Přehled akcí v místě konání
„ Dům přírody Moravského krasu “

probíhá do 30. 6.
obrázek k akci: Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy

Dům přírody Moravského krasu / Skalní mlýn

Srdečně zveme na výstavu fotografií do expozice Domu přírody Moravského krasu. Výstava Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy na Skalním mlýně je doplněna poutavým vyprávěním zážitků a pocitů z realizovaného letu, jehož text k samotným obrázkům si můžete po načtení QR kódu nahrát na svůj chytrý mobil, nebo si ho vzít v tištěné podobě formátu A4 k prohlídce i přímo s sebou.

Můžete se těšit na velkoformátové fotografie pořízené s letadla, které kroužilo nad Moravským krasem. Výstavu si můžete projít s průvodcem, který popisuje celý let, jako byste seděli s pilotem v kabině jeho letadla.

Výstavu fotografií doplní i přednáška samotných autorů. Pokusí se nám přiblížit svět, který se z výšky letadla zdá úplné jiný, takový placatý, tichý, snadno přehlédnutelný a přesto stále neopakovatelný. Pohled nejen z letadla, ale i do letadla a hlavně očima a duší pilota přinese Miloš Machek přímo mezi nás v úterý 7. únoru 2023.

Pořadatel: Dům přírody Moravského krasu

Tomáš Burian a Miloš Machek zvou na autorský večer tvůrců výstavy Na křídlech do Moravského krasu. Povídat budou o ultralehkých letadlech, leteckém focení a hlavně o Moravském krasu.Tomáš Burian a Miloš Machek se poznali jako piloti ultralehkých letadel v letecké společnosti Herbst Aero a.s. na letišti v Brně Tuřanech.

Zatímco u Tomáše Buriana se postupně probouzel stoupající zájem o dokumentování pohledů z trojrozměrné dimenze především do podoby leteckých fotografií, Miloše Machka lákala spíše pilotáž větších letadel, posléze i vrtulníků.Jejich společné zájmy včetně velkého vztahu ke krajině, přírodě, historickým či technickým objektům daly postupně vzniknout celé řadě zajímavých leteckých fotografií.

Více k výstavě fotografií a autorském večeru najdete na webových stránkách Domu přírody Moravského krasu:
https://www.dumprirody.cz/.../autorsky-vecer-na-kridlech.../

Přílohy

ev_2702_na-kridlech-do-mk.jpeg

Máte nově vysazené stromy, které nerostou, nebo staré, které raději neřežete, abyste nenadělali více škody než užitku?

Lámete si hlavu, jak stromy ořezat, aby se jim lépe dařilo a zároveň dostatečně plodily?

Nebo ovocné stromy už řežete, ale nejste si jistí, zda to děláte správně?

Na tyto otázky odpoví přednáška dendrologa z Olomoucké univerzity Palackého Mgr. Zdeňka Špíška, Ph.D.

Pro zájemce je připraven víkendový workshop i s praktickou částí, více na webových stránkách Domu přírody Moravského krasu:
https://www.dumprirody.cz/moravsky-kras/akce/workshop/

Přílohy

ev_2718_prednaska-spisek.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 4. 2. 2022, 08:37 h