Charita do sbírky potřebuje hlavně potraviny a nádobí

Oblastní charita Blansko pořádá ve středu 27. září sbírku trvanlivých potravin, oblečení, textilu, domácích potřeb a elektroniky. Věci se budou shromažďovat na několika místech po celém regionu, konkrétně v Blansku, Boskovicích, v Doubravici nad Svitavou, v Jedovnicích, v Olešnici, ve Sloupu, Lipovci a v Rájci-Jestřebí.
„Chybí nám běžné nádobí do domácností a drobná elektronika, jako jsou například rychlovarné konvice. Do sbírky uvítáme také teplejší oblečení hlavně pro dospělé, deky, povlečení, ručníky,“ upřesnila vedoucí Charitního šatníku Jana Drápalová. Žádané jsou také trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy všeho druhu, instantní polévky, marmelády, dále olej, mléko, dětské výživy a další.

V Blansku mohou lidé přinést darované věci od 9:00 do 16:00 hodin do Nízkoprahového denního centra Stará Fabrika v Sadové ulici č. 149/2 nebo od 12:00 do 18:00 hodin do Charitního šatníku v Blansku v Jasanové ulici vedle nábytku Nejči.
„Prosíme o to, aby věci byly funkční a použitelné. Darované věci pak využívají klienti Charity a sociálně slabí lidé z regionu do běžných domácností. Věci jim zprostředkováváme nebo si je můžou sami přijít vybrat do Charitního šatníku v Blansku na Jasanové ulici a do Charitní pomoci v Boskovicích," dodala mluvčí blanenské Charity Vladěna Jarůšková.

sbirka-charita-22035-8356_800.png

18. 9. 2023, 12:47 h