podrobné vyhledávání akcí nastavit trvalý filtr

Kalendář akcí – Blansko

probíhá do 30. 6.
obrázek k akci: Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy

Dům přírody Moravského krasu / Skalní mlýn

Srdečně zveme na výstavu fotografií do expozice Domu přírody Moravského krasu. Výstava Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy na Skalním mlýně je doplněna poutavým vyprávěním zážitků a pocitů z realizovaného letu, jehož text k samotným obrázkům si můžete po načtení QR kódu nahrát na svůj chytrý mobil, nebo si ho vzít v tištěné podobě formátu A4 k prohlídce i přímo s sebou.

Můžete se těšit na velkoformátové fotografie pořízené s letadla, které kroužilo nad Moravským krasem. Výstavu si můžete projít s průvodcem, který popisuje celý let, jako byste seděli s pilotem v kabině jeho letadla.

Výstavu fotografií doplní i přednáška samotných autorů. Pokusí se nám přiblížit svět, který se z výšky letadla zdá úplné jiný, takový placatý, tichý, snadno přehlédnutelný a přesto stále neopakovatelný. Pohled nejen z letadla, ale i do letadla a hlavně očima a duší pilota přinese Miloš Machek přímo mezi nás v úterý 7. únoru 2023.

Pořadatel: Dům přírody Moravského krasu

probíhá do 24. 3.
obrázek k akci: Pod povrchem | výstava ZUŠ BLANSKO

Městská knihovna Blansko

vstupné: vstup volný

Mladí výtvarníci a keramici Základní umělecké školy Blansko Vás zvou k nahlédnutí pod povrch země v Městské knihovně Blansko! Do tajemných dolů, závrtů, jeskyní a sklepení, mezi hlínu, kořeny, krápníky, pavouky, žížaly a netopýry. Baterku nepotřebujete, strach mít trošku můžete. 

Vernisáž, která se koná dne 15. 2. 2023 od 16.00 hod, doprovodí žáci hudební sekce ZUŠ Blansko. 


Doplňující informace ke vstupu

Výstava bude volně k prohlédnutí v běžné otevírací době knihovny do 24. 3. 2023.

Pořadatel: Základní umělecká škola Blansko

probíhá do 9. 6.
obrázek k akci: Výstava Století blanenské sokolovny

Muzeum Blanenska

vstupné: Základní vstupné 60 Kč, snížené vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma

Autorská výstava ve spolupráci s Okresním archivem v Blansku a blanenskými občany o významné stavbě, která byla téměř sto let centrem kulturního života ve městě.

Pořadatel: Muzeum Blanenska, p. o.

probíhá do 27. 5.

Čajovna a klub ULITA

Během otvíračky čajovny. Dones vlastní semínka, sazeničky či řízky pokojových květin na výměnu a odnes si, co sám budeš chtít pěstovat.

Pořadatel: Ulita Blansko , z. s.

Středa 22.3. od 18.30 – VIETNAM pro každého aneb z hor na severu do delty Mekongu bez cestovky + dva dny v Číně – Velká čínská zeď, Letní palác, Zakázané město– přednáška Dany a Martina Müllerových (znáte z blanenského Monitoru, z kapely Velvet). Vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč. Předprodej v Hospůdce Na Točně na Těchově

Přílohy

ev_2942_vietnam.jpeg

vstupné: 250 Kč

První letošní koncert cyklu Jazzový gauč v dramaturgii Radima Koláře v klubu SUTERÉN (bývalý Gauč –  Centrum Ježek, Smetanova 6, Blansko).

Pavel Zlámal: Brünnwerk
free jazz–poezie–improvizace

Twinkle, Twinkle, Little Star, Show Me, Bože, who you are.
Poezie všedního dne Petra Rybíze Tomana v doprovodu improvizačního tělesa pod kuratelou Pavla Zlámala.
Lokálně autentický hudební projekt hravých mistrů jazzové improvizace.

Partnerem Jazzového gauče 2023 je společnost DCT Czech. Děkujeme za podporu!

Odkaz na Facebookovou událost.

[[_gallery|GAL_ATWJI59ERJ,events_]]


Doplňující informace ke vstupu

Vstupné 250 Kč | prodej začne hodinu před koncertem u vstupu do klubu | platby pouze v hotovosti | možnost rezervace vstupenek na ksmb@blansko.cz | kapacita omezena

Přílohy

ev_2315_zlamal-A3-tisk.jpeg

vstupné: 250 Kč   |   on-line předprodej

All Of Those Voices přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona, člena skupiny One Direction, který se vydal na sólovou dráhu. Ukazuje divákům jeho život a kariéru, intimně a bez příkras. Prostřednictvím dosud neviděných záběrů z domácích videí a ze zákulisí vyprodaného světového turné 2022 nabízí snímek jedinečný vhled do toho, jaké je být hudebníkem v dnešním světě. Film All Of Those Voices, který režíroval Charlie Lightening, tvůrce oceňovaného snímku As It Was, je o odvaze a síle sebepoznání. Příběh houževnatosti a odhodlání zachycuje výzvy i triumfy, se kterými se během kariéry Louis potýkal, od úspěšného vydání debutového alba Walls, přes vznik desky Faith In The Future, která v roce 2022 obsadila první příčky hitparád. Snímek ale ukazuje i jeho doposud neviděnou stránku, vyrovnání se s tlakem slávy a tíhou vlastního vyjádření. Je upřímný a zranitelný. Film nabízí vhled do života hudebníka a skutečné boje a vítězství muže, který odmítl plnit očekávání ostatních. UK, 2023 • 104 min • originální verze s českými titulky • DCP, 2D • zvuk 5.1 • přístupný od 12 let • premiéra: 22. 03. 2023 Režie: Charlie Lightening Účinkují: Louis Tomlinson a další

250 Kč / nevhodné do 12 let / české titulky / 104 minut

rezervovat / koupit vstupenku


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Nenechte si ujít poslední doprovodnou přednášku k výstavě mladých výtvarníků a keramiků ZUŠ Pod povrchem. Čeká nás vyprávění Zdeňka Motyčky o expedicích českých speleologů do fascinujících podzemních světů Mexika a Číny, kde se jim v uplynulých letech podařily mimořádné objevy nových jeskyních systémů.

Zdeněk Motyčka *4. 2. 1969 – speleolog, potápěč, fotograf. Zkoumání jeskyní se věnuje od roku 1983. Objevil a prozkoumal stovky jeskyní v mnoha částech světa, kromě Moravského krasu působil na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Rakousku, Slovinsku, Francii, Černé Hoře, Mexiku, Číně a řadě dalších zemí. Více než 30 let se rovněž věnuje fotografování v jeskyních, jeho snímky můžete vidět v mnoha časopisech, publikacích a knihách, z nichž některé i sám vydal. Od 1984 je členem České speleologické společnosti, od roku 2009 je členem americké National Speleological Society. V letech 2004–2013 působil jako předseda České speleologické společnosti. Od roku 2017 je Viceprezidentem Mezinárodní speleologické Unie – UIS. Společně s rodinou žije v Rudici.

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry Dračí doupě, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). Jak ovšem potvrzuje Hugh Grant, představitel hlavního záporáka, ani tahle sestava nemá úspěch předem zaručený. „Ve scénáři mě nejvíc zaujalo to, že ač se považují za hrdiny, jsou to ve skutečnosti strašní loseři. Každý člen téhle partičky má nějaký problém. A o jejich veliteli, bardovi, to platí obzvlášť,“ říká herec. Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů totiž není jen dobrodužné fantasy, ale také komedie plná slovního i situačního humoru. Její tvůrci, John Francis Daley a Jonathan Goldstein se koneckonců proslavili jako komediální tvůrci (Šéfové na zabití, Noční hra).

150 Kč / přístupný / české titulky / 134 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

K tanci a poslechu hraje Propast + NpVŠ.

Degustační večer – Adámkovo vinařství v restauraci Pizzazz Blansko v pátek 24. března 2023 od 19:00 hodin.

Rezervace
mail: info@ubrazdu.cz
telefon: +420 602 516 928

Přílohy

ev_2975_Degustace-Adamkovo-vinarstvi.jpeg

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele...

130 Kč / přístupný od 15 let / české titulky / 169 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

40. ročník tradičního turistického pochodu, start od herny stolního tenisu na Podlesí, trasy 10, 25 a 35 km

Přílohy

ev_2744_ASK-BLANSKO.png

Vzpomínka na zemřelé členy sboru RASTISLAV Blansko – u hrobu dlouholeté předsedkyně sboru RASTISLAV – Mgr. Ivy Kakáčové

BBK Blansko, Basket Brno, BK Skokani B (09:00, 10:40, 12:20 hod.)

Představení evropsky významného druhu koniklec velkokvětý,  způsoby péče a ochrany. Proč koniklec netrhat ale chránit!

Přílohy

ev_2971_Den-koniklecu-na-Stranske-skale.jpeg

Sraz v 9 hodin na hřišti v Dolní lhotě. Po akci bude zajištěné občerstvení a špekáčky na opékání.

Přílohy

ev_3039_Dolni-lhota-Uklid.jpeg

vstupné: vstupné dobrovolné

Všestranné závody pro všechny děti, které baví pohyb – přijďte zkusit zábavnou formou poměřit síly se svými vrstevníky.

 • běhání, skákání, test síly, jízda na koloběžce, hod na přesnost

Kategorie: předškoláci, 1. - 2. třída, 3. - 4. třída, 5. - 6. třída, 7. třída +

Občerstvení a doprovodný program připraven.

Přílohy

ev_3013_Jarni-detsky-viceboj-plakat.png

vstupné: 250 Kč   |   on-line předprodej

Michal Nesvadba známý z Kouzelné školky přijede do Blanska s novým představením MICHAL NA HRANÍ!

O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty?
Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými ze samolepicí pásky.

Po představení se můžete těšit na focení s Michalem ;)


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Předprodej v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_1639_Michal-na-hrani-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: vstup volný

Druhý ročník akce pro dospělé, děti i dospělé děti, která má za cíl seznámit návštěvníky s lidovými tradicemi spojenými s oslavami jarní rovnodennosti. K vyzkoušení budou různá řemeslná a tvořivá stanoviště, hry, hraní na hudební nástroje, program pak doplní taneční vystoupení a mnoho dalšího.

Akce začne ve 12:45 průvodem od ZUŠ Blansko, který do parku symbolicky přinese Jaro.

Ve 14:00 vystoupí foklorní soubory Drahan a Drahánek s tanečními pásmy Otvírání studánek a Vynášení smrtky.

V 18:00 vyrazí po nábřeží krátký průvod, na jehož závěr bude Zima hozena do řeky a tím se rozloučíme se zimním obdobím.

 

Na programu se podílí:

Muzeum Blanenska

Městská knihovna Blansko

Kovářství Antonín Juračka

Kolpingova rodina Blansko

Háčkařky a pletařky z Blanska a okolí

Hudebník Ladislav Šiška

Galerie města Blanska

Pavel Svoboda a Naděžda Parmová

Jana Marková Bartáková

Skauti střediska Světla Blansko

Skauti střediska Fénix Blansko

Základní umělecká škola BlanskoUmělecké centrum ART-TEP

Folklorní soubory Drahan a DrahánekSoukromá základní umělecká škola Blansko

Libor Čermák

Zázemí akce zaštiťuje SDH Klepačovkavárna U Vláčku.

Více informací o jednotlivých programech se postupně dozvíte na FB události Slavnosti jara 2023

Akce se koná za podpory Kultury Blansko a finanční podpory společnosti MEGAStav cz. s.r.o.

Přílohy

ev_2704_plakat-Slavnosti-jara-2023-1.jpeg

vstupné: vstup volný

V den druhého ročníku Slavností jara můžete na nábřeží řeky Svitavy zhlédnout dílo Zárodek od sochařky Terezy Holé. Jde o prostorovou instalaci z vaječných skořápek, peří a pletiva vytvořenou pro dané místo. Vznikla jako kritická reakce autorky na omezování životního prostoru zvířat a je součástí její výstavy Žeň. Nenechte si ujít blanenskou komunitní akci a stavte se taky na aktuální výstavy do GMB. 

Přílohy

ev_2963_gmb-fb-eventy-kontext-1920x1005.jpeg

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry Dračí doupě, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). Jak ovšem potvrzuje Hugh Grant, představitel hlavního záporáka, ani tahle sestava nemá úspěch předem zaručený. „Ve scénáři mě nejvíc zaujalo to, že ač se považují za hrdiny, jsou to ve skutečnosti strašní loseři. Každý člen téhle partičky má nějaký problém. A o jejich veliteli, bardovi, to platí obzvlášť,“ říká herec. Film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů totiž není jen dobrodužné fantasy, ale také komedie plná slovního i situačního humoru. Její tvůrci, John Francis Daley a Jonathan Goldstein se koneckonců proslavili jako komediální tvůrci (Šéfové na zabití, Noční hra).

150 Kč / přístupný / česká verze / 134 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Společná akce výtvarného a pěveckého oboru ZUŠ Blansko v rámci Slavností jara, pořádaných Kulturou Blansko – pro žáky, rodiče, milovníky tradic a prostě všechny, kteří chtějí oslavit jarní rovnodennost a vyprovodit zimu vhozením Morany do řeky a přinést tak jaro.

Sejdeme se u ZUŠ Blansko, Zámek 3, poté společný odchod s lítečkem, které symbolizuje pravý opak smrti – nový život, příchod jara a naději. Jdeme do parku Zborováku, kde následně ukončíme zimu vhozením Morany do řeky.

Všichni srdečně vítáni!

Přílohy

ev_3005_ZUS-Litecko-2023-03-25.png

vstupné: 490 Kč, 440 Kč, 400 Kč

Hrají: Veronika Žilková, Eva Novotná / Gabriela Štefanová,
Hana Halberstadt, Ondřej Dvořák, Elena Trčková / Simona Rejdová
Režie: Petr Halberstadt
Scénografie: Jaroslav Milfajt
Dramaturgie: Miroslav Ondra

Délka představení: 110 minut + přestávka

HOŘKÁ KOMEDIE O TOM, ŽE ŽIVOTU SE MÁ JÍT NAPROTI.
Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních
30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata
to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky Mary z pohřebního ústavu na poslední společnou
karetní hru.
Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší
mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená
pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.
Koprodukce Divadla Bolka Polívky a společnosti StageArtCZ.

Odkaz na Facebookovou událost.

[[_gallery|GAL_D3YEVVMM9E,events_]]


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2950_Zilkova-plakat-A3-tisk-newa.jpeg

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Dobrodružná komedie o jednom setkání, které změní život hned několika lidem. O nenaplněné dětské lásce a odhodlání udělat pro ni cokoliv. Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol v rolích, v jakých je diváci ještě neviděli. Pavlovi sice táhne na čtyřicet, ale pořád ještě úplně nedospěl. Využívá pohodlný „mama hotel“, pracuje jako fotograf na průměrných zakázkách a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně bavilo. Tu získá až ve chvíli, kdy na jedné akci náhodou potká svou lásku z dětství Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život úspěšné manažerky a budoucí majitelky prosperující rodinné firmy pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne odjet na výcvikový tábor do Tater s cílem se přesně takovým chlapem stát. Horský tábor vede bývalý mariňák Weisner, jenž učí vztahové zoufalce nejen jak svádět ženy, ale také jak přežít v divočině, jak čelit výzvám, prostě jak se stát mužem, kterého každá žena chce. Pavel tak musí překonat sám sebe při „hledání“ chlapa, po kterém Tereza touží… Jakub Prachař a Tereza Ramba jako dvojice, která dostane od života druhou šanci, Ondřej Sokol v roli ostříleného mariňáka Weisnera. V dalších rolích se objeví Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, Jakub Jenčík, Ondřej Veselý, Filip Novák a další. Scénář napsal a za režií stojí Michal Samir, režisér oblíbené minisérie Iveta. Snímek produkují Monika a Jan Schwarczovi, kteří v roce 2021 uvedli do kin úspěšný snímek Matky. Hudbu k filmu složil Jiří Burian (Lajna), střihačem je František Svěrák (Betlémské světlo, Matky).

140 Kč / přístupný / originál verze / 96 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Ples Hospůdky Na Točně na Těchově. Hraje kapela Propast.

Kvalitní kapela, bohatá tombola, domácí kuchyň 

Vstupné s místenkou je 220 Kč. Předprodej zahájen v Hospůdce na Točně. Rezervace na tel. 724 266 931 nebo info@hospudkatechov.cz

Přílohy

ev_2762_Ples-na-Techove.jpeg

vstupné: vstupné dobrovolné

Přednáška s exkurzí do luhů kolem řeky Punkvy. Provázet budou Antonín Krása – Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a Radovan Mezera – Stráž přírody Moravského krasu.

Přílohy

ev_2951_Zivot-v-mokradech.jpeg

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

Zvídavá a nezbedná Violetta (337 let) se učí na zoubkovou vílu, jenže se jí to moc nedaří. Místo, aby dětem za zoubky vyčarovala hračky jako ostatní zoubkové víly, jediné, co umí jsou… fialky! Její maturitní zkouška se blíží a jen víly, které jí složí, dostanou drahokam, se kterým se mohou pohybovat tam a zpět z lidského světa. Violetta samozřejmě pohoří na celé čáře, ale nebyla by to ona, aby si nenašla způsob, jak to vyřešit. Bez váhání ukradne drahokam jiné víle a propašuje se do lidského světa. A přistane v pokoji Maxie. Maxie se s maminkou právě přestěhovala do města z vesnice a připadá si, že sem vůbec nezapadá. Miluje přírodu, chybí jí její krásná zahrada. A synové maminčina nového přítele jí pěkně lezou na nervy. Ale teď je v jejím pokoji Violetta, které se při tvrdém přistání podařilo zničit svůj drahokam, a tak uvízla v lidském světě. Maxie a Violetta spolu udělají dohodu: Maxie pomůže Violettě najít cestu domů a Violetta udělá kouzlo, které Maxie vrátí do jejího venkovského domova. Maxie ale netuší, že Violetta umí vyčarovat jen fialky… Dobrodružství začíná!

120 Kč / přístupný / česká verze / 85 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Film je pokračováním příběhu dospívajícího chlapce Billyho Batsona, který se po vyslovení kouzelného slova "SHAZAM!" promění ve své dospělé alter ego superhrdiny Shazama.

130 Kč / přístupný / česká verze / 131 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

Chladnokrevná vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v únoru 2018 otřásla nejen Slovenskem. Proč museli zemřít? Dokument Kuciak: Vražda novináře režiséra Matta Sarneckiho rozplétá chapadla (nejen) slovenské mafie z cenné zahraniční perspektivy a s potřebným odstupem. Divákům přináší nikdy nezveřejněné záběry, málo známé informace a také autentické rozhovory s rodiči Jána a Martiny i s obhájcem hlavního obžalovaného podnikatele Mariana Kočnera. Unikátní policejní záběry a materiály vrhají na celý případ nové světlo. Pět let po šokujícím zločinu míří do kin dokument Kuciak: Vražda novináře s dosud nezveřejněnými materiály. Příběh oligarchů, zkorumpovaných soudců, samolibých podnikatelů, prohnilé policie a bezskrupulózních politiků připomíná zápletku rafinovaného thrilleru. Smutným faktem však zůstává, že takto krutá byla a je skutečnost sama. Film se detailně zabývá nejen vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové, ale i následky této dramatické události, která na Slovensku vyvolala největší protesty od pádu komunismu. Ke zlomovým okamžikům patří chvíle, kdy ředitelka a zakladatelka investigace.cz Pavla Holcová, která s Jánem Kuciakem dlouhodobě spolupracovala například na odhalování vlivu italské mafie na Slovensku, získá od nejmenovaného zdroje utajenou vyšetřovací složku k danému případu. Ta zahrnuje zabavené počítače a zašifrovanou komunikaci údajného strůjce celé tragédie: podnikatele úzce spjatého s vládnoucí politickou stranou. Ve spolupráci s redakcemi slovenských médií vzniká tzv. „Kočnerova knižnica“. Novináři při pročítání zašifrovaných zpráv zjišťují, že země se zmocnili zkorumpovaní oligarchové, soudci, policisté a vládu tvoří mafie. Nastává čas zúčtování… „Natáčení dokumentu pro mě byla jedna z nejtěžších ale zároveň i jedna z nejdůležitějších životních zkušeností. Procházet znovu a znovu poslední hodiny života Jána a Martiny, dívat se, jak se prokazují ty nejtemnější hypotézy, které jsme o fungování Slovenska a slovenské justice s Jánem měli, bylo velmi vyčerpávající,“ říká jedna z protagonistek filmu, novinářka Pavla Holcová. „Demokracie je citlivá a choulostivá záležitost, je křehká a není samozřejmostí na Slovensku, ani nikde jinde. Příběh vražd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové ukazuje na prorezlý politický systém, který umožnil průchod brutalitě. Vraždy odhalily ztrouchnivění samého jádra institucí, jejichž úkolem je hlídat demokratické principy,“ říká dánský režisér Matt Sarnecki.

120 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 102 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Tvorba velikonočních ozdob

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu, jak porazit Nejvyšší radu. Než se mu však podaří získat svobodu, musí čelit novému nepříteli, který má mocné spojence po celém světě. Bude to o to težší, že nová spojenectví mění staré přátele v nepřátele...

130 Kč / přístupný od 15 let / české titulky / 169 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Dobrodružná komedie o jednom setkání, které změní život hned několika lidem. O nenaplněné dětské lásce a odhodlání udělat pro ni cokoliv. Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol v rolích, v jakých je diváci ještě neviděli. Pavlovi sice táhne na čtyřicet, ale pořád ještě úplně nedospěl. Využívá pohodlný „mama hotel“, pracuje jako fotograf na průměrných zakázkách a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně bavilo. Tu získá až ve chvíli, kdy na jedné akci náhodou potká svou lásku z dětství Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život úspěšné manažerky a budoucí majitelky prosperující rodinné firmy pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne odjet na výcvikový tábor do Tater s cílem se přesně takovým chlapem stát. Horský tábor vede bývalý mariňák Weisner, jenž učí vztahové zoufalce nejen jak svádět ženy, ale také jak přežít v divočině, jak čelit výzvám, prostě jak se stát mužem, kterého každá žena chce. Pavel tak musí překonat sám sebe při „hledání“ chlapa, po kterém Tereza touží… Jakub Prachař a Tereza Ramba jako dvojice, která dostane od života druhou šanci, Ondřej Sokol v roli ostříleného mariňáka Weisnera. V dalších rolích se objeví Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, Jakub Jenčík, Ondřej Veselý, Filip Novák a další. Scénář napsal a za režií stojí Michal Samir, režisér oblíbené minisérie Iveta. Snímek produkují Monika a Jan Schwarczovi, kteří v roce 2021 uvedli do kin úspěšný snímek Matky. Hudbu k filmu složil Jiří Burian (Lajna), střihačem je František Svěrák (Betlémské světlo, Matky).

140 Kč / přístupný / originál verze / 96 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 100 KČ

workshop pro dospělé/rodiče s dětmi od 8 let

Chcete originálního patrona předzahrádky? Přijďte si s Olgou Fryčovou-Hořavovou vyrobit z betonu autorskou sošku zahradního trpaslíka. Druhá část workshopu proběhne v průběhu  dernisáže 30. 4., kdy budete moci vdechnout vyschlým trpaslíkům život pomocí barev. 

Rezervujte se na: rezervacegalerie@blansko.cz

Přílohy

ev_2964_gmb-fb-eventy-atelier-1920x1005.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Co je to pěstounská péče? Jaký je rozdíl mezi pěstounskou péčí a osvojením? Kdo se může stát pěstounem a jak? Jak dlouho trvá pěstounská péče? Odpovědi na tyto a další otázky dostanete v rámci besedy spolku Rodičem jinak z.s. ve spolupráci s OSPOD MěÚ Blansko.

Zapsaný spolek Rodičem jinak funguje na okrese Blansko od. 1. července 2022. Vznikl zejména pro potřeby pěstounských rodin, primárně v regionu Blanenska, Boskovicka a Letovicka, přičemž pověření pro výkon sociálně-právní ochrany dětí má pro celý Jihomoravský kraj. Posláním spolku je zejména podpora pěstounských rodin prostřednictvím činností vedoucích k jejich komplexní pomoci a podpoře.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přijďte si poslechnout žáky hudebního oboru Základní umělecké školy Blansko. 

vstupné: 200 Kč, na místě 250 Kč   |   on-line předprodej

Koncert z cyklu Do ptačích ploutví a rybích křídel.

Hudební skupina Poutníci, která v roce 2020 slavila 50 let od svého vzniku, jezdí v současnosti s pořadem jenž se jmenuje ,,Přes 50 let v country.“  

Tento pořad odehraje kapela s bendžistou Petrem Voštou, zpěvákem Jakubem Bílým. To jsou ti mladší současní Poutníci. Ti starší současníci jsou Jan Máca, mandolína a zpěv a Jiří Pola – Karas, hráč na elektrický kontrabas, zpěvák a kapelník.

Soubor vydal za dobu svojí činnosti 16 CD nebo LP, poslední nosič si kapela produkovala sama a jmenuje se „ Stíny na střechách.“

Toto CD je složené z novinek, jenž napsali sami současní poutničtí hudebníci. Jedinou výjimkou, co se týče dlouhověkosti, je úvodní píseň, podle které se deska jmenuje. Texty k většině těch nových skladeb napsal textař z Trutnova – David Konopáč.

Také v roce 2023 se skupina bude snažit odehrát opět co nejvíce vystoupení, jak v Česku tak i na Slovensku či v jiné zahraniční zemi.

Program poutnického vystoupení je tvořen z písní ze zmíněného CD, ale hlavně z poutnických hitů, například:  Panenka, Pojďme se napít, Hotel Hillary a řadou dalších, dnes už se dá říct zlidovělých kusů. A právě tyto  na vás budou čekat během koncertu Poutníků  s názvem „ Přes 50 let v country.“


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Vstupenky v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_2477_Poutnici-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: vstup zdarma

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Bývalý učitel Majer je v rámci prezidentské amnestie propuštěn z vězení. Venku nemá nikoho, celá jeho rodina je po smrti. Překvapivě se ho ujme bývalý romský spolužák Ivan, který žije a pracuje v romském ghettu jako pedagogický asistent. Ivan totiž nutně potřebuje Majerovu pomoc. Denně bojuje proti drogám, šířícím se mezi mladými Romy a vzrůstajícímu násilí. Dobře zná všechny problémy romské komunity. Po Majerovi chce, aby mu pomohl s jejím vzděláváním. Jejich společným cílem se stává znovuotevření školy, na které Majer dříve učil a chvíli ji vedl. Ale ne každý jejich plánu fandí. O největším problému však Majer s Ivanem nemají tušení. Bývalý mafiánský boss Dostál zjistí, že Majer je venku z vězení. Jediné, po čem touží, je pomstít smrt svého syna a vnuka. Film Bastardi 4: Reparát navazuje na komerčně úspěšnou trilogii Bastardi natočenou v letech 2010 – 2012. Režie a scénáře se ujal Tomáš Magnusek a zároveň se vrací v roli učitele Majera. Do role Ivana byl obsazen stále oblíbenější Zdeněk Godla.

130 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 80 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Každý lichý čtvrtek od 8 – 13 hodin, nebo do vyprodání zásob, si zde můžete zakoupit regionální produkty od místních farmářů, chovatelů, pěstitelů i výrobců.


Těšíme se na vás!

vstupné: vstup volný

Tradiční výprodej knih, časopisů a LP desek vyřazených z fondu knihovny, a to v ceně 5,-- Kč za kus, nyní netradičně v teple a suchu ve výstavním prostoru vedle dětského oddělení.  

Hledáte klasiku ze starších edic do rodinné knihovny, sběratelský úlovek, povinnou četbu do školy nebo prostě knížku pro děti za pár korun? Přijďte zapátrat mezi kousky, které si už v knihovně nemůžeme nechat, ale budeme rádi, když si najdou nové domovy…

vstupné: vstup volný

„Mrazu luplo v zádech, země se pod sněhuláky rozhoupala a jeden za druhým kymácivě odcházejí.“ Hurá, jaro je konečně tu! O Jakubovi a krásném jarním času s knihou Mileny Lukešové a Jana Kudláčka v knižním pelíšku určeném nejmenším dětem a jejich dospělákům.  

Právní poradna pro seniory (10.00 – 12.00 hodin).

Přednáška o expedici po Rumunsku, spojená s promítáním.

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Mladičká Anka odjíždí ze Slovenska pracovat jako služka do panského domu v Praze. Toto třpytivé velkoměsto rakousko-uherské monarchie v sobě skrývá nadpozemský život, který ale Anka nikdy neokusí. Místo toho ji čeká služba v domě vysoce postaveného státního úředníka a jeho rodiny. Atraktivní barevné salóny ostře kontrastují se špeluňkami, ve kterých den za dnem přežívá neviditelný personál. Anka sleduje vznešený svět, ve kterém je jejím úkolem prát špinavé prádlo a vynášet ranní moč. Ale ani na druhé straně žebříčku není svět růžový. Jeho hlavní představitelku Resi, dceru pána domu, s Ankou spojuje jen společný rok narození. Resi sotva přestala být dítětem a už se ocitá v kolotoči společenských norem. Dohodnutá svatba s „dobrou partií” měla být vysvobozením ze zlaté klece, ale realita manželského soužití není taková, jak si ji Resi představovala. Anka a Resi, dvě stejně staré dívky z opačných pólů společnosti v sobě najdou spřízněné duše. Stanou se nejlepšími kamarádkami, milenkami a jsou si vzájemně jediným světlým bodem v přísně vytyčených hranicích společensky akceptovatelných norem v období 1. světové války a skomírající rakousko-uherské monarchie. Film je inspirovaný stejnojmenným románem Hany Lasicové, která je společně s režisérkou Solčanskou i spoluautorkou scénáře. „Ústřední postava Anky má svůj předobraz v tetě Ance, která vychovávala moji mámu Magdu a tetu Milku, sestry Vášáryovy. Zachovaly se nám po ní fotky a vzpomínky, a to je vlastně všechno, co po ní zůstalo,“ přibližuje pozadí příběhu.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 110 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

K tanci a poslechu hraje pan Jiří Nečas.

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Dobrodružná komedie o jednom setkání, které změní život hned několika lidem. O nenaplněné dětské lásce a odhodlání udělat pro ni cokoliv. Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol v rolích, v jakých je diváci ještě neviděli. Pavlovi sice táhne na čtyřicet, ale pořád ještě úplně nedospěl. Využívá pohodlný „mama hotel“, pracuje jako fotograf na průměrných zakázkách a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně bavilo. Tu získá až ve chvíli, kdy na jedné akci náhodou potká svou lásku z dětství Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život úspěšné manažerky a budoucí majitelky prosperující rodinné firmy pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne odjet na výcvikový tábor do Tater s cílem se přesně takovým chlapem stát. Horský tábor vede bývalý mariňák Weisner, jenž učí vztahové zoufalce nejen jak svádět ženy, ale také jak přežít v divočině, jak čelit výzvám, prostě jak se stát mužem, kterého každá žena chce. Pavel tak musí překonat sám sebe při „hledání“ chlapa, po kterém Tereza touží… Jakub Prachař a Tereza Ramba jako dvojice, která dostane od života druhou šanci, Ondřej Sokol v roli ostříleného mariňáka Weisnera. V dalších rolích se objeví Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, Jakub Jenčík, Ondřej Veselý, Filip Novák a další. Scénář napsal a za režií stojí Michal Samir, režisér oblíbené minisérie Iveta. Snímek produkují Monika a Jan Schwarczovi, kteří v roce 2021 uvedli do kin úspěšný snímek Matky. Hudbu k filmu složil Jiří Burian (Lajna), střihačem je František Svěrák (Betlémské světlo, Matky).

140 Kč / přístupný / originál verze / 96 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Organizované akce se zúčastní malé skupiny dobrovolníků od 4 osob a více. Účastníci mohou kdykoliv bez ohlášení vyrazit sami na turistické cesty. Stačí si vzít igelitku nebo větší pytel a ty potom s odpadky složit někde do kontejneru. 

Termín akce bude od 1. 4. do 22. 4. 2023, jako hlavní den úklidu bude sobota 15. 4. 2023.

V Moravském krasu Agentura ochrany přírody a krajiny ČR – pracoviště Správa CHKO Moravský kras akci organizuje takto:

 1. Akce se zúčastní předem přihlášené samostatně organizované skupiny osob, které dostanou přidělené úkoly (úseky, plochy, cíle). Lze se přihlašovat od zveřejnění akce nejpozději do 20. 4. Upřednostňujte sobotu 15. 4.
 2. Akci přihlášení zrealizují kdykoliv do 22. 4. Sami si zajišťují rukavice a reflexní vesty pro práce podél silnic. Upřednostňujte sobotu 15.4.
 3. Organizátor dodá brigádníkům pytle na odpad a zajistí jejich svoz a likvidaci.
 4. Zavázané pytle umístí účastníci u cest a silnic tam, kde lze bez nebezpečí zaparkovat autem s vlekem.
 5. Pokud nám ze svého individuálního úklidu pošlete fotku, budeme rádi. A jestli narazíte na skládku, která bude nad vaše síly, dejte nám o ní vědět.

Přihlašovací formulář: https://forms.gle/VkKEYBPTpKpaFrv7A

Přílohy

ev_3036_Uklidme-svet.png

Pytle do ruky a jde se na to! Už počtvrté se coby blanenští Piráti zapojíme do úklidové akce, kterou každoročně pořádá organizace Ukliďme Česko https://www.uklidmecesko.cz/.

Naše úklidová četa vyrazí v sobotu prvního apríla v 9 hodin od SŠ Tega (bývalého metráckého učiliště) v Blansku.Budeme rádi, když se k nám připojíte. K naší skupině se můžete zaregistrovat na https://www.uklidmecesko.cz/event/38400/

Těšíme se na vás a pohled na naše zase o trošku hezčí okolí bez odpadků!

Přílohy

ev_3044_Uklidme.png

vstupné: Předprodej 350 Kč / na místě 400 Kč.   |   on-line předprodej

Mňága a Žďorp, legendární rocková parta z Valmezu a okolí, patří bezesporu mezi nejvýraznější hudební kapely české porevoluční éry se spoustou hitů.

Do širšího povědomí se dostala písní „Hodinový hotel“, která je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již čtrnácté řadové album, vyšlo v říjnu 2019 a jmenuje se Třecí plochy.

Kromě již zmíněného "Hotelu" se můžete těšit třeba na Nejlíp jim bylo, Spaste svoje duše, Myslel jsem si, že je to láska, Ne, teď ne, Výhledově, Dutý, ale free...a mnoho dalších.

https://www.mnaga.cz


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Vstupenky v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: vstup zdarma

Město Blansko, město Boskovice a Pivovar Černá Hora srdečně zvou na turisticko – recesistickou akci Zahájení turistické sezony 2023 v regionu Moravský kras a okolí, které se uskuteční tradičně v areálu černohorského pivovaru v neděli 2. dubna 2023.

Letos se pokusíme vytvořit rekord v největším počtu „korunovaných turistů“ na jednom místě, ttedy těch, kteří na zahájení turistické sezony dorazí s korunou či korunkou. Doprovodným programem bude provádět brněnský herec a moderátor Zdeněk Junák.

Podmínky rekordu:
Pro uznání rekordu bude dostačující, pokud návštěvníci akce přijdou s korunou či korunkou na hlavě, vybaveni jakoukoliv korunkou, třeba tou pivní, nebo se vybaví třeba korunou stromu. Započítáni budou například i ti, kteří si přinesou knihu s korunou či korunkou v názvu.

Do rekordu nebude započítána pouze koruna jakožto měnová jednotka v jakékoliv podobě (1 Kč).

Účastníci rekordu dostanou v cíli poukázku na pivo a klobásu zdarma, poukázka je slosovatelná o ceny v tombole.

Start z Blanska: 7:30–9:30 h Zámek Blansko
Registrace na nádvoří zámku. Odjezdy autobusů na trasy 8, 14 a 20 km z parkoviště na Bowlingem.

Trasy:

 • 20 km: Lelekovice – rozhledna Babí lom – Svinošice – rozcestí „Pod Dubovým kopcem“ – rozcestí „Nad Hořicemi“- směrem na Milonice – rozcestí „Pod Kotlankou“ – Černá Hora
 • 14 km: Svinošice – rozcestí „Pod Dubovým kopcem“ – rozcestí „Nad Hořicemi“- směrem na Milonice – rozcestí „Pod Kotlankou“ – Černá Hora
 • 8 km: Hořice – rozcestí „Nad Hořicemi“ – Černá Hora

Odjezd autobusů pro trasu 20 km: 7:45 hod.; pro trasy 14 a 8 km: 8:00, 8:30, 8:45 a 9:15 hod. z parkoviště u Bowlingu.

Program na nádvoří pivovaru:

12:00–14:00 h – sčítání osob pro vytvoření rekordu Nejvíce „korunovaných“ turistů

14:30 h Slavnostní zahájení turistické sezony 2023

15:00 h Vyhlášení výsledků rekordního pokusu a ocenění nejoriginálnějších účastníků

15:30 h Losování tomboly

16:00 h rozvoz účastníků autobusy

V průběhu celého odpoledne bude hrát country kapela Netopýr.

Doprovodný program – prezentace novinek v oblasti cestovního ruchu v regionu Moravský kras a okolí, možnost prohlídek pivovaru.

Přílohy

ev_3037_ZTS-2023.png

požehnání ratolestí, slib katechumenů, svátost pokání.

Večírek pro úsměvy vašich dětí.

 • zahajovací show 15:30
 • skvělá zábava
 • kreativní tvoření
 • společenský disco tanec
 • malování na obličej
 • pletení copánků
 • radosti a překvapení

Přílohy

ev_3028_335829081-572848171463871-2049283290792238487-n.jpeg

vstupné: vstupné dobrovolné

Zveme na předvelikonoční koncert Symfonického orchestru města Boskovice a sólistů. Zazní skladby J. Haydna, S. Rachmaninova, J. Suka, A. Dvořáka.

Přílohy

ev_2875_SOMB-2.4.1.jpeg

vstupné: vstup volný

Nemusíš se stydět za to, že jsi knihomol, přijď mezi svůj kmen! Názory, diskuze, otázky a odpovědi světem knih pro mladé dospělé vášnivé čtenáře.

vstupné: vstupné dobrovolné

Koncert žáků hudebního oboru pod vedením Kateřiny Šujanové v koncertním sále blanenského zámku. 

vstupné: vstup volný

Velikonoční prohlídky zámku s tradičními řemesly.

Již od rána zámek obsadí zkušení řemeslníci a umělci. Budete moci shlédnout různé způsoby zdobení kraslic, pletení košíků a pomlázek, výrobu píšťalek nebo výrobu dekorací z korálků či drátků a samozřejmě zdobení perníčků. Nebudou chybět ani tradiční lidové písničky.


Doplňující informace ke vstupu

Nutná rezervace na tel. čísle 725 952 592 nebo na e-mailu info@muzeum-blanenska.cz.

vstupné: 50 Kč

Jste po ránu rozcuchaní a máte na hlavě hnízdo? Skvělé! Hnízdo je přece místem zrodu nového života ptáků. A protože s příchodem jara není hnízd nikdy dost, několik velikonočních hnízdeček si zhotovíme i společně ze skartovaného papíru a slámy. Vytvoříme vrabčí rodinky, které ve hnízdech zabydlíme. Procvičíme si u toho lepení, vázání a stříhání. 

pro školní kolektivy  9 – 12h  / pro veřejnost 15 – 18h

Rezervace na: rezervacegalerie@blansko.cz , 50 kč / osoba

Přílohy

ev_2965_gmb-fb-eventy-atelier-1920x1005.jpeg

Češi kladou korupci na první příčku žebříčku nejzávažnějších problémů naší republiky. Aktivnější občané na vysokou míru korupce nejen nadávají, ale sami se pokoušejí situaci změnit. Monika Lukášová Spilková (Piráti) je toho dobrým příkladem. Jako předsedkyně kontrolního výboru se podílela na odhalení kupčení s brněnským městským majetkem a veřejnými zakázkami v kauze Stoka.

Zveme vás na diskuzi, na níž se o případu dozvíte více a současně nahlédnete do života zastupitelky v MČ Brno střed.
Více informací o akci: Boj s korupcí v politice na komunální úrovni 

Přílohy

ev_3045_kauza-Stoka-01.png

vstupné: 150 Kč, senioři 100 Kč

PF Guitar Quartet založil Miloš Pernica a Karel Fleischlinger už v roce 2003. Oba blanenské rodáky v
průběhu let doplnila řada výborných českých kytaristů. V současné době jsou dalšími členy souboru Adam
Trunečka a František Nečas. Kvartet má za sebou celou řadu koncertů doma i v zahraničí, a také úspěšná
vystoupení na mezinárodních kytarových festivalech (Jelenia Gora v Polsku, Brněnský kytarový festival, Nové
Strašecí). V roce 2009 vydal soubor CD a DVD Prolog s původní soudobou českou hudbou. Následovala řada
společných koncertů s vynikajícím kytaristou a skladatelem Štěpánem Rakem. V repertoáru kytarového
kvartetu jsou kromě zdařilých úprav staré hudby především původní díla soudobých autorů s důrazem na
českou tvorbu.

Miloš Pernica absolvoval brněnskou konzervatoř u Pavla Janíčka, pod jehož vedením byl úspěšný ve dvou
ročnících Mezinárodní kytarové soutěže v Kutné Hoře. V roce 1984 získal ve druhé kategorii 3. cenu
a zvláštní ocenění poroty za interpretaci skladby autora 20. Století, v roce 1986 1. cenu ve druhé kategorii.
V letech 2004–2009 se průběžně zdokonaloval ve hře na klasickou kytaru u vynikajícího českého pedagoga
Stanislava Juřici v Pardubicích.
Od roku 2007 příležitostně koncertuje v Česku a na Slovensku se skupinou Rosomák Olympic revival až po
současnost. Působí také v kapelách HD Acoustic a K Band.
V roce 2010 začíná pořádat kytarové večery pod názvem Miloš Pernica a hosté… Nahrál 3 sólová CD: Po
Proudu (2010), Vítr, co přináší změnu (2011) obsahující především rockové balady v úpravě pro klasickou
kytaru a CD Příběhy (2013), které obsahuje díla současných českých autorů. V roce 2018 vychází CD Spain
Et Latin American Music, které natočil spolu s flétnistkou Hanou Colombo Budišovou (nyní žijící v Itálii).
Vyučuje hru na kytaru na Základní umělecké škole v Blansku.

Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě Stanislava Juřici, poté absolvoval
pod vedením Prof. Rolanda Zimmera Vysokou hudební školu Franze Liszta ve Výmaru. Během studií se stal
laureátem několika soutěží, absolvoval interpretační kurzy u vynikajících kytaristů.
Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje
s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara.
Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet a v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem. Spolupracuje
s Brno Contemporary Orchestra, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Arcimboldo (Švýcarsko) a s řadou
dalších renomovaných umělců a souborů.
Natočit čtyři sólová CD, z toho dvě jsou věnována renesanční a barokní hudbě, jedno romantické kytaře a
jedno kytaře ve 20. Století, dále CD se souborem Lenz-Trio, CD/DVD s PF Guitar Quartetem a CD se
švýcarským souborem Ensemble Arcimboldo.
Působí pedagogicky na ZUŠ Blansko a na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde kromě klasické
kytary vyučuje také hru na staré drnkací nástroje.

František Nečas studoval hru na kytaru nejdříve u Igora Krejčího, poté na Konzervatoři Brno u Marie
Hovorkové, dále na JAMU u Prof. Martina Myslivečka a Prof. Vladislava Bláhy.
V době studia na konzervatoři se zabýval především komorní hrou a interpretaci hudby soudobých autorů.
Společně s Petrou Pochopovou tvořil kytarové duo PF 2001, působil v souborech Sua Sponte, který
interpretoval renesanční hudbu na dobové nástroje a Czaldy-waldy, který produkoval písňové a
instrumentální programy pro divadla Hadivado a Husa na Provázku. Účinkoval v pěveckém sboru Musica da
Camera Brno. Se všemi těmito soubory nahrál profilová CD. Pro Český rozhlas natočil skladbu Jarmily
Mazourové Tři přátelé. Pořádal festival Zastavení v kostele Svatého Mikuláše ve Starém Svojanově.
Jeho umělecký vývoj zásadně ovlivnila účast na pořádání několika ročníků Mezinárodního kytarového
festivalu Mikulov. Členem organizačního teamu byl v letech 2005 a 2006 a pořadatelského výboru v letech
2007 až 2009. Je tvůrcem informačního portálu o kytaře ČESKÁ KYTARA.CZ.
Po téměř dvanáctileté odmlce se vrací ke kytaře jako člen kapely Panenka vyzutá na jejím albu Okamžiknutí
a v roce 2010 se stává členem souboru PF Guitar Quartet.

Adam Trunečka studoval na brněnské konzervatoři u Marie Hovorkové. Poté byl přijat na Janáčkovu
akademii múzických umění, kde vystudoval u Prof. Vladislava Bláhy a Prof. Martina Myslivečka. V rámci
projektu Erasmus absolvoval roční studijní pobyt v Miláně u Prof. Francesca Biraghi.
V Itálii se zúčastnil několika soutěží: v Savoně, kde získal první cenu, v Trevisu, kde získal také nejvyšší
ohodnocení, v Lamprorecchiu získal třetí cenu a v Locate di Triulzi druhou cenu.
V současné době vyučuje klasickou kytaru na konzervatoři Brno a na ZUŠ Orchidea.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka a na místě půl hodiny předem.( 18:30 h )

Přílohy

ev_2321_HnZ-23-PF-Guitar-krivky-A3-tisk.jpeg

Ulita Blansko vás zve na besedu s názvem Afrika – má životní láska.

Vyprávění cestovatele, dobrodruha a milovníka přírody Karla Klinkovského o cestách do posledních rájů v Africe.

Přílohy

ev_2978_Beseda-Afrina-ulita-Blansko.jpeg

Vstupné – dospělý – 130 Kč/osoba – dítě – 210 Kč/osoba. Doprava autobusem 200 Kč/sedadlo. Rezervace 775 071 887, mc-palecek@centrum.cz

Přílohy

ev_3046_Krokodylek-v-Olomouci.jpeg

vstupné: vstup volný

Program pro všechny předškoláky, školáky i záškoláky, kteří se o velikonočních prázdninách nechtějí nudit doma. Dětská knihovna bude plná cvrnkání kuliček a vaječných rošťárniček.

K Zelenému čtvrtku patří řehtačky a dopolední program s knihovnicí Alicí. Čeká vás zcela nová hra Dynovačka, hledání vajouchů a volba Velkého Korybáče. Jinými slovy projdete tréninkem jarního dovádění lehce našlehaným historickými zajímavostmi o Velikonocích, vejcích a pokladech.

památka ustanovení Večeře Páně, umývání nohou, adorace,
Pesachová slavnost v 19:00 hodin.

vstupné: vstup volný

Mše svatá na památku Večeře Páně. Po mši svaté bude prostor pro tichou modlitbu.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přednášející Jitka Součková

vstupné: 150 Kč

✅ Zelený čtvrtek – páté pokračovaní největší DANCE PÁRTY na Blanensku..

◉ Čtvrtek 6. dubna – DĚLNICKÝ DŮM, Blansko ( Pátek – svátek )
◉ START : 21:00 hod!!!DJs 🎧 Profi Djs Crew

✔ Go-go tanečnice 💋
✔ Beer Pong 🍻
✔ Fotostěna 📷
✔ Zelené pivo 🍺
✔ Akční drinky 🍹
✔ Laser show
✔ Fotoreport 📷
✔ Videoreport 🎥

Vstupné 150 Kč.

Vstup od 18 let!

vstupné: vstup volný

V blanenském zámku je umístěna litinová křížová cesta z dílny blanenských železáren. Jedná se o 14 litinových obrazů, které je možné vidět na schodišti zámku. Tato umělecká litina vede k zamyšlení a ztišení. Společně se tedy na Velký pátek, v den připomínky smrti Ježíše, zde vstoupíme do modlitby křížové cesty.

vstupné: vstup volný

Tento den si připomínáme památku umučení Páně. Součástí velkopátečních obřadů je také uctívání kříže, nástroje na němž zemřel Ježíš.

křížová cesta, úcta kříže, Pašije, adorace.

Společná oslava příchodu jara v Blansku. Vstupné dobrovolné. Není třeba se přihlašovaz dopředu – dobrých lidí se vždy hodně hodně vejde, těšíme se i na tebe :). Je možné přijít kdykoli v průběhu dne.

Přílohy

ev_2947_Jarni-slavnost.jpeg

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

Sourozenci Mario a Luigi sní o tom, že povedou nejlepší instalatérskou firmu v New Yorku, což jim zatím moc nevychází. Možná právě proto jsou ochotní vrhat se i do úkolů, které jsou zjevně nad jejich nepatrné síly. Chuť jít do všeho po hlavě se jim nevyplatí ve chvíli, kdy vlezou do podezřele vypadající obří zelené trubky a pár vteřin nato se jí nekontrolovatelně řítí „kamsi“. Na druhém konci potrubí na ně čeká fantastický svět, jehož obyvatelé právě řeší dost podstatný problém. Ohavný ještěr Bowser, král jednoho ze zdejších království, se totiž rozhodl silou ovládnout všechny ostatní říše. V hledáčku má především Houbové království, jehož vládkyni, princeznu Peach, by si navíc rád vzal za manželku. Věčný smolař Luigi po své životní jízdě skončí právě v Bowserově spálené zemi, kde je okamžitě zajat poskoky zdejšího krále. To Mario má mnohem větší štěstí, protože království princezny Peach, kam dopadne, vypadá jako ráj nejen pro houbaře. Peach je navíc fajn holka bez princeznovských manýrů, a tak když se Mario dozví, jaké jí hrozí nebezpečí, okamžitě se jí rozhodne pomoci. Zvlášť když přitom bude moci zachránit i milovaného bratra Luigiho. Zapomíná přitom jaksi na to, že rozhodně není žádný hrdina a že to nejstatečnější, co dosud udělal, bylo utažení povoleného kohoutku. Jenže když jste Super Mario, tak se žádných překážek nebojíte. Film vznikal v úzké kooperaci mezi Illumination a videoherním guru společnosti Nintendo Šigeru Mijamotem, který Maria stvořil. Ten je přesvědčený o tom, že si film užije nejen rodinné publikum, ale i odrostlejší hráči jeho videoher, kteří v tomhle animovaném dobrodružství objeví poklady, na kterých vyrostli.

150 Kč / přístupný / česká verze / 92 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

největší slavnost v celém roce, Zmrtvýchvstání Páně,
křty 17. dospělých.

vstupné: vstup volný

Tento den je spojen s úctou k zemřelému Ježíši. Lidé přichází do tichého kostela, kde mají možnost ztišit se u Božího hrobu. Večer po západu slunce se pak scházejí venku před kostelem u ohně, kde začíná vigílie. Během této liturgie si věřící připomínají, že Ježíš je Světlo světa, které se dává poznat všem lidem.

Boží hrob bude otevřen během dopoledne od 9:00. Vigilie Bílé soboty začne v 21:00 na farním dvoře.

Hod Boží, hlavní svátek Velikonoc, požehnání pokrmů.

Srdečně zveme na 18. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev neregistrovaných hráčů O velikonoční vajíčko.

MÍSTO KONÁNÍ:   městská sportovní hala, Údolní 10, Blansko

STARTOVNÉ: 600 Kč za družstvo + 1 x cenu za tým

URČENO PRO: smíšená družstva 4 muži + 2 ženy

náměstí Svobody

Pořadatel: Apoštolská církev, Bratrská jednota baptistů, Církev Slovo života

Velikonoce jsou víc než jen probouzející se jaro. Připomínají nám příběh plný naděje. Žádná zpráva neproměňuje svět jako tato: „Ježíš Kristus vstal z mrtvých!“ Velikonoce jsou vítězstvím života nad smrtí. Nadějí pro svět, ve kterém bezpočet nadějí umírá.

Zveme Vás k oslavě Velikonoc na společné bohoslužbě pod širým nebem v centru Blanska.

Přílohy

ev_3029_Velikonoce-2023.png

vstupné: vstupné dobrovolné

pouť s učedníky do Emauz.

Role se obrací! Zakladatel Večerů s Kotlíkem (mimo jiné běžec, tremp, cestovatel, dokumentarista, pedagog ....) Milan Dany Daněk se tentokráte ocitne v křesle pro hosty a bude pod palbou otázek Michala Pekárka mířených přímo na tělo. http://2023.festival-rajbas.cz/vecery-s-kotlikem/

Přílohy

ev_3038_Horizont-vecer-s-kotlikem.jpeg

Každý lichý čtvrtek od 8 – 13 hodin, nebo do vyprodání zásob, si zde můžete zakoupit regionální produkty od místních farmářů, chovatelů, pěstitelů i výrobců.


Těšíme se na vás!

vstupné: vstup volný

Tři vajíčka jsou v hnízdě. Jedno černé, jedno bílé a jedno… Kropenaté.

Tak trochu vajíčkové čtení na povelikonočním knižním pelíšku pro nejmenší děti a jejich maminky, tentokrát z knihy francouzského spisovatele a ilustrátora Erica Battuta.

vstupné: vstup volný

"Vytrženi z běžného žití na roztáčejícím se plátně zběsile zaznamenáváme prchající okamžik. Okouzleni krásou se vracíme zpět."

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy výtvarných prací žáků Základní školy speciální Blansko, jejímž hlavním tématem bude kolo… kruh jako symbol spojení k sobě samému, jako symbol, který znázorňuje vlastní dokonalost vyjádření, symbol citů a emocionality.

Výstava bude následně volně k vidění v běžné otevírací době knihovny a to do 2. 6. 2023.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přednášející Petr Gratias

Zkus, zda máš fyzičku pro přijetí do služebního poměru. Bližší info na mailu andrea.jaruskova@pcr.cz, +420 725 085 992

Přílohy

ev_2939_Staci-jen-prijit.png

vstupné: vstup volný

Hana Plchová *1960

Název výstavy: Hančin barevný svět 

"Jako dítě jsem ráda malovala, chodila jsem do ZUŠ, tenkrát ještě na Staré Blansko. Jenže jsem  i sportovala a to byl důvod, proč jsem  výtvarno na dlouhou dobu opustila. Ve svých 55 letech jsem začala oprašovat to, co jsem se kdysi naučila a znovu se ponořila do tajů výtvarné tvorby.

Začala jsem  ochutnávkou různých technik u brněnské výtvarnice Miroslavy Šarhanové Maixnerové. Později, u Denisy Belzeové Michálek, jsem vice pronikla do základů pastelu  a akrylové fixy. Áta Černá mě trpělivě provázela akvarelem.

První dvě samostatné výstavy jsem uspořádala v Žernovníku. Tato, v pořadí třetí, je rekapitulací toho co jsem doposud namalovala,  čím jsem v životě prošla, co jsem prožila a co je pro mě důležité. Je také o setkání s přáteli, známými i Vámi všemi, kteří se přijdete podívat. 

Srdečně Vás zvu na vernisáž, která proběhne 14. 4 v 15 hodin v Dělnickém domě města Blanska."

Kulturní středisko města Blanska uvedlo v život výstavní prostor s názvem ArtETÁŽ v prvním patře Dělnického domu.

Odkaz na Facebookovou událost.

[[_gallery|GAL_BHIJ8TE3LM,events_]]


Doplňující informace ke vstupu

ArtEtÁŽ je otevřena každý všední den od 8 do 18 hodin kromě ledna, února a března.

Během probíhajících akcí není přístup na výstavu možný.

vstupné: 70 Kč pro zájemce nezapsané do celoročního cyklu

Gregor Mendel je znám všude ve světě, s výjimkou České republiky. V přednášce bude nejprve prezentována Mendelova práce tak, jak se o ní učí v českém vzdělávacím systému a pak podrobněji, s pokusem o vysvětlení, proč je slezský rodák považován za otce moderní biologie a poukazem na jeho jasnozřivost, fantazii a genialitu. Mendelův životopis je krom toho pozoruhodný i jeho „šťastnými neúspěchy“ a důležitými lidmi v jeho okolí, kteří jej podporovali v dobrých i zlých časech.

Přednáška známého pedagoga, spisovatele, římskokatolický kněze, teologa, genetika a cestovatele.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přijďte si poslechnout melodie skladatele Petra Skoumala, jehož reportoár Vás bude v podání žáků a pedagogů Základní umělecké školy Blansko celým koncertem provázet.

vstupné: vstup volný

Další úžasná kniha slovenské spisovatelky a ilustrátorky Simony Čechové! Tentokrát se v ní představí Apis mellifera alias včela medonosná. A také Josífek, který se zdánlivou náhodou stane ze samotářského solitéra šťastným včelařem a zahradníkem. Nu a jak k tomu vlastně dojde a co všechno vlastně včely umí a kdo vůbec jsou, to si přijďte poslechnout do knihovny. Pozor, přislíbeno sladké překvapení! 

Mezi 9.00 – 11.30 bude otevřeno dětské oddělení pro půjčování, vracení, prohlížení, čtení, povídání, hraní i lelkování.

 Volejbalový turnaj žákyň ve volejbale určený pro družstva jihomoravského kraje.

Akce pro všechny, kteří rádi běhají, chodí, jezdí na kole, toulají se a hlavně mají chuť poznávat přírodní a jiné krásy okresu Blansko a blízkého okolí. Ať už sami, s kamarády, s dětmi, ve skupině, společně nebo každý kdy a jak chce. A tentokrát nemusíme nikam daleko. Přitom zamíříme na místa světového unikátu, který naštěstí není zatížen komerční turistikou. Trasa Lesnickým Slavínem startuje z Blanska a je dlouhá 16 kilometrů.
Podrobnosti zde: http://2023.festival-rajbas.cz/kolem-okresu-blansko/

vstupné: vstup volný

Když ztroskotat, tak jedině v knihovně! Záškolácké úterý na palubě zaoceánského kolosu, který se nezadržitelně blíží ke katastrofě. Šikovní plavčíci, kteří nezaváhají při záchranné akci, nástup k hrám a soutěžím! Pruhované tričko výhodou!

Další povedený podvečer plný legrace pro všechny školáky, předškoláky a záškoláky s knihovnicí Alicí.

vstupné: vyprodáno

Hořko-sladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství v hlavních rolích se Simonou Stašovou a Michalem Dlouhým.

Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru?

Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.

osoby a obsazení

Livia Bonettiová Simona Stašová
Fabio Bonetti Michal Dlouhý 
Veronika Bonettiová, jejich dcera Andrea Daňková
Cavalli, soukromý detektiv Vasil Fridrich nebo Petr Vančura
Ve filmových dotáčkách hrají
Barbora Poláková, Ernesto Čekan, aj.

Režie a úprava Vladimír Strnisko

Hlasy z rádia Jaroslav Vlach a Jan Szymik
Filmové dotáčky
Kamera Khalil Baalbaki 
Střih Radomír Šafr

Překlad Karina Havlů 
Scéna a kostýmy Michaela Červenková
Maskérka Eva Hrušková 
Kostymérka Radka Šedová
Technická spolupráce Lubomír Loubal, Jiří Beneš, Aleš Hanzlíček, Petr Mrázek, Václav Skalník


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej vstupenek v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_1748_Stasova-plakat-web.jpeg

vstupné: vstup zdarma

I v těžké životní situaci lze najít pomoc! Neformální povídání se zástupci blanenské pobočky Probační a mediační služby, státní organizace, která pracuje s pachateli i oběťmi trestných činů ve všech fázích trestního řízení.

Probační a mediační služba zprostředkovává řešení konfliktů spojených s trestnou činností (mediace), pomáhá obětem, podporuje pachatele v jeho začlenění do společnosti, zajišťuje výkon alternativních trestů a opatření s důrazem na zájmy obětí, nápravy pachatelů, potřeby komunity, ochranu společnosti a prevenci kriminality.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přijďte si poslechnout žáky hudebního oboru Základní umělecké školy Blansko. 

vstupné: vstup volný

Přednášky o detektoringu v archeologii.

Zveme všechny zájemce o problematiku hledání s detektory kovů na akci, kde se dozvíte o aktuálních možnostech spolupráce v rámci AMČR-PAS (Portál amatérských spolupracovníků) a vyslechnete přednášku o Zaniklé středověké vsi Husí na Blanensku. Přijďte se přesvědčit, že spolupracovat má smysl.

V Multimediálním sále Muzea Blanenska na zámku. Drobné občerstvení zajištěno.

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: vstupné dobrovolné

aktuální program semináře:

1. Melodie boříme i stavíme, spolu se tím radujem´ a bavíme...S pomocí hry na orffovské nástroje a boomwhackery si ukážeme, jak lze tvůrčím způsobem pracovat s melodiemi lidových písní.2. V zdravém těle zdravý duch, sportem cvičme i náš sluch...Sportovní disciplíny letních olympijských her nám budou inspirací pro aktivity hudební.3. Rytmus hýbe tělem, duší, nový rytmus hudbě sluší...Rytmické obměny a varianty jako východisko pro doprovázení, prokládání a zpestřování říkadel i melodií i doprovod poslechových ukázek.4. Dirigentská hůlka, světa kouzel půlka...Spolu s kouzelnickým světem vplujeme do hudebních aktivit rozvíjejících všeobecnou hudebnost.

Během všech lekcí budeme využívat principy prahry, která je založena na radosti ze hry samotné (z procesu „hraní si“), hry, která sice má svá pravidla, ale nevede k vítězení – není zde výhry a porážky, naopak smyslem je souznění s ostatními a radost z toho, že to, co spolu s ostatními vytvářím, je harmonickým celkem.

 

Přílohy

ev_2910_Hudba-nas-bavi.png

vstupné: vstup volný

Jako součást letošního Brno Art Week nabízíme happening zprostředkující nezprostředkovatelné každodenní prožitky rodičů malých dětí. Účastníci budou vyzváni aby šli úsek dlouhý zhruba 500 metrů, rychlostí chůze 1km/h. Sraz u vlakové zastávky Blansko – město. Cíl bude v Galerii města Blanska, kde proběhne reflexe prožitků a pocitů z absolvované trasy a zároveň bude možné navštívit probíhající výstavy Terezy Holé a Věry Vtípilové

Přílohy

ev_2966_gmb-fb-eventy-komentovka-1920x1005.jpeg

vstupné: 300 Kč

Vyrob si svůj vlastní mechový obrázek! Workshop ke Dni Země pod vedením floristky Veroniky Leškové z květinářství Mimosa.

Rezervace do 12. 4. na mollova@mk.blansko.cz. 

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Dobrodružná komedie o jednom setkání, které změní život hned několika lidem. O nenaplněné dětské lásce a odhodlání udělat pro ni cokoliv. Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol v rolích, v jakých je diváci ještě neviděli. Pavlovi sice táhne na čtyřicet, ale pořád ještě úplně nedospěl. Využívá pohodlný „mama hotel“, pracuje jako fotograf na průměrných zakázkách a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně bavilo. Tu získá až ve chvíli, kdy na jedné akci náhodou potká svou lásku z dětství Terezu a prožije s ní dobrodružnou noc. Tereza však není připravena opustit svůj dosavadní život úspěšné manažerky a budoucí majitelky prosperující rodinné firmy pro někoho, kdo podle ní není opravdový chlap. Pavel se tedy rozhodne odjet na výcvikový tábor do Tater s cílem se přesně takovým chlapem stát. Horský tábor vede bývalý mariňák Weisner, jenž učí vztahové zoufalce nejen jak svádět ženy, ale také jak přežít v divočině, jak čelit výzvám, prostě jak se stát mužem, kterého každá žena chce. Pavel tak musí překonat sám sebe při „hledání“ chlapa, po kterém Tereza touží… Jakub Prachař a Tereza Ramba jako dvojice, která dostane od života druhou šanci, Ondřej Sokol v roli ostříleného mariňáka Weisnera. V dalších rolích se objeví Sabina Remundová, Ester Geislerová, Ivana Chýlková, Igor Bareš, Naďa Konvalinková, David Prachař, Jakub Jenčík, Ondřej Veselý, Filip Novák a další. Scénář napsal a za režií stojí Michal Samir, režisér oblíbené minisérie Iveta. Snímek produkují Monika a Jan Schwarczovi, kteří v roce 2021 uvedli do kin úspěšný snímek Matky. Hudbu k filmu složil Jiří Burian (Lajna), střihačem je František Svěrák (Betlémské světlo, Matky).

140 Kč / přístupný / originál verze / 96 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstupné dobrovolné

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., oblastní odbočka Blansko pořádá koncert v rámci 29. ročníku festivalu Dny umění nevidomých.
V Muzeu Blanenska pro veřejnost vystoupí Radek Žalud a Filip Moravec ve středu 26. dubna 2023 od 9:00 hodin.

Přílohy

ev_2969_sons-dun.jpeg

vstupné: vstupné dobrovolné

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., oblastní odbočka Blansko pořádá koncert v rámci 29. ročníku festivalu Dny umění nevidomých.
V Muzeu Blanenska pro studenty vystoupí Radek Žalud a Filip Moravec ve středu 26. dubna 2023 od 10:30 hodin.

Přílohy

ev_2970_sons-dun-studenti.jpeg

vstupné: 490 Kč, 440 Kč, 400 Kč

Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním.

Osoby a obsazení

Prokop Josef Carda
Eva Jana Švandová
Mario Rudolf Hrušínský

Režie Jiří Menzel

Překlad Jan Makarius
Kostýmy Dana Pichová
Scéna Miloš Ditrich
Technická spolupráce Aleš Hanzlíček, Jiří Beneš

Délka představení
cca 95 minut bez přestávky

Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a a nakonec rafinovaně plánuje věci,
až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel.

Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům.
Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým,
rozhodně není pro diváky návodem po odchodu z divadla k napodobení. 

Věčný manželský trojúhelník.

Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Bylo-li nejčastějším námětem staré komedie namlouvání s překážkami, nejčastějším námětem měštácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý "bulvár") se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti.

Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova "Osudová" symfonie, ale poslední "Devátá" s Ódou na radost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba senzační. Říci jakou, zde nelze (jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník).

Rád chodím do divadla

a nerad z něj odcházím s prázdnou hlavou a s pocitem deprese. Proto se jako režisér nejradši věnuji tomu, čemu se říká „bulvár“. Tento termín má pro některé lidi pejorativní význam, pro mne však ne. Mám za to, že humor je nejlepší cestou k poznávání a komedie je tou nejlepší cestou k poznávání toho, jací lidé jsme. Musí to být ovšem komedie dobře udělaná, která není napsaná a hraná jen pro pustou švandu. Hra, ve které jsou postavy přirozené, lidsky pochopitelné, divákovi blízké. Hra, ve které nejsou komické figury, komické jsou jen situace, ve kterých se ocitají normální, nám příbuzní lidé. To je pro mne ten správný bulvár. Divadlo bez „velkých myšlenek“, o to blíž k poznání člověka.

Ostatně historie divadla mi v tom tak trochu dává za pravdu. Na příběhy a figurky Goldoniho her se můžeme dívat dodnes, protože už v době, kdy byly psány, byly živé a lidsky přirozené. Vedle Goldoniho existovala jistě spousta jiných vážnějších a uctívanějších autorů a co o nich dneska víme. Mám podezření, že u těch vážných her už sama ambice tlumočit vážnou myšlenku působí, že jejich postavy jsou často umělé a hra sama, ač v době svého vzniku významná, dříve či později časem vyčpí. To platí i o jiných, ve své době významných autorech, současnících Moliéra, Aristofana a dalších dodnes živých komediografů. Co o nich víme a které jejich vážné kusy potřebujeme dneska vidět? I mezi staršími filmy si raději vybereme veselohru, ve které jsou živí lidé, a vážné, ve své době uctívané filmy, nám s odstupem doby připadají umělé a dokonce i svou vážností často směšné.

A tak mi dovolte tuhle kacířskou úvahu: dovedu si představit, že za pár desítek let, ne-li dřív, se budou naši potomci raději dívat na hry autorů, na které se sice dnes intelektuální elita kouká skrz prsty, ale které o nás a o naší době vypoví víc, než dnešní uctívaná dramatika, což jsou podle mne jen většinou módní sondy do hlubin duše hajzlíků, gaunerů a úchyláků.

A rád bych dodal, že pro práci na téhle inscenaci mne (kromě toho, že mě taková hra baví) přitahovala i okolnost, že se při ní opět na nějakou chvilku setkám s těmi, se kterými jsem vždycky rád pracoval. S Janou Švandovou, Rudou Hrušínským (kdysi mladším) a Pepíkem Cardou.

Jiří Menzel

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2948_PLAKAT-nebyla-to-pata-JPG.jpeg

Každý lichý čtvrtek od 8 – 13 hodin, nebo do vyprodání zásob, si zde můžete zakoupit regionální produkty od místních farmářů, chovatelů, pěstitelů i výrobců.


Těšíme se na vás!

vstupné: vstup volný

Miška má tajemství. V hloubi duše si ani trochu nepřipadá jako opravdový medvěd. Jednou v noci k němu přiletí zázračný pták fénix, který Miškovi do tlapky vloží kouzelné pírko. Pomůže mu odhalit, kým skutečně je, nebo odpověď nosil celou dobu v sobě?

Knižní pelíšek pro nejmenší děti a jejich maminky, tentokrát s magickým příběhem o hledání vlastní jiskry s knihou britské spisovatelky a ilustrátorky Sandry Dieckmann.

vstupné: 280 Kč   |   on-line předprodej

Písničková show pro nejmenší.

Ahoj děti, máte rády strašidla? Nejdříve si řekneme, aby to bylo všem jasné, že strašidla neexistují. Ale to už určitě víte, že? V písničkovém pořadu Čarodějnická show vás vezmu na různá místa, kde trošku straší, ale je to jenom jako. Budeme si na strašidla jen hrát. Tak třeba v písničce Máme doma obludu vylezeme na strašidelnou půdu. Vydáme se na strašidelný hrad, do černého lesa na Strašidelný rej, na tajemný hřbitov mezi Příšery a kostlivce, Myši a žížaly. Také potkáme Bubáky a Brouky, ale my už víme, že strašidla neexistují. Jsou jen v pohádkách. Na našem hradě sice straší Bílá paní, ale té se bát nemusíte. Tak si se mnou pojďte zazpívat! Na závěr si dáme písničku na přání a zkontrolujeme, jestli se už opravdu nikdo ničeho nebojí.

Těší se na vás Míša!

Představení je vhodné pro děti od 2 let. Děti do 12 měsíců, které ještě nechodí, mají vstup zdarma. Každá další osoba i dítě musí mít platnou vstupenku. Představení je vhodné i pro ty, kteří ještě nevydrží dlouho sedět – během představení jsou děti zapojovány do písniček, zvány k tanci na pódiu a po celou dobu si mohou zatancovat také před pódiem.

Po představení mají děti možnost se s Míšou setkat na autogramiádě, vyfotit se nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko.

Facebooková událost zde.


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Sedadla bez místenek.

Předprodej v síti Ticketportal, na www.ticketportal.cz a v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2820_Misa-Plakat-A3-tisk-novy-opraveny.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Blanenská sokolovna letos slaví 100 let od slavnostního otevření! Přesto, že ji už v Blansku nenajdete, vzpomínky na období, kdy bývala centrem kulturního života ve městě, jsou stále živé. Divadlo, tanec, karnevaly, písně...

Přijďte zavzpomínat na dobu jejího vzniku a slávy na bonusové besedě Sousedské univerzity. Těšit se můžete na povídání pamětnic, odborný vhled autorů výstavy Století blanenské sokolovny v muzeu, písně blanenského divadla, film z dílny studia Audiovisual nebo přehlídku sokolských krojů.

Akce ve spolupráci Muzea Blanenska, Kultury Blansko a knihovny.  

vstupné: Vstupné 250 Kč.

Sokolský ples s doprovodným programem na zámku Blansko.

K tanci bude hrát Deluxe band, program doplní módní přehlídka Spolku elegantních dam, výuka tanců a rozcvička s Břéťou. Těšit se můžete také na retro drinky.

Vstupné 250 Kč, předprodej na pokladně muzea.

Rezervace vstupenek možná na muzejním messengeru, mailu info@muzeum-blanenska.cz nebo na telefonu 725 952 592.

vstupné: vstup volný

Dernisáž Eva Vtípilová a Tereza Holá

Konec výstav oslavíme osázením galerijní předzahrádky, společným hovorem s autorkami o životě a umění u kafe s buchtou. S Olgou Fryčovou-Hořavovou dobarvíme zahradní trpaslíky a děti si zkusí expresivní malbu ujíždějícího vlaku.

Přílohy

ev_2967_gmb-fb-eventy-vystava1-1920x1005.jpeg

vstupné: vstup zdarma

15:30 Začátek akce
16:00 Čarodějnická stezka úkolů
18:00 Slet čarodějnic, ocenění čarodějnic
18:45 Zapálení vatry
19:00 Kapela Akcent
22:00 Ukončení akce

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO

Přihláška pro stánkový prodej

Přílohy

ev_2319_ksmb-carodky-2023-a2.jpeg

vstupné: 150 Kč, senioři 100 Kč

Serenáda na strunách harfy a houslí

Ivana Švestková

Obor harfa studovala od roku 1998 na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě prof. Ady Balové. Šestileté studium zde ukončila absolutoriem v roce 2004. Ve studiu pokračovala na Pražské konzervatoři ve třídě doc. Mgr. Jany Bouškové, u které také v letech 2006 – 2011 absolvovala HAMU v Praze.

V letech 2012-2015 pedagogicky působila na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a od září 2016 vyučuje na Konzervatoři Brno. Od srpna 2008 je první harfistkou Filharmonie Brno, od roku 2006 pravidelně spolupracuje také s PKF – Prague Philharmonia (Pražskou komorní filharmonií). V letech 2011-2015 spolupracovala s Lotyšským národním symfonickým orchestrem v Rize. V koncertních sezónách 2013 – 2016 pravidelně spolupracovala s Deutche Radio Philharmonie Saarbrückren Kaiserslautern. Je členkou Ostravské bandy, mezinárodního orchestru zaměřeného na soudobou hudbu. Účastní se projektu Orquestrina s Baborák Ensemble. Spolupracuje s Českou Sinfoniettou založenou a vedenou hornistou a dirigentem Radkem Baborákem. V letech 2017 a 2018 byla příležitostně zvána ke spolupráci s ORF- Radio Symphony orchestra ve Vídni. Je pravidelně zvána do porot mezinárodních soutěží.

V roce 2002 účinkovala na VIII. Světovém harfovém kongresu v Ženevě. V roce 2004 jí bylo uděleno stipendium Magdalény Jakubské, čímž získala možnost zúčastnit se letních mistrovských kurzů na Americké univerzitě Eastman School of Music v Rochesteru u prof. Kathleen Bride. Vystupovala na všech ročnících festivalu Harfové dny Ostravě, kde v roce 2004 uvedla spolu s Magdalénou Frankovou českou premiéru Dvojkoncertu pro hoboj, harfu a komorní orchestr Witolda Lutoslawského za doprovodu Janáčkova komorního orchestru. S mezinárodním studentským orchestrem Europera vystoupila jako sólistka v Německu, Polsku, Itálii a České republice v koncertní sezóně 2006/2007. V roce 2007 účinkovala spolu se členy Pražské komorní filharmonie v Centru Paul Klee v Bernu. V červnu 2008 vystoupila na festivalu Mitte Europa v Sohlandu.

Jako sólistka účinkovala s PKF – Prague Philharmonia, Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Smyčcovým orchestrem Pražské konzervatoře, Komorním orchestrem Leoše Janáčka, Collegiem 21, Ostravskou bandou a mezinárodním studentským orchestrem Europera.

Ivana Víšková

Vystudovala obor housle na brněnské konzervatoři ve třídě prof. Jiřího Besperáta. Ve studiu pokračovala na JAMU u Františka Novotného, během studia absolvovala studijní stáž v rakouském Grazu nebo na milánské Accademia Teatro Alla Scala. Zúčastnila se mnoha tuzemských i zahraničních kurzů, např. Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, či California Summer Music u prof. Milana Vítka.
Po studiích nastoupila do Filharmonie Brno, od roku 2015 působí jako koncertní mistr Orchestru Janáčkovy opery Národního divadla v Brně.
Intenzívně se věnuje také komorní hudbě a pedagogicky působí na Konzervatoři Brno.

Program

J. S. Bach – Sonáta C dur, BWV 1033
Andante
Allegro Adagio Menuet

G. Donizetti – Sonáta pro housle a harfu
Larghetto
Allegro

Z. Folprecht – Malá suita ve starém slohu
Prelude
Air
Menuet
Finale

——————————

L. Janáček – Po zarostlém chodníčku (arr. Václav Návrat)
Lístek odvanutý Frýdecká Panna Maria


G. Bacewicz – Polské capriccio
Jan F. Fischer – Čtyři etudy pro sólovou harfu
(č. 1 a 4)

W. Lutoslawski – Tři fragmenty
Magia
Odys na Itace Presto

IVANA VÍŠKOVÁ – housle, IVANA ŠVESTKOVÁ – harfa

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka a na místě půl hodiny předem.( 18:30 h )

Přílohy

ev_2323_HnZ-23-Viskova-Svestkova-A3-tisk.jpeg

v sobotu 13. května 2023 se v blanenském zámeckém parku uskuteční komunitní piknik na podporu pěstitelů ve světě – Férová snídaně. Blansko se tak přidá k více než stovce míst, kde se ve stejný čas sejdou tisíce lidí, aby vyjádřily svůj zájem o pěstitele v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Ti za svoje kakao, kávu nebo banány dostávají velmi málo zaplaceno, často pracují v nedůstojných nebo dokonce nebezpečných podmínkách a musí čelit dopadům klimatické změny. 

Na to reaguje systém Fairtrade. Pěstitelé ze zemí globálního Jihu si díky němu mohou vlastní prací vydělat na důstojný život. Za své plodiny dostávají odpovídající výkupní cenu a navíc fairtradový příplatek. Na polích a plantážích tak nemusejí pracovat jejich děti a pěstování může být šetrné k přírodě.

Podrobné informace k letošní snídani jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách www.ferovasnidane.cz či na facebookové stránce www.facebook.com/ferovasnidane.

Přílohy

ev_2952_Ferova-snidane-TZ-pozvanka-Blansko.docx

vstupné: 150 Kč

Účinkují: Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová (alternuje Lucie Macháčková)

Příběhy o lásce, sexu a dalších katastrofách. Z nejhorších rande jsou ty nejlepší historky – protože neštěstí nechodí po horách, ale po single holkách! Populární stand-up komička Lucie Macháčková s humorem a nadsázkou glosuje milostné karamboly a ty jsou pochopitelně živnou půdou pro projekt LiStOVáNí. Představení stejně jako kniha plné příběhů o lásce, randění i pořádných trapasech vás dostanou – ať už jste single, zadaní, anebo něco mezi. Dozvíte se například, co se stane, když se zabouchnete na divokém večírku, co dělat, když při šnorchlování v moři omylem narazíte na svého ex nebo jak nejlépe rozchodit rozchod.

 


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka 

Přílohy

ev_2998_Hejlik-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: 350 Kč

Open – air divadelní představení na nádvoří zámku. Hudební příběh na motivy televizního muzikálu v podání souboru Městského divadla v Brně.

Rezervace na tel.: 725 952 592, e-mailu: info@muzeum-blanenska.cz nebo na muzejním messengeru.

vstupné: vyprodáno

Open – air divadelní představení na nádvoří zámku. Hudební příběh na motivy televizního muzikálu v podání souboru Městského divadla v Brně.

vstupné: 100 Kč

Na slavnostním zámeckém koncertě vystoupí Orchestr Musica Nova a sólistky Mariana Ambrožová a Kristina Kubová.

Cena 100 Kč, předprodej na pokladně muzea.

Rezervace vstupenek možná na muzejním messengeru, mailu (info@muzeum-blanenska.cz) nebo tel. 725 952 592.

vstupné: 160 Kč

Sokolské divadelní představení s názvem Znovu věčně znovu. Dva klauni, které možná znáte pod jmény Břéťa a Čeněk, sehrají svou závěrečnou část sokolského triptichu – „Věčně znovu“. I tentokrát půjde o tužení těla i ducha pomocí sportu a vysokých ideálů. Dva „herci“ obsazení do čtyř charakterů předvedou kus plný převleků, honiček, gagů, akrobacie i velkých myšlenek. 

Cena 160 Kč, předprodej na pokladně muzea.

Rezervace vstupenek možná na muzejním messengeru, mailu (info@muzeum-blanenska.cz) nebo na tel. 725 952 592.

Před jeskyní Býčí skála.

Přílohy

ev_3040_Svetovy-den-straze-prirody.jpeg

Zábavné odpoledne pro děti – spousta atrakcí. Občerstvení pro malé i velké.
Pořádá SDH Klepačov

Přílohy

ev_3014_hasicske-odpoledne-klepacov.png

Pro děti od 7 let 

Zaměření: Turstický tábor. vycházky, výlety ( přehrady, vodní plochy v okolí Blanska)

Stručný program:

- Příchod dětí od 7:00 – 8:00
- Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:30
- Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 16:30
- Vycházky, výlety ( přehrady, vodní plochy v okolí Blanska)
- Orientace a práce s mapou
- Týmová spolupráce

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd formou balíčku, případně teplé jídlo (dle programu), cestovné, vstupy, odměny

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 25 účastníků

Vedoucí: Blanka Štreitová, reditelka@ddmblansko.cz , tel.: 721 800 050

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora.

Věkové skupiny: děti a mládež

Pro děti od 7 let

Zaměření: turistický, výletový, sportovní, tvořivý, spolupráce v týmu.

Stručný program: 

- příchod dětí denně od 7.00 do 8.00
- odjezdy na výlety cca v 8.30
- návrat k DDM nejpozději v 15.30, konec táborového dne v 16.00

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, cestovné, vstupy, materiál na tvoření, odměny. 

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora. 

Kapacita: 25 účastníků

Vedoucí: Ota Kostka, email: kostka@ddmblansko.cz, tel: 724739643 (pište SMS, ozvu se sám)

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora. 

Upozornění: Pokud máte platnou lékařskou prohlídku z loňského roku, uveďte v přihlášce, na kterém táboře dítě bylo. Platnost je 2 roky!

Věková skupina: děti

vstupné: 1 650 Kč

I. turnus příměstského tábora s nadčasovým tématem "civilizace". Určeno pro věkovou kategorii 7 – 12 let. Starší děti na základě domluvy. Tábor se koná ve dnech 3.-4.7. & 7.7.2023. Ve svátky 5.7. a 6.7. tábor není. Je možné se přihlásit na oba turnusy – II. turnus pokračuje v následujícím týdnu.

Těší se na vás tradiční táborová skupina pedagogů – Antonín Juračka, Dominik Pernica a Zuzka Hloušková. Všechny informace na plakátku a přihlašování na www.art-tep.cz => přihlašování => příměstké tábory.

Přílohy

ev_2974_Primestsky-tabor-ZUS-Blansko.png

Tábor s rytířskou a historickou témetikou s důrazem na rytířské ctnosti pro děti od 6 let.

Celotáborová hra bude probíhat v týmech a soutěže budou rukodělné i pohybové. Budeme se snažit být většinu času v přírodě.

Děti mohou na DDM přicházet od 7:00do 8:00 a vyzvedávat si je můžete od 15:00 do 16:00.
Bližší informace vám zašle vedoucí tábora mailem před začátkem tábora.

Věkové skupiny: děti a mládež

Vede Kristián Troják 

Pro děti od: 10 let 

Zaměření: cyklo výlety po blanenském regionu do 35km

Stručný program:

- Příchod dětí od 7:00 – 8:00

- Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:00.

- Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 17:00

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, cestovné, vstupy, odměny. 

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 15 účastníků

kontakt na vedoucí: zachoval@ddmblansko.cz, tel: 775 321 952 

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora

Věkové skupiny: děti a mládež

Vede Tomáš Zachoval

Pro děti od 7 let

Zaměření: tvořivý, 

Stručný program: 

- příchod dětí denně od 7.00 do 8.00

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, materiál na tvoření.

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora. 

Pokud nebude moci tábor z důvodu nařízení vlády proběhnout, vrátíme vám 100% ceny tábora.

Kapacita: 15

kontakt na vedoucí: email/tel. Ota Kostka, email: kostka@ddmblansko.cz, tel 724739643 (pište SMS, ozvu se sám)

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora.

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2898_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Hlavním tématem našich příměstských táborů je vždy příroda Moravského krasu, kterou objevujeme na vlastní kůži. Ať již lezeme lesem či jeskyní nebo provádíme badatelský výzkum, jsme venku. Je možné, že se děti u toho ušpiní, ale hlavně doufáme, že si užijí: zábavu, kamarády, čerstvý vzduch a skotačení venku.

Přílohy

ev_2972_Primestsky-tabor.png

vstupné: 2 750 Kč

II. turnus příměstského tábora s nadčasovým tématem "civilizace". Určeno pro věkovou kategorii 7 – 12 let. Starší děti na základě domluvy.

Těší se na vás tradiční táborová skupina pedagogů – Antonín Juračka, Dominik Pernica a Zuzka Hloušková. Všechny informace na plakátku a přihlašování na www.art-tep.cz => přihlašování => příměstké tábory.

Přílohy

ev_2976_Primestsky-tabor-ZUS-Blansko.png

Pro děti od 6 let

Zaměření: celotáborová hra na téma Avatar

Stručný program:

 • Příchod dětí od 7:00 – 8:00
 • Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:30.
 • Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 17:00
 • Celotáborová hra, tematické soutěže a tvoření, v týmech i jednotlivě
 • Jeden den je zpravidla výletní (koupaliště, muzea, zábavní centra atd.)

V ceně:

 • Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, cestovné, vstupy, materiál na tvoření, odměny.
 • Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 24 účastníků

Kontakt na vedoucí: trojakova@ddmblansko.cz

Pro děti od 6 let

Stručný program:

 • Příchod dětí denně od 7:00 do 7:45
 • Program tábora začíná v 8:00 a končí v 15:00
 • Děti je možné vyzvedávat do 16:00, v případě domluvy nejpozději v 17:00
 • Každý den bude obsahovat zpravidla 3 výtvarné bloky, dle možností prokládané pohybovými aktivitami vevnitř i venku.
 • Jeden den bude vyhrazen výletu (dle možností související s tématikou tábora)

Každé dítě si na táboře vyzkouší několik výtvarných technik, práci s různými materiály, jako keramická hlína, hovězí useň, Fimo a další. Abychom získali prostor pro individuální práci s každým dítětem, bude vytváření probíhat po menších skupinkách. Pro děti přihlášené na tábor „Keramická dílna“ bude vyčleněna skupina zaměřená na práci s keramikou.

V ceně:

 • Materiál na tvoření
 • Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, cestovné, vstupy

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 24 účastníků

Hlavní vedoucí: Jakub Semeniuk
Tel: 774 780 311
Mail: jakub@semeniuk.cz

Podrobnější informace k táboru Vám zašleme po přihlášení před zahájením tábora.

Věkové skupiny: děti a mládež

Vede Jakub Semeniuk

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2899_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Hlavním tématem našich příměstských táborů je vždy příroda Moravského krasu, kterou objevujeme na vlastní kůži. Ať již lezeme lesem či jeskyní nebo provádíme badatelský výzkum, jsme venku. Je možné, že se děti u toho ušpiní, ale hlavně doufáme, že si užijí: zábavu, kamarády, čerstvý vzduch a skotačení venku.

Přílohy

ev_2973_Primestsky-tabor.png

Pro děti od 6 let

Zaměření: tábor plný celodenních výletů po jihomoravském kraji

Stručný program: 
-
příchod dětí denně od 7.00 do 8.00
- odjezdy na výlety cca v 8.30
- návrat k DDM mezi 16.00 – 17.00
(přesný program bude upřesněn)

V průběhu tábora navštívíme: 
- Jeskyni Výpustek
- Papouščí ZOO v Bošovicích
- Svět pohádek ve Valticích
- Svět bludišť v Drnholci
- GameCenter v Brně

V ceně: obědy, program (cestovné, vstupy, materiál), drobné odměny

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora

Kapacita: 20 účastníků

Kontakt na vedoucí: Jakub Kostka, jkostka@ddmblansko.cz, 728 845 842

Podrobnější informace k táboru (podrobný program, co s sebou) Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení, nejdříve během dubna/května.

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2900_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Pro děti od 10 let

Zaměření: enviromentální, výletový, sportovní, tvořivý, spolupráce v týmu.

Stručný program: 

Tábor bude mít mezinárodní přesah, očekáváme spolupráci s dětskou skupinou z Itálie a možná i z Německa. 

- příchod dětí denně od 7.00 do 8.00
- odjezdy na výlety cca v 8.30
- návrat k DDM nejpozději v 15.30, konec táborového dne v 16.00

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, cestovné, vstupy, materiál na tvoření, odměny. 

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora. 

Kapacita: 15 účastníků

Vedoucí: Tomáš Burgr email: burgr@ddmblansko.cz, tel: 737937700 (pište SMS, ozvu jak hned jak to bude možné)

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora. 

Upozornění: Pokud máte platnou lékařskou prohlídku z loňského roku, uveďte v přihlášce, na kterém táboře dítě bylo. Platnost je 2 roky.

Věkové skupiny: děti a mládež

Pro děti od 6 let

Zaměření: celotáborová hra na téma Hollywood

Stručný program:

- příchod dětí denně od 7.00 do 8.00
- začátek programu cca 8.30
- odchody možno od 15.00, konec táborového dne v 16.30

Do světoznámé továrny na sny se vydají účastníci příměstského tábora Hollywood. Jednotlivé táborové dny jsou inspirovány známými filmovými hity, od pohádek pro nejmenší, až po akční velkofilmy – každých z nich je námětem pro několik konkrétních her. V nich děti, rozddělené do oddílů pojmenovaných po slavných filmových studiích, sbírají body do soutěže, na jejímž konci čekají slavné ceny Akademi filmového umění – Oskaři.

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, cestovné, vstupy, materiál na tvoření, odměny.

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora. Ve výjimečných případech a po předchozí domluvě i při nástupu na tábor.

Kapacita: 30 účastníků

kontakt na vedoucí: Tomáš Zachoval, zachoval@ddmblansko.cz, 775 321 952

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2901_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Pro děti od 6 let 

Zaměření: poznávání přírody a jejich zákonů, celotáborová hra "jak se žije mravencům "

Stručný program:

- Příchod dětí od 7:00 – 8:00

- Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:30.

- Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 16:30

- Celotáborová hra, tematické soutěže a odměny

- Týmová spolupráce

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora,  materiál na tvoření, odměny. 

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 25 účastníků

kontakt na vedoucí: reditelka@ddmblansko.cz

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora 

Pro děti od: 10 let 

Zaměření: cyklo výlety po blanenském regionu do 50 km

Stručný program:

- Příchod dětí od 7:00 – 8:00

- Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:00.

- Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 17:00

V ceně: Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, cestovné, vstupy, odměny. 

Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 15 účastníků

kontakt na vedoucí: zachoval@ddmblansko.cz, tel: 775 321 952 

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora

Věkové skupiny: děti a mládež

Vede Tomáš Zachoval

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2902_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Tábor pro všechny milovníky a milovnice pokémonů, ale také pro ty co si chtějí úžít výrobky a zážitky, které budou souviset s různymi živly. Celotáborová hra bude probíhat v týmech a budou tam soutěže logické, pohybové i tvořící. Při hrách děti využijí znalosti pokémonů nebo zdravý rozum a znalosti ze školy.
Odměnami za mimořádné chování či skvělé plnění úkolů budou sběratelské pokémon karty! To si přece nemůžete nechat ujít!
-Tábor je pro děti od 6 let
- Příchod je 7:00-8:00 a děti si můžete vyzvednout 16:00 až 17:00

Bližší informace vám zašle hlavní vedoucí mailem před začátkem tábora.<meta charset="UTF-8">

Komunitní venkovské tábory spadají do projektu První projekt MAS – Podpora komunitního života a potřebných služeb na území MAS, podpořeného finančími prostředky z ESF a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu Zaměstnanost Plus. Díky této podpoře tak můžeme nabízet pro rodiče výhodnější cenu tábora.

S účastní na táboře je spojeno jednoduché vyplnění dvou dokumentů od rodičů:
- Smlouva s DDM Blansko o účasti v projektu
- Monitorovací list podpořené rodiny.
Dokumenty vám budou zaslány po přihlášení.

Věkové skupiny: děti a mládež

Vede Kristián Troják

Pro děti od 6 let

Zaměření: Tábor pro budoucí školáky – příprava na školu

Stručný program:
- příchod dětí denně od 7.00 do 8.00
- dopoledne (8:30 – 11:30) vzdělávací program, odpoledne hry, soutěže, vycházky
- konec táborového dne v 16.30

Na táboře vás čeká:

- dopoledne 3 výukové hodiny pod vedením Mgr. Kamily Nejezchlebové, učitelky přípravné třídy pro předškoláky
- oběd v DDM Blansko
- odpoledne hry a soutěže, vycházky na dětská hřiště


V ceně: materiál, obědy, personální zajištění
Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.
Ve vyjímečných případech a po předchozí domluvě i při nástupu na tábor.

Maximální kapacita tábora: 10 účastníků

Vedoucí, kontakt: Jakub Kostka, jkostka@ddmblansko.cz, tel.: 728 845 842

Podrobnější informace k táboru (denní program, co s sebou) Vám po přihlášení zašle vedoucí před zahájením tábora. 

Věková skupina: děti

Cena 2400,-/turnus

V ceně zahrnuto: strava (svačina, oběd, svačina), pitný režim, program, pojištění. První dva turnusy určeny pro děti od 6 let, ostatní 3 – 13 let! Denně 7:00 – 16:30 hod. Přihlášky a dotazy na taborypalecek@seznam.cz.

Přílohy

ev_2903_Tabory-MC-Palecek-Blansko-2023.jpeg

Pro děti od 7 let

Zaměření: taneční

Stručný program:

 • Příchod dětí od 7:30 – 8:00
 • Program tábora zpravidla začíná v 8:15 a končí v 15:00.
 • Dítě je možné vyzvednout nejpozději v 16:30
 • 2x denně taneční trénink (street dance), soutěže a tvoření, v týmech i jednotlivě
 • Jeden den je zpravidla výletní (koupaliště, muzea, zábavní centra atd.)

V ceně:

 • Pitný režim po celou dobu tábora, oběd, malá svačinka, cestovné, vstupy, materiál na tvoření, odměny.
 • Platbu je nutné uhradit bankovním převodem, či na pokladně DDM Blansko nejpozději 14 dní před zahájením tábora.

Kapacita: 33 účastníků

Kontakt na vedoucí: trojakova@ddmblansko.cz

Podrobnější informace k táboru Vám zašle hlavní vedoucí po přihlášení před zahájením tábora.

Věkové skupiny: děti a mládež

Srdečně zveme na setkání a výstavu vozítek Velorex v centru Blanska u bývalého hotelu Dukla.

Přílohy

ev_2577_plakat-Velorex-2023-maly.jpeg

vstupné: 1.190 Kč, 1.090 Kč

Recitál několikanásobné zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska. Těšit se můžete na jedinečný hudební zážitek v podání toho nejlepšího hlasu české hudební scény.

Délka pořadu: 120 min. bez přestávky

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2949_bila-blansko-1.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 21. 11. 2022, 11:03 h