Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Otázky a odpovědi

Výšková budova a střed města

vložil Dominik Nečas » 18.08.2017, 20:10

Dobrý den, chci se zeptat, jak to vypadá s výškovou budovou v Blansku? Posunulo se to nějak nebo pořád je tam zádrhel? Jinak, co se týče města jako takového, když jdu městem musím říci, že někde přibyla kavárna ale, co bych rád uvítal tak obchody. Dále trochu oživit to město ale doufám, že to město půjde k lepšímu nikoliv k horšímu. Děkuji za odpověď a přeji vám hezký zbytek dne.


Ivo Polák, 28.08.2017, 07:24

Vážený pane Nečasi,

ve věci výškové budovy nedošlo v poslední době k posunu. Poslední jednání s majitelem této nemovitosti se neslo v duchu zjišťování postoje města k možnosti zřízení kasina v této budově. Případnou investici do těchto prostor totiž jejich majitel podmiňuje právě možností zřídit zde mj. kasino. Ve městě Blansku však byla přijata Obecně závazná vyhláška o zákazu hazardu na území města. Současná koalice tuto vyhlášku podporuje a takto to bylo sděleno i zástupci majitele, se kterým se jednání vedla.

Co se týká vzniku nových obchodů, tak s Vámi souhlasím a bude to především záležet na poptávce obyvatel, záměrech a možnostech případných investorů.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Mgr. Ivo Polák
kancelář č. 24, polak@blansko.cz | 516775181 |