Přehled akcí:
„ kultura “

probíhá do 30. 6.
obrázek k akci: Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy

Dům přírody Moravského krasu / Skalní mlýn

Srdečně zveme na výstavu fotografií do expozice Domu přírody Moravského krasu. Výstava Na křídlech do Moravského krasu aneb z ptačí perspektivy na Skalním mlýně je doplněna poutavým vyprávěním zážitků a pocitů z realizovaného letu, jehož text k samotným obrázkům si můžete po načtení QR kódu nahrát na svůj chytrý mobil, nebo si ho vzít v tištěné podobě formátu A4 k prohlídce i přímo s sebou.

Můžete se těšit na velkoformátové fotografie pořízené s letadla, které kroužilo nad Moravským krasem. Výstavu si můžete projít s průvodcem, který popisuje celý let, jako byste seděli s pilotem v kabině jeho letadla.

Výstavu fotografií doplní i přednáška samotných autorů. Pokusí se nám přiblížit svět, který se z výšky letadla zdá úplné jiný, takový placatý, tichý, snadno přehlédnutelný a přesto stále neopakovatelný. Pohled nejen z letadla, ale i do letadla a hlavně očima a duší pilota přinese Miloš Machek přímo mezi nás v úterý 7. únoru 2023.

Pořadatel: Dům přírody Moravského krasu

probíhá do 9. 6.
obrázek k akci: Výstava Století blanenské sokolovny

Muzeum Blanenska

vstupné: Základní vstupné 60 Kč, snížené vstupné 30 Kč, děti do 6 let zdarma

Autorská výstava ve spolupráci s Okresním archivem v Blansku a blanenskými občany o významné stavbě, která byla téměř sto let centrem kulturního života ve městě.

Pořadatel: Muzeum Blanenska, p. o.

probíhá do 2. 6.
obrázek k akci: Nejkulaťoulinkatější

Městská knihovna Blansko

vstupné: vstup volný

"Vytrženi z běžného žití na roztáčejícím se plátně zběsile zaznamenáváme prchající okamžik. Okouzleni krásou se vracíme zpět."

Výstava výtvarných prací žáků Základní školy speciální Blansko, příspěvkové organizace, jejímž hlavním tématem je kolo… kruh jako symbol spojení k sobě samému, jako symbol, který znázorňuje vlastní dokonalost vyjádření, symbol citů a emocionality.

Volně k vidění v běžné otevírací době knihovny do 2. 6. 2023.

Pořadatel: Městská knihovna Blansko

probíhá do 31. 10.
obrázek k akci: Výstava Tygr zpod pevnosti Ranthambore

Muzeum Blanenska

vstupné: Základní vstupné 40 Kč, snížené vstupné 20 Kč

Je jen málo zvířat, která by vzbuzovala tolik emocí a estetických vjemů jako je indický tygr. Je jen málo takových míst, která by spojovala dějiny lidské kultury a krásu přírody jako je indický Ranthambore. Pohled do života majestátních a kulturně významných šelem očima profesionálního fotografa Vladimíra Čecha, ml., korigovaný komentářem přírodovědce a zoologa Vlastislava Káni, to je to co přináší naše výstava. Prostřednictvím velkoplošných uměleckých fotografií umožňuje nahlédnout do pro nás ještě stále trochu exotické indické přírody a problémů i úspěchů její ochrany ve složitém a přelidněném světě. V rámci doprovodného programu zabrousíme i do světa tygří anatomie, fyziologie a fylogenetického vývoje. Výstava bude instalována v Multimediální síni zámku

Pořadatel: Muzeum Blanenska, p. o.

probíhá do 31. 10.
obrázek k akci: Výstava Na houby

Muzeum Blanenska

vstupné: Základní vstupné 40 Kč, snížené vstupné 20 Kč

Máme-li pár slovy charakterizovat Českou republiku, jistě mnoho z nás napadne pivo, Škodovka či hokej. Pak je tu ovšem činnost, v zápalu nikterak zaostávající za sportem, tradicí za zavedenými značkami a vášní nad hořkým mokem, a tou je houbaření a svět kolem hub.
Kdo na houbách byl, ví, co jsou šelestící větve ve větru, studená rána na pasekách a babí léta vlající na vadnoucích stéblech. Ví, co ho pudí jít pátrat do hlubin lesa, houštin a zmolí, ač ho tam možná čekají jen komáři, déšť a vítr, ale stejně se tam vydá, protože co kdyby...?
Kdo na houbách ještě nebyl, možná po shlédnutí této výstavy objeví onen podivný žár, který mu nakonec přinese lahodné jídlo na talíř, krásné zážitky z lesů a ušlechtilé využití volného času. Kdo na houbách byl, tady se bude cítit, jako by je zrovna sbíral.
Přijďte na houby už v květnu!

Výstava o houbách a historii houbaření ve sklepení zámku.

Pořadatel: Muzeum Blanenska, p. o.

probíhá do 2. 7.
obrázek k akci: Vilém Duha, Patrícia Bačenková, David Střeleček / Klikat do kamene ◢ Morgan O'Hara / Traces in…

Galerie města Blanska

vstupné: vstup volný

Vernisáž dvou výstav

◢ Vilém Duha, Patrícia Bačenková, David Střeleček / Klikat do kamene

Výstava Galerie Blanska, ve městě proslulém pokrokovou litinou, prověří důvěryhodnost materiálu. Vystavující patří k současné generaci umělců a umělkyň, kteří ve snaze o porozumění svého okolí spoléhají na nejméně poruchový smysl – hmat. Nenechte však se ošálit. Společně ohlazují hrany přesným odhadem zadané kvóty a pouští se do soustavného přemýšlení o materiálu, které se běžně omezuje na hodnotový systém poměru ceny a výkonu. 

k Judita Levitnerová 

◢ Morgan O'Hara / Traces in Motion

Americká umělkyně Morgan O'Hara, proslulá díky její unikátnímu konceptu performativní kresby "live transmission", zachycuje atmosféru maloměsta skrze záznam pohybu jeho obyvatel, který rozkládá na dílčí prvky. Ruce hudebníků na zkoušce cimbálovky, trasy vozíků v lokální samoobsluze, gestiku štamgastů v místní hospodě a další činnosti související s pohybem získávají v reálném čase grafickou podobu. Skrytou mnohovrstevnatost všedního prožitku odhaluje oko citlivé pozorovatelky, která v nich nachází nové významy. GMB ke kurátorské koncepci projektu zve dvojici experimentálních hudebníků a skladatelů, kteří díla Morgan O´Hara nejen kontextualizují, ale i přímo do něho vstupují. 

k Jaroslav Šťastný a Štefan Szabó 

Pořadatel: Kulturní středisko města Blanska

Absolventi ze třídy vyučujícího Jiřího Vráblíka.

Přílohy

ev_3298_Absolvenstke-koncerty.jpeg

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Život po čtyřicítce s nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu přináší komedie s Janou Plodkovou v ústřední roli od producentů úspěšné Střídavky. Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít svou výstřední mámu a radit jí začne úžasná vztahová koučka a influencerka. „Nový život, noví muži, tak proč si připadám jako stará kráva?“ zní anotace knižní předlohy filmu a věčná otázka hlavní hrdinky Kláry (Jana Plodková). Během slavnostní večeře v den výročí svatby se s Klárou rozejde její manžel (Jaroslav Plesl) a pořídí si náležitě silnou a lesklou motorku. Klára si na oplátku pořídí jízdní kolo a přestěhuje se k mamince (Zuzana Kronerová). Maminka je výstřední, bezprostřední, skoro až bláznivá, nicméně obvyklé maminkovské řeči si neodpustí. Do toho Klářina pubertální dcera začne se všemi mluvit téměř výhradně anglicky. A aby toho nebylo málo, začne Kláře radit influencerka a trenérka štěstí (Bára Seidlová), která jí začne vést k lásce k sobě samé. To obnáší i randění s novými muži (David Švehlík, Václav Neužil a Lukáš Příkazký) a to následně znamená katastrofické schůzky plné trapasů. Do téhle chvíle měla svůj život celkem naplánovaný, ale s tím je teď konec . . . Film natočila režisérka Jitka Rudolfová podle knižního bestselleru Báry Šťastné „Láska pro samouky“. „Kniha Báry Šťastné mě bavila zejména svou ironií a celkovým nadhledem na životní situace, které v určitém věku prožívá většina žen,“ přibližuje režisérka Jitka Rudolfová. „Měla by to být víc komedie, než romantika. Jakákoliv romantika je totiž ve filmu vždy nějak převálcována nečekanými okolnostmi a sarkasmem hlavní hrdinky,“ dodává režisérka. „Klára je roztržitá, nesebevědomá, ale vtipná. Svůj život má celkem naplánovaný, ale dostane se do situace, kdy ty její plány přestanou vycházet a naopak se ona začne v životě trochu plácat,“ popisuje Jana Plodková hlavní postavu filmu. „Jana je herečka, se kterou je radost pracovat. Kromě toho myslím, že má značný komediální talent, který dokáže uplatnit v různých situacích - od velkých gest až po minimalistické humorné nuance,“ upozorňuje Jitka Rudolfová.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 95 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstupné dobrovolné

Taneční lekce:                             

17:30 – 18:30 Street dance | Lektorka Anička Jelínková

19:00 – 20:00 Latinsko – americké | Lektor Libor Čermák 

Tančírna | volný parket od 20:00 ...

Přijďte si zatančit a Vy!

Každé úterý – případná změna vyhrazena.

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčícíchsvatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše.

130 Kč / přístupný / české titulky / 113 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup volný

Místo konání: Náměstí Republiky 

Pojďte oslavit Mezinárodní den dětí s kreslícím Lunochodem přivezeným až z Benátek. Vypadá jako obrovská tužka na kolečkách, je celý z grafitu a dokáže parádně kreslit všude možně. Na papír velký jako náměstí si s ním vyzkoušíme techniku performativní kresby. Nevíte co to je? Všechno si vysvětlíme. Navíc si rozhýbeme všechny kosti protože nám u toho bude hrát hudební pořad plný pohádkových písní Petra Skoumala, který předvede hudební duo Fčelí medvědi. vstupné dobrovolné

Přílohy

ev_3344_gmb-fb-eventy-atelier-1920x1005.jpeg
ev_3344_web-kultura.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Přijďte si poslechnout naše letošní absolventy, kteří tímto školním rokem zakončují I. (7 roků) nebo II. (4 roky) cyklus studia na Základní umělecké škole Blansko. Koncert proběhne v koncertním sále v 1. patře školy. 

Robert Balzar je přední český jazzový kontrabasista, baskytarista a skladatel. Studoval na konzervatoři v Brně. Spolupracoval s takovými hudebníky, jakými jsou John Abercrombie, Craig Handy, Benny Bailey, Wynton Marsalis nebo Lew Tabackin, dlouhodobě spolupracoval také s Hanou Hegerovou.

ROBERT BALZAR TRIO je klenotem české a světové hudební scény. Ve vzácném duchovním propojení hovoří soudobým hudebním jazykem ve vlastních skladbách, oscilujících mezi jazzovou improvizací a volnou kompozicí v reálném čase, od vážné hudby, filmové hudby, k svébytně hraným jazzovým standardům. Virtuozita hráčů je umocněna vzájemným, až kosmickým propojením. Kosmické propojení s JALOVÝM pivkem je tou nejlepší kombinací, pročež srdečně zveme, KVLTVRA BKA.


Doplňující informace ke vstupu

Doporučené vstupné 300,- / prodej začne hodinu před koncertem u vstupu klubu / platba v hotovosti i kartou.

Přílohy

ev_3248_balzar-A3-1.jpeg

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Snímek od tvůrců hororové klasiky EVIL DEAD přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit.

130 Kč / přístupný od 15 let / české titulky / 97 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Přílohy

ev_3394_ZUS-OPEN-2023.jpeg

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc.

140 Kč / přístupný / česká verze / 140 minut

rezervovat / koupit vstupenku


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Vstupné 250 Kč. Rezervace a předprodej vstupenek na tel.: 724058158

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

V komedii Villa Lucia se sejdou tři kámoši, které spojuje vzpomínka na jejich nejkrásnější spolužačku ze střední školy, na úchvatnou Lucii. Cyril ji vždy miloval, několikrát se kvůli ní teatrálně pokusil o sebevraždu, a právě dnes vychází z psychiatrické léčebny, aby se jí v rámci terapie za všechno omluvil. Gorazd se s ní dal mezitím dohromady, bude si ji brát a jejich vztah je přesně to, o čem se nestabilní Cyril nesmí dozvědět. Svatopluk sní o tom, že by jejich starou partu dal zase dohromady, a právě dnes má jedinečnou šanci, aby si své staré křivdy vyříkali. Sejdou se v Luciině rodném domě, ve velké staré vile nad městem, kde je ale čeká mnohem větší problém. Právě dnes se ji totiž rozhodli vyloupit dva zkorumpovaní policajti jako svou poslední fušku. Nastává noc plná zmatků, záměn, akce a zábavy. Přežijí jen ti, co drží spolu, i kdyby to bylo proti jejich vůli. Režisér Michal Kollár má za sebou vizuálně výrazný krimithriller Červený kapitán nebo akční seriál Ultimátum. Pro komedii Villa Lucia využil silnou stylizaci a specifický styl, který kombinuje několik filmových žánrů. „Villa Lucia je generační výpověď namíchaná s prvky zlodějské komedie. Především je to ale bláznivě pojatý příběh první lásky,“ popisuje film sám režisér.

130 Kč / nevhodné do 12 let / slovenská verze / 112 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Po roce je tu opět nadnárodní akce „Noc kostelů". Farní areál včetně kostela a kostelní věže se otevře v 16:30 hod.. A na co se můžete těšit?

16:30 otevřená farní zahrada (hra pro děti i dospělé – díky QR kódu zavítáte na místa, kam byste možná nevkročili)
17:45 mše svatá s kytarovými písněmi a příběhem pro děti
18:30 divadelní impulsy v podání Drakataku
19:00 večer chval
20:00 zpěvy takže
21:00 ticho – jako v kostele
22:00 zamčení kostela

vstupné: vstupné dobrovolné

Pejsek & Kočička

je malé představení pro děti,  podle knihy Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka, které radostně  nastudovaly studentky Divadelního studia Kolárka. Loutky měnící se v herečky vám povypráví, jak pejsek s kočičkou našli panenku, která tence plakala. Chybět nebude téměř kultovní příběh o tom,  jak si poradili s ušpiněnou podlahou a potom sušili prádlo.

Představení je určeno pro menší děti ( věk 4+)

Těšíme se na vás v Divadle Kolárka a 3.6. na zámeckém nádvoří ve 13 hod.

Přílohy

ev_3364_Plakat-Pejsek-a-kocicka-A3.pdf

vstupné: vstup volný

vstupné: vstupné dobrovolné

Svižné country s dobrým zemitým zvukem.

Svět drsných mužů, krásných žen, divokých koní a komančů s pokřiveným charakterem, kde tklivé tony harmoniky mohou předznamenávat cokoliv......
Tvorba je ovlivněna dlouhými večery strávenými pozorováním západů slunce, brouzdáním se v průzračné vodě horských bystřin a napínavými příběhy vyslechnutými u praskajícího ohně.

Suzie Q – bicí, zpěv

Peggy Sue – basová kytara, zpěv

Křivák Majk – elektrická kytara, harmonika, zpěv

Bob Harmonica – foukací harmonika

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Ve snímku Strážci Galaxie: Volume 3 od Marvel Studios se oblíbená parta vesmírných ztroskotanců zabydluje na Kdovíkde. Jejich spokojený život však brzy naruší ozvěny Rocketovy bouřlivé minulosti. Peter Quill, který se stále trápí ztrátou milované Gamory, musí vypravit svůj tým na nebezpečnou misi s cílem zachránit Rocketův život, přičemž nezdar v této misi může znamenat konec Strážců tak, jak je známe.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 150 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

PROGRAM:
10:00 Začátek akce
11:00 Dětský karneval
13:00 Divadlo Kolárka (Muzeum Blanenska, nádvoří zámku)
14:00 Koncert ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ a BAND
15:30 Tančení a soutěže u pódia
16:00 Ukončení akce

PO CELÝ DEN:
- stezka plná úkolů okolo rybníčka 
- dětské atrakce
- malování na obličej, dětské tetování, pletení copánků,... 
- kreativní dílny, VIDA science centrum (stánek s exponáty)
- soutěže

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO, VSTUP ZDARMA

Přílohy

ev_2320_ksmb-dd-2023-jpg.jpeg

vstupné: vstup volný

Policie České republiky zve na preventivní akci Nežij vteřinou, která se odehraje v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní. V programu budou prezentace moto vybavení, ukázky jízd, praktický nácvik první pomoci, motocyklový trenažér a další doprovodný program.

vstupné: vstup volný

Pohádka O pejskovi a kočičce.

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc.

140 Kč / přístupný / česká verze / 140 minut

rezervovat / koupit vstupenku


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

V pátém díle série Dominic Toretto (Vin Diesel) se svou partou elegantně sejmul mocného brazilského narkobarona. Velkou úlohu v tom sehrály jeden most v Rio de Janeiro a obří sejf, který po něm Domovi parťáci táhli. Nikdo z nich neměl tušení, že svědkem celé události byl zločincův syn Dante (Jason Momoa). Ten od toho dne osnuje plán pomsty, která má ošklivě postihnout nejen Toretta, ale i všechny jeho blízké, včetně Domova osmiletého syna. A protože na děti se nesahá, rozhodne se Toretto Danteho zastavit. Bohužel však příliš pozdě přijde na to, že tak odhodlanému a rafinovanému soupeři ještě nečelil. Zvlášť když má Dante neskutečný organizační talent a vytvoří tým, který spojuje jediná věc – nenávist k Dominicu Torettovi a jeho kámošům. Opulentní bitva, kterou střet obou táborů vyvolá, se bude odehrávat po celém světě, přičemž asi nejvíc bude hořet asfalt pod koly rychlých a zběsilých aut v nádherných kulisách italské metropole. Římské koloseum se tak znovu stane svědkem soubojů na život a na smrt. „Když jsme točili první film, byl to malý rodinný film, který vznikal v uličkách Los Angeles. Nikoho z nás nenapadlo, že se ve finále budeme prohánět po celém světě. A že pro nás bude nejdůležitějším tématem rodina,“ vypráví producent a hlavní hvězda ságy Vin Diesel. Ten navíc slibuje, že desátý díl bude vyvrcholením celé ságy. „Tenhle příběh se jednou musí dovyprávět a já věřím, že si fanoušci ten konec užijí,“ slibuje Diesel. Všichni rychlí a zběsilí zkrátka dorazili na začátek konce své cesty.

150 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 129 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

Rozzlobit některého z bohů ve starověkém Řecku rozhodně není dobrý nápad. A stárnoucí slavný hrdina Jason právě pořádně naštval samotného boha moří Poseidona. Zvídavou a neposednou myšku Pattie a jejího neohrabaného kočičího kamaráda Sama tak čeká hodně nebezpečný úkol. Po boku Jasona, jehož město hrozí Poseidon zničit, musí čelit nejnebezpečnějším tvorům mytologie. Veselé a vynalézavé komediální dobrodružství pro celou rodinu od týmu bláznivých tvůrců filmů Esa z pralesa a Princezna rebelka.

120 Kč / přístupný / česká verze / 95 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce.

140 Kč / přístupný / česká verze / 135 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 130 Kč   |   on-line předprodej

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčícíchsvatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše.

130 Kč / přístupný / české titulky / 113 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Odvážný kmen čtenářů vyráží na válečnou stezku! Koho baví indiánské příběhy, lov bizonů a tanec kolem totemu, je vítán na dalším podvečerním programu pro děti.

Malí indiáni mají rádi legraci a hry – přijďte se přesvědčit!

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

Tři mladé hrdinky, tři velké sny a jedna soutěž, která může všechny tyhle sny splnit. Klavíristka Anet (Kristal Shine), atletka Marta (Dominique Alagia) a tanečnice Tina (Anna Šulcová) stojí na startovní čáře dospělých životů. Mají své touhy a naděje, ale do jejich příběhů se také promítají rodinné problémy či milostné trable. Každá z trojice dívek se přihlásí do soutěže Cool Girl s nadějí, že vítězství by mohlo pomoci nasměrovat jejich život správným směrem. Postupně však zjišťují, že k tomu, aby si člověk uvědomil svou hodnotu, je třeba především věřit v sebe sama. Film vznikl na motivy stejnojmenné úspěšné knihy Leny Valenové.

120 Kč / přístupný / česká verze / 97 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Výpravný film režiséra Petra Nikolaeva s příběhem hrdinství a vzdoru Františka Kriegla, muže, který se vzepřel moci sovětského impéria a postavil se mu do cesty. Lékař a vrcholný politik František Kriegel byl jednou z tváří pražského jara. Po srpnu 1968 se jako jediný z československých politiků vzepřel Brežněvovi a přes silný nátlak odmítl podepsat souhlas se vstupem okupantů. Aktuálnost filmu podtrhuje fakt, že část filmu tvůrci natočili na podzim 2021 v ukrajinské Buči. „O činu Františka Kriegla jsem často přemýšlel a v celé české historii nacházíme pouze jednu analogii: NEODVOLÁM Mistra Jana Husa v Kostnici v roce 1415.“ Karel Kosík, filosof Strhující a málo známý příběh osobní statečnosti lékaře a politika Františka Kriegla zachycuje dramatické události 21. srpna 1968 a toho, co následovalo. Na konci 60. let u nás probíhá obecné uvolňování od nejtvrdší komunistické tyranie. Jednou z tváří takzvaného pražského jara je hrdina španělské občanské války František Kriegel. Příslib lepších časů ale během jedné noci zničí vpád ruských tanků do Československa. Začíná hon na nepřátele. Kriegel je spolu s dalšími politickými představiteli unesen až do Moskvy. V zajetí jsou pak vystaveni silnému tlaku a výhrůžkám a jsou nuceni podepsat Moskevský protokol, který znamená souhlas s vojenskou okupací země. Podepsat musí všichni do jednoho. Kriegel se musí rozhodnout mezi vlastní bezpečností a osobním prospěchem a pevným morálním postojem. Jako jediný nepodlehne, přes hrozbu likvidace, přes nebezpečí likvidace jeho blízkých se ruskému diktátu a samotnému Brežněvovi vzepře. Ocitá se sám uprostřed Sovětského svazu, odkud se už leckdo nikdy nevrátil . . . „Pošlou mě na Sibiř nebo zastřelí. Počítám s tím.“ František Kriegel. Film „Muž, který stál v cestě“ natočil režisér Petr Nikolaev, jenž má na svém kontě nejen komedie Střídavka a Báječná léta pod psa, ale i divácky úspěšné drama Příběh kmotra, silný historický film Kousek nebe a především výpravný a zásadní snímek Lidice. Jedinečný a životní herecký výkon pak v ústřední roli předvádí Tomáš Töpfer.

140 Kč / nevhodné do 12 let / česká verze / 120 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Tom a Mot jsou nejlepší kočičí kamarádi. A dokonce mají narozeniny ve stejný den! Jaký bude nejlepší dárek pro toho druhého? Čtení pro nejmenší děti 2+ a jejich dospěláky s novou knihou Petra Horáčka o tom, že to nejcennější, co můžeme druhému dát, je náš čas.  

vstupné: vstupné dobrovolné

V programu shlédnete vystoupení a choreografie různých tanečních stylů a interpretů napříč všemi ročníky Základní umělecké školy Blansko. Představí se absolventky školního roku 2022-2023, ale i děti z Uměleckého sdružení ART-TEP.

Vstupné dobrovolné | Bez místenek

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

Autoboti a Decepticoni nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V hlubinách amazonského pralesa už tisícovky let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Příběh nových Transformers se odehrává v devadesátkách, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl ten pravý lídr ostřílený četnými bitvami na život a na smrt. Aby dokázal po boku Maximals čelit existenční hrozbě, bude muset nejprve zkrotit své ego a respektovat vůdce „zvířecích botů“, Optima Primala. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah a Elena, oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem, i když na to nemají parametry. Přece jen jde o jejich planetu. Přestože u nových Transformers už nefiguruje jejich duchovní otec, mistr velkolepé akce Michael Bay, podle producenta Lorenza di Bonaventury, bude jeho práce z tohoto filmu „cítit“. „Když jsme točili předchozí díl transformeří ságy, Bumblebee, soustředili jsme se na zobrazení emocí mezi člověkem a robotem. To se nám podařilo, i když si někteří fanoušci stěžovali, že je ve filmu málo akce. Probuzení monster by mělo zahrnovat jak lidský rozměr z Bumblebeeho, tak mít i opulentní akci, na kterou jsme zvyklí z Bayových filmů,“ slibuje di Bonaventura.

150 Kč / přístupný / české titulky / 127 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Absolventi ze třídy vyučující Jany Švestkové.

Přílohy

ev_3300_Absolvenstke-koncerty.jpeg

vstupné: 70 Kč pro zájemce nezapsané do celoročního cyklu

Masarykova univerzita je jediná univerzita na světě, která zaštiťuje národní výzkumný program v Antarktidě. Jak je to se změnou klimatu a ústupem ledovců v Antarktidě? Jak funguje život v podobě jednoduchých rostlin a mikroorganizmů v těchto extrémních podmínkách? Jaké nové druhy mikroorganismů bílý kontinent skrývá a mohou být pro nás hrozbou? Nejen o tom pohovoří Ivo Sedláček, vedoucí pracoviště České sbírky mikroorganismů Přírodovědecké fakulty MU, a účastník několika vědeckých výprav na Antarktidu.   

vstupné: vstupné dobrovolné

Hudební večer na konci školního roku 2022-2023 v doprovodu hudebního oddělení Základní umělecké školy Blansko v sále pobočky na ulici Kollárova. Koncertem Vás provedou Ella Hakobova společně s Žanetou Doleželovou a doprovázet je bude i Taneční orchestr ZUŠ Blansko. 

Vstupné dobrovolné | Bez místenek

vstupné: 100 Kč

Na slavnostním zámeckém koncertě vystoupí Orchestr Musica Nova a sólistkami Mariana Ambrožová a Kristina Kubová.

Cena 100 Kč, předprodej na pokladně muzea.

Rezervace vstupenek možná na muzejním messengeru, mailu (info@muzeum-blanenska.cz) nebo tel. 725 952 592.

vstupné: vstup zdarma

V lese se najednou objevila krabička. Na jedné straně má dvě dírky a nikdo neví, jak se tam ocitla. Všechna zvířátka přemýšlejí o tom, proč se objevila právě v lese, nikdo ale nezná odpověď. Jedno je ale jisté: ať je tam kdokoli nebo cokoli, rozhodně nechce z krabičky ven…

Čtení pro děti od 3 let a jejich dospěláky z půvabné knihy italské ilustrátorky Isabelly Paglia o tom, že ze všeho nejdůležitější je mít kamarády.

Mezi 9.00–11.30 bude otevřeno dětské oddělení pro půjčování, vracení, prohlížení, čtení, povídání, hraní i lelkování.

vstupné: Základní vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Komentovaná prohlídka stálé archeologické expozice Cesta do pravěku Blanenska s muzejním kurátorem Mgr. Markem Novákem v rámci akce Dny otevřených dveří na Býčí skále.

vstupné: vstup volný

účinkující: Kolektiv LIDI, bazmek entertainment, Lukáš Vacek, Radim Kolář a Prakmen, Jaromír Šimkůj, Timo

SITU se zabývá využitím městských prostranství nejen k uměleckým aktivitám. 2. ročník nabízí jednodenní procházku po místech, které jsou vybrány na základě pocitové mapy, diskuzí, komentovaných prohlídek, rozhovorů a dalších výstupů z minulého ročníku. Ke spolupráci na výběru dílčích projektů zveme kolektivy zabývající se uměleckými akcemi a intervencemi ve veřejném prostoru. 6 míst a 6 setkání s uměním, které mohou diváci obejít během odpoledne se zastávkou v galerii na kávu a aktuální výstavy.

Přílohy

ev_3345_SITU-23-A1-plakat-novy-print-1.png

vstupné: 160 Kč

Sokolské divadelní představení s názvem Znovu věčně znovu. Dva klauni, které možná znáte pod jmény Břéťa a Čeněk, sehrají svou závěrečnou část sokolského triptichu – „Věčně znovu“. I tentokrát půjde o tužení těla i ducha pomocí sportu a vysokých ideálů. Dva „herci“ obsazení do čtyř charakterů předvedou kus plný převleků, honiček, gagů, akrobacie i velkých myšlenek. 

Cena 160 Kč, předprodej na pokladně muzea.

Rezervace vstupenek možná na muzejním messengeru, mailu (info@muzeum-blanenska.cz) nebo na tel. 725 952 592.

vstupné: vstupné dobrovolné

Večery písničkářů.
Autorská tvorba. Volná scéna. Host večera. Písně. Básně. Hudba. Napříč žánry.

Tradiční akce a nyní nově v Suterénu! 

vstupné: 150 Kč   |   on-line předprodej

Autoboti a Decepticoni nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V hlubinách amazonského pralesa už tisícovky let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Příběh nových Transformers se odehrává v devadesátkách, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl ten pravý lídr ostřílený četnými bitvami na život a na smrt. Aby dokázal po boku Maximals čelit existenční hrozbě, bude muset nejprve zkrotit své ego a respektovat vůdce „zvířecích botů“, Optima Primala. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah a Elena, oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem, i když na to nemají parametry. Přece jen jde o jejich planetu. Přestože u nových Transformers už nefiguruje jejich duchovní otec, mistr velkolepé akce Michael Bay, podle producenta Lorenza di Bonaventury, bude jeho práce z tohoto filmu „cítit“. „Když jsme točili předchozí díl transformeří ságy, Bumblebee, soustředili jsme se na zobrazení emocí mezi člověkem a robotem. To se nám podařilo, i když si někteří fanoušci stěžovali, že je ve filmu málo akce. Probuzení monster by mělo zahrnovat jak lidský rozměr z Bumblebeeho, tak mít i opulentní akci, na kterou jsme zvyklí z Bayových filmů,“ slibuje di Bonaventura.

150 Kč / přístupný / česká verze / 127 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: Základní vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Komentovaná prohlídka stálé přírodovědné expozice Obrazy z Moravského Švýcarska v muzejním kurátorem Mgr. Vlastislavem Káňou v rámci Dnů otevřených dveří na Býčí skále.

vstupné: 120 Kč   |   on-line předprodej

Jedenáctileté herní nadšenkyni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama, když je nucena nahradit svého otce a stát se superhrdinkou ve městě, kde společně žijí. Hedvika však není předurčena kráčet v jeho šlépějích – je krátkozraká a nešikovná. Otec si brzy uvědomí, že se v tréninku na nového superhrdinu musí soustředit na svého atletického synovce Adriana. Smutná a zklamaná dívka navštíví svou babičku. Společně s ní se snaží, přes všechny nástrahy, naplnit rodinný odkaz. Podaří se Hedvice stát se novou superhrdinkou?

120 Kč / přístupný / česká verze / 76 minut

rezervovat / koupit vstupenku

Film na ČSFD


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc.

140 Kč / přístupný / česká verze / 140 minut

rezervovat / koupit vstupenku


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstup zdarma

Nemusíš se stydět za to, že jsi knihomol, přijď mezi svůj kmen! Názory, diskuze, otázky a odpovědi světem knih pro mladé dospělé vášnivé čtenáře.

vstupné: vstup zdarma

Přijďte si poslechnout naše letošní absolventy, kteří tímto školním rokem zakončují I. (7 roků) nebo II. (4 roky) cyklus studia na Základní umělecké škole Blansko. Koncert proběhne v koncertním sále v 1. patře školy. 

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: 140 Kč   |   on-line předprodej

Středoškolačka Sadie Harper a její mladší sestra Sawyer se vzpamatovávají z nedávné smrti své matky a od svého otce Willa, terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se přiživuje na rodinách a živí se utrpením svých obětí.

140 Kč / přístupný od 15 let / české titulky / 100 minut

rezervovat / koupit vstupenku


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

vstupné: vstupné dobrovolné

Divadlo Kolárka Vás zve na autorské čtení s promítáním a povídáním o vzniku knihy Bílá voda od autorky KATEŘINY TUČKOVÉ  (nositelka cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller). 

BÍLÁ VODA

Bílá Voda. Pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Dnes sem přijíždí Lena Lag­nerová, aby se tu skryla před svou minulostí. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester, vedených svéráznou řeholnicí Evaristou. Ta přišla do Bílé Vody o poslední zářijové noci roku 1950, kdy komunistický režim odvlekl v rámci Akce Ř všechny řádové sestry do sběrných klášterů. Mladičká Evarista tehdy odmítla návrat do civilního života. Stejně jako všechny řeholnice byla nasazena na nucené práce a k tomu vystavena i ponižování v komu­nistickém kriminálu. Evaristini věznitelé však její vírou ani věrností řeholi neotřásli. Naopak. Pouze v ní upevnili odhodlání se jim postavit. S tím však přišla nutnost postavit se i režimu zaprodané církvi… Lena, probírající se písemnostmi bělovodského kláštera, však brzy zjišťuje, že tím Evaristin dramatický příběh pouze začíná, a záhy také pochopí, že démoni obcházející minulost místních řeholnic nezmizeli, a navíc jsou součástí i jejího vlastního osudu.

Přílohy

ev_3329_final-tuckova-fb-16.6.1800-Divadlo-Kolarka.png

hraje TOM SAWYER BAND.

vstupné: Základní vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Komentovaná prohlídka stálé přírodovědné expozice Obrazy z Moravského Švýcarska s muzejním kurátorem Mgr. Vlastislavem Káňou v rámci akce Dny otevřených dveří na Býčí skále.

Malý fesťák blanenských kapel Infernet, Prasklý Bachor, Transformace a Prakmen.

Start v 17 hodin.

vstupné: Základní vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma

Komentovaná prohlídka stálé archeologické expozice Cesta do pravěku Blanenska s muzejním kurátorem Mgr. Markem Novákem v rámci akce Dny otevřených dveří na Býčí skále.

vstupné: vstup volný

vstupné: vstup volný

Přednáška podrobně mapuje historii strojírenské dílny SAG úzce spjaté s osobností a zájmy starohraběte Hugo Františka Salm-Reifferscheidta, který zřízením této nevelké strojírny položil základy strojírenství na Blanensku. Vedle okolností vzniku, trvání a zániku dílny bude pozornost věnována především výrobnímu programu, zejména ambiciózním projektům na sestavení vlastního parostroje a parovozu.

Program začne v 16:30 prohlídkou výstavy v galerii, odkud budeme v případě dobrého počasí pokračovat na přednášku do Klamovy hutě od 18h.

Přílohy

ev_3346_Klamova-hut-Blansko-2.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Martínek se s tatínkem vydává do lesa na houby. Ale ouha, tatínek ztratil nůž! Kdepak asi zůstal ležet? Pod smrkem, pod jedlí nebo pod břízou?

Čtení z kultovního leporela Eduarda Petišky a Heleny Zmatlíkové pro nejmenší děti od 2+ a jejich dospěláky.

vstupné: doporučené 200

Jazzový večer, kterým Vás bude provázet živá hudba v duchu méně i více populárních jazzových skladeb v podání kabaretních zpěvaček, spolu s pianem v prostorách SUTERÉNu.


Doplňující informace ke vstupu

Prodej vstupenek hodinu před začátkem koncertu.

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: vstup volný

Přednáška Viléma Duhy se bude zabývat nebezpečím která vyplývají z nástupu umělé inteligence do našich životů a tím, jak se s nimi vypořádávat.

Přednáška je doprovodným programem výstavy Klikat do kamene: Vilém Duha, Patrícia Bačenková, David Střeleček

 

Výstava Galerie Blanska, ve městě proslulém pokrokovou litinou, prověří důvěryhodnost materiálu. Vystavující patří k současné generaci umělců a umělkyň, kteří ve snaze o porozumění svého okolí spoléhají na nejméně poruchový smysl – hmat. Nenechte však se ošálit. Společně ohlazují hrany přesným odhadem zadané kvóty a pouští se do soustavného přemýšlení o materiálu, které se běžně omezuje na hodnotový systém poměru ceny a výkonu. 

k Judita Levitnerová 

vstupné: v předprodeji již brzy

První koncert festivalu Muzika pro Karolínku.

JAMAIR jsou tři výrazní interpreti, kteří jsou ovlivněni různými hudebními žánry a kulturami vzájemně propojují nejen hudební směry, ale i své energie na společných koncertech. Představují svůj pohled na world music: romské, španělské, sefardské písně, spirituály a další.

JAkub Racek, elektrická kytara, zpěv – Kytarista a zpěvák, který prošel skupinami mnoha žánrů. Bluegrassovou asociací ČR byl několikrát oceněn kytaristou roku.
MArio Biháry, akordeon, piano, klávesy, zpěv – Mário Bihári ztělesňuje spojení romského hudebního cítění s klasickou, folkovou i moderní elektronickou hudbou, popem a jazzem
IRena Budweiserová, perkuse, zpěv – zpěvačka charakteristická osobitým a zároveň energickým projevem při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a i jejích vlastních písniček.

Vstupenky budou v předprodeji na smsticket.cz a na místě koncertu.

Přílohy

ev_3236_Jamair-2023.jpeg

vstupné: 270 Kč (předprodej), 320 Kč na místě, děti od 6 do 12 let poloviční vstup   |   on-line předprodej

Koncert v rámci festivalu Muzika pro Karolínku, který pořádá Ulita Blansko na nádvoří Blanenského zámku.

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Přes progresivnější vítr v plachtách skupina staví na spíše na tradičních hodnotách FCT hudby a tím zůstává přitažlivá pro široké věkové spektrum posluchačů. Kromě mohutných vokálů a silných písní je pro Marien typická i jedinečná koncertní energie a doslova rodinný humor.

Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, stáli u zrodu hnutí Folk žije!, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice a pro svůj tradiční sound jsou také vyhledávanou doprovodnou kapelou. Spolupracují například s Pavlem Žalmanem Lohonkou a Spirituál kvintetem, doprovázeli Wabi Daňka, Honzu Nedvěda, Roberta Křesťana, Romana Horkého a další legendy české folkové scény. Na neprofesionální folkovou kapelu Marien disponují mimořádně velikou a stále rostoucí posluchačskou komunitou, která je schopná kapelu následovat i na nevšední outdoorové koncerty cyklu Cestou za Tebou, konané na zajímavých místech naší země jako vzpomínkové akce na tragicky zesnulého člena foukačkáře Zbyňka Zubířka Rosendorfa. Marien spolupořádají také festival Folkové Chvojení či Východočeské oblastní kolo Porty.


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Přílohy

ev_3249_Marien-2023.jpeg

vstupné: vstup volný

Půda Muzea Blanenska jako dějiště příšerných historek a ještě příšernějších her. Prázdninovou náladu určitě nepokazí chvíle hororová četba v prostředí, které umocní její lechtavě mrazivé účinky.

Kdo se opozdí, má smůlu, na půdu se dá jít jen s knihovnicí Alicí! Sraz v 9.59h na nádvoří zámku!

 Prázdninový program ideální pro děti 5+ ve spolupráci knihovny a Muzea Blanenska. 

vstupné: 300 Kč   |   on-line předprodej

Folková skupina NEZMAŘI byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi “otci zakladateli” Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

NEZMAŘI se však brzy osamostatnili a začali se zúčastňovat různých přehlídek, vesměs úspěšně.

První dva roky života kapely byly obdobím personálních změn z důvodů studijních, rodinných i jiných, naštěstí nikoliv osobních. Obsazení se usadilo na pánské trojici ZAJÍC, DRENGUBÁK a HLAVÁČ, kterou zpočátku doplňoval JARDA MATĚJŮ a řada poměrně rychle se střídajících zpěvaček, z nichž poslední – ŠÁRKA BENETKOVÁ – přišla do kapely v roce 1990. Na několik let rozšířila skupinu ještě PAVLÍNA JÍŠOVÁ, ale od roku 2002 působí NEZMAŘI v nezměněném složení PAVEL ZAJÍC, PAVEL DRENGUBÁK, TONDA HLAVÁČ a ŠÁRKA BENETKOVÁ.

Koncert NEZMAŘI 45 LET společně pořádají Kulturní středisko města Blanska a Ulita Blansko, z.s.

Srdečně zveme také na další koncerty letošního ročníku festivalu Muzika pro Karolínku, které se uskuteční za podpory Kulturního střediska města Blanska. Více o festivalu již brzy na https://karolinka.ulitablansko.cz/ 

Vstupné v předprodeji 300,- / vstupné na místě 400,-


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Přílohy

ev_3200_nezmari-2023-ksmb-jpg.jpeg

Na slavnosti vás zvou pivovary Lobkowicz a SDH Klepačov.

Těšit se můžete na:
pivní speciály malých pivovarů
dobroty z grilu
pivní závody a soutěže o ceny

K dobré náladě vám zahraje kapela Frívajvl.

Přílohy

ev_3072_pivni-slavnosti-klepacov.jpeg

vstupné: vstup volný

Podzemí Muzea Blanenska prorostlé podhoubím příběhů a houbařské zábavy. Výstava hub je přímo stvořená pro doladění chorošovitě prašivkové nálady. Než vyrazíte do opravdického lesa, poslechněte si pár skvělých příběhů, které přečte knihovnice Alice. Sraz v 9.59h na nádvoří zámku!

Prázdninový program ideální pro děti 5+ ve spolupráci knihovny a Muzea Blanenska. 

Srdečně zveme na setkání a výstavu vozítek Velorex v centru Blanska u bývalého hotelu Dukla.

Přílohy

ev_2577_plakat-Velorex-2023-maly.jpeg

vstupné: vstup volný

Máte rádi Blansko?

Pojďme opět na jeden den proměnit střed města na příjemné místo pro sebe a své sousedy.

Na neděli 10. září 2023 se chystá již tradiční sousedská slavnost Zažít Blansko jinak – silnice a parkoviště v centru Blanska bez aut, chodníky, park na náměstí Svobody ale i prostranství pěší zóny, náměstí Republiky či Wanklova náměstí a okolní volné plochy proměněné na přívětivá místa pro společně strávený čas s rodinou, dětmi, přáteli a sousedy. Na místě najdete desítky stanovišť, na kterých se představí místní spolky, podnikatelé, sportovní kluby ale také například umělci nebo řemeslníci.

ONLINE PŘIHLÁŠKA NA ZAŽÍT BLANSKO JINAK – ZDE

mapka-zazit-60255.png

Přílohy

ev_2698_zazit-jpg.png

vstupné: v předprodeji 150 Kč, na místě 250 Kč

Zveme vás na Oldies Párty 2 v Blansku, kde se budou hrát největší hity 80. a 90. let!

Pojďte se s námi tak trochu vrátit v čase. Milénium klepalo na dveře, hudba zněla do uši z walkmanů a kdo nekoukal na Eso, nebyl dost cool. Přichystali jsme pro vás legendární párty s největšíma peckama z krásných 80. a 90. let, které vám namíchá DJ Knap. Prohrabejte skříně a oběhněte sekáče! Na téhle párty je tématicky dresscode více než vítán a bude odměněn drinkem zdarma!

🍹 tematické drinky 
🍺 čepované pivo 
🏆 soutěže
📷 fotokoutek
📸 fotoreport / 🎥 videoreport

Vstupné v předprodeji 150,- / 200,-
Vstupné na místě 250,-


Doplňující informace ke vstupu

VSTUP OD 20 LET! DRINK ZDARMA PRO VŠECHNY V TEMATICKÉM OBLEČENÍ!

VSTUP,  ŠATNA A BARY BUDOU OTEVŘENY VE 20:00 HOD.!

Přílohy

ev_3409_oldies-2.png

Komedie Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat.

Moje hra je komedií o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě protekl mezi prsty. Slavný spisovatel Josef Jankulovski opustil tento svět nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u vystaveného Mistra schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě vyhlášeného bonvivána osudovou roli…

Autor: Petr Abraham 

Režie: Jan Kačer 

Hrají: Jiří Bartoška, Jana Janěková ml., Zuzana Bydžovská, Radana Hermanová, Adéla Kačerová, Vlasta Peterková, Adéla Koutná, Martin Kubačák

Délka: 120 minut + přestávka
Divadlo: Divadlo Kalich


Doplňující informace ke vstupu

PRODEJ VSTUPENEK PŘES SMSTICKET i IK BLANKA. 

VSTUP,  ŠATNA A BAR OTEVŘEN 45 MIN. PŘED ZAČÁTKEM DIVADLA!

Přílohy

ev_3351_A2-MOJE-HRA-KSMB.jpeg

vstupné: 390 Kč / 490 Kč na místě   |   on-line předprodej

Kamil Střihavka - rocková legenda oslovující již dvě generace fanoušků, majitel nezaměnitelného a fenomenálního hlasu vystoupí v Blansku v akustickém podání s kapelou the Leaders acoustic band!

Obsazení kapely: Kamil Střihavka - zpěv, Petr Henych – akustické kytary, Martin Ivan – kontrabas, Patrik Sas – bicí nástroje, Michal Vejskal – klávesy, Ondřej Klímek – saxofon, flétna, David Babka – steel guitar

Délka koncertu: cca 120 min. bez přestávky

Barové okénko otevřeno po celou dobu koncertu.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI NA IK BLANKA OD 28.4.2023!


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

VSTUP, ŠATNA A BAR OTEVŘEN 60 MIN. PŘED ZAČÁTKEM KONCERTU!

Předprodej vstupenek za 390,-
Vstupenky na místě za 490,-

Přílohy

ev_3191_A2-strihavka-hotovo-2.jpeg

vstupné: 1.190 Kč, 1.090 Kč

Recitál několikanásobné zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska. Těšit se můžete na jedinečný hudební zážitek v podání toho nejlepšího hlasu české hudební scény.

Délka koncertu: cca 120 min. bez přestávky

Barové okénko otevřeno po celou dobu koncertu.


Doplňující informace ke vstupu

VSTUP, ŠATNA A BAR BUDE OTEVŘEN 60 MIN. PŘED ZAČÁTKEM KONCERTU!

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2949_bila-blansko-1.jpeg

vstupné: v předprodeji již brzy

Výroční koncert nestárnoucí legendy české hudební scény, která oslaví 60 let.
Olympic zahraje své největší hity. Můžete se těšit na velkolepou scénu a show!

Délka koncertu: cca 90 min.


Doplňující informace ke vstupu

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 5.8.2023

Přílohy

ev_3210_A2-Olympic-cerna-2.jpeg

Cílem WAU je vytáhnout děti ven, motivovat je k pobytu v přírodě, k zaznamenávání svých zážitků a tréninku prezentačních dovedností.

Chtěli bychom vyzvat děti, aby se s námi podělily o své zážitky. Pro to, abychom zažili dobrodružství, není třeba dalekých cest ani exotických dovolených. Dobrodružství lze zažít třeba za humny. WAU je určena pro každého, kdo rád chodí na výlety, cestuje, vandruje, sportuje v přírodě anebo přírodu pozoruje. Nezáleží na tom, zda s rodiči, kamarády nebo sám.

Pro účast na přehlídce je třeba připravit prezentaci v délce 10 minut, kterou je nutné doprovázet vlastním živým komentářem. Prezentace může obsahovat fotografie i videa.

Přehlídka proběhne 17. 11. 2023 v Domě přírody Moravského krasu. Obrazové podklady k vystoupení je třeba zaslat předem přes formulář na webových stránkách festivalu http://2023.festival-rajbas.cz/wau/. Termín uzávěrky je 7.11.2023.

Pro všechny aktivní účastníky budou přichystány ceny a pamětní listy. Autoři tří nejpovedenějších prezentací budou pozváni prezentovat svá dobrodružství přímo na festivale Rajbas 18.11. 2023 v Blansku.

Přílohy

ev_3235_WAU-2023-Fin.jpeg

Režie: Jana Kališová 

Hrají: Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Richard Trsťan, Michal Novotný, Jiří Štrébl, Sabina Laurinová / Nela Boudová / Andrea Hoffmannová, Pavel Kikinčuk, Zdeněk Košata / Rudolf Slivka

Délka představení: 100 minut + přestávka


Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává – Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber.

Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet.


Doplňující informace ke vstupu

PRODEJ VSTUPENEK PŘES SMSTICKET i IK BLANKA. 

VSTUP,  ŠATNA A BAR OTEVŘEN 45 MIN. PŘED ZAČÁTKEM DIVADLA!

Přílohy

ev_3395_divadlo-palace-prachy2019-plakat-B1-1ku2-tisk-BLANSKO-JPG.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 18. 5. 2022, 15:20 h