Otázky a odpovědi

Vozovka Obůrka–Těchov

vložil Martin Balák » 30.08.2017, 20:53

Chtěl bych odpovědět na dotaz ohledně stavu silnice v úseku Obůrka-Těchov. Povrch vozovky je cca v délce 200 m v katastrofálním stavu, odpovídajícím době tak začátku minulého století. Možná se zdá, že je tato silnice málo vytížená, ale opak je pravdou. Na můj dotaz ohledně oprav, mě bylo řečeno, že tato silnice nespadá pod Blansko,..a tudíž to vypadá, že je zřejmě zakletá?! Až pošlu na úřad fakturu za opravu auta tak se tím možná bude někdo muset zabývat! Děkuji za odpověď!


Martin Sklář, 08.09.2017, 09:48

Vážený pane Baláku,


tato Vámi uvedená silnice III. třídy je v majetku Jihomoravského kraje. Právo hospodařit má Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JmK). Město Blansko tedy nemůže do opravy zmiňované silnice investovat žádné finanční prostředky. Na základě Vašeho podnětu byl kontaktován vedoucí provozního úseku SÚS JmK Blansko pan Mgr. Jaroslav Janeček, který sdělil, že SÚS JmK provádí průběžně lokální opravy obalovanou drtí, popř. tryskovou metodou. Souvislou opravu povrchu této komunikace SÚS JmK zatím neplánuje.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Martin Sklář
odbor komunální údržby, kancelář č. 15, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
sklar@blansko.cz | 516775130 |


Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.