Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Akce v Blansku a částech města

Nejvýše v přehledu jsou uvedeny vícedenní probíhající akce.

Chybí zde nějaká akce? Dejte nám o ní vědět.

 

  květen  


30. března 201912. května 2019 , Galerie města Blanska, Blansko

Vernisáž autorů Maroše Beláka a Johany Merty se uskuteční v sobotu 30.03.2019 v 17 hodin v Galerii města Blanska.

Maroš Belák
Cesta domů vede pozpátku
Do jaké míry je obraz ovlivněn místem, odkud je pozorován? A co samotné místo, jak moc se přítomností obrazů změnilo? I to jsou otázky, které pokládá výstava Maroše Beláka připravená speciálně pro světelné a prostorové podmínky Galerie města Blanska. Autor se dlouhodobě věnuje tématu krajiny. Myslí se tím ovšem krajina jako abstraktní konstrukt. Pod vrstvami barevných ploch se v ní sice skrývají reálné motivy vycházející z prostředí parků, golfových hřišť a zahrad. Autor ovšem pracuje na jejich zahalení a tím také znejistění toho, co z pozice diváka vlastně vidíme. Práce s prostorem a zřetel na netradiční pojetí instalace obrazu jsou typickou součástí Belákovy umělecké práce.
k. Jana Písaříková

Johana Merta
Podoby práce
Pojem rodiny a osobní historie v autorčiných instalacích funguje v rozšířeném poli významů skrze popis civilních mezilidských situací, artikulování problematického postavení minorit nebo náznaky religiózních témat, náboženské mystiky a její symboliky. V instalace v Galerii města Blanska si zachovává kontinuitu, vychází z rodinné zkušenosti, která se pojí s výstavbou místního závodu Metra. Zřejmý prostředek manuální práce – cihlu – proměňuje v symbol práce pro práci a na několika úrovních demonstruje její různé podoby.
k. Ivana Hrončeková

Pořádá: KSMB

výstava


květen

Náš tip

1. května 2019 , 10:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Od 10:00 do 16:00 hodin.

Galerie se rozhodla oslavit svátek práce aktivním odpočinkem. V prostorách před galerií i uvnitř bude po celý den probíhat slavnost pro všechny fanoušky umění i zahálky.

Prohlédnout si budete moct výstavu Cesta domů vede pozpátku Maroše Beláka. Autorka Johana Merta Vás provede svou výstavou Podoby práce a budete se moct zapojit do jejího keramického workshopu. Prosíme o rezervaci místa na galerie@blansko.cz.

Dál se budete moct občerstvit dobrým jídlem a pitím, zastavit se u terénního knihkupectví s uměleckou literaturou (ArtMap) nebo si koupit keramiku z dílny NF. Hezký kousek oblečení nebo novú pokojovku můžete získat i výměnou, budeme rádi když se zapojíte do sdílení.

Ve spolupráci s městskou knihovnou Blansko jsme pro vás připravili také knižní kolotoč, můžete si přinést svojí přečtenou nebo nepotřebnou knihu či knihy a vyměnit je kus za kus za jinou. Výměnný knižní bazárek bude fungovat pro malé i velké knihomily i knihomoly.

A chybět nebudou ani tvořivé hry pro nejmenší, lehátka, křídy, tabule a doufáme i slunce. Kdybyste z toho zahálení měli výčitky svědomí, můžete si i popracovat. K dipozici bude před galerií obilí a žernov, můžete si tak vlastníma rukama namlít mouku do pytlíku a pak vyrazit k sousedům do Muzea Blanenska, kde bude po celý den otevřená expozice blanenské umělecké litiny.

Srdečně zveme na společnou oslavu příchodu jara.

Pořádá: Galerie města Blanska

slavnost


12. května 2019 , 13:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

13:00–17:00 hodin
Pod jeho vedením se zaměří na tradiční malířské techniky malby na plátno. V případě hezkého počasí se bude malovat v plenéru, v případě ne příliš příznivého počasí se budeme věnovat malbě zátiší.

Pořádá: Galerie města Blanska

kurz


25. května 2019 , Galerie města Blanska, Blansko

Vernisáž se uskuteční v 17 hodin.

Pořádá:

výstava


Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Zadejte ji do systému.