Co měsíc, to medaile aneb Medailová smršť Aleny Žákovské

19. května 2017, sport, přečteno: 2443×

Taková je bilance Aleny Žákovské, ultramaratonské veteránky startující v dresu Horizontu Kola Novák Blansko. Nejedná se přitom o regionální pouťové závody, ale o oficiální mistrovství České republiky konané pod záštitou České atletického svazu.

V březnu získala titul veteránské mistryně republiky v Plzni, když doběhla v absolutním pořadí na výborném 4. místě při MČR v běhu na 100 kilometrů v čase 10:37:39. V dubnu se konalo na Brdech MČR veteránů v běhu na 50 km (Mníšek pod Brdy), kde obsadila 2. místo v čase 5:11:48.

Nejcennějšího umístění dosáhla o uplynulém víkendu, když potvrdila, že jí nejvíce sedí dlouhé tratě v kopcovitém terénu. Z Mistrovství ČR v ultratrailu (Loštice) si odvezla medaile dokonce dvě. Cílem závodu na 86 km proběhla senzačně jako třetí žena za 9:26:33, a vedle úžasné bronzové medaile z republikového šampionátu si domů přivezla také zlatou ze své veteránské kategorie.

Úspěšná Alena Žákovská (první zprava). Foto: archiv Horizontu Kola Novák