Přehled akcí v místě konání
„město Blansko“

  prosinec   


22. listopadu 20215. prosince 2021, 09:00 h, město Blansko, Blansko

Mateřské centrum Veselý Paleček se letos připojilo do celorepublikového projektu Krabice od bot – děti darují dětem. Jedná se o již 11. ročník předvánoční sbírky, která má za cíl potěšit děti z dětských domovů a chudších rodin v České republice. Jak se můžete zapojit i vy?

1. Dárek si rezervuj na webu www.krabiceodbot.cz u svého sběrného místa (Blansko – MC Paleček)
2. Zabal pěkné dárky, které by i tobě udělaly radost, do krabice od bot. Napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.
3. Dárek odnes od 22. 11. do 5. 12. na sběrné místo – MC Paleček, K. J. Mašky 2, v jeho otevírací době (Pondělí – Pátek od 9:00 do 11:00,
Středa a Čtvrtek od 15:30 do 17:30)

My už se postaráme o to, aby se tvoje krabice dostala do správných rukou.

Předem moc děkujeme za Vaše dárečky pro děti i dospělé!

Pořádá: MC Veselý Paleček, z. s.

pel-mel


prosinec

Náš tip

4. prosince 2021, 10:00 h, město Blansko, Blansko

Andělská sobota a Adventní koncerty v Dělnickém domě vol. 2 - fotografie

10:00 | knihovna (pořádá Městská knihovna Blansko)
Dětské knižní promítání – O čertovi + dílnička výroba hvězdiček
O zlomyslném čertíkovi Florimónovi, který se z vyhřátého pekla vydal na svět, aby lidi strašil a různě jim škodil. A taky o Vánocích, kdy by neměl být nikdo sám. A o kominici Tradamile, která…
Návod na tvoření hvězdičky do Andělského průvodu a nebo jen tak na ozdobu a navození vánoční atmosféry s Evou Juračkovou

14:00 | zámek (pořádá Muzeum Blanenska)
O cukrářce Barborce a zatoulaném čertíkovi – Divadlo Úsměv
Adventní příběh pro děti. Po pohádce přesun účastníků ze zámku v doprovodu zámeckého anděla do areálu farnosti sv. Martina za sv. Mikulášem. Nezapomeňte s sebou hvězdičku a zvoneček.

cca 15:30 | dvůr Farnosti sv. Martina (pořádá Farnost sv. Martina)
Přivítání sv. Mikuláše a obdarování malým překvapením viz info níže.

online přenos na facebookové stránce Kultura Blansko
sváteční slovo sv. Mikuláše a zažehnutí 2. adventní svíce na náměstí Republiky

cca 16:30 | Dělnický dům (pořádá kulturní středisko)
Adventní koncerty v Dělnickém domě vol. 2
ZUŠ Blansko – žáci pěveckých oddělení
Martini Band

Adventní koncerty v Dělnickém domě pořádají Kulturní středisko města Blanska a ZUŠ Blansko.


Zapojte se do Andělské soboty, staňte se blanenským andělem!

V sobotu 4. prosince může každý Blanenšťák podpořit atmosféru adventu a zapojit se se svými blízkými do Andělské soboty. Farnost sv. Martina připravila pro rodiče s dětmi po 15 hodině přivítání sv. Mikuláše na farním dvoře. Pro děti je připraveno malé překvapení. Společně sv. Mikuláši zazpívají a zatančí andělskou píseň (už teď se ji můžete učit podle videa na youtube)

Sv. Mikuláš poté přijde na náměstí Republiky, zažehne druhou svíci na adventním věnci a pronese sváteční slova, která můžete sledovat v přímém online přenosu na Facebooku Kultura Blansko.

Abyste jste se cítili jako opravdový anděl, vybavte se na cestu andělskými zvonky a vezměte si andělskou hvězdičku. Návod na její výrobu najdete na facebooku knihovny a budete si ji moci vyrobit také v dílničce s Evou Juračkovou v knihovně.

A protože anděl je vnímán především jako posel dobra přinášející ochranu před zlým – z tradic víme, že anděl doprovází Mikuláše, aby upozornil na dobré skutky těch, kteří k němu předstupují – budou mít blanenští možnost o druhé adventní sobotě stejně jako po celou dobu adventu napsat svá Andělská přání a pověsit je na Andělský strom přání na nádvoří zámku v otevírací době Muzea Blanenska. Kartičky na vepsání Andělských přání připravilo kulturní středisko a jsou k vyzvednutí na zámku, v Informační kanceláři Blanka, na recepci Dělnického domu a na pokladně Kina Blansko.

PS: Také pro blanenské anděly platí aktuální pravidla a nařízení vlády, proto buďme ohleduplní ke svému okolí. Zvon zní díky svému srdci, tak ať i v našich srdcích zní touha po přátelství, radosti a stáváme se posly dobra.

Akce je součástí blanenského adventního kalendáře 2021.

vstup volný

Pořádá: Kulturní středisko města Blanska

koncert


23. prosince 20216. ledna 2022, 00:00 h, město Blansko, Blansko

Putování po betlémech - fotografie

Druhý ročník putování po betlémech v ulicích našeho města Blanska. Zveme na procházku městem spojenou s výstavou a šifrovací hrou. V mnoha výlohách a exteriérech města se objeví betlémy, připomínající vánoční událost narození Ježíše. Druhý ročník této akce odstartuje 23. 12. 2021, kdy přichází do našeho města světlo z Betléma, betlémské světlo, díky skautům. Posledním dnem tohoto ročníku pak je 6.1. 2022, kdy do ulic vychází tříkráloví koledníci zastupující Charitu.

Součástí letošního ročníku bude opět rodinná hra. V letošním roce budeme luštit citát. Soutěžíme o zajímavé ceny (knihy, puzzle, ...)

Více informací bude postupně doplňováno na webu.

Akce je součástí blanenského adventního kalendáře 2021.

Pořádá: Farnost sv. Martina Blansko

soutěž – ostatní


Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Zadejte ji do systému.

            aktualizováno: 3. 8. 2020, 13:30 h