Otázky a odpovědi

Železniční přejezd na Staré Blansko

vložil Jana » 01.11.2017, 18:29

Dobrý den pane starosto, mám dotaz, jak dlouho bude trvat neřešení problému železničního přejezdu.To opravdu se čeká, až se stane nějaké neštěstí a složky záchranného systému budou stát za závorami a jen stát? Přece neni možné, aby závory byly staženy i 17 minut několikrát za den. Za tu dobu by lehl popelem každý dům a to nemluvím o záchraně života. Situace je opravdu vážná a čekat do roku 2020? To je snad výsměch všem obyvatel starého Blanska.Prosím o Vaše prošetření situace a vyjádření. Děkuji


Ivo Polák, 08.11.2017, 13:38

Dobrý den,

v úvodu své odpovědi musím sdělit, že tvrzení o neřešení problému, jak uvádíte, není na místě. Hned od svého nástupu do funkce starosty jsme se ve vedení města začali zabývat touto problematikou. Ve spolupráci s odborem investičního a územního rozvoje MěÚ Blansko a odborem dopravy KrÚ Jihomoravského kraje byla vypracována studie proveditelnosti, která byla poté schválena orgány samosprávy Jihomoravského kraje. Bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Městem Blansko v souvislosti s přípravou této složité investiční akce. V něm je například zakotven finanční podíl jak Jihomoravského kraje tak i města na financování projektové dokumentace na přemostění řeky Svitavy na Staré Blansko. V letošním roce byly a v následujícím roce budou tyto finanční prostředky zapracovány do rozpočtů jak kraje, tak i Města Blanska. V minulém týdnu se již uskutečnilo výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Průběžně s touto agendou dochází k výkupu dotčených pozemků touto investicí. I přes složitost jednání je v této chvíli větší část pozemků již vykoupena. Našim cílovým stavem je do konce roku 2018 dokončit výkupy pozemků a vypracovat projektovou dokumentaci, tak jak je uvedeno v Programovém prohlášení Rady města na toto volební období. Pak už bude záležet na finančních prostředcích, protože investorem bude Jihomoravský kraj a financování této investice se pohybuje odhadem kolem 250 mil. Kč. Mohu Vás ujistit, že současné vedení města společně s příslušnými odbory MěÚ na řešení tohoto problému intenzivně pracuje. Na druhou stranu je třeba chápat, že tato investiční akce nejde zrealizovat ze dne na den.

S pozdravem

Mgr. Ivo Polák, starosta

––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Mgr. Ivo Polák
kancelář č. 24, polak@blansko.cz | 516775181 |


Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.