Blanenské basketbalistky rozehrály kvalifikaci o účast mezi elitou

14. března 2024, sport, přečteno: 467×

Po úspěšném zahájení kvalifikace týmu U12 rozehrála vítězně svoje boje o účast mezi nejlepšími v Česku také děvčata v kategoriích U11 a U13. Basketbalový klub Blansko si jako jediný v Jihomoravském kraji zajistil účast v kvalifikacích všech kategorií minižákyň. Ty začaly v únoru a budou pokračovat v březnu a v dubnu. V dosavadních zápasech měly všechny blanenské týmy výbornou podporu svých fanoušků. Zvláštní ocenění zaslouží všichni, kteří děvčata podporují nejen v domácím prostředí v hale Údolní, ale také na palubovkách, kde hostují.

U11 – kvalifikace na MČR

V sobotu 2. března byla kvalifikace zahájena dvojzápasem na hřišti týmu BK Žabiny Brno. Už od samotného začátku byla vidět bojovnost na obou stranách. V první čtvrtině blanenská děvčata domácímu týmu odskočila o pár bodů a po zbytek zápasu si malý bodový náskok udržela. Druhý zápas neprobíhal tak hladce jako první. V polovině zápasu BK Blansko prohrávalo o 6 bodů. Ve třetí čtvrtině však ztrátu dotáhlo a ještě si k tomu vytvořilo náskok 10 bodů.

Basketbalistky BK Blansko U11. FOTO: archiv klubu

BK Blansko – Žabiny Brno 50:36 (34:18)

Body: Broďáková 10, Kiselová 10, Fleková 8, Kouřilová 7, Krátká 6, Horská 3, Sedláková 2, Opustilová 2, Demovičová 1 a Zezulová 1.

BK Blansko – Žabiny Brno 48:36 (16:22)

Body: Kiselová 12, Krátká 7, Zezulová 7, Burgetová 5, Horská 4, Broďáková 3 a Kouřilová 3.

U13 – kvalifikace na MČR

V neděli 3. března odehrály první kolo kvalifikace na MČR starších minižákyň děvčata BK Blansko. Kvalifikační maraton osmi zápasů zahájily dvěma venkovními utkáními se Žďárem nad Sázavou. Do prvního utkání Blansko vstoupilo výborně a koncentrovanou hrou si vybudovalo desetibodový náskok po první čtvrtině. Na výborný výkon první pětky navázaly i holky z pětky druhé a v polovině utkání byl náskok již 13 bodů. Ve stejném duchu pokračovala i druhá polovina utkání. Tak mohla blanenská děvčata slavit první velmi důležité vítězství.

Ve druhém zápase se situace oproti prvnímu utkání zcela obrátila a po první čtvrtině Blansko prohrávalo 22:12. Ve třetí čtvrtině se ztráta prohloubila až na 18 bodů. Nakonec měl Žďár štěstí, když se blanenské hráčky v poslední čtvrtině nadechly k drtivému tlaku a soupeře zcela rozebraly. Ztrátu nakonec stáhly až na přijatelných 6 bodů.

Basketbalistky BK Blansko U13. FOTO: archiv klubu

Žďár nad Sáz. – BK Blansko 37:64 (8:18;17:30;29:47)

Body: Ježová 9, Broďáková 8, Streitová 8, Jarošová 8, Černá 8, Musilová 6, Tesařová Selma 4, Peřinová 4, Tesařová Sofie 3, Doleželová 2, Sedláková 2 a Sochatzi 2.

Žďár nad Sáz. – BK Blansko 49:43 (22:12;30:21;43:25)

Body: Musilová 12, Tesařová Selma 9, Jarošová 6, Černá 6, Ježová 4, Broďáková 4 a Streitová 2.

Další výsledky basketbalistek

Ženy – play off oblastního přeboru

BK Blansko se nepodařilo ani v jednom utkání se Zlínem zvítězit a do semifinále OP postoupil Fastav. Zvlášť druhý zápas na blanenské palubovce se hostujícím hráčkám střelecky vydařil. V utkání zaznamenaly 10 úspěšných trojkových pokusů.

Fastav Zlín - BK Blansko 62:53 (18:14;37:27;53:42)

Body: Streitová 14; Dvořáková 13; Lakotová 7; Formánková Z. 6; Zouharová 4; Alexová 2; Čermáková 2; Kučerová 2; Slugeňová 2; Sedláková P. 1bod.

BK Blansko - Fastav Zlín 45:66 (13:18;25:31;40:45)

Body: Dvořáková 10; Strýčková 8; Zouharová 8; Streitová 7; Formánková Z. 5; Alexová 4; Slugeňová 2; Sedláková P. 1bod.

Dále budou ženy BK Blansko pokračovat ve skupině play out společně s BBK Brno, Jiskrou Kyjov a BK Vyškov.

U15 – Jihomoravská liga žákyň

Hráčky opět předvedly, že umí skvěle zahrát protiútok, doskočit míč a vidět spoluhráčky. Měly ale také chvilky, kdy najížděly bezhlavě do tří soupeřek, neuměly si nahrát a nebojovaly o míč. Naštěstí dobré stránky převážily nad slabšími a z Třebíče přivezly dvě cenná vítězství.

TJ Třebíč – BK Blansko 48:65 (29:35)

Body: Procházková 19, Alexová 13, Broďáková 10, Vdolečková 8, Kubešová 7, Musilová K. 4, Černá 2 a Žáková 2.

TJ Třebíč – BK Blansko 50:74 (23:42)

Body: Tylečková 26, Procházková 19, Alexová 13, Musilová K. 10, Kubešová 4 a Vdolečková 2.

U10 – Oblastní přebor přípravek (společná soutěž kluků a dívek)

KP Brno – BK Blansko 61:31 (12:12;30:16;37:29)

Body: Pokorný 13, Sedláková 8, Opustilová 4, Dražilová 4 a Kovaříková 2.

Žabiny Brno – BK Blansko 71:18 (13:6;36:12;55:16)

Body: Kovaříková 4, Pokorný 4, Sedláková 4, Dražilová 2, Krejčířová 2 a Opustilová 2.