Pozvánka do Lažánek na 3. Cyrilometodějskou pouť
28. června 2011, okolní obce, přečteno: 1163×
Kaple v Lažánkách má za sebou zatím krátkou historii. Potřetí se zde sejdou místní, aby oslavili svátek Cyrila a Metoděje, jímž je kaple zasvěcena.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
V Lažánkách sloužila blanenská farnost sv. Martina nedělní bohoslužby v dnes již zbořené „kamnárně“. Místo ní dostala k dispozici opuštěný domek u silnice, který se během několika let podařilo proměnit – díky architektonickému návrhu známé blanenské architektky Ing. Moniky Sirné – v typickou vesnickou kapli se zvonem.
V roce 2009 se zrodil nápad zasvětit kapli svatým Cyrilu a Metodějovi, o kterých se traduje, že křtili ve Křtinách a oslavit jejich svátek jako Lažáneckou pouť.
Díky spolupráci farnosti, hasičů, místního aktivu, sportovců a dalších dobrovolníků – od letoška sdružených do občanského sdružení Veveráci – se podařilo vytvořit přitažlivý pohodový odpolední program pro děti i dospělé.
Letos se tato akce koná již potřetí. Domácí i hosté jsou srdečně zváni.
Otec Jiří Kaňa, farář
Nejnovější články v kategorii „okolní obce“
21. května 2013
Den muzejí a chráněných území otevře opět jeskyně, muzea a technické památky v Moravském krasu
13. února 2013
Ostatky na Těchově a na Obůrce 2013
8. února 2013
Lípa v Novodvorské aleji soutěží o titul Evropský strom roku
21. prosince 2012
Těchovští dobrovolní hasiči dostali dárek ke 100. výročí
12. července 2012
Dobrovolní hasiči na Těchově slaví 100 let
19. dubna 2012
Velikonoční jarmark na Veselici – fotoreportáž
21. února 2012
O masopustním víkendu vyšly do ulic maškary
13. ledna 2012
Stromy jako životní láska
19. listopadu 2011
Vavřinec soutěží o Alej roku 2011
16. listopadu 2011
Odstávka pitné vody v Lažánkách 22. 11. 2011


