Hokejisté Dynamiters drží třetí příčku v krajské lize

24. ledna 2024, sport, přečteno: 442×

Blanenské hokejisty po krátkém odpočinku během vánoční pauzy čekal velmi náročný začátek ledna. Během dvou týdnů bylo v plánu celkem pět zápasů, a to většinou s týmy z čela tabulky.

Blanenští se nejprve střetli s týmem z Uherského Ostrohu v přímém souboji o třetí místo v ligové tabulce. Hosté z Uherského Ostrohu vstoupili do utkání lépe a v první třetině si vypracovali jednobrankový náskok. Druhá třetina však patřila domácím a utkání otočili ve svůj prospěch. Bohužel nevyužité šance na straně Blanska a efektivita na straně hostů zajistili, že tři body v Blansku nezůstali.

Hokejisté Dynamiters drží třetí příčku v krajské lize. FOTO: archiv klubu

V průběhu dalšího týdne Blanenští na svém ledě přivítali ambiciózní Prostějov pro dohrávku odloženého utkání. Hostům se vyvedla první třetina, Blanenští ztráceli tři branky. Ve druhé třetině Dynamiters zabrali, dostali se na dostřel jedné branky a sahali i po vyrovnání. Zkušený soupeř využil dvou brejkových situací a po druhé třetině šel opět do pohodlného vedení, které si ve třetí třetině již pohlídal.

K dalšímu zápasu odjeli blanenští do Uherského Brodu, který v posledních zápasech předváděl dobré výsledky a stoupal tabulkou vzhůru. Hráčům Dynamiters se ale po dobrém výkonu podařilo zvítězit v prodloužení a toto vítězství potvrdili na domácím ledě, když porazili HC Břeclav.

„Začátek roku jsme měli obtížný, hodně zápasů v rychlém sledu s těžkými soupeř, ale myslím, že jsme je zvládli docela dobře a stále držíme hezké třetí místo. Teď o víkendu nás čeká opět Prostějov a po té už samotný závěr základní části, kdy budeme chtít navázat na dobré výkony z předchozích zápasů,“ zhodnotil blanenský trenér Ivo Kuběna.

Dynamiters Blansko HK – HC Uherský Ostroh 5:8 (1:2, 3:1, 1:5)

sestava: Šenk – Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein, Antoňů M – Kubíček, Grünwald,  Müller, Majola, Šmahel, Král, Pilát, Kuběna, Malý

Branky: Šmahel 2x, Majola, Antoňů M., Verner.

Dynamiters Blansko HK – HC Prostějov 4:9 (1:4, 2:3, 1:2)

sestava:  Šenk – Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein, Antoňů M – Kubíček, Grünwald,  Müller, Majola, Šmahel, Král, Pilát, Kuběna, Malý

Branky: Majola, Pilát, Grünwald, Fojt

HC Uherský Brod – Dynamiters Blansko HK 5:6pp (0:2, 3:1, 2:2 – 0:1)

Šenk – Verner, Němec, Sedláček, Rašovský, Hussein, Antoňů M -  Grünwald,  Müller, Majola, Kuběna, Fojt, Pilát, Berka, Malý

Branky: Grünwald 3x, Malý 2x, Majola

Dynamiters Blansko HK – HC Břeclav 6:4 (0:0, 3:2, 3:2)

Šenk – Verner, Antoňů M, Sedláček, Rašovský, Kuběna, Fojt -  Antoňů T. Grünwald,  Müller, Majola, Jílek, Král, Pilát, Antal, Malý

Branky: Antoňů T. 2x, Malý, Antal, Sedláček, Müller.

Další mistrovský zápas čeká hokejisty Dynamiters v sobotu 27. ledna. Na domácím ledě od 17:00 hodin přivítají celek HC Uherské Hradiště.