Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy

Aktuality

06.02.2018, 09:35 h
Ukončení pracovního poměru
K 31.01.2018 ukončila pracovní poměr Mgr. Hana Pelčáková Kubecová, která u nás pracovala od roku 2012 na pozici psycholog – manželský a rodinný poradce. Její úvazek od 01.02.2018 převzal stávající člen týmu, Mgr. Martin Švanda, Ph.D.


18.01.2018, 13:31 h
Poradna pro rodinu v Blansku se připojuje k Národnímu týdnu manželství
Již dvanáctý ročník Národního týdne manželství, největší iniciativy na podporu manželství a dlouhodobých oddaných vztahů, ponese motto „Manželství bez mýtů“ a pokusí se odpovědět na nejvíce omílané mýty o manželství. NTM proběhne již tradičně v týdnu sv. Valentýna od 12. do 18. února 2018. Blanenská Poradna pro rodinu při této příležitosti nabídne veřejnosti možnost diskutovat nad významem manželství a to dne 12.02.2018 od 16 do 18 h přímo v prostorách Poradny. Budeme se zabývat otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a také – v duchu letošního ročníku NTM – některými rozšířenými mýty o manželství. Máte-li chuť podělit se s námi o Vaše zkušenosti a dozvědět se na toto téma něco víc, zarezervujte si prosím místo nejlépe mailem na adrese poradna@blansko.cz. Účastníci besedy budou mít možnost prohlédnout si prostory Poradny, osobně se seznámit s jejími pracovníky a získat informace týkající se její činnosti. Navíc si odnesou tipy na zajímavou literaturu z oblasti partnerských vztahů.

(upraveno: 18.01.2018 13:51 h)

26.09.2017, 12:54 h
TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČR 2017
Ve dnech 2. – 8. 10. 2017 proběhne již 9. ročník Týdne sociálních služeb, který každoročně pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Hlavním cílem této akce je upozornit širokou veřejnost na sociální služby v ČR, představit je jako služby potřebné, nutné, kvalitní, ale hlavně umožňující důstojný život tisícům občanů a uživatelů těchto služeb.Poradna pro rodinu v Blansku tuto iniciativu podporuje a každoročně se k ní připojuje. Letos se u příležitosti TSS uskuteční neformální pracovní setkání zástupců manželských a rodinných poraden a pracovníků oddělení sociálně právní ochrany dětí z celého Jihomoravského kraje. Setkání se koná pod záštitou Oblastního sdružení Asociace manželských a rodinných poradců a pracovníci blanenské poradny se na jeho přípravě aktivně podílí.Hlavním tématem setkání je aplikace praxe Cochemského modelu v podmínkách českého soudnictví. Pozvání na schůzku přijali kolegové ze sociálního odboru v Ostravě a Novém Jičíně, kde je tato praxe již zavedena, a kteří se mohou podělit o své postřehy a zkušenosti. Na programu je také vstup manželských a rodinných poraden JMK s přehledem činností, které poradny nabízejí v součinnosti s OSPOD. Cílem společné diskuse bude více propojit žádosti o spolupráci s poradnou s konkrétními poradenskými postupy. Další informace týkající se Týdne sociálních služeb naleznete na webových stránkách www.tyden-socialnich-sluzeb.cz. Informace o aktivitách Asociace manželských a rodinných poradců naleznete na webových stránkách: www.amrp.cz.stránka aktualizována: 18.01.2018 14:10

Poradnu najdete v budově

budova Sladkovského 2b Budova Sladkovského 2b


logo rodinná politika