Knihovna zve na letní dobrodružství s Krasíkem

V období letních prázdnin připravila knihovna pro děti jednodenní výlety po Blanensku. Ve spolupráci s MAS Moravský kras navštíví čtyři místa v Pohádkovém království šneka Krasíka, kde projdou stezky s úkoly.

Ve středu 14. července účastníci vyrazili do Sloupu kolem Čertova kamene. Příští týden se chystá výlet do Rudice a do jejích tajemných vod (21. července), v srpnu pak na hrad do Boskovic (11. srpna) a nakonec do Křtin za Perlou Moravy (18. srpna).

Děti mohou do knihovny přicházet již od půl osmé a jejich vyzvednutí v knihovně je možné do 16:00 hodin nebo dle dohody. Přepravují se hromadnou dopravou. Délka pěší trasy je většinou pět kilometrů. Svačinu si děti berou s sebou z domova. Výlety jsou připraveny tak, aby jejich cena byla co nejnižší a dostupná všem. Rodiče dětí hradí pouze cestu, připraví jídlo na celý den a dle uvážení mohou přidat kapesné. Jen do Boskovic bude případně placené vstupné na hrad dle možností zúčastněných. Přihlašování na výlety je možné v knihovně, kde vám také rádi sdělí více informací.

16. 7. 2021, 10:44 h