Ženská na vrcholu - plakát

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! Romantická zimní komedie s Annou Polívkovou, Martinem Dejdarem, Markem Němcem, Bolkem Polívkou, Janou Preissovou, Janou Krausovou, Romanem Pomajbo, Danicou Jurčovou, Matjažem Javšnikem a Markem Taclíkem j.h..

130 Kč
Česko / 105 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


9. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Bitva u Midway - plakát

Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity.

130 Kč
USA, Čína / 138 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


10. listopadu 2019, 10:00 h, herna stolního tenisu, Purkyňova ul., Blansko

10.11.  10:00  muži C – TJ Brno-Bystrc  KSI

Pořádá: KST Blansko

stolní tenis


10. listopadu 2019, 15:00 h, kino, Blansko

Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv (alias Ruďák), Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Žluťasova sestra Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym. Supertým bývalých zapřisáhlých nepřátel se vydává na misi, jejímž cílem je zachránit domovy ptáků i vepřů.

100 Kč
USA / 97 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


10. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Ženská na vrcholu - plakát

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! Romantická zimní komedie s Annou Polívkovou, Martinem Dejdarem, Markem Němcem, Bolkem Polívkou, Janou Preissovou, Janou Krausovou, Romanem Pomajbo, Danicou Jurčovou, Matjažem Javšnikem a Markem Taclíkem j.h..

130 Kč
Česko / 105 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


10. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Bitva u Midway - plakát

Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity.

130 Kč
USA, Čína / 138 min. / titulky / vhodný od 12 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kinopředprodej
11. listopadu 2019, 19:00 h, Dělnický dům Blansko, Blansko

Jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová navštíví Blansko. Vystoupí zde se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem, s nímž natočila řadu duetů jako např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství. Na koncertu je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.

Vstupenky na koncert si můžete rezervovat online přes předprodejní systém Ticket Art nebo přímo zakoupit v Blanenské informační kanceláři Blanka.

Pořádá:

koncert


11. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Poslední aristokratka - plakát

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

120 Kč
Česko / 110 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


12. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Terminátor: Temný osud - plakát

Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční filmy všech dob. Proč by to mělo tentokrát vyjít? Protože se k téhle sáze vracejí dvě klíčová jména s ní spojená. James Cameron nový film nejen produkoval, ale zároveň se stal tahounem týmu, který pracoval na scénáři. A Linda Hamilton se po letech znovu stala Sarah Connorovou, kterou souboje na život a na smrt s dvěma Terminátory proměnily v ultra drsňačku, zvyklou nikomu nevěřit a spoléhat se jen na sebe. Právě návrat postavy Sarah Connorové byl jedním z hlavních důvodů, proč na nabídku režírovat tenhle film kývnul tvůrce prvního Deadpoola Tim Miller. „Pro mě tahle sága nikdy nebyla příběhem o Johnu Connorovi, ale o jeho matce. A Linda byla v té roli nepřekonatelná. Nejlepší ze všech možných scénářů mohl být proto ten, ve kterém se Sarah i její představitelka vrátí. A přesně to se stalo,“ říká Tim Miller o příběhu, který je přímým pokračováním filmu Terminátor 2: Den zúčtováni. Linda Hamilton se přitom už k téhle roli nechtěla vracet. „Dala jsem si podmínku, že se vrátím jen tehdy, když budu mít co hrát a bude to něco nového.“ A přesně taková je cynická osamělá ranařka, která se ke světu chová stejně drsně, jako se svět chová k ní. Přesto se ho znovu pokusí spasit, když se ujme ochrany dívky jménem Dani, kterou se z budoucnosti vydal zlikvidovat vylepšený model Terminátora. V epické bitvě proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli budou Sarah pomáhat Grace (Mackenzie Davis), hybrid člověka a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). I tak však bude převaha na straně jejich nepřítele.

130 Kč
USA / 128 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


13. listopadu 2019, 14:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Další setkání kubu teenage knihomolů, tentokráte na téma „Kniha autora, jehož příjmení začíná stejným písmenem jako vaše příjmení“. Sdílení zážitků ze čtení, diskuze, doporučování nových knih. Vstup zdarma.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

setkání


13. listopadu 2019, 17:00 h, zimní stadion, Blansko

První okresní derby s Březinou v letošní sezóně!

Pořádá: Dynamiters Blansko HK

hokej


13. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Vandam, ač rváč z pražského sídliště, je sečtělý a zajímá se o dějiny. Každý den doma cvičí a večer chodí do hospody Severka, která je středem jeho vesmíru. Kumpáni z hospody mu přezdívají „národní hrdina“, protože dal prý 17. listopadu 1989 na Národní třídě tu první ránu, jež uvedla dějiny do pohybu. Vandamovi se líbí servírka Lucka, která točí v Severce pivo. Jednoho večera se v hospodě zjeví člověk, který převzal za Lucku dluhy a teď chce peníze zpátky. Vandam se rozhodne Lucce pomoci, ale netuší, že jde o víc, než jen o vrácení dluhu.

100 Kč
Česko / 91 min. / česká verze / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


14. listopadu 201914. února 2020, muzeum, Blansko

Vlaky-vláčky-koleje: Historie železnice na Blanensku od modelů po skutečnost

Pořádá: Muzeum Blanenska

výstava


14. listopadu 2019, 17:00 h, multifunkční místnost knihovny, Blansko

Komponovaný večer studentů blanenského gymnázia. O básníku Puškinovi, o cestě studentů do dvou největších měst Ruska i o tom, jak se dnes žije v ruských rodinách. Těšit se můžete na recitaci v různých jazycích, nádherné fotografie, filmovou reportáž a ruské písničky.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


14. listopadu 2019, 17:00 h, muzeum, Blansko

Vernisáž „vánočních“ výstav pro děti:

Vlaky-vláčky-koleje: Historie železnice na Blanensku od modelů po skutečnost

Na návštěvě u Kašpárka – papírová divadélka

Planetami Malého Prince – adventní dílna k výstavě: výroba malých princů a planet

(výstavy potrvají od 14. 11. 2019 do 14. 2. 2020)

Pořádá: Muzeum Blanenska

slavnost


15. listopadu 201910. ledna 2020, knihovna, Blansko

Krásu fotografie v pestrých podobách napříč žánry, formáty či věkovým zařazením můžete objevovat na tradičním, letos již X. ročníku přehlídky blanenských amatérských i profesionálních fotografů.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

výstavapředprodej
15. listopadu 201917. listopadu 2019, Dělnický dům Blansko, Blansko

Agentura ChrisEvents Vás srdečně zve na Blansko Čokoládový Festival 2019 od 15. do 17. listopadu . Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Vstupenky k dispozici přes předprodejní systém Ticketstream.

Pořádá: Agentura ChrisEvents

festival


15. listopadu 2019, 16:00 h, ASK Blansko, Blansko

Oslavy 90 let od založení TJ ASK Blansko:

Pořádá: ASK Blansko

slavnost


15. listopadu 2019, 18:00 h, knihovna, Blansko

Krásu fotografie v pestrých podobách napříč žánry, formáty či věkovým zařazením můžete objevovat na tradičním, letos již X. ročníku přehlídky blanenskýchamatérských i profesionálních fotografů.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

slavnost


15. listopadu 2019, 18:30 h, Hospůdka Na Točně a Kulturní dům Těchov, Blansko-Těchov

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružství se vrací na Těchov na projekci o úhlopříčce 7 metrů v perfektní kvalitě.
V programu je 6 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů i novinky z domácí produkce.
Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické divočiny i sportovní fanoušci.
Jaké filmy promítáme?
Queen Maud Land – O výpravě skupiny elitních horolezců zdolat monumentální věže na Antarktidě.

Onekotan – Skupina dobrodruhů se vydává na nediostupný ostrov Onekotan do Tichého oceánu za cílem sjet vrchol rozpadlé sopky na lyžích. Statečně čelí nástrahám nevlídného a nedostupného ostrova. Jenže co člověk potřebuje ještě víc, než splnit si sen? Vrátit se domů?

Ice and Palms – Pět týdnů, 1800 km, 35 000 metrů vertikálně a sen se stane skutečností! Jochen Mesle a Max Kroneck se chystají na svou doposud největší a nejpozoruhodnější lyžařskou výpravu. Mise zní: na kole napříč alpy a sjet ty nejvíce ikonické horské svahy jaké po cestě uvidí.

Surfer Dan – pro své surfování nepotřebuje oceán, písek ani slunce. Pro surfování najde vše potřebné v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy.

Střípky ze života horolezce Míry Šmída

Můj Svět – Nahlédněte do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho

Na této adrese najdete detaily o jednotlivých filmech:
https://snowfilmfest.cz/filmy-2019/
Zde je malá ochutnávka: https://www.youtube.com/watch?v=RtBP2l7xtIw

Drobné občerstvení je v ceně vstupného.
Vstupné dospělí 100 Kč. Děti a důchodci vstupné dobrovolné
Předprodej zahájen, rezervace možná na tel. 724 266 931 nebo emailu jana.skotak@seznam.cz

Pořádá: Hospůdka Na Točně Těchov

kino


16. listopadu 2019, 17:30 h, kino, Blansko

Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový velký svět.

100 Kč
USA / 99 min. / česká verze / přístupný

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


16. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko

Doktor Spánek od Stephena Kinga - plakát

Nyní dospělý Dan Torrance (McGregor) se usilovně snaží vyrovnat se svým hrůzným zážitkem z hotelu a najít klid v duši. Vše se ale změní ve chvíli, kdy se setká s Abrou, odvážnou mladou dívkou obdařenou mimořádnými mimosmyslovými schopnostmi označovanými jako „osvícení“. Abra instinktivně vycítí, že Dan má stejné tajuplné nadání jako ona, a obrátí se na něj se zoufalou prosbou o pomoc. Nelítostná bytost Rose a její následovníci totiž čerpají energii z „osvícení“ dalších nevinných dětí a pro dosažení své nesmrtelnosti jsou rozhodnuti udělat cokoliv. Tato nesourodá dvojice spojí své síly a pustí se s Rose do nemilosrdného boje na život a na smrt. Mike Flanagan režíroval film podle vlastního scénáře na motivy románu Stephena Kinga.

130 Kč
USA / 152 min. / titulky / vhodný od 15 let

rezervovat/koupit vstupenku

Film na ČSFD | Trailer

Pořádá: KSMB

kino


17. listopadu 2019, 17:00 h, kino, Blansko

Přijďte si s námi připomenout 30. výročí sametové revoluce. Srdečně zveme na výstavu, diskuzi i projekci filmu.
17.00 / dernisáž výstavy "Blansko v sametu" ve foyer kina
17.30 / beseda a diskuze s přímými účastníky sametové revoluce v Blansku / doprovodí sametové písně v režii ZUŠ
19.00 / Občanský průkaz – filmová projekce

Vstup na všechny akce večera je ZDARMA. Akce proběhne v rámci projektu „30 let po Sametu“ a za finanční podpory Ministerstva kultury.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


18. listopadu 2019, 20:00 h, kino, Blansko