Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Otázky a odpovědi

Upozornění na probíhající hon zvěře

vložil Petr Klimeš » 08.01.2018, 11:08

Dobrý den, dne 6.1.2018 v lesích mezi Horní Lhotou,Češkovicemi a Veselicí byl prováděn hon zvěře. Protože je uvedená lokalita hojně využívaná turisty a cyklisty, přijde mě poněkud nebezpečné, že se tato akce provádí bez důsledného upozornění veřejnosti, nikde nebylo např. na začátku lesa upozornění, na úřední desce města Blanska též nic atd.. Nedalo by se v této věci něco udělat?


Pavel Konečný, 09.01.2018, 14:05

Vážený pane Klimeši,

ve Vámi uvedeném termínu se nejednalo o hon (období honů skončilo posledním dnem měsíce prosince), ale o takzvanou naháňku na černou zvěř. Naháňky, které myslivecká sdružení pořádají v závislosti na momentálním stavu zvěře, nemusí dle zákona o myslivosti uživatelé honiteb předem hlásit orgánům státní správy myslivosti.

Samotní myslivci nechtějí termíny a místa naháněk dopředu zveřejňovat, neboť mají negativní zkušenosti s "ochránci zvěře", kteří jim před vlastní naháňkou plaší zvěř a akce se tak míjí účinkem.

Návštěvníkům míst, kde se naháňka koná, nezbývá než doporučit, aby se řídili pokyny myslivců, kterých je na naháňce dostatečný počet. Pokud je veřejnost uposlechne,  nemusí se ničeho obávat. 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––---------------------

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Pavel Konečný, vedoucí odboru
odbor životního prostředí, kancelář č. 225, náměstí Republiky 1316/1, Blansko, 67801
pkonecny@blansko.cz | 516775333 | 725112566