Odbor komunální údržby MěÚ Blansko

Kontejnery na textil ve městě Blansku

Každý z nás ročně vyprodukuje zhruba 15 kg starého šatstva. V současnosti občané města Blanska a jeho městských částí mohou využít pro odkládání tohoto druhu odpadu 7 ks kontejnerů (rozmístění viz níže), obou sběrných středisek odpadů či sběrných dní vyhlášených Charitou.

Kontejnery na textil rozmístila na území města Blanska společnost TextilEco, a.s. (dříve REVENGE a.s.). Do kontejnerů je možno odkládat šatstvo, boty a textil.

Odevzdáním Vašeho nepotřebného oblečení Charitě, do sběrných kontejnerů či do obou sběrných středisek odpadů dáváte svému šatstvu druhý život.

Z uložených věcí například v kontejnerech společnosti TextilEco, a.s. se podaří přibližně 50% oblečení zachránit, tak aby mohlo posloužit svému původnímu účelu. Dalších 35% se zpracuje pro průmyslové využití. Ze zbylých 15% je zatím odpad, který se termicky zhodnocuje. Za rok 2014 se touto službou podařilo shromáždit a zpracovat cca 46 tun.

Kontejnery společnosti TextilEco, a.s. jsou umístěny na stanovištích:

  1. Zborovce – ul. Kamnářská

  2. Sever – ul. Salmova

  3. Sever – ul. Čelakovského

  4. Rožmitálova – u prodejny Albert

  5. Nám. Míru

  6. Bezručova č.7

  7. Písečná – Jasanová

kontejner na textil


stránka aktualizována: 31.03.2017 07:39 h

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.