Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Akce v Blansku a částech města

Nejvýše v přehledu jsou uvedeny vícedenní probíhající akce.

Chybí zde nějaká akce? Dejte nám o ní vědět.

 

  červen     červenec     srpen  


25. května 20197. července 2019 , Galerie města Blanska, Blansko

Slovenský umělec András Cséfalvay se věnuje především videoesejím s využitím 3D technologie. Způsob jeho práce má blízko k psaní textů, jeho krátké filmy jsou často založeny na metaforickém dialogu reálných nebo mýtických postav, který odráží jeho zájem o matematiku nebo filosofii.

40 Days in the Desert je kontemplativní galerijní situací, kde poušť je metaforou alternativního nebo budoucího scénáře světa. Co by se stalo, kdybychom neodolali pokušením a proměnili kameny ve chléb? A možná nás už bolí břicho – plné kamenů – podobně jako lva v příběhu Andráse Cséfalvaye. Videoinstalace relativizuje důležitost a výsadní postavení myšlení či exaktnosti. „Je psáno: Nejen chlebem bude člověk živ, ale každým slovem vycházejícím z Božích úst.” (Mt, 4,4).

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


25. května 20197. července 2019 , Galerie města Blanska, Blansko

·₀iy·rb·e₁··wh Er₁trht··er₂·m je delirantní entitou, oscilující mezi hloubkou a šířkou. Stačí, aby zadrželo dech a všechno se zastaví.

Od roku 2013 se převážná část prací Aleše Čermáka pohybuje v performativní rovině. O svých performativních projektech uvažuje jako o organismu, jehož vnitřní systém/logiku často objektivizuje vytvářením modelových situací, textových popisů a situačních her.

Instalace v prostoru pracovny představuje jeden ze zárodků depersonalizované, xenomorfní entity/agenta, která s vnějším prostředím komunikuje jako bot. Pod stejným označením je možné vývoj ·₀iy·rb·e₁··wh Er₁trht··er₂·m sledovat na twitterovém účtu. Základ ·₀iy·rb·e₁··wh Er₁trht··er₂·m tvoří neuronová síť (NN), která se učí na jednotlivých písmenech. Samotným generováním se snaží odhadnout, jaké další možné písmeno může následovat. Uvnitř tohoto procesu se odehrává něco nesporně magického. Neuronové sítě jsou distribuované systémy, které fungují jako analogie mozku, mohou se učit, přemýšlet, vyvíjet a žít. Poděkování a technická spolupráce: David Landa.

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


červen

19. června 2019 , 19:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Koncert k výstavě Andráse Cséfalvaye, na kterém se podílejí smíšený pěvecký sbor BAS (Brněnský akademický sbor), studenti, absolventi a pedagogové Konzervatoře Brno, studenti a absolventi JAMU s dirigentem Dominikem Pernicou. Vystoupení představí skladbu Catulli Carmina Carla Orffa a Mikeše z hor Bohuslava Martinů (kantáta pro sóla, smíšený sbor, housle, violu a klavír). Vstupné dobrovolné.

Pořádá: KSMB

koncert


26. června 2019 , 18:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Komentovaná prohlídka výstavy 40 Days in the Desert s autorem Andrásem Cséfalvayem.

Pořádá: KSMB

výstava


30. června 2019 , 14:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Tvořivý workshop pro rodiny s dětmi přiblíží témata a principy tvorby aktuálních výstav. Lektorka Lenka Burešová. Dílna potrvá do 17 hodin.

Pořádá: KSMB

pel-mel


červenec

15. července 201919. července 2019 , 10:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Každoroční letní série kreativních dílen pro děti i rodiče přiblíží současné umění aktivní formou. Můžete si vyzkoušet kreslení ve velkém měřítku, vytvořit si hudební nástroj nebo si v temné komoře vytvořit vlastní motiv na tašku a mnoho dalších aktivit. Srdečně zveme na prázdniny do galerie. Dílna probíhá denně od 10 hodin, do 17 hodin.

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


srpen

10. srpna 201930. srpna 2019 , 10:00 h, Galerie města Blanska, Blansko

Fotografická výstava letovického rodáka Bohumila Kociny (*1932) představí průřez autorovou tvorbou, která se programově pojí s motivem ženské figury s důrazem na linii a světlo. Srdečně zveme na výstavu. Kurátorka: Jana Písaříková a Jaromír Jiří Válek. Slavnostní zahájení je v sonotu 10. srpna v 17:00 hodin.

Pořádá: Galerie města Blanska

výstava


Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Zadejte ji do systému.