Píše se jinde

27.07.
Po pádu Blanska tráví den na brigádě. I třetí liga je hodně sledovaná, věří Mach

(Blanenský deník – sport)
V brněnské Zbrojovce s ním už dál nepočítali, proto před půl rokem v zimě přestoupil do Blanska. Dvacetiletý fotbalista Marek Mach věřil, že v jeho dresu a zároveň ve druhé lize nastartuje svou kariéru. Jenže přišel pád o soutěž níž a rázem měl dilema, zda v jihomoravském celku zůstane i nadále.


27.07.
Informace k průběhu utkání podzimní části MSFL

(FK Blansko)
Klub - Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží vycházející z aktuálních opatření MZČR a rozhodnutí VV FAČR ze dne 23. 7. 2021 Domácí klub, jakožto pořadatel fotbalového utkání, je v rámci všech amatérských soutěží a utkání MOL Cupu povinen zajistit následující povinnosti stanovené aktuálním opatřením MZČR:


26.07.
Glosa: Bouráme, stavíme… A taky nestavíme

(Monitor)
Pokud jste si mysleli, že si společně se slavnostním přestřihnutím pásky otevírající opětovný průjezd centrem můžeme oddychnout od rozkopaného města,


26.07.
Na kávě s Filipem Králem

(Monitor)
V naší rubrice „Na kávě s …“ se čtenáři Monitoru s Filipem Králem potkali již v květnu před dvěma lety.


26.07.
Rozšíření termínu svozu bioodpadu

(Klepačov)
Od úterý 27. července, tedy počínaje 30. kalendářním týdnem, se rozšiřují termíny, v nichž budou pracovníci svozové firmy od rodinných domů vyvážet kontejnery na biologicky rozložitelný odpad. Dosud se hnědé nádoby vyvážely na území vnitřního města vždy v sudém týdnu ve středu, v místních částech pak ve čtvrtek. Nově město nabídne rozšířený svoz bioodpadu hned ve čtyřech dnech, vyvážet se bude následovně: Úterý – Olešná, ... Číst dál


26.07.
Podařilo se v lednu až červnu 2021

(Klepačov)
jarní úklid Klepačova s Kudlibabkou svoz odpadů (velkokapacitní kontejner) svoz nebezpečných odpadů oprava výtluků na silnici pokračování ve výstavbě kanalizace Děkujeme Městu Blansko a všem dalším, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akcí.


25.07.
Blansko vybojovalo pohárový postup v prodloužení, nováček Elekana se uvedl gólem

(Blanenský deník – sport)
Pohárové drama rozseklo až prodloužení. Po něm blanenští fotbalisté v předkole českého poháru porazili divizní Velkou Bíteš na jejím hřišti 3:1. K postupu jihomoravského celku pomohl gólem i nováček v týmu Guy Reteno Elekana z Líšně.


25.07.
Drama jako hrom. Blansko v prodloužení přetlačilo Bíteš a jde v poháru dál!

(FK Blansko)
Redakce - V e l k á B í t e š - Předkolo MOL Cupu svedlo Blansko na půdu Velké Bíteše. Vyrovnané klání, zvládalo od čtyřicáté minuty lépe Blansko, které dostal Hladký do vedení. V závěru druhé půle se Bíteš dočkala penalty, která poslala zápas do prodloužení. Tam bylo šŤastnější Blansko a po výhře 3:1 míří dál!


24.07.
V Blansku přemostí železnici

(RegionPress)
Blansko * V pondělí 12. července odstartovala v Blansku významná dopravní stavba, přemostění řeky Svitavy přes železniční trať na Staré Blansko. Na současnou komunikaci bude 22,5 metrů vysoký most napojen okružními křižovatkami. „Stavba přemostění je pro naše město zásadní, železniční trať ...


23.07.
Zemřel bývalý hráč Blanska Jan Němec

(FK Blansko)
Redakce - V uplynulých dnech opustil svět Jan Němec. Záložník, který v šedesátých letech prokazoval své výkony v dresu tehdejší Metry zemřel v třiaosmdesáti letech. Klub vyjadřuje rodině upřímnou soustrast.


22.07.
Vysazení pstruha duhového

(Rybáři Blansko)
Dne 21.7.2021 byl do pstruhového rybářského revíru Svitava 3 v souladu se zarybňovacím plánem pro rok 2021 vysazen pstruh duhový. Celkem bylo vysazeno 150kg pstruha. Přejeme všem úspěšný lov.


22.07.
Jan Hollan: Klimatická krize a nejen ta

(Městská knihovna Blansko)
Zveme na další přednášku v rámci Sousedské univerzity. Změna klimatu se děje velice rychle, daleko rychleji, než vědci ještě před několika letech očekávali. „Jsme na strmém svahu a přibrzdit bude těžké,“ uvedl v rozhovoru pro Ekolist astrofyzik a environmentalista Jan … Celý příspěvek →


21.07.
První prohra po pádu z druhé ligy. Blansko padlo v Kroměříži

(Blanenský deník – sport)
Fotbalisté Kroměříže se příjemně naladili na blížící se start třetí ligy. Hanácká Slavia sice v předposledním přípravném zápase inkasovala v úvodních dvaceti minutách dvě branky, ale ještě do přestávky výsledek otočila a nakonec Blansko přehrála 6:2. Pro hosty jde o první porážku po pádu z druhé ligy.


19.07.
Štístko dosloužilo. Machálek skoro zvažoval konec, pokračuje i kvůli kabině

(Blanenský deník – sport)
Jedna opora za druhou postupně vyklízela v kabině fotbalového Blanska své věci po hořkém sestupu klubu ze druhé do Moravskoslezské fotbalové ligy. Hnala je touha pokračovat v profesionálním fotbale. Jedním z mála mohykánů, který zůstal v Blansku navzdory pádu, je zkušený útočník Tomáš Machálek


18.07.
V přípravě neporaženi. Blansko na Vrchovině remizovalo

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Blanenští fotbalisté ani ve třetím přípravném duelu nenašli přemožitele. Zápas s houževnatým týmem Vrchoviny přinesl šest branek a oba celky se rozešly smírně po výsledku 3:3.


17.07.

(MŠ Údolní 8)
DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO RODIČE MŠMT informuje, že dne 8. 7. 2021 bylo vydáno ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které upravuje pravidla pro návrat ze zahraničí. Režim návratu ze zahraničí – Informace MŠMT Pravidla popsaná v tomto dokumentu Režim návratu ze zahraničí jsou závazná pro rodiče, zákonné zástupce i děti a také pro zaměstnance MŠ. Mateřská škola nesmí […] Příspěvek pochází z Mateřská škola Blansko,


16.07.
Návštěva kostela a farní zahrady

(ZŠ T. G. M.)
Poslední červnové pondělí a úterý navštívili žáci 1.B, 2.C, 3.A a 4.C blanenský kostel sv. Martina, aby se dověděli něco z historie kostela, prohlédli si vnitřní prostory včetně těch, do kterých běžně veřejnost nevstupuje. Děti se podívaly z věže kostela … Pokračování Příspěvek Návštěva kostela a farní zahrady pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


16.07.
Šance pro „odpadlíky“. Blansko loví ve Zbrojovce i Líšni, vůdcem bude profík

(Blanenský deník – sport)
Černé scénáře se nenaplnily. Hrozba pádu do divize nebo krajského přeboru či konci A týmu se povedla zažehnat. Fotbalistům Blanska se už rýsuje kádr pro novou etapu klubu po sestupu do Moravskoslezské fotbalové ligy a hromadném exodu hráčů. Z druholigového kádru zůstala v klubu jediná opora, jedenatřicetiletý útočník Tomáš Machálek. Vedle něj pokračují také třeba mladíci, kteří toho mezi profesionály příliš nenahráli, ať už jde o Marka Macha nebo Tomáše Feika.


16.07.
Obří nůžky stříhají v Blansku starou školní jídelnu. Nová už stojí

(Blanenský deník)
/FOTO/ S trochou fantazie připomíná hlavu pravěkého ještěra. Hladový predátor se smrtícími čelistmi zakusuje a drtí. Nebohá kořist nemá šanci. Chodci v ulici Rodkovského sledují ve čtvrtek dopoledne demolici přístavby školní jídelny u tamní Základní školy TGM Blansko.


16.07.
Zápas dvou poločasu Blansko zvládlo

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Blanenští fotbalisté za sebou mají další přípravný duel. Tentokrát proti třetiligovému Znojmu. Se stabilním týmem MSFL odehráli svěřenci Petra Vašíčka dva rozdílné poločasy a díky povedené první půli zvítězili 4:3.


15.07.
Hurá na výlet! Podnikatelé z Blanenska potěšili děti z obcí zasažených tornádem

(Blanenský deník)
Rodiny z oblasti, kterou na jihu Moravy nedávno zničilo tornádo, mají v těchto dnech starostí nad hlavu. Zajištění bydlení je v nelehké situaci přednější než prázdninové veselí s dětmi. Podnikatelé z regionu se proto na jednání Okresní hospodářské komory Blansko domluvili, že jim uleví.


15.07.
Vlastenec neuměl pořádně česky: v Býčí skále našel Wankel 40 znetvořených mrtvol

(Blanenský deník)
Kostry s useknutýma nohama, rukama nebo bez hlav. V téměř hororovou scénu se proměnil běžný archeologický výzkum Jindřicha Wankela v říjnu 1872. V jeskyni Býčí skála na Blanensku jich našel na čtyři desítky. Lékař a archeolog je dodnes označován za otce moravské archeologie. Pomyslné dvousté narozeniny by Wankel oslavil ve čtvrtek.


13.07.
POZOR ZMĚNA! Mgr. Milan Koudelka: Hrady, hrádky a tvrze na Blanensku

(Městská knihovna Blansko)
POZOR! Místo Mgr. Milana Koudelky a Zdeňka Brachtla s přednáškou Hrady, hrádky a tvrze na Blanensku si poslechneme přednášku PhDr. Jiřího Doležela na téma Bořitovský poklad. Místo i čas konání zůstávají stejné. Přednáška PhDr. Jiřího Doležela z Archeologického ústavu Akademie … Celý příspěvek →


13.07.
Nejlepší gólman Superfinále malého fotbalu Klimeš čerpal síly v Mexiku

(Blanenský deník – sport)
Dostal historicky první ocenění pro nejlepšího gólmana v mužské kategorii Superfinále malého fotbalu. Pro blanenského brankáře Jakuba Klimeše však šlo jen o náplast na bolavé třetí místo, které se svým výběrem získal při vrcholu sezony v domácím areálu Červená zahrada v Boskovicích. „Jsem za ocenění samozřejmě rád, potěšilo mě, ale hodně mi k němu pomohli kluci, kteří hráli výborně,“ podotkl Klimeš.


13.07.
Most na Staré Blansko? Za rok a čtvrt chtějí stříhat pásku při jeho otevření

(Blanenský deník)
/FOTO, VIDEO/ Zákaz vjezdu. Mimo vozidla stavby. V pondělí začala uzavírka části průtahu Blanskem v úseku křižovatky ulic Svitavská a Fügnerova. Dělníci tam začínají připravovat plochu pro nový kruhový objezd a základy nového silničního mostu. Povede přes řeku Svitavu a železnici do lokality Staré Blansko. Hotový má být příští rok na podzim.


12.07.
Dvě části Blanska oddělené železniční tratí spojí nový most. Pomůže dopravě i pěším

(ČT zpravodajství Brno)
V Blansku začala stavba přemostění železniční trati. Nejdříve vznikne nová okružní křižovatka na hlavním průtahu městem u ulic Svitavská a Fügnerova. Dvě části města oddělené železniční tratí pak spojí nový most, jde o investici za více než 264 milionů korun. Řidiče i chodce čekají po dobu stavby dopravní omezení, pak ale přijde značná úleva.


12.07.
Může zachránit život: blanenští strážníci vozí v autě defibrilátor

(Blanenský deník)
Při zástavě srdce rozhodují o životě a smrti často vteřiny. Při podobných případech může život zachránit automatizovaný externí defibrilátor, který mají ve své výbavě kromě záchranářů například také hasiči.


12.07.
V Blansku sbírají a rozdávají potraviny. Lidem v nouzi

(Blanenský deník)
Masové konzervy, těstoviny, rýži nebo jiné trvanlivé potraviny. To vše mohou lidé vkládat do sběrného boxu v blanenské informační kanceláři Blanka v Rožmitálově ulici. Vybrané potraviny pak zamíří k potřebným.


12.07.
A tým zahájil přípravu vítězně, výhru nad Žďárem zařídil Machálek

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Blanenští fotbalisté mají za sebou první přípravné utkání, ve kterém si poradili s divizním Žďárem nad Sázavou na jejich hřišti. Jedinou branku zápasu vstřelil Tomáš Machálek.


11.07.
Ilegální singletraily? S cyklisty se zkusíme domluvit, říká šéf Moravského krasu

(Blanenský deník)
/ROZHOVOR/ Čtyřicet let šéfoval Správě chráněné krajinné oblasti Moravský kras Leoš Štefka. Loni na podzim ho vystřídal jeho dlouholetý kolega Dominik Franc. Hlavními tématy současnosti v turisticky atraktivní lokalitě jsou podle něj změna hospodaření v ochranných zónách a čistota vod. Ochránci přírody připravují společně s obcí Rudice a lesníky ze Křtin vyhlášení přírodní památky lomu Seč.


11.07.
Lázně „za všechny prachy“. Investice spolkne skoro celý rozpočet Blanska

(iDnes Brno a okolí)
Hrozba uzavření lázní během několika málo let přiměla veškeré zastupitele v Blansku, aby schválili investici do stavby nové plaveckého bazénu na místě toho stávajícího. Je to celkem očekávaný krok, nicméně investice je svou výší ve dvacetitisícovém městě nevídaná. V současnosti jsou náklady odhadované na 330 milionů korun.


11.07.
Informace pro držitele permanentek

(FK Blansko)
Klub - ​Fanoušci se zakoupenou permanentní vstupenkou před loňskou sezónou ve F:NL měli v důsledku covidové situace možnost sledovat na stadionu pouze 2 domácí utkání. Klub proto dává fanouškům se zakoupenou permanentkou na vědomí, že jim permanentka platí po celou následující sezónu v MSFL. Informace rovněž platí pro mladé fotbalisty FK Blansko, kteří si za zvýhodněnou cenu permanentku pořídili.


08.07.
Blansko v přípravě čeká pět zápasů, kouč o složení kádru zatím mlčí

(Blanenský deník – sport)
Za tři týdny je už čeká první soutěžní utkání ve třetí lize, v kádru blanenských fotbalistů je ale stále řada otazníků. Tým už zahájil letní přípravu pod vedením trojice trenérů Petr Vašíček, Erik Mihola a Jaromír Piták. „Ohledně složení kádru toho ještě moc neřeknu, ideálně až po středečním zápase se Znojmem," vzkázal v SMS zprávě Vašíček.


08.07.
Dva miliony z městské kasy a skejťáci si v Blansku zařádí

(Blanenský deník)
Nový povrch a moderní překážky. Blanenští investují do opravy skateparku na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Staré kovové prvky už podle úředníků nesplňují bezpečnostní normy. Sportoviště bude část prázdnin zavřené.


07.07.
Z Blanska do ligy. Halouska už chytá střely Matějovského nebo kanonýra Škody

(Blanenský deník – sport)
Přestože blanenští fotbalisté padli do třetí ligy, brankář Pavel Halouska se po třech letech vrátil do nejvyšší české soutěže. Odchovanec Zbrojovky se totiž před startem nové sezony upsal Mladé Boleslavi. „Už z Brna jsem odcházel s tím, že chci chytat pravidelně a ukázat, že na to mám. Jsem rád, že mi Blansko dalo možnost a vůbec nelituju, že jsem tam šel," uvedl Halouska.


05.07.
Úvodník: Není malých rolí

(Monitor)
Třetí červnovou neděli jsem byl pozván na veřejnou generálku divadelního představení O princezně, která ráčkovala. Tuto známou pohádku nastudovali ochotníci


03.07.
Druhé očkovací dávky neposunujeme

(Nemocnice Blansko)
Od 3. 7. 2021 v očkovacím centru Nemocnice Blansko ve sportovní hale na Údolní ulici není možné posouvat termíny druhých dávek, a to z organizačních důvodů.


02.07.
Samoplátkyně mohou využít slevový poukaz na vyšetření prsu

(Nemocnice Blansko)
Mamografické nebo ultrazvukové vyšetření prsu v Nemocnici Blansko mohou ženy-samoplátkyně od začátku srpna do konce prosince letošního roku absolvovat levněji v rámci projektu Ženy ženám 2021.


01.07.
Mimořádné uzavření knihovny

(Městská knihovna Blansko)
Ve středu 7. 7. 2021 bude knihovna z technických důvodů mimořádně UZAVŘENA!Výpůjčky s tímto datem vrácení jsou prodloužené do 8.7.Knihy a časopisy můžete vracet do našeho Knihožrouta před knihovnou.Děkujeme za pochopení.  


01.07.
Mgr. Milan Koudelka: Hrady, hrádky a tvrze na Blanensku

(Městská knihovna Blansko)
Druhá polovina 12. a celé 13. století byly v našich zemích ve znamení kolonizace, při níž noví usedlíci domácího i cizího původu zabírali dosud neobydlená území, mýtili lesy a zakládali nová sídla. První hrady začaly na Blanensku vznikat kolem poloviny … Celý příspěvek →


01.07.
Škody na majetku spolku po vichřici

(Rybáři Blansko)
Bouře se silným větrem, která se prohnala Blanskem dne 29. června 2021 ve večerních hodinách,  zanechala i nepatrné stopy na našem majetku nebo v jeho blízkosti. Dnes vše od rána řešíme. Na sádkách, ač fotky vypadají děsivě, se moc nestalo, jsou pouze vyvrácené stromy, a přetrhané vedení el. energie, vše řešíme s distributorem el. energie. ... Číst dálŠkody na majetku spolku po vichřici


01.07.
Co dalšího po lavičkách? Obyvatelé Blanska rozhodnou o využití 600 tisíc korun

(Blanenský deník)
Šest set tisíc korun. Takovou částku z městského rozpočtu schválili blanenští zastupitelé na úpravy veřejných prostranství nebo budov v majetku města. Do takzvaného participativního rozpočtu Společně PRO Blansko se může se svými návrhy veřejnost zapojit už potřetí.


01.07.
Blanenská nádrž Palava slaví padesát let, chystají se úpravy zchátralého zázemí

(Blanenský deník)
/VIDEO/ Okolní ulice ucpané auty. U vody plno, hlava na hlavě. Několik tisíc lidí. Tranzistoráky, na dekách krásné ženy v plavkách a výtečná kuchyně v restauraci Myslivna. Tak vzpomínají pamětníci na slavnou éru blanenské nádrže Palava, kterou Blanenští vybudovali na potoce stejného jména. Otevřeli ji v červnu před padesáti lety.


30.06.
Policisté vypátrali zloděje

(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Nepoučitelný recidivista se na svobodě dlouho neohřál.


30.06.
MŮJ PRVNÍ GÓL

(ZŠ T. G. M.)
V pondělí 28. 6. 2021 se naši prvňáčci zúčastnili akce pořádané FK Blansko ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky na hřišti ASK Metra. Pod vedením trenérů a jejich pomocníků, starších chlapců fotbalistů, si děti zkusily na stanovištích opravdový fotbalový zápas, … Pokračování Příspěvek MŮJ PRVNÍ GÓL pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


30.06.
Uzavírka v centru: kvůli opravám zavřou část blanenské ulice Dvorská

(Blanenský deník)
Centrum Blanska je už sice po rozsáhlé rekonstrukci vodovodu a kanalizace otevřené, řidiči však v okresním městě musejí počítat s dalšími uzavírkami.


29.06.
Letní výpůjční doba

(Městská knihovna Blansko)


29.06.
Áčko zahájilo přípravu, co je čeká před startem MSFL?

(FK Blansko)
Klub - Mužský tým FK Blansko zahájil letní přípravu před zahájením soutěžního ročníku pro sezónu 2021/2022. Tým pod vedením trojice Petr Vašíček, Erik Mihola a Jaromír Piták čeká i pětice přátelských střetnutí.


28.06.
Uzavření odběrového centra

(Nemocnice Blansko)
Ve dnech 19.-30.7.2021 je odběrové centrum provádějící PCR a Ag testy na onemocnění COVID 19 pro veřejnost uzavřeno.


28.06.
Stavbu přemostění odstartuje kruhový objezd. Řidiče v Blansku čeká uzavírka

(Blanenský deník)
Dlouhou dobu to znělo jako sci-fi. Silniční most přes řeku Svitavu a železnici do lokality Staré Blansko, který uleví dopravě na průtahu centrem okresního města. Konec stání u závor před železničním přejezdem. Jako víceméně povinná fráze se tento projekt objevoval prakticky v každých předvolebních debatách a následně i v programovém prohlášení vládnoucí koalice na blanenské radnici.