Přehled akcí v místě konání
„ zámek Blansko “

vstupné: vstup zdarma

Město Blansko, město Boskovice a Pivovar Černá Hora srdečně zvou na turisticko – recesistickou akci Zahájení turistické sezony 2023 v regionu Moravský kras a okolí, které se uskuteční tradičně v areálu černohorského pivovaru v neděli 2. dubna 2023.

Letos se pokusíme vytvořit rekord v největším počtu „korunovaných turistů“ na jednom místě, ttedy těch, kteří na zahájení turistické sezony dorazí s korunou či korunkou. Doprovodným programem bude provádět brněnský herec a moderátor Zdeněk Junák.

Podmínky rekordu:
Pro uznání rekordu bude dostačující, pokud návštěvníci akce přijdou s korunou či korunkou na hlavě, vybaveni jakoukoliv korunkou, třeba tou pivní, nebo se vybaví třeba korunou stromu. Započítáni budou například i ti, kteří si přinesou knihu s korunou či korunkou v názvu.

Do rekordu nebude započítána pouze koruna jakožto měnová jednotka v jakékoliv podobě (1 Kč).

Účastníci rekordu dostanou v cíli poukázku na pivo a klobásu zdarma, poukázka je slosovatelná o ceny v tombole.

Start z Blanska: 7:30–9:30 h Zámek Blansko
Registrace na nádvoří zámku. Odjezdy autobusů na trasy 8, 14 a 20 km z parkoviště na Bowlingem.

Trasy:

  • 20 km: Lelekovice – rozhledna Babí lom – Svinošice – rozcestí „Pod Dubovým kopcem“ – rozcestí „Nad Hořicemi“- směrem na Milonice – rozcestí „Pod Kotlankou“ – Černá Hora
  • 14 km: Svinošice – rozcestí „Pod Dubovým kopcem“ – rozcestí „Nad Hořicemi“- směrem na Milonice – rozcestí „Pod Kotlankou“ – Černá Hora
  • 8 km: Hořice – rozcestí „Nad Hořicemi“ – Černá Hora

Odjezd autobusů pro trasu 20 km: 7:45 hod.; pro trasy 14 a 8 km: 8:00, 8:30, 8:45 a 9:15 hod. z parkoviště u Bowlingu.

Program na nádvoří pivovaru:

12:00–14:00 h – sčítání osob pro vytvoření rekordu Nejvíce „korunovaných“ turistů

14:30 h Slavnostní zahájení turistické sezony 2023

15:00 h Vyhlášení výsledků rekordního pokusu a ocenění nejoriginálnějších účastníků

15:30 h Losování tomboly

16:00 h rozvoz účastníků autobusy

V průběhu celého odpoledne bude hrát country kapela Netopýr.

Doprovodný program – prezentace novinek v oblasti cestovního ruchu v regionu Moravský kras a okolí, možnost prohlídek pivovaru.

Přílohy

ev_3037_ZTS-2023.png

vstupné: vstupné dobrovolné

Koncert žáků hudebního oboru pod vedením Kateřiny Šujanové v koncertním sále blanenského zámku.

vstupné: vstupné dobrovolné

aktuální program semináře:

1. Melodie boříme i stavíme, spolu se tím radujem´ a bavíme...S pomocí hry na orffovské nástroje a boomwhackery si ukážeme, jak lze tvůrčím způsobem pracovat s melodiemi lidových písní.2. V zdravém těle zdravý duch, sportem cvičme i náš sluch...Sportovní disciplíny letních olympijských her nám budou inspirací pro aktivity hudební.3. Rytmus hýbe tělem, duší, nový rytmus hudbě sluší...Rytmické obměny a varianty jako východisko pro doprovázení, prokládání a zpestřování říkadel i melodií i doprovod poslechových ukázek.4. Dirigentská hůlka, světa kouzel půlka...Spolu s kouzelnickým světem vplujeme do hudebních aktivit rozvíjejících všeobecnou hudebnost.

Během všech lekcí budeme využívat principy prahry, která je založena na radosti ze hry samotné (z procesu „hraní si“), hry, která sice má svá pravidla, ale nevede k vítězení – není zde výhry a porážky, naopak smyslem je souznění s ostatními a radost z toho, že to, co spolu s ostatními vytvářím, je harmonickým celkem.

Přílohy

ev_2910_Hudba-nas-bavi.png

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 4. 2. 2022, 08:37 h