podrobné vyhledávání akcí nastavit trvalý filtr

Kalendář akcí – Blansko

probíhá do 11. 2.
obrázek k akci: Výstava Svět středověkých her

Muzeum Blanenska

vstupné: Základní vstupné 60 Kč, snížené vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma

Výstava o tom, jak se bavili naši předkové před mnoha stovkami let. Seznámíte se s různými formami středověké zábavy – dvorskými slavnostmi, tancem, lovem a turnaji šlechty. Nechybí zde interaktivní prvky ani originály archeologických nálezů.

Putovní výstavu připravil Aleš Hoch z Muzea Vysočiny v Jihlavě.

Pořadatel: Muzeum Blanenska, p. o.

probíhá do 8. 1.
obrázek k akci: 【Tereza a Roman Štětinovi【Kvet Nguyen

Galerie města Blanska

vstupné: vstup zdarma

Roman a Tereza Štětinovi: Brambory
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023
Vernisáž: 19. 11. 17:00

Roman a Tereza Štětinovi přináší téma brambor, které kontextualizují s aktuálním děním i rodinnými vzpomínkami. Tereza zpracovává v bramborách, krystalech, kmenech stromů a keramických reliéfech svůj vztah k rodné krajině kolem Tasova. Vrací se ke svým kořenům: ke grafickým technikám i vzpomínkám. Pracuje s padlým kmenem z vlastní země, odkazuje na krystaly, které se nacházejí na polích. Roman do společného dialogu vnáší prostorové a závěsné obrazy vyplétané jutovinou, Tereza do nich intervenuje keramickými reliéfy. Celou instalaci dokresluje zvuk a video vaření kamenů, které reaguje na existenciální úzkost dnešního světa v synchronicitě s rodinným domácím štěstím.

kurátorka Andrea Kaňkovská

Kvet Nguyen: Neškodný jako ty
19. 11. 2022 – 8. 1. 2023
Vernisáž 19. 11. 17:00

“Hořím a vyhořívám protože jsem se doteď odevzdávala. Stoupala na plný plyn bez možnosti zpomalit. Rekapituluji. Nastavuji si hranice. Hledím na fotografie, které se mi hromadí. Díky těmto fotkám cítím. A prozatím mi to stačí.” Kvet Nguyen
Výstava vietnamské Slovenky, fotografky a aktivistky Kvet Nguyen ze Slovenska je intimním vhledem do archivu rodinných analogových fotografií autorky. Přes sociální a kulturní kontext vietnamské diaspory je kromě toho také vizuální tematizací světa. Odkrývá otázky rozpomínání, vytěsnění paměti, trápení, úcty, lásky a domova.

kurátorka Júlia Chodúrová Bútorová

Pořadatel: Kulturní středisko města Blanska

probíhá do 24. 12.
obrázek k akci: Blanenská adventní okénka

město Blansko

Každý den po setmění od 1. prosince až do Štědrého dne bude někde v Blansku nazdobené speciální okno. Hledat takové okno může být zábava pro celou rodinu, hlavně pro děti. Protože když toto okno naleznete, dostanete malý dáreček (sladkost, nějakou drobnost…)

Jak nalézt to správné okno?
Ve správný den bude zveřejněna nápověda. Budete mít celý zbytek dne přijít na to, kam máte jít. Nebojte, nebude to těžké 😉
Věříme, že se vám bude první ročník této akce líbit a kdo ví, třeba příští rok nazdobíte okno vy.

Informace vždy na:

- http://adventniokenka.unas.cz/
- https://www.facebook.com/Adventni.Okenka

Pořadatel: - neuvedený -

probíhá do 31. 12.
obrázek k akci: Barevný swing se ZUŠ BLANSKO | Výtvarný obor

Dělnický dům

vstupné: vstup zdarma

Barevný swing v ArtETÁŽi je výstava žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Blansko, tematicky spjatá s celoškolním vánočním koncertem "Swingové Vánoce". Ten se uskuteční také v Dělnickém domě, a to 13. prosince. Swing Vás bude doprovázet nejen poslechově, ale i vizuálně. 

Děkujeme Kultuře Blansko za poskytnutí prostor. 


Doplňující informace ke vstupu

Výstava bude probíhat v ArtETÁŽi v Dělnickém domě v Blansku, bude otevřena každý všední den od 8 do 18 hodin, vstup je zdarma. Během probíhajících akcí není výstava veřejnosti zpřístupněna. 

Pořadatel: Základní umělecká škola Blansko

vstupné: vstup zdarma

2. adventní sobota "Andělská"

knihovna
10:00–11:30 | Jedné noci ve chlévě...– dětské knižní promítání | andělská dílna s Evou Juračkovou

zámek
14:00–15:00 | Zimní pohádka – divadelní představení pro děti

fara
15:00–16:00
výroba andělských přání
shromáždění andělského průvodu
16:30
start průvodu andělů od kostela na náměstí

náměstí Republiky
15:00–17:00 | adventní dílnička pro děti – výroba originálního svítícího doplňku pro malé anděly s Galerií města Blanska
15:00 | Gospel Friends – gospelový sextet
16:00 | Soukromá ZUŠ Blansko | literárně-dramatické oddělení
16:30 | Soukromá ZUŠ Blansko –Folklorní soubory Drahan a Drahánek – tanec, říkadla, koledy
17:00 | přivítání andělského průvodu s Mikulášem u vánočního stromu, zažehnutí 2. adventní svíce, společné zpívání s Martini Bandem
Občerstvení v Baru U stromku | otevírací dobu a aktuální info najdete na facebookové stránce baru

změna programu vyhrazena

Přílohy

ev_967_plakat-Andelska-sobota-2022-A3-TISK.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Uprostřed kopců mezi olivovníky, nedaleko města Betléma stojí chlév a v něm čeká na svého pána starý volek. Jedné chladné větrné noci naleznou v jeho chlévě úkryt ostatní zvířátka. Zbude tu místo i pro oslíka a lidi, které doprovází?

Vánoce se blíží a my si budeme číst starobylý příběh o narození Krista. A protože bude andělská sobota a do ulic vyrazí malí andělé, mohou si po čtení vyrobit křídla pro svou pouť… Zveme všechny děti na navazující výtvarnou dílnu v režii Evy Juračkové a ZUŠ Blansko pro podvečerní andělský průvod.

Od 10.00h je jako vždy otevřeno dětské oddělení pro počtení, půjčování a vracení a vůbec sobotní lelkování.

vstupné: vstup zdarma

V rámci 2. adventní soboty zvané "Andělská" bude v Městské knihovně Blansko probíhat dílna s naší výtvarnicí a pedagožkou Evou Juračkovou. Vyrábět se budou andělská křídla do andělského průvodu , který proběhne ve stejný den odpoledne. Dílnu bude doprovázet vánoční dětské knižní promítání v knihovně. Akce je součástí celodenního programu Andělské soboty, který připravila Kultura Blansko ve spolupráci s Městem Blanskem, Městskou knihovnou Blansko, Farností Blansko, Muzeem Blanenska a Základní uměleckou školou Blansko. 

Přílohy

ev_2399_plakat-advent-22-TISK.jpeg

vstupné: Vstupné zdarma

Druhé divadelní představení v rámci cyklu Advent na blanenském zámku, tentokrát v podání Pohádkového divadla, které uvede loutkovou Zimní pohádku .

Zmní pohádka je volné pokračování Africké pohádky, tentokrát se černoušek vypraví na sever, do Grónska, aby konečně uviděl sníh. Seznámí se s eskymákem Nanukem, ledním medvědem Ursusem, poprvé bude sekat díru do ledu a uloví rybu a hlavně, uvidí sníh a potká Sněhovou vločku.

Režie této pohádky se ujal Zdeněk Ševčík. V představení opět hrají velké loutky (téměř metrové), které vytvořila vynikající výtvarnice Bára Kuropatová

Těšíme se na Vás!

 

3. 12. / 15:00 – 17:00 / Náměstí republiky 

Vánoční tvoření pro děti 

GMB pro Vás v spolupráci s Kultura Blansko připravila sváteční andělskou tvořivou dílnu přímo u vánočního stromečku ve městě. Přijďte si spolu s námi vytvořit originální svítící doplněk pro malé anděle. 

Přílohy

ev_2508_gmb-fb-eventy-atelier-1920x1005.jpeg

vstupné: vstup zdarma

15:00 – 16:00

dílna "andělská vánoční přání", "andělská hvězdička"

zpívání s Martinibandem

16:00 – 16:20

příprava písně pro svatého Mikuláše

sraz všech andělů (přiďte v andělském či s křídly nebo hvězdičkou)

16:35

andělský průvod "společně s anděly" k vánočnímu stromu

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

130 Kč / přístupný / originál verze / 134 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich Kaiser, Jitka Sedláčková, Pavla Beretová, Máša Málková, Albert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana Plodková, Jan Nedbal či Sára Sandeva. „Cítili jsme se s tímhle obsazením vlastně spíše jako diváci, než jako herečtí kolegové legend jako jsou třeba pánové Kaiser a Lábus. Kvůli našim záchvatům smíchu jsme museli dokonce záběry i stopnout. Ale rozhodně to stálo za to,“ svěřili se Anna Fialová a Václav Neužil s tím, že se diváci u nevšední podívané rozhodně nudit nebudou. „Všechno ve scénáři se točí kolem Vánoc, takže pohladí, je plný pohody, ale taky rozesměje a myslím, že se v něm najde každý,“ vysvětlila filmová studentka a zároveň chůva Sára Sandeva, se kterou souhlasí i Hynek Čermák. „Mě scénář překvapil tím, kolik postavám klade překážek. To mám moc rád, zvlášť u komediálních věcí. Situační humor vzniká z toho, že figura musí překážky překonávat a divák ví víc, než ony. A to je v tomhle scénáři skvěle vymyšleno,“ vysvětlil herec.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 118 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta.

130 Kč / přístupný / česká verze / 93 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 320 základní, 250 zlevněné (dítě do 10 let, student, senior)   |   on-line předprodej

4.12.2022 v 17h proběhne v Divadle Kolárka již druhý Kabaretní komponovaný večer.

V prvním březnovém Kabaretním večeru jsme divákům představli mnoho umělců a tvůrců z Blanska, Brna a jeho okolí. Také tentokrát budete moci shlédnout taneční, pěvecká, hudební, akrobatická nebo divadelní vystoupení. To vše doplněno výstavou obrazů a vtipnými moderátorskými vstupy. Kabaretní atmosféra je nepředstavitelná bez přímého propojení diváků s herci a vzájemného vtažení do vzniklých situací. S radostí a lehkostí uvidíte ukázky toho, co vše umění nabízí. Je důležité mít ve městě prostor, kde můžeme pobýt, kde se můžeme jen tak setkávat.

Proč jsme zvolili téma Tajemství? Každý z nás něco skrývá, tají, nebo může něčím překvapit. Nikdy jste neprozradili, že píšete básně, zpíváte, tancujete, tajíte své malířské nadání, nebo se nebojíte akrobatických kousků? A kdy jindy máme být k sobě upřímní a radostně dát volný průchod svým múzám, než právě v adventu? A u toho s vámi chceme být! Vybrali jsme pro vás mnohé z těchto tajemství.

Všichni si užijeme příjemnou atmosféru plnými doušky. A to doslova. Vedle uměleckého zážitku se stejně jako na jaře můžete těšit i na drobné občerstvení.


Přijďte si užít druhou adventní neděli na Kolárku. Těšíme se na Vás!

Tým Divadla Kolárka a Divadelního studia Kolárka

 


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Poutavý příběh pro děti i dospělé na téma souboje dobra a zla, ve kterém nebude chybět moudrý Mikuláš, přísný Lucifer, žertovní i zlobiví čerti a hodní andělé. Přijďte se podívat, jestli se Vojtovi podaří získat Markétku a dostane se z pekla, kterému se kvůli touze po lásce sám upsal. Chybět nebude hudební doprovod, k vidění budou světelné a pyrotechnické efekty, váha pro hříšníky a další kousky ze zásob čertů z Lipůvky. Hodné děti čeká sladká odměna.

Přílohy

ev_2478_Certovska-nedele-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

V dávných dobách spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně. Trnem v oku jí je mladá a rozverná bohyně jara Vesna, které musí v daný čas vždy ustoupit. S pomocí svého syna Smrťáka a boha zla a sváru Černoboga se jí ale povede Vesnu obelstít a na lidský svět uvrhne krutou zimu. Zasněžená zem trpí pod mrazem a vichrem, obyčejní lidé i oslabená bohyně jara se najednou nemohou Moreně vyrovnat. Jedinou možností je, aby bohyně léta a podzimu včas požádaly o pomoc ostatní slovanské bohy. Božská kouzla sama o sobě ale nebudou stačit, Morenino řádění může zastavit až ten Největší dar. Pohádka oživí starou slovanskou mytologii s bohyněmi ročních období Vesnou, Živou, Osení a Morenou, jejichž tradice v mnoha ohledech přetrvávají dodnes. Stejně jako dodnes známe prastaré pohanské bohy Peruna, boha hromu a blesku, Radegasta, boha úrody a hojnosti, Velese, boha podsvětí a moudrosti, nebo Černoboga, boha sváru a zla, kteří žili ve stínu posvátného dubu, z jehož koruny zalité sluncem vládl mocný Svarožic. Pohádka Největší dar se natáčela na Moravě, zejména na Valašsku. Hudbu k filmu složil nedávno zesnulý muzikant David Stypka, držitel několika hudebních cen Anděl, Jantar nebo Žebřík. V pohádce zazní tři jeho písně, duet „Zázraky“ Davidy Stypky s Ewou Farnou se pak stal ústřední písní pohádky a film do kin doprovodí i videoklip jako vzpomínka na Davidy Stypku. Svou roli v pohádce má zima a Vánoce, Největší dar proto vstupuje do kin symbolicky v první adventní týden.

120 Kč / přístupný / česká verze / 93 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

130 Kč / přístupný / originál verze / 134 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vyprodáno


Vlasta Redl je jeden  z našich nejvýraznějších folkových zpěváků, textař, skladatel, spisovatel, producent a multiinstrumentalista, který ve své tvorbě dokáže osobitě skloubit rock, folk a lidovou hudbu.


Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).


V Blansku vystoupí se svojí kapelou, ve které hrají, zpívají, tančí a mnoho jiných věcí pro pobavení publika (a sami sebe) provádějí ti nejvybranější páni muzikanti. 

Karel Macálka klávesy
Matěj Morávek kytara
Petr Ptáček bicí
Ruda Březina saxofon
Tomáš Koudelka basa


Doplňující informace ke vstupu

Vstupenky v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_1730_Vlasta-Redl-plakat-web.jpeg

7. 12. / 14:00 – 17:00
◢ Workshop: Brambory
Doprovodný program k výstavě Romana a Terezy Štětinových.Výtvarným nástrojem a materiálem se nám stanou brambory, neprávem opomíjené a znevažované jako jídlo chudých. Tvořením s bramborami oslavíme obyčejnost všedních dní a připravíme se na ty nadcházející svátečné, které nás čekají. Otiskami brambor dodáme další vrstvu aktuální výstavě, vytvoříme tisky, vzory i svoji vlastní bramborovou rodinu.
Vstup 50 kč

Přílohy

ev_2507_IMG-0569.jpeg

vstupné: vstup volný

Čtení a povídání s tvůrcem dnes již ikonické knižní trilogie Prašina, za kterou byl nominován na cenu Magnesia Litera, Zlatou stuhu nebo na Cenu Jiřího Ortena. 

Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. 

vstupné: vstupné dobrovolné

Pravidelná celoškolní besídka, kdy se v rámci programu představí nejen různé hudební žánry, ale můžete vidět a slyšet širokou škálu žáků ZUŠ Blansko od méně pokročilých až po absolventy, v doprovodu našich pedagogů. Přijďte podpořit jejich výkony v našem koncertním sále. 

vstupné: 330 Kč   |   on-line předprodej

Přesuntý koncert z roku 2021.
Zakoupené vstupenky stále v platnosti.

***

Adventní období se u Petra Bende každoročně váže na sérii koncertů s tou pravou sváteční atmosférou. I letos se mohou zpěvákovi příznivci těšit na tradiční vánoční turné. Pěvecké sbory z jednotlivých měst propojí koncerty s domácím publikem a kromě Petrovy kapely bude hostovat i Cimbálová muzika Gromba, DPS Perličky, René Matlášek a Vít Štaigl. Potvrzené termíny turné jsou již zveřejněny a předprodeje na vybrané koncerty zahájeny. Nenechte si ani letos tento vánoční zážitek ujít!


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 100 Kč   |   on-line předprodej

Koncem 19. století přichází na Island dánský kněz, aby v odlehlé části ostrovního státu postavil kostel a fotografoval lidi. Čím více času stráví v zemi s drsným počasím a v uzavřené komunitě, tím více se jeho původní poslání stává morálně a nábožensky náročným. Film dánského režiséra Hlynura Pálmasona měl světovou premiéru na nejprestižnějším filmovém festivalu kategorie „A“ v Cannes, kde byl zařazen do soutěžní sekce Un Certain Regard. Pálmasonův předchozí film Bílý bílý den se promítal také v Cannes a jeho film Zimní bratři získal celkem čtyři ocenění na jednom z nejprestižnějších filmových festivalů na světě, na Mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu v kategorii "A". Po Cannes byl Pálmason s filmem Zapomenutá země uveden na mnoha mezinárodních festivalech po celém světě, od Mnichova po Sydney.

100 Kč / přístupný od 15 let / české titulky / 138 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Každý lichý čtvrtek od 8 – 13 hodin, nebo do vyprodání zásob, si zde můžete zakoupit regionální produkty od místních farmářů, chovatelů, pěstitelů i výrobců.


Těšíme se na vás!

Přílohy

ev_1048_Farm-trhy-opraveny-HD-12-08.jpeg

Písňový koncert. Účinkují žáci a pedagogové ZUŠ a KSMB.

vstupné: vstup volný

Již tradiční Salon letos představí průřez tvorbu známých i méně známých profesionálních výtvarníků, kteří neodmyslitelně patří k Blansku. Zveme Vás na slavnostní zahájení výstavy a ke společnému setkání.  

Slovem uvede Irma Charvátová a Pavel Svoboda. 

Výstava bude následně volně k vidění do pátku 27. 1. 2023 ve výstavním prostoru knihovny.

vstupné: 110 Kč   |   on-line předprodej

Historický velkofilm je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění.

110 Kč / nevhodné do 12 let / české titulky / 100 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: pro nezapsané zájemce vstupné 70 Kč

Současné Brno je stále plné budov, kde dříve předly selfaktory a klapaly tkalcovské stavy. Etnografka, kurátorka a muzeoložka z brněnského Technického muzea Vás seznámí s Brnem jako bývalou metropolí moravského vlnařství, které se nesmazatelně vepsalo do dějin města, osudů jedinců i celých rodin i do urbanismu bývalých předměstí, které živelná urbanizace nadobro proměnila.

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich Kaiser, Jitka Sedláčková, Pavla Beretová, Máša Málková, Albert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana Plodková, Jan Nedbal či Sára Sandeva. „Cítili jsme se s tímhle obsazením vlastně spíše jako diváci, než jako herečtí kolegové legend jako jsou třeba pánové Kaiser a Lábus. Kvůli našim záchvatům smíchu jsme museli dokonce záběry i stopnout. Ale rozhodně to stálo za to,“ svěřili se Anna Fialová a Václav Neužil s tím, že se diváci u nevšední podívané rozhodně nudit nebudou. „Všechno ve scénáři se točí kolem Vánoc, takže pohladí, je plný pohody, ale taky rozesměje a myslím, že se v něm najde každý,“ vysvětlila filmová studentka a zároveň chůva Sára Sandeva, se kterou souhlasí i Hynek Čermák. „Mě scénář překvapil tím, kolik postavám klade překážek. To mám moc rád, zvlášť u komediálních věcí. Situační humor vzniká z toho, že figura musí překážky překonávat a divák ví víc, než ony. A to je v tomhle scénáři skvěle vymyšleno,“ vysvětlil herec.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 118 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

První ročník Vánočního jarmarku na nádvoří zámku. Přijďte nasát atmosféru, nakoupit vánoční dárky od regionálních výrobců nebo třeba jen obdivovat jejich umění. Těšit se můžete na občerstvení od rodinné firmy ze Sloupu DoSkla. Dárky můžete nakoupit od Mydlidědka, Šití pro radost nebo z farmy Pařilovi. Čekat vás bude taky Příběh dřeva, keramika, svíčky od Maku dekor nebo háčkovaní andílci a ozdoby od paní Krajíčkové. Ve 14 hodin proběhne divadelní představení pro děti v hudebním salonu. Po celý advent můžete věšet vzkazy na strom přání a zazvonit si na zámecký zvonec.

vstupné: Vstupné zdarma

V pořadí již třetí divadelní představení pro děti v rámci cyklu Advent na blanenském zámku.

Tentokrát se Vám představí autorské profesionální loutkové divadlo – Divadlo Zdeňka Ševčíka s "Pohádkovými kočičinami".

Pohádkové kočičiny je dobrodružný příběh malého kocourka, který se nebojí ochránit ty slabší.

vstupné: vstup zdarma

zámek
14:00 | Pohádkové kočičiny – Soukromé divadlo Zdeňka Ševčíka

náměstí Republiky
15:00–17:00 | adventní dílnička pro děti – Mateřské centrum Veselý Paleček

15:00 | ZUŠ Blansko – žáci pěveckého oddělení (Jitka Holišová, Ivana Kopecká)

16:20 | ZUŠ F. B. Ševčíka Jedovnice – koncert

17:00 | sváteční slovo pana starosty, zažehnutí 3. adventní svíce

Občerstvení v Baru U stromku | otevírací dobu a aktuální info najdete na facebookové stránce baru

změna programu vyhrazena

Přílohy

ev_968_Adventni-soboty-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Vánočně Vás naladí v rámci programu 3. adventní soboty na náměstí Republiky organizované Kulturou Blansko žáci pěveckého oddělení Základní umělecké školy Blansko. Přijďte se nadýchat vánoční atmosféry, která touto dobou bude jistě za dveřmi. Vystoupí žáci pod vedením Jitky Holišové a Ivany Kopecké. 

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta.

130 Kč / přístupný / česká verze / 93 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Předvánoční rockování na Těchově!

A je to tady, milé sněžné lišky a milí sněžní pluhové! Zveme vás z celého polárního srnce na vánoční koncert cukrovím lásky naditých Prasklých Bachorů! 
Zadujeme na našem oblíbeném Těchově, kde se dobře kouří z komínů, tančí a pije. 
Těšíme se na vás v sobotu 10.12.2022 v sestavě vánočně laděné a kmotrem Zdeňkem Junákem kořeněné.
Přijďte rozvlnit adventně líné boky a jeleními skoky do náručí lásek, sejmout z ksichtů aspoň krapet vrásek. 
Pádá sníh, páádáá sníh, bachor jede na saních!

Těšení-lešení!

Vstupné: v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Vstupenky je možné zakoupit v Hospůdce Na Točně na Těchově –rezervace na tel. 724266931 nebo na emailu jana.skotak@seznam.cz

Přílohy

ev_2361_A5-PB-christ-2022.jpeg

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví o dvou bratrancích milujících auta a jednom kriminálníkovi, který je zase rád krade. Roman (Kryštof Hádek) vede pofidérní autobazar na okraji města, má tři děti, živelnou manželku (Anna Kameníková) a pije. Emil (Robin Ferro), fanatický milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru, za kterou stojí jeho největší chlouba: maketa Formule 1. Když Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Formule 1, nezbývá mu nic jiného než požádat bratrance Romana, aby jej tam zavezl. Neumí totiž řídit. Ani jeden z nich ještě netuší, že se na ně nabalí místní magnet na problémy, vrchní dodavatel kradených aut a Romanův kamarád z vězení Štětka (Štěpán Kozub).

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 107 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Literárně výtvarný mezigenerační workshop pro všechny dámy, ženy, dívky, slečny i babičky s výtvarnicí a fotografkou Kamilou Musilovou, spoluautorkou knihy o výjimečných českých a slovenských rebelkách, které posouvaly hranice. Společně budeme tvořit, povídat si a trochu číst. A kluci můžou taky…

Spolufinancováno MKČR. 

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

130 Kč / přístupný / originál verze / 134 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 100 Kč   |   on-line předprodej

Celovečerní dokument o lezecké ikoně dneška. Adam Ondra začal s lezením ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit, a od té doby již nepřestal. Sbírá medaile, rekordy a posouvá hranice toho, co je v lezení ještě možné. Tvůrci filmu doprovázeli Adama Ondru celé 3 roky nejen na lezeckých závodech, při lezení v přírodě na skalách nebo při náročném tréninku, ale točili s ním i doma, při společných chvílích s rodiči, a především s přítelkyní Ivou. Iva se během natáčení stala nejen Adamovou ženou, ale také velmi důležitou postavou našeho filmu, která je Adamovi velkou oporou, přestože její role není vždy snadná. Adam Ondra, největší lezecká ikona současnosti, dosahuje fenomenálních sportovních výkonů. Z nemluvného introverta se stala světová sportovní hvězda a z touhy lézt úkol vždy zvítězit. Skrze Adamův příběh a jeho tvrdou přípravu na olympiádu v Tokiu ve filmu sledujeme promeˇnu sportovni´ho lezeni´ a sportu obecneˇ, vliv komercˇni´ch tlaku°, me´dii´ a diva´ku° touzˇi´ci´ch po show, ve kterou se lezecke´ za´vody meˇni´. V kontrastu se samotou, ktera´ prova´zi´ Adama prˇi jeho kazˇdodenni´m tre´ninku, a s prˇi´rodou, ktera´ jej obklopuje prˇi lezeni´ na skala´ch, se ke konci filmu ocita´me na nejveˇtsˇi´ sportovni´ akci vu°bec, na letni´ch olympijsky´ch hra´ch. Zde heslo "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se" již dávno nahradilo nové: "vítěz bere vše". Součástí Adamova světa je mnoho lidí, kteří mu v jeho cestě pomáhají: trenér, fyzioterapeuti, poradci či rodiče, kteří jej od malička podporovali. A především přítelkyně Iva, která je jeho největší oporou. Jaké to je žít po boku vrcholového sportovce a celebrity? Lezení je vášeň a touha, Adam Ondra posunul hranice tam, kde se to zdálo být mimo lidské možnosti. Lezení obětoval doslova vše a teď ho stále naléhavěji čeká nová výzva – rodinný život. Ve věku 16 let vyhrál svůj první světový pohár a v současné době má na svém kontě řadu zlatých i dalších medailí z mistrovství světa, jejichž počet průběžně rozšiřuje. V roce 2016 zvládl vylézt legendární Dawn Wall v Yosemitském národním parku v USA v rekordním čase 8 dní. O rok později vylezl nejtěžší trasu na světě, kterou pojmenoval Silence. Stal se světovou hvězdou, přesto zůstává ve svém jádru stejný, pokorný, pracovitý a naprosto oddaný horolezectví.

100 Kč / přístupný / česká verze / 80 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Nemusíš se stydět za to, že jsi knihomol, přijď mezi svůj kmen. Názory, diskuze, otázky a odpovědi světem knih pro mladé dospělé vášnivé čtenáře 12+.

vstupné: vstup zdarma

Adventní dýchánek, který zaručeně změní tvoje představy o Vánocích!

Co si vytáhne Pipi z dlouhé vánoční punčochy? A co tam najdeš ty? Pohádku, cizokrajný zvyk, hádanku nebo kouzelnou věštbu? 

Příběhy, hry a soutěže pocukrované vánočním kouzlem pro děti ideálně od 6 let. 

vstupné: vstupné dobrovolné

Základní umělecká škola Blansko se Vám opět představí na jevišti! Jste srdečně zváni na již tradiční celoškolní koncert žáků a učitelů školy, jak jinak než s vánoční tematikou. V bohatém programu a za spolupráce oborů napříč školou vystoupí žáci různých hudebních oddělení, včetně hudebních souborů. Zazní skladby z různých hudebních žánrů domácí i zahraniční tvorby, a to jak v komorním, tak orchestrálním provedení. 

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong’o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 161 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

18:00 – 20:00 v Kino Blansko, vstup zdarma
Galerie města Blanska na jaře tohoto roku zasela projekt SITU. Jedná se o první ročník SITUací ve veřejném prostoru, které si kladou za cíl obrátit pozornost obyvatel Blanska k meziprostoru, který patří nikomu a všem. V centru města vyrostl Skleník s výzvou k symbolické společné péči o něj, a s cílem vytvořit místo pro setkávání, trávení volného času ve městě. Letošní ročník SITU by se dal považovat za průzkumnický – na základě záznamů z pocitové mapy ve Skleníku, ale i diskuse s dalšími kulturními institucemi, či aktivními jednotlivci se zkonkretizovala některá témata pro Blansko, o kterých bychom chtěli vést hovor.
Nyní, v podzimním období sklizně, Vás tedy zveme na moderovanou panelovou diskuzi k projektu SITU. Přijďte si nejen s námi, ale i s odborníky a pohovořit o našem městě, možnostech kultivace a využití jeho veřejných prostranství, o prostoru pro umění, o vztahu obyvatel k městskému prostředí, jejich vizích a potřebách.

Projekt se uskuteční za finanční podpory MKČR. 

Přílohy

ev_2364_diskuzni-panel-oprava.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Hurá! Konečně se blíží Vánoce… Jakpak je slaví zvířátka a jiné bytosti v lese?

Předvánoční pelíšek pro nejmenší děti a jejich maminky.

vstupné: Vstupné 120 Kč, senioři 80 Kč

Soubor SoliDeo je Instrumentálně-vokální kvartet specializující se na interpretaci gotické, renesanční a barokní hudby.

Hraje a zpívá:

 • Miloš Fr. Rejman, dipl.um.: krocaní  flétna, gesmshorny, středověké tříhlasé dudy,  jednoručka, platerspiel, chalumeau, zpěv
 • Bc. Sofia Sopova:  gemshorny, loutnová kytara, kobza, bicí, zpěv
 • Mgr. Martina Rejmanová: lidové  flétny, gemshorny, šalmaj, zpěv
 •  Ing. Kamila Purkytová : krocaní a pštrosí flétny, gemshorny, harmonium Lídl/Velík, zpěv                                

Adventní program souboru SoliDeo 2022:

 • český anonym 15. st. – Collaudemus Christum regem středověké dudy, kobza, gemshorn, zpěv
 • Pierre Phalese – Pavana et Gagliardekvartet zvířecích rohů
 • anonym 17.st. – Nitida Stelladvojačka, kozlí a kravský roh, kobza, tamburinka
 • anonym 13.st. – Quen a omagen da Virgen dudy, lidová flétna, gemshorn, kobza
 • anonym 14. st. – Ave Maria Virgo serrena – středov. dudy, krav. roh, zpěv
 • anonym 1420 – More festi querimuschalumeau, gemshorn, kobza, boben, zpěv
 • Michael Praetorius – La voltakrocaní a pštrosí flétny, a kravské rohy
 • anonym 18, st. –  Náš pantáto rozmilý – středov. dudy, gemshorny, kobza, zpěv
 • John Stanley – Trumpet voluntary – kvartet gemshornů
 • rakouský anonym 18. st. – Hledání noclehu – gemshorny, harmonium, zpěv
 • Francisco Tarrega – Gran Vals zobcová flétna, gemshorny, loutna
 • P. Václav Matěj Štejer – Hodiny ani dne nevíšchalumeau, gemshorn, harmonium, zpěv
 • anonym 18. st. – Partite di Follia (variazzione) – zobc. flétna, platerspiel, gemshorny. loutna
 •  Karel Jaromír Erben – O putování hříšné duše do nebegemshorny, harmonium, zpěv
 • Henri Purcell – Trumpet Tune in C vzdušnicová šalmaj, kravský roh, buben, harmonium
 • anonym 18. st. – Rok nový – gemshorny, harmonium, zpěv
 • anonym 19. st. – Ave Maria gemshorny, harmonium, zpěv
 • anonym kompletaria – Na lože jdouce   gemshorny, harmonium, buben zpěv

vstupné: Vstupné zdarma

Závěrečné divadelní představení pro děti v rámci cyklu Advent na blanenském zámku.

Vánoční pohádku Vám přijede zahrát Divadýlko Mrak z Vysočiny, které baví děti více jak 25 let.

Vánoční pohádka je volné zpracování motivů klasického biblického příběhu. 
V malé chaloupce žije dobrosrdečná čepičářka Marjánka, které Ďábel přičaruje bohatství, a to ji promění v zlou a chamtivou. Změna její povahy zasáhne ovčáka Toníka a ten na radu Anděla vezme Marjánku a spolu odejdou směrem, který ukážou hvězdy, až dojdou do Betléma. Narozením Ježíška Ďábel ztratí svoji moc nad světem i Marjánkou. Tato pohádka dětem ukazuje proč se lidé obdarovávají a proč se mají mít rádi "alespoň" o Vánocích a zároveň si všichni připomenou staré zvyky a obyčeje, které se dodržují o svátcích vánočních.

vstupné: vstup zdarma

zámek
14:00 | Vánoční pohádka – Divadýlko Mrak

náměstí Republiky
15:00–17:00 | adventní dílničky pro děti – Farnost sv. Martina Blansko

15:00 |  Mr. Swing Brno – big band, vánoční koncert

17:00 | sváteční slovo Otce Jaroslava Čupra, zažehnutí 4. adventní svíce

Občerstvení v Baru U stromku | otevírací dobu a aktuální info najdete na facebookové stránce baru

změna programu vyhrazena

Přílohy

ev_969_Adventni-soboty-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta.

130 Kč / přístupný / česká verze / 93 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 300 Kč

Krounex
Škaredá holka
Dogma Art
The Beaters

Vstupenky v předprodeji v Baru Koruna nebo na tel. 775 711 125.

vstupné: 80 Kč   |   on-line předprodej

Vztahová komedie režiséra Miloslava Šmídmajera s Hana Vagnerovou, Terezou Krippnerovou, Betkou Staňkovou, Markem Vašutem, Markem Němcem, Zlatou Adamovskou, Danielou Kolářovou a Igorem Orozovičem. Snímek, jehož předností jsou svěží herecké výkony, skvělá kamera, a především bohatý děj, vtipné situace a zábavné dialogy.

80 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 105 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

PALEONTOLOGIE

Mgr. Aleš Plichta

Student a pracovník na Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a také pracovník na Ústavu Anthropos Moravského zemského muzea. Věnuje se paleoekologii medvěda jeskyního nejen v Barové jeskyni. 

Přílohy

ev_2169_SPELEOUTERKY.png

vstupné: vstupné dobrovolné

Adventní melodie zahraje v obřadní síni blanenské radnice komorní smíšený orchestr Základní umělecké školy Blansko, TEAMMUS, zpívat budou žáci pěveckého oddělení. 

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Po písničkářských začátcích se Jiří Vondrák pod vlivem bardů žánru (Dylan, Donovan, Okudžava, Vysocký), se věnuje jako autor i interpret hudebnímu divadlu a vystupuje nejen na tuzemských (Divadlo na provázku, Brno), ale i zahraničních (divadlo Bret, Vídeň) scénách. Následně spoluzakládá folkově alternativní trio Bowle, se kterým scestuje kus světa, aby se posléze jako dokumentarista seznámil přímo v Pěredělkinu s Bulatem Okudžavou. Natáčí CD, píše knihy, televizní scénáře, filmařsky dokumentuje životní i profesní dráhy především hudebních kolegů z nejrůznějších žánrů a destinací v časosběrných snímcích i cyklech. Před několika lety se znovu zintenzívnila jeho koncertní písničkářská činnost, čehož budeme svědky i na blanenské scéně.

 Vondrákův host, písničkář Alexej Kudrjavcev, je známý nejen jako autor, ale i jako jeden z nejlepších interpretů písní Vladimíra Vysockého. Má za sebou také několik rolí v divadle a ve filmu. Hraje na akustickou kytaru, písně skládá od 14 let. V roce 2003 vyhrál Grušinský festival (jeden z největších festivalů tzv. bardské neboli autorské písně). Je držitelem ocenění z festivalu v estonském Tartu.


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Vstupenky v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_2395_VONDRAK-plakat-A3-tisk.jpeg

vstupné: 100 Kč   |   on-line předprodej

Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea – zpívajícího krokodýla, který miluje koupele, kaviár a dobrou hudbu – v podkroví jejich nového domova. Chlapec a krokodýl se velmi rychle zpřátelí, když ale Lyleovu existenci začne ohrožovat zlý soused pan Grumps, Primmovi se musí spojit s Lyleovým charismatickým majitelem Hectorem P. Valentim, aby ukázali světu, že rodina může vzniknout na nejneočekávanějších místech, a že na velkém zpívajícím krokodýlovi s ještě větší osobností není nic špatného.

100 Kč / přístupný / česká verze / 107 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 130 Kč

Hraje a zpívá kapela Propast, žáci ZUŠ j. h. a NpVŠ.

Vzpomínkový pořad na hudební jubilanty letošního podzimu – zazní písně Elvise Presleyho, Arethy Franklin, Karla Černocha, Pavla Bobka, Luďka Nekudy, Wabiho Daňka a kpt. Kida.

vstupné: vstup volný

Každý lichý čtvrtek od 8 – 13 hodin, nebo do vyprodání zásob, si zde můžete zakoupit regionální produkty od místních farmářů, chovatelů, pěstitelů i výrobců.


Těšíme se na vás!

vstupné: 80 Kč   |   on-line předprodej

Superpes Krypto a Superman jsou nerozluční nejlepší přátelé, mají stejné superschopnosti a bok po boku bojují proti zločinu v Metropolis. Když je Superman a zbytek Ligy spravedlnosti unesen, musí Krypto přesvědčit roztrhanou smečku z útulku-ohaře Ace, břichaté prase PB, želvu Merton a veverku Chip, aby ovládli své vlastní nově nabyté schopnosti a pomohli mu superhrdiny zachránit.

80 Kč / přístupný / česká verze / 106 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Vánoční koledy a písně zahrají a zazpívají žáci Gymnázia Blansko, dále pěvecký sbor Perličky. Tradiční akcí chceme navodit tu pravou sváteční atmosféru a popřát všem krásné Vánoce.

Přílohy

ev_2392_Vanocni-koledovani.jpeg

vstupné: vstup volný

Skauti budou opět rozdávat Betlémské světlo v pátek 23.12. na radnici od 11 do 21 hod. V odpoledních hodinách zahraje např. Šnek a spol. a další.

vstupné: Vstup volný

Přijďte nasát sváteční atmosféru, zapálit si svíčku betlémským světlem, pověsit přání na andělský stromeček a dát si něco malého na zub a na zahřátí.

Těšíme se na Vás!

vstupné: vstup volný

V sobotu 24.12. dopoledne bude ještě možné si pro Betlémské světlo přijít do kostela sv. Martina.

vstupné: vstupné dobrovolné

Vánoční zelňačka a pivní speciály na VELVETU

Přílohy

ev_2406_zelnacka.jpeg

vstupné: vstup volný

V sobotu 24.12. dopoledne bude ještě možné si pro Betlémské světlo přijít do blanenského zámku. 

vstupné: vstupné dobrovolné

Klasická vánoční večerní pohádka, dojídání zelňačky, zelený a červený speciál od Starobrna a večer plný zábavy.

Přílohy

ev_2407_jezisek2.jpeg

vstupné: 150 Kč

► STAGE 1 (hlavní sál) Kapela Arcus ( Rock )
► STAGE 2 (sál 2) Lont Crew ( Techno )
► Start 20:00
► Vstupné 150
► Vstup od 18 👶🔞
Fotoreport 📷
Videoreport 🎬
❤ Můžete se těšit na dárečky, drinky v akci a super atmosféru ❤
Pozor!!! Doporučujeme dojít co nejdříve, kapacita omezena

vstupné: 500 Kč/tým

Volejbalový turnaj pro neregistrované hráče a hráčky, složení týmu 4 + 2.

Prezence: od 8:30 hodin
Začátek turnaje: v 9:00 hodin


Doplňující informace ke vstupu

Startovné: 500 Kč za družstvo + 1 x cenu za tým.

Registrace a další informace: mikisoucek@post.cz.

vstupné: společné na divadlo a film v ceně 100 Kč / děti do 6 let zdarma. Předprodej v pokladně kina a na webu kina.   |   on-line předprodej

15:00
Cirkus Bude | divadelní představení pro děti (cca 50 minut)
Cirkus je pro všechny děti neopakovatelným zážitkem. Pohádka Divadla Parnas provede děti některými cirkusovými disciplínami. Dva kaluni zpívají, tancují a žonglují, a i jinak se pokoušejí zachránit cirkus, když to vypadá, že všichni ostatní onemocněli. Vždyť legrace a smích jsou klaunům vlastní.

16:20
Mimoni 2: Padouch přichází | animovaný film pro děti (88 minut)
Nejžlutější a nejúspěšnější animovaná filmová série se vrací do kin v tom naprosto nejzásadnějším momentu. Ve filmu Mimoni: Padouch přichází se konečně dozvíme, jak došlo k nerozlučnému spojení Mimoňů a superpadoucha Grua.
USA / přístupný/ český dabing

Vstupné společné na divadlo a film v ceně 100 Kč / děti do 6 let zdarma
Předprodej v pokladně kina a na webu kina.

18:00
Ohňostroj ze střechy kina – vstup zdarma


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

on-line předprodej

Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi. Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá. Film Mimoni: Padouch přichází je komedie plná akce, šílených nápadů, nakažlivého humoru a důležitých lekcí na téma pravé přátelství. Předchozí díl vidělo v českých kinech neuvěřitelných 850 tisíc diváků, a pokud k nim přičteme výsledky tří filmů uvedených pod značkou Já, padouch, blížíme se ke dvěma miliónům lidí, kteří se s Gruem a jeho žlutými mimoňskými kamarády už potkali v kině.

0 Kč / přístupný / česká verze / 88 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Před dávnými časy putovaly hlubokým sněhem tři podivné postavy. Byla jasná hvězdná noc a zmrzlá země ležela pod vysokou sněhovou peřinou…  Budeme si vyprávět starou vánoční legendu o narození Krista a putování za betlémskou hvězdou. A v pátek možná přijdou i k vám. Kdo? No přece Melichar, Kašpar a Baltazar!

Další teplý pelíšek pro nejmenší děti a jejich dospěláky…

vstupné: vstupné dobrovolné

V obřadní síni blanenské radnici si můžete přijít poslechnout melodie v podání žáků pěveckého oddělení Základní umělecké školy Blansko. 

vstupné: vstup volný

Nemusíš se stydět za to, že jsi knihomol, přijď mezi svůj kmen! Názory, diskuze, otázky a odpovědi světem knih pro mladé dospělé vášnivé čtenáře 12+.

vstupné: vstup volný

Jaké to asi je, když do země vtrhne válka a musíte opustit všechno, co znáte a máte rádi? Ptáci se také stěhují a mají dlouhou cestu, ale nemusejí překračovat žádné hranice… Tentokrát čtení o daleké cestě do neznáma, hledání nového domova a naději na nový začátek z knihy Francescy Sanna. Pro děti od 3 let a jejich dospěláky.

9.00–11.30 je jako vždy otevřeno dětské oddělení pro počtení, půjčování a vracení a vůbec sobotní lelkování.

vstupné: vstup volný

Bilý kůň běží, pod kopyty mu zvoní zmrzlá země a za ním bílo…

Čtení o zimě a Jakubovi z kultovní knihy Mileny Lukešové a Jana Kudláčka v teplém pelíšku pro nejmenší děti a jejich dospěláky…

vstupné: pro nezapsané zájemce vstupné 70 Kč

Současné Brno je stále plné budov, kde dříve předly selfaktory a klapaly tkalcovské stavy. Etnografka, kurátorka a muzeoložka z Technického muzea v Brně Petra Mertová vás seznámí s Brnem jako bývalou metropolí moravského vlnařství, které se nesmazatelně vepsalo do dějin města, osudů jedinců i celých rodin i do urbanismu bývalých předměstí, které živelná urbanizace nadobro proměnila.

vstupné: vstup zdarma

Doprovodná přednáška pana Pavla Svobody k aktuální výstavě a nově vydané publikaci, která vyšla za finanční podpory města Blanska a Kulturně výchovné činnosti JONÁŠ Blansko.

Ve své přednášce představí významné výtvarné umělce, kteří k městu Blansku neodmyslitelně patří a nacházejí zde cenný zdroj inspirace a námětů pro svou tvorbu.

vstupné: Předprodej 220 Kč / na místě 250 Kč.   |   on-line předprodej

Konečně pořádnej rock na Dělňáku!

Led Zeppelin revival Myst

Nejlepší český revival hardrockové legendy Led Zeppelin a jediná letošní příležitost zažít jejich koncert v okolí Brna. Hvězda brněnského Večera legend, která pravidelně koncertuje také v Německu, vystoupí v sále Dělnického domu v Blansku.

Led Zeppelin revival Myst přináší hudbu jedné z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších skupin v historii rockové hudby. A protože síla Led Zeppelin nebyla zdaleka jen ve studiových albech, ale především v živém koncertním podání, inspiruje se Myst jak vydanými live alby, tak i bootlegy, které nejlépe dokumentují sílu, energii a nespoutanost této fenomenální skupiny. Třešničkou na dortu je pak použití autentických zvukových aparátů ze sedmdesátých let, které nejenže vizuálně dokreslují celkovou atmosféru, ale hlavně dodávají zvuku kapely tehdejší drive.

Výsledkem je tak elektrizující koncertní show, během níž zazní zeppelinovské songy z celé mozaiky jejich tvorby. Ať už jde o energický rock’n’roll, těžkotonážní eposy, emocionální blues či podmanivé akustické skladby, vždy je společným jmenovatelem vášeň, nasazení, improvizace a další typické atributy jako jsou sóla na kytaru, bící či magický theremin. Myst vystupují na českých i evropských festivalech i klubech a pravidelně se účastní největšího revivalového festivalu v ČR a hlavně … pořád je to baví, protože Led Zeppelin still rules.

https://www.ledzeppelinrevivalmyst.com/

Eminence Rock

Rockový cover band, který od roku 2006 hraje převzaté rockové (někdy i popové) písničky zahraničních a Československých interpretů, na kterých vyrůstala většina rockových fanoušků.

https://www.eminence-rock.cz/

Facebooková událost zde.

Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Dělnický dům

Pořadatel: Moravský rybářský svaz, z. s., pobočný spolek Blansko

A je to tady! Zbrusu nové představení se Smejkem, Tanculienkou a Huncúlikem s písničkami z jejich posledního filmu Poď von!
Huncúlik sedí doma, nic nedělá a jen se povaluje, protože venku prší a hřmí blesky. Překvapí jej promočení Smejko a Tanculienka a snaží se ho zabavit písničkou Keď si šťastný. Zahrají si také hru Dvaja remeslníci. Zazpívají i Žltú raketu a podělí se spolu o Čokoládu. Nic však nepomáhá.
Naštěstí ale vyjde sluníčko a všichni mohou jít ven. Přijdou do kouzelného parku, kde potkají vlka na koloběžce, který jim zazpívá svůj smutný příběh v písničce Vlk a semafor. Objeví Túlavé topánky a vydají se s nimi do světa. Dobrodružství s lupiči zažijí i Na divokom západe. Zazpívají si Poď von! ale hlavně jsou rádi, že jsou spolu a i kdyby se znovu rozpršelo, řeknou si: Nic nás nezlomí! A možná zazpívají i starší hity.
Nechte se překvapit a přijďte na jedinečné písničkové představení Poď von! s Huncúlikem a Smejkem a Tanculienkou!
Broučkové, těšíme se na vás! Vaši Smejko a Tanculienka

PŘI NÁKUPU 4 VSTUPENEK (společně v jednom nákupu) SI MŮŽETE VYBRAT DÁREK!
1. Voucher na DVD nebo
2. Voucher na měsíční předplatné ke všem našim filmům a pohádkám na kukino.tv
Dárek získáte výměnou za voucher u vstupu do sálu.

Představení trvá přibližně 60 minut a je vhodné pro všechny od 2 let.
Každý návštěvník (dospělý i každé dítě) musí mít platnou vstupenku!
Do sálu z bezpečnostních a kapacitních důvodů pouštíme jen tolik osob, kolik je v sále míst k sezení. Záleží nám na bezpečnosti a pohodlí našich broučků.

Vstupenky na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz – HOMEtickets!
Slevy a vstupenky pro děti: Bez slevy – každý účastník akce musí mít zakoupenou platnou vstupenku bez ohledu na věk. Cena vstupenek je shodná pro děti i dospělé.
ZTP/P info: 
dětem, které nedosáhly věku 16 let a zároveň jsou držiteli průkazu ZTP/P, bude po předložení zakoupené vstupenky a průkazu ZTP/P u vstupu před akcí proplaceno zpět 50% z ceny vstupenky.

Přílohy

ev_2519_orig-Smejko-a-Tanculienka-Pod-von-Mottygo2022-2022526164355.jpeg

vstupné: 490 Kč / 440 Kč dle cenových pásem

Hořko-sladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství v hlavních rolích se Simonou Stašovou a Michalem Dlouhým.

Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru?

Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.

osoby a obsazení

Livia Bonettiová Simona Stašová
Fabio Bonetti Michal Dlouhý 
Veronika Bonettiová, jejich dcera Andrea Daňková
Cavalli, soukromý detektiv Vasil Fridrich nebo Petr Vančura
Ve filmových dotáčkách hrají
Barbora Poláková, Ernesto Čekan, aj.

Režie a úprava Vladimír Strnisko

Hlasy z rádia Jaroslav Vlach a Jan Szymik
Filmové dotáčky
Kamera Khalil Baalbaki 
Střih Radomír Šafr

Překlad Karina Havlů 
Scéna a kostýmy Michaela Červenková
Maskérka Eva Hrušková 
Kostymérka Radka Šedová
Technická spolupráce Lubomír Loubal, Jiří Beneš, Aleš Hanzlíček, Petr Mrázek, Václav Skalník


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej vstupenek v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_1748_Stasova-plakat-web.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 21. 11. 2022, 11:03 h