Přehled akcí:
„ ostatní “

vstupné: vstupné dobrovolné

Přijďte si zatančit. Lekce vhodná pro začátečníky i pokročilé. Pro ženy i muže. Každý týden děláme jiný styl.

Více info ve FB skupině OPEN CLASS Y TANEČNÍ LEKCE | BLANSKO .

vstupné: vstupné dobrovolné

vstupné: vstupné dobrovolné


Doplňující informace ke vstupu

Tančírna vstup volný, případně dobrovolný.

vstupné: 50 kč osoba

Luční workshop pro děti s Evou Juračkovou

Pedagožka a autorka výstavy Vlouce Eva Juračková nás zavede prostřednictvím jednoduchých výtvarných technik do svého rostlinného světa. Vyzkoušíme si základy tisku, frotáže a koláže. 

9 – 12 školní skupiny (rezervacegalerie@blansko.cz)

14 – 17 veřejnost

Přílohy

ev_2647_gmb-severa-jurackova-ig-post2.jpeg

vstupné: vstup zdarma

Zachariáš jednoho dne zahlédne plavce pravidelně zabírajícího v chladném moři. Jak to jen dělá, že mu není zima? Pocítí touhu, vyzkoušet si to také. Dokáže to?

Další dětské knižní promítání pro děti od 3 let, tentokrát s příběhem o utužování vztahů otužováním a kouzlu studené vody z knihy Daniela Rušara a Adely Režné.

9.00–11.30 je jako vždy otevřeno dětské oddělení pro počtení, půjčování a vracení a vůbec sobotní lelkování.

Odpovědi na Vaše dotazy, prohlídky školy, zábava pro malé i velké, ukázky moderních technologií, ochutnávka dobrot ze školní jídelny.

Přílohy

ev_2697_Den-pro-predskolaky-a-jejich-rodice.pdf

Kromě mýdel a svíček budeme tvořit i plstěná a papírová srdíčka. Zároveň si můžete nakoupit v našem obchůdku a posedět v kavárničce u drobného občerstení.

Přílohy

ev_2786_Valentynske-tvoreni.png

Ostatkový průvod masek vyjde v 10:00 h od Obecního domu na Olešné ,projde celou vesnicí a bude dělat radost a veselí občanům na Olešné.

Přílohy

ev_2747_Ostatky-Olesna.png

vstupné: vstup volný

Cítíte to zvláštní chvění? Ve vzduchu se tetelí dech Svatého Valentýna, patrona, který rád spojí nespojitelné. V knihovně se ale nehodláme zamilovat, raději si ze slavných zaláskovaných dvojic uděláme legraci. Rychlé šípy lásky nás nepřekvapí, červená knihovna nás nesplete. Když láska, tak k příběhům, hrám a soutěžení!

Další z povedených úterků s knihovnicí Alicí, určený ideálně dětem od 6 let, u kterého se rozhodně nikdo nudit nebude…

Dva dny jsou v časech : 
Pátek – 12-16hodinSobota – 10-14 hodin otevřeny prostory mateřského centra Paleček pro všechny kdo chtějí darovat své věci ostatním a zároveň si zdarma vybrat něco co využijí. 
Takže kdykoliv v těchto dnech/hodinách nabalte svoje věci, doneste a vyberte si cokoliv jiného. Můžete přijít jednou, dvakrát, desetkrát, jednou denně, nebo každý den vícekrát ... vždy Vás uvítáme !
Vstupné zdarma, výměna, darování , vybírání atd... zdarma . Občerstvení – pokud budete chtít s námi trávit pár hodin -  i to je možné :D – káva, čaj aj. uvaříme dle ceníku MC Paleček. 
Poprosíme Vás o 3 důležité věci :
1. noste věci takové, které by jste věnovali nejlepšímu příteli s čistým svědomím . Nebereme ! Léky, reklamní předměty, objemové předměty jako nábytek, elektrospotřebiče jako myčky, pračky, trouby... Prostě něco co si člověk neodnese bez auta. Poškozené, staré, nebo špinavé věci.
2. Vybírejte ohleduplně – nechejte naše pomocníky vybalovat!
3 . Přijďte s veselou náladou, a mějte na paměti, že i pro nás je tento model swapu novinka :) Vstupné je tentokrát pro všechny ZDARMA. Herna pro děti uzavřena.Těšíme se na Vás v pátek a sobotu 17-18.2.2023 v MC Paleček jako vždy !Magdaléna, Pavel a tým SWAP BLANSKO

A je to tady! Zbrusu nové představení se Smejkem, Tanculienkou a Huncúlikem s písničkami z jejich posledního filmu Poď von!
Huncúlik sedí doma, nic nedělá a jen se povaluje, protože venku prší a hřmí blesky. Překvapí jej promočení Smejko a Tanculienka a snaží se ho zabavit písničkou Keď si šťastný. Zahrají si také hru Dvaja remeslníci. Zazpívají i Žltú raketu a podělí se spolu o Čokoládu. Nic však nepomáhá.
Naštěstí ale vyjde sluníčko a všichni mohou jít ven. Přijdou do kouzelného parku, kde potkají vlka na koloběžce, který jim zazpívá svůj smutný příběh v písničce Vlk a semafor. Objeví Túlavé topánky a vydají se s nimi do světa. Dobrodružství s lupiči zažijí i Na divokom západe. Zazpívají si Poď von! ale hlavně jsou rádi, že jsou spolu a i kdyby se znovu rozpršelo, řeknou si: Nic nás nezlomí! A možná zazpívají i starší hity.
Nechte se překvapit a přijďte na jedinečné písničkové představení Poď von! s Huncúlikem a Smejkem a Tanculienkou!
Broučkové, těšíme se na vás! Vaši Smejko a Tanculienka

PŘI NÁKUPU 4 VSTUPENEK (společně v jednom nákupu) SI MŮŽETE VYBRAT DÁREK!
1. Voucher na DVD nebo
2. Voucher na měsíční předplatné ke všem našim filmům a pohádkám na kukino.tv
Dárek získáte výměnou za voucher u vstupu do sálu.

Představení trvá přibližně 60 minut a je vhodné pro všechny od 2 let.
Každý návštěvník (dospělý i každé dítě) musí mít platnou vstupenku!
Do sálu z bezpečnostních a kapacitních důvodů pouštíme jen tolik osob, kolik je v sále míst k sezení. Záleží nám na bezpečnosti a pohodlí našich broučků.

Vstupenky na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line na ticketportal.cz – HOMEtickets!
Slevy a vstupenky pro děti: Bez slevy – každý účastník akce musí mít zakoupenou platnou vstupenku bez ohledu na věk. Cena vstupenek je shodná pro děti i dospělé.
ZTP/P info: 
dětem, které nedosáhly věku 16 let a zároveň jsou držiteli průkazu ZTP/P, bude po předložení zakoupené vstupenky a průkazu ZTP/P u vstupu před akcí proplaceno zpět 50% z ceny vstupenky.

Přílohy

ev_2519_orig-Smejko-a-Tanculienka-Pod-von-Mottygo2022-2022526164355.jpeg

vstupné: vstup volný

Konečně čtení a tvoření výhradně pro dospěláky! A to z knihy Olgy Tokarczukové a Joanny Concejové, metaforického příběhu o ztrátě duše, plynutí času, naději a nalezení sebe sama. Přijďte si odpočinout od technologií, práce a povinností a pobuďte chvíli ve společnosti podobně naladěných lidí a hlavně sebe sama. Výtvarnou dílnu povede výtvarnice a pedagožka Eva Juračková.

Ve 20:00 začíná ples hasičů, bude se tančit, zpívat ,pít a jíst a taky proběhne tombola.

Přílohy

ev_2748_Sbor-dobrovolnych-hasisu-Olesna-ples.png

V letošním liturgickém roce připadá masopust na polovinu měsíce února. S tím souvisí nejen domácí pečení koblihů a průvody na místech, kde je tato tradice ještě živá. Jako v předcházejících letech v neděli 19. 2. 2023 prožijeme dopoledne kostelní masopust se zabijačkou v Blansku. Bohoslužby začínají v 9:00 hodin v kostele a po nich následuje program na farní zahradě. Těšíme se na účastníky v maskách, které čeká malá odměna.   

ŠK Sokol Tišnov 10.00 h.

Přílohy

ev_2749_ASK-Blansko.jpeg

Moderovaný program začíná už ve 14 h. Vstupné dítě 40 Kč (do 1 roku zdarma)  a dospělý 60 Kč. Můžete se těšit na soutěže, tanec, hry, drobné odměny a rej masek.

Přílohy

ev_2775_Detsky-karneval-Katolicky-dum.jpeg

Sejdeme se již v 17:00 hodin a to k modlitbě Křížové cesty, po ní následuje bohoslužba. Popeleční středou vstupuje církev do doby postní, která trvá čtyřicet dní. Symbolem tohoto dne je známení kříže z popelce na čele přítomných. Tento viditelný symbol je vyjádřením pomíjivosti člověka a jeho odhodlání jít cestou dobra, zříci se zlého jednání. Toto znamení může přijmout každý člověk, který se rozhodne restartovat svůj postoj k životu a nasměrovat ho opět k Dobru. Přijmout popelec můžete během bohoslužby v kostele sv. Martina.

Při bohoslužbách bude udělován Popelec a vysluhovaná svátost pokání s veřejnou zpovědí.
Upřímně vás zveme k slavení tohoto svátku.

vstupné: 150

Workshop povede  Sonya Darow

Společně s iniciativou Folklor žije zveme na dílnu obnovy poškozených krojových součástí. Zjistíte, jak citlivě opravovat staré textilie a součásti kroje. Společné spravování vnímáme jako léčivý proces nejen pro poškozené věci, ale i pro nás, kteří jsme do něj zapojeni. Zkušenosti z dílny využijete i do budoucna, protože společná rukodělná práce umí opravovat nejen věci, ale i vztahy mezi lidmi. Nemusíte mít žádné speciální dovednosti, pro každého se najde vhodný úkol při společné práci. 

150 Kč / osoba / rezervacegalerie@blansko.cz 

Workshop je součástí doprovodného programu k výstavě Davida Severy: It's my party unless it's your party

Fluidní interaktivní instalace brněnského umělce a módního návrháře Davida Severy evokuje scénografii skanzenové jizby. V konotaci tradičního kroje zkoumá možné ekvivalenty nalézání společenského statusu jeho nositele. Reinterpretací folklorního oděvu jako komunikačního média genderové, národnostní, sexuální, politické i městské identity otevírá otázku: kdo má právo nosit kroj? Značkové oblečení ze second handů Severou přešité do krojů náležících fiktivní skupině vytváří estetiku stojící na průniku folklorního tvarosloví, street stylových popkulturních značek a techno kultury. Rituál hodů a žní staví do kontextu současných zábav (technoparty), inkluzivně vůči skupinám, pro které hody nebývají jednoduše přístupné. Skrze 360 stupňové video ve VR brýlích instalace zprostředkovává rituál stávání se stárkou/kem v stylizovaném průvodu napříč městem Blanska.  

k/ Júlia Chodúrová Bútorová 

Spolupracující umělci: Jitka Severa (výšivky), Martina Paulenová (hudba), Rudy Prudy (performance), Helena Továrková (přednáška), Sonya Darow (workshop)

Přílohy

ev_2646_gmb-severa-jurackova-ig-post3.jpeg

- degustace novéh vinařství Drnholec
- rezervace na emailu info@ubrazdu.cz, 602 516 928

Přílohy

ev_2787_Drnholec.png

Prosíme všechny zájemce, aby se nahlásili na email mc-palecek@centrum.cz nejpozději do 20. 2. 2023. Všem prodávajícím pošleme podrobnější info na email.

Přílohy

ev_2774_Detsky-bazarek-v-Palecku.jpeg

vstupné: vstup volný

Poznej naši školu! Seznámení s prostředím školy, aktivity pro budoucí školáky, informace pro rodiče. Těšíme se na vás.

START 14:00 – 15:00

- stanoviště s postavami z Ledového království
- úkolí pro malé i velké
- občerstvení a doprovodný program na zahradě DDM

Trať na max. 1 hodinu cesty.  Sjízdná pro kočárky.

Přílohy

ev_2785_Pochod-ledovym-kralovstvim.png

vstupné: vstup zdarma

Je tu jarní knižní blešák! Knížky, časopisy, učebnice, LP, CD, deskovky, hry, vše za lidové ceny... Můžete se přijít jen tak podívat, poklábosit a užít si blešákovou atmosféru, nebo se zapojit jako prodejci a provětrat svou knihovnu.

Zájemci o prodej, hlaste se prosím na mollova@mk.blansko.cz nebo u svých knihovníků. Prodej a nastavení cen jsou v režii prodejců. Počet míst omezen!

V 15.00 h začíná v sále divadlo pro malé i velké.

Akce probíhá ve spolupráci knihovny a Kulturního střediska města Blanska.

40. ročník tradičního turistického pochodu, start od herny stolního tenisu na Podlesí, trasy 10, 25 a 35 km

Přílohy

ev_2744_ASK-BLANSKO.png

vstupné: vstup volný

Druhý ročník akce pro dospělé, děti i dospělé děti, která má za cíl seznámit návštěvníky s lidovými tradicemi spojenými s oslavami jarní rovnodennosti. K vyzkoušení budou různá řemeslná a tvořivá stanoviště, hry, hraní na hudební nástroje, program pak doplní taneční vystoupení a mnoho dalšího.

Akce začne ve 12:45 průvodem od ZUŠ Blansko, který do parku symbolicky přinese Jaro.

Ve 14:00 vystoupí foklorní soubory Drahan a Drahánek s tanečními pásmy Otvírání studánek a Vynášení smrtky.

V 18:00 vyrazí po nábřeží krátký průvod, na jehož závěr bude Zima hozena do řeky a tím se rozloučíme se zimním obdobím.

 

Na programu se podílí:

Muzeum Blanenska

Městská knihovna Blansko

Kovářství Antonín Juračka

Kolpingova rodina Blansko

Háčkařky a pletařky z Blanska a okolí

Hudebník Ladislav Šiška

Galerie města Blanska

Pavel Svoboda a Naděžda Parmová

Jana Marková Bartáková

Skauti střediska Světla Blansko

Skauti střediska Fénix Blansko

Základní umělecká škola BlanskoUmělecké centrum ART-TEP

Folklorní soubory Drahan a DrahánekSoukromá základní umělecká škola Blansko

Libor Čermák

Zázemí akce zaštiťuje SDH Klepačovkavárna U Vláčku.

Více informací o jednotlivých programech se postupně dozvíte na FB události Slavnosti jara 2023

Akce se koná za podpory Kultury Blansko a finanční podpory společnosti MEGAStav cz. s.r.o.

Přílohy

ev_2704_plakat-Slavnosti-jara-2023-1.jpeg

vstupné: vstup volný

Tradiční výprodej knih, časopisů a LP desek vyřazených z fondu knihovny, a to v ceně 5,-- Kč za kus, nyní netradičně v teple a suchu ve výstavním prostoru vedle dětského oddělení.  

Hledáte klasiku ze starších edic do rodinné knihovny, sběratelský úlovek, povinnou četbu do školy nebo prostě knížku pro děti za pár korun? Přijďte zapátrat mezi kousky, které si už v knihovně nemůžeme nechat, ale budeme rádi, když si najdou nové domovy…

Srdečně zveme na setkání a výstavu vozítek Velorex v centru Blanska u bývalého hotelu Dukla.

Přílohy

ev_2577_plakat-Velorex-2023-maly.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 18. 5. 2022, 15:20 h