Píše se jinde

21.04.
OBRAZEM: Zámecký park v Blansku láká na vycházku po nové cestě kolem rybníčku

(Blanenský deník)
Centrum Blanska je už několik týdnů rozkopané a ještě dlouho bude. Kousek od něj ale láká v těchto dnech k procházce na čerstvém vzduchu zámecký park s rybníčkem.


21.04.
Netradiční koníček. Fotbalista a umělec Vasiljev řádí se štětcem

(Blanenský deník – sport)
Tohle se tak často nevidí. Šestadvacetiletý hráč druholigového Blanska se zkušenostmi z ligového Slovácka Tomáš Vasiljev má na fotbalistu neobvyklou zálibu. Ve volném čase se věnuje umění a maluje obrazy. Společně se svým kamarádem, vystupujícím pod uměleckým jménem Fred Gulé, mají vlastní ateliér a založili uskupení Určitě.


21.04.
Trable fotbalistů Blanska. Hrozí jim pád do divize. Nebo i níž

(iDnes Brno a okolí)
Na trávníku se fotbalisté Blanska srdnatě perou o to, aby udrželi druhou ligu, v níž jsou nováčkem a která je vrcholem letitého snažení jejich klubu. Mimo hřiště jim ovšem hrozí, že druhou nejvyšší soutěž bez ohledu na dosažené výsledky po sezoně stejně budou muset opustit.


21.04.
Zpoždění zásilek: na Blanensku chybí pošťáci, jsou nemocní nebo v karanténě

(Blanenský deník)
U doručení listovních a balíkových zásilek je možné zpoždění. Dva až tři dny. Česká pošta totiž aktuálně řeší nedostatek zaměstnanců. Část z nich onemocněla koronavirem nebo je v karanténě. „Týká se to i brigádníků. Pandemická situace na České poště kopíruje stav v celé republice. Mezi nejpostiženější lokality, kde dochází kvůli absenci pošťáků ke zpoždění v dodávání zásilek, patří v současné době Blanensko. Za způsobené problémy se omlouváme. Děláme, co je v našich silách,“ informoval mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.


21.04.
Kohut absolvoval první závod a chystá se na vrchol sezony: Do Prahy se netěším

(Blanenský deník – sport)
Česká královna sportu pomalu zase ožívá. Jako jeden z prvních atletických závodů od nového roku se uskutečnil za přísných epidemiologických opatření 28. ročník Mistrovství republiky v půlmaratonu v Pardubicích. Na něm nechyběl ani blanenský běžec Jan Kohut (na snímku), jenž měl medailové ambice, ale po problémech na trati skončil šestý.


21.04.
Herní převaha nestačila, Blansko se z Dukly vrací bez bodového zisku

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - V dohrávce 15. kola F:NL zamířilo Blansko do Prahy, kde sehrálo duel s Duklou Praha. Dukle se povedl start do utkání a Blansko i přes herní převahu nedokázalo srovnat, ale jen snížit a z Prahy se vrací bez bodů.


20.04.
Vysazení tříděné bílé ryby

(Rybáři Blansko)
Dne 20.4.2021 bylo do nádrže Palava v Blansku vysazeno dalších 20 kg tříděné bílé ryby (plotice, perlín) jako základ potravního řetězce pro dravé druhy ryb, které budou vysazeny v průběhu letošního roku. Rybí obsádka se tak postupně dostává na druhovou skladbu, která v nádrži byla před jejím vypuštěním na konce roku, před plánovanou opravou. Bílá ... Číst dálVysazení tříděné bílé ryby


20.04.
Rodičům budoucích prvňáčků

(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče,rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte k základnímu vzdělávání v Základní škole Blansko, Erbenova 13 je oznámeno pod přiděleným registračním číslem na webových stránkách školy v sekci Základní dokumenty – Úřední deska a ve vitríně u hlavního vchodu školy. Budeme otevírat dvě třídy prvního ročníku. Děkujeme Vám za zájem o naši školu, vážíme si Vaší […]


20.04.
Na ostrově u řeky Svitavy postaví Blanenští mlatový chodník

(Blanenský deník)
/FOTO/ Mlatový chodník nebo šlapáková stezka podél asfaltového okruhu? Na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka u řeky Svitavy. První možnost zvítězila v anketě, kterou Blanenští nedávno vypsali prostřednictvím mobilního rozhlasu.


20.04.
Obul si špatné kopačky a udělal chybu. Lhotecký v Blansku dál čeká na gól

(Blanenský deník – sport)
Kvůli personální nouzi Zbrojovky si na podzim odskočil z divize do nejvyšší soutěže, kde si v brněnském dresu připsal při porážce 2:4 s Olomoucí prvních patnáct minut v kariéře. V zimním přestupovém období ale fotbalista Claude Lhotecký zamířil na půlroční hostování do druholigového Blanska.


20.04.
Dohrávka 15. kola klepe na dveře, Blansko zajíždí do Prahy

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Blanenské čeká dohrávka 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve které míří svěřenci Martina Pulpita do Prahy, kde se utkají s tamní Duklou. Duel začíná ve středu v 17:00.


19.04.
Jaro v 1. A

(ZŠ T. G. M.)
Děti z 1. A se vždy těší na malování barvami. Po návratu do lavic děti nelenily a vyrobily si jarní obrazy, kterými rozsvítily chodbu.  Narcisky byly první z řady květin, které děti umí poznat.  Další krásy jara budou ztvárňovat v … Pokračování Příspěvek Jaro v 1. A pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


19.04.
6. oddělení ŠD

(ZŠ T. G. M.)
Krátké ohlédnutí za částí stávajícího školního roku stačí k tomu, abychom si uvědomili výjimečnost doby, kterou prožíváme. Škola, jindy rezonující hlukem stovek dětí, jako by spala. Ticho a prázdnotu v zimních měsících rozveselovali jen naši prvňáčci a druháci, kteří se … Pokračování Příspěvek 6. oddělení ŠD pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


19.04.
The Klobása view: #4 Pulpit up, Pulpit up, you

(FK Blansko)
Kryštof Severa - We are writing this on our way up to Prague for the Zizkov game on Sunday morning. Well, what can you say about the opening to the spring season? We are currently 3 games in and we’re unbeaten under new manager, Martin Pulpit, we’ve scored 4 goals and Pavel Halouska is yet to concede a goal. Now, although we sit precariously above the relegation our current form is definitely promotion form..and long may it continue.


18.04.
Jedna chyba zpackala remízový duel. Blansko pod Pulpitem poprvé prohrálo

(Blanenský deník – sport)
Devatenácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedlo fotbalisty Blanska na hřiště Táborska, kde svěřenci Martina Pulpita zaznamenali první porážku v jarní části letošního ročníku. Blanenští po odehrání devatenácti kol okupují jedenáctou příčku.


18.04.
I. A zpátky ve škole

(ZŠ Erbenova)
Jsme rádi, že jsme zpátky ve škole a hlavně opět spolu ve třídě. Povídali jsme si, jak jsme se měli a jak se nám dařilo. Bavili jsme se o lidech, kteří se starají o nás, o naše bezpečí a zdraví. Vyrobili jsme si papírové hodiny, které nám pomohou naučit se určovat čas. Také jsme se […]


18.04.
The Klobása view: #4 Pulpit up, Pulpit up, you've got to Pulpit up​

(FK Blansko)
Kryštof Severa - We are writing this on our way up to Prague for the Zizkov game on Sunday morning. Well, what can you say about the opening to the spring season? We are currently 3 games in and we’re unbeaten under new manager, Martin Pulpit, we’ve scored 4 goals and Pavel Halouska is yet to concede a goal. Now, although we sit precariously above the relegation our current form is definitely promotion form..and long may it continue.


17.04.
Anglický týden. Blansko čeká třetí zápas v osmi dnech

(Blanenský deník – sport)
Jeden z klíčových duelů čeká o následujícím víkendu fotbalisty Blanska. V rámci 19. kola F:NL míří nováček z jihomoravského kraje na půdu nováčka z jižních Čech. Duel mezi Táborskem a Blanskem začíná v neděli v 17:00.


17.04.
Pavel Halouska: Věřím, že takhle budeme nadále pokračovat

(FK Blansko)
Redakce - Blansko - Ani ve čtvrtém jarním utkání na domácí půdě Pavel Halouska neinkasoval. Po vítězném utkání s Vlašimí zhodnotil strážce blanenské branky nejen poslední utkání, ale celkovou proměnu týmu.


16.04.
Pstruhařský svátek. Rybáři vyrazili po několika měsících na Svitavu, podívejte

(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Šestnáctý duben je pro řadu rybářů velký svátek. Tento den totiž začíná lov na pstruhových vodách. Vynechat tradiční zahájenou? Ani náhodou. Rychle si přehodit směnu, vzít dovolenou nebo zkusit chytat alespoň hodinku dvě před prací.


16.04.
V Krasu mají nový most

(RegionPress)
Moravský kras * Překonat Křtinský potok v Moravském krasu bude nedaleko Býčí skály zase jednodušší. CHKO Moravský kras zde totiž v minulých dnech dokončil nový most pro pěší návštěvníky, který se nachází na modré turistické značce, poblíž vývěru Jedovnického potoka nedaleko jeskyně Býčí skála. ...


16.04.
Rozkopané centrum Blanska: řidiči vjíždí do jednosměrky ke gymnáziu

(Blanenský deník)
/FOTO, VIDEO/ Rozkopané silnice, těžká technika, zákaz vjezdu. Centrum Blanska je už měsíc kvůli opravám vodovodu a kanalizace uzavřené. Tento stav má trvat do konce června. Někteří z řidičů stále nerespektují dopravní značení a vjíždějí do zákazů.


16.04.
Ohromné nasazení nás dovedlo k zaslouženému vítězství, hodnotí Pulpit tři body s Vlašimí

(FK Blansko)
Redakce - Blansko - Ani ve čtvrtém jarním utkání na domácím hřišti neinkasovali, navíc už potřetí dokázali zvítězit 2:0. Svěřenci Martina Pulpita potvrdili skvělou formu také proti Vlašimi, a tak právě lodivod blanenského mužstva mohl i toto utkání hodnotit pozitivně.


15.04.
Odklad. Baseballisty Olympie zasáhl covid, série s Draky se odsouvá

(Blanenský deník – sport)
Už druhé kolo baseballové extraligy ovlivnilo onemocnění Covid-19. Od pátku tři dny po sobě se mělo utkat Blansko a obhájci titulu Draky Brno, jenže pravidelné testování odhalilo koronavirovou nákazu v kádru blanenské Olympie.


15.04.
V Blansku odstartovaly první farmářské trhy: lidé kupovali tlačenku i perníčky

(Blanenský deník)
/FOTO, VIDEO/ Čerstvé maso, tlačenka a párky. O kousek dál krásně nazdobené perníky, valašské frgály nebo vyskládané lahve s ovocným vínem. V Blansku po pauze kvůli epidemii koronaviru odstartovaly ve čtvrtek ráno první farmářské trhy. 


15.04.
Nové rozvody i toalety. Blanenští investují miliony do oprav ve školách

(Blanenský deník)
Nové rozvody elektřiny a vody. Modernější toalety. Blanenští letos počítají s dalšími opravami v budovách tamních základních a mateřských škol. Město do nich investuje zhruba deset milionů korun. Nejnákladnější bude další etapa obnovy elektroinstalace ve škole v ulici Erbenova.


15.04.
Základ je hrát bez chyb, hlásí trenér Olympie před bitvou s Draky

(Blanenský deník – sport)
Po třídenní pauze znovu do boje. Tentokrát proti úřadujícímu extraligovému mistrovi. Baseballisté blanenské Olympie nastoupí ve čtvrtek od sedmi hodin večer na domácím hřišti k prvnímu ze tří duelů proti brněnským Drakům. Druhý vzájemný zápas je na programu o den později ve stejný čas opět v Blansku. V sobotu se pak oba týmy střetnou od jedné hodiny odpoledne v Brně.


14.04.
Fotbalové Blansko pokračuje v krasojízdě, po výhře s Vlašimí míří vzhůru

(Blanenský deník – sport)
Z pěti zápasů uhráli jedenáct bodů. Blanenští fotbalisté zvítězili v osmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na domácím hřišti s Vlašimí 2:0. Jihomoravané rozhodli o výhře už v prvním poločasu.


14.04.
Informace pro 9. ročník

(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče, informujeme vás, že pro žáky 9. roč. jsou umožněny individuální konzultace z českého jazyka a matematiky v maximálním počtu 6 osob v jedné skupině. O termínech konzultací jsou žáci informováni na on-line hodinách uvedených předmětů. Povinné testování se těchto konzultací netýká. Informace k testování uchazečů o střední vzdělání Testování uchazečů umožní naše základní škola a žákům bude […]


14.04.
Informace pro 5. a 7. ročník

(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče, posíláme informace k testování uchazečů o studium na víceletých gymnáziích. Testování uchazečů umožní naše základní škola a žákům bude vydáno potvrzení o provedeném testu. Podrobné informace naleznete v příloze zprávy a na webových stránkách školy. Termíny testování: čtvrtek 29. 4. od 14.00h do 15.00h pátek 30. 4. od 14.00h do 15.00h Informace pro základní školy […]


14.04.
Cesta na Býčí skále opět uzavřena

(RegionPress)
Moravský kras * Stejně jako v minulých letech uzavřela stráž přírody CHKO Moravský kras prostranství před jeskyní Býčí skála i části jejího okolí. Důvod je ovšem radostný. Také v letošním roce se do tohoto místa nastěhoval kriticky ohrožený sokol stěhovavý, jehož se strážci snaží ochránit. „Je ...


14.04.
Jarní neporazitelnost pokračuje. Blansko opět neinkasovalo a přehrálo Vlašim

(FK Blansko)
Daniel Kinc, foto: Jiří Havel Nejezchleb - B L A N S K O - Fotbalisté Blanska pokračují v jarní fázi soutěže pod koučem Martinem Pulpitem ve zdařilých výkonech. Formu jeho svěřenců odnesla ve středu odpoledne na stadionu na Mlýnské Vlašim, proti níž domácí rozhodli už v prvním poločase díky trefám Martina Sedla a Davyho - v rozmezí sedmi minut - o vítězství. Ve druhé půli Blansko ubránilo všechny šance soupeře a dokráčelo si pro další tři body. Na jaře jich celkově získalo už 11 z patnácti možných, doma navíc stále drží čisté konto.


13.04.
Chovné potoky v Moravském Krasu a okolí jsou opět plné pstružího potěru

(Rybáři Blansko)
Dne 10. dubna 2021 blanenský spolek nakoupil a dovezl z pstruží líhně v Nedvědicích celkem 30.000 ks plůdku pstruha potočního, který byl dán chovných potoků Holešínka, Ráječkovský potok a potok Sloupečník. Současně po dlouhé době byl opět zařazen do chovu samotný Podomský potok od obce Podomí až k rybochovné soustavě v Jedovnicích, a to z ... Číst dálChovné potoky v Moravském Krasu a okolí jsou opět plné pstružího potěru


13.04.
Vysazení pstruha potočního do řeky Svitavy

(Rybáři Blansko)
Dne 10. dubna 2021 bylo vysazeno do řeky Svitavy dalších 800ks pstruha potočního dvouletého a tříletého, který částečně pocházel z našich chovných potoků a dále byl zakoupen u rybářského spolku v Boskovicích. Od března tak bylo do řeky vysazeno více jak tisíc pstruhů potočních. Děláme vše proto, abychom udrželi populaci pstruha potočního i nadále ve ... Číst dálVysazení pstruha potočního do řeky Svitavy


13.04.
F:NL pokračuje svým 18. kolem. Do Blanska zajíždí šestá Vlašim

(FK Blansko)
Klub - Osmnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY klepe na dveře. Na Mlýnskou přijíždí středočeská Vlašim. Duel s nelehkým soupeřem začíná ve středu v 16:30.


12.04.
Seniorská obálka do kapsy

(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Pondělí, 12. dubna 2021 – Nová verze Seniorské obálky je na světě. Získala menší rozměry vhodné k?umístění do kapsy nebo kabelky. Smysl však zůstává stejný – poskytnout rychle složkám IZS informaci o zdravotním stavu seniora.


12.04.
Start baseballistům Olympie nevyšel. Hroši je třikrát porazili

(Blanenský deník – sport)
Zahajovací trojutkání nové extraligové sezony mají za sebou baseballisté blanenské Olympie. Na Strawberry Field přivítali v pátek a v sobotu mladý tým brněnských Hrochů. Tým z jihomoravské metropole si odvezl z Blanska výhry 11:1 a 6:4. V neděli pokračovala série v Brně, kde opět slavili Hroši vítězství 13:9.


11.04.
Blanenskou defenzivu překonal až Žižkov, z penalty v 89. minutě

(Blanenský deník – sport)
Přestože poprvé na jaře dostali branku, bodovali i ve čtvrtém jarním utkání. Blanenští fotbalisté v sedmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali na hřišti pražského Žižkova 1:1.


11.04.
Od 12. dubna otevíráme knihovnu

(Městská knihovna Blansko)
Od pondělí si můžete sami vybírat. Jen račte vstoupit a vyberte si něco ke čtení. Běžná provozní doba knihovny bude zachována, a to jak v hlavní budově, tak na pobočkách. S ohledem na platná preventivní a hygienická opatření budeme ale … Celý příspěvek →


11.04.
Blanenští sahali po výhře, nakonec se vracejí s bodem

(FK Blansko)
Redakce - Ž i ž k o v - Sedmnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivedlo Blansko na horkou Žižkovskou půdu. Moravané od 39. minuty vedli zásluhou Davyho Ngomy. Blansko drželo vedení až do 89. minuty, kdy proměnil pokutový kop Igor Súkenník. Jihomoravsky celek tak veze domů bod za remízu 1:1.


10.04.
Práce žáků 6. B v němčině

(ZŠ T. G. M.)
Práce žáků 6. B v němčině Děti ze 6. B dostaly v rámci distanční výuky němčiny za úkol zpracovat album svého života i s pohledem do budoucna. Forma práce byla libovolná a báječná dětská fantazie se tak mohla projevit naplno. … Pokračování Příspěvek Práce žáků 6. B v němčině pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


10.04.
První venkovní duel jara, Blansko míří na Žižkov

(FK Blansko)
Redakce - Blanenští fotbalisté vyrážejí k prvnímu venkovnímu duelu jarní části F:NL. V rámci 17. kola míří parta okolo trenéra Martina Pulpita na Prosek, kde se střetne s Viktorií Žižkov. Utkání začíná v neděli v 10:15.


09.04.

(MŠ Údolní 8)
INFORMACE PRO RODIČE – OBNOVENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021 Vážení rodiče, na základě zaslaných informací z MŠMT a v souladus vydanými mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví obnovujeme od pondělí 12. dubna 2021 provoz ve všech čtyřech třídách mateřské školy v neměnných skupinách nejvýše 15 dětí. Každodenní docházka je umožněna pouze dětem, které plní povinné předškolní […] Příspěvek pochází z Mateřská škola Blansko,


08.04.
Blansko na prázdninové opravy škol letos vydá 10 mil. korun

(Seznam zprávy)
Blansko letos vydá na prázdninové opravy tamních základních a mateřských škol zhruba 10 milionů korun.


08.04.
Informace k provozu škol od 12. 4. 2021

(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče, informujeme vás o způsobu návratu dětí do škol od 12. 4. 2021. Informace jsou zpracovány dle pokynů MŠMT. Dodržování hygienických zásad • Každá osoba je povinna si při vstupu do budovy školy zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví (respirátor […]


08.04.
Dron rušil hnízdící sokoly v krasu. Dravci mohou zaútočit a přitom se zranit

(Blanenský deník)
/VIDEO: ÚTOK SOKOLA NA KOŘIST/ V Moravském krasu na Blanensku po roce opět zahnízdily dva páry sokola stěhovavého. Obě hnízda jsou v národní přírodní rezervaci. Jedno na Býčí skále a druhé pak v lokalitě Vývěry Punkvy. Dravci potřebují při hnízdění klid. Ochránci přírody však už ze strany turistů řešili několik přestupků. K Býčí skále například jeden z nich nedávno přilétl s dronem.


08.04.
Přestavba hasičky se zpozdí

(Monitor)
Z důvodu poklesu příjmů do městského rozpočtu v důsledku covidové pandemie se opozdí přestavba budovy bývalé hasičky v centru města.


07.04.
Zveme vás do Národní digitální knihovny

(Městská knihovna Blansko)
Nově nabízíme vzdálený přístup do Národní digitální knihovny. Tato služba je poskytována zdarma a je určena našim registrovaným čtenářům. Na webu ndk.cz jsou k dispozici tři druhy digitalizovaných knih a časopisů. V první řadě díla, které jsou z hlediska autorského … Celý příspěvek →


07.04.
Úvodník: Třetí Newtonův zákon

(Monitor)
To, že článek Lenky Tihonové v posledním Monitoru vyvolá vlnu reakcí, se dalo tak trochu předpokládat. Z mnoha stran jsem


07.04.
Informace pro rodiče

(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče, podle informací MŠMT začne od 12. 4. 2021 rotační forma výuky žáků 1. stupně. Tato forma výuky se bude uskutečňovat následujícím způsobem: jeden týden bude mít výuku celá třída prezenčně (ve škole) a následující týden tato třída zůstává na distanční výuce (doma). U nás ve škole 12. 4. nastoupí do prezenční výuky třídy […]


07.04.
Nová expozice v Muzeu Blanenska? Ukáže i repliku unikátní kostry jeskynního lva

(Blanenský deník – kultura)
Blansko – /FOTO/ Jindřich Wankel. Lékař, archeolog a speleolog. Léta působil v Blansku, kde je po něm pojmenované náměstí. V tamním muzeu věnují známé postavě spojené s objevy v Moravském krasu velkou část nové expozice. Jmenuje se podle jeho knihy Obrazy z Moravského Švýcarska.


07.04.
Blanenská defenziva exceluje. Hru jsme hodně zjednodušili, říká Sukup

(Blanenský deník – sport)
Čísla hovoří jasně, výrazná obměna kádru sklízí úspěch. Blanenští fotbalisté získali v podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY devět bodů ve dvanácti zápasech, po zimní přestávce plné změn jich ze tří duelů vybojovali sedm. Navíc se nyní spoléhají na pevnou obranu, která jako jediná ve druhé lize na jaře ještě nedostala gól. „Přes zimu jsme zapracovali hlavně na defenzivě,“ prohlásil dvaatřicetiletý zadák Ondřej Sukup.


06.04.
VIDEO: Blanenští otevřeli očkovací centrum v hale. Vakcína je zatím pro 200 lidí

(Blanenský deník)
Modrá plachta na zdi s velkou šipkou. Očkovací centrum JMK. Nemocnice Blansko. To samé na oplocení nedalekého fotbalového hřiště v blanenské ulici Údolní. Bočním vchodem sportovní haly se v úterý dopoledne postupně trousí zejména starší lidé. Někteří o holi nebo v doprovodu mladších příbuzných. V prostorách blanenského sportoviště v úterý otevírají velkokapacitní očkovací centrum.


06.04.
V centru Blanska postaví nové parkoviště pro šestačtyřicet aut

(Blanenský deník)
Šestačtyřicet parkovacích míst. Z toho tři pro invalidy. Nová silnice, jednosměrka, která zajistí bezproblémový příjezd a výjezd.


06.04.
V Blansku se mi líbí a jsem rád, že mi to tam spadlo, říká Martin Vlachovský

(FK Blansko)
Redakce - Blansko - Poprvé od zimního příchodu do Blanska jej trenér Pulpit poslal na hřiště v soutěžním duelu od úvodní minuty. Vyplatilo se. Martin Vlachovský svůj premiérový start v základní sestavě ozdobil pohlednou, a nakonec i vítěznou brankou z přímého kopu.


05.04.
V Blansku rozmístí 40 laviček, přibudou i soupravy stolků a židliček z kvádrů

(Blanenský deník)
Odpočinek při procházce nebo krátké posezení s přáteli a dětmi. Na veřejných prostranstvích v Blansku přibudou letos čtyři desítky laviček s vyvýšeným posedem. A také čtveřice souprav stolků a židliček z dřevných kvádrů.


04.04.
V hale spustí Blanenští očkovací centrum. Vakcínu tam dostane až 800 lidí denně

(Blanenský deník)
V místech, kde dřív sportovci házeli na koš, stříleli na branky nebo pinkali přes síť, jsou nyní boxy a plastové židle. Stoly s počítači. Registrace, čekárna, lékař. Ve sportovní hale v blanenské ulici Údolní má nyní zázemí velkokapacitní očkovací centrum. V úterý už začne fungovat v ostrém režimu.


04.04.
FOTO: Z potoků do řeky. Blanenští rybáři přesazují pstruhy

(Blanenský deník)
Holínky, agregát, keser. A plný kbelík tečkovaných krasavců. Koncem března začali blanenští rybáři s pravidelnými jarními slovy potoků, kde chovají násadu pstruhů potočních. Lovili na chovných tocích Ráječkovský potok, Holešínka, Bílá Voda a Býkovka.


04.04.
Snový začátek jara. Blansko po výhře s Varnsdorfem odskočilo sestupovým příčkám

(Blanenský deník – sport)
/FOTOGALERIE/ Tohle je jiné mužstvo než na podzim - agresivnější, s pevnou a neprostupnou defenzivou a hlavně produktivní. Blanenští fotbalisté zvítězili na domácím hřišti s Varnsdorfem 2:0 a ve třech jarních utkáních stále nedostali branku. „Žádná spokojenost nepanuje, musíme jít dál, být pokorní a tvrdě trénovat,“ řekl blanenský kouč Martin Pulpit, jehož tým v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poskočil na jedenácté místo.


04.04.
Museli jsme hru přizpůsobit nepřipravenému trávníku, říká o utkání s Varnsdorfem Martin Pulpit

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o – Důležité tři body si Blanenští dokázali připsat proti středočeskému Varnsdorfu. O té rozhodli domácí ze dvou přímých kopů ve druhé půli. Výsledek 2:0 po utkání hodnotil kouč Blanska Martin Pulpit.


03.04.
Zhruba 50 dobrovolníků dnes uklízelo Moravský kras, časté byly poklice

(Seznam zprávy)
Zhruba 50 dobrovolníků se dnes zapojilo do úklidu Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Moravský kras na Blanensku, který organizovala Agentura ochrany přírody a krajiny.


03.04.
FOTO: Dobrovolníci čistili Moravský kras. V pytlích končily lahve i disky od kol

(Blanenský deník)
/VIDEO/ Reflexní vesty, pracovní rukavice a plastové pytle. S touto výbavou vyrážejí v sobotu ráno do Moravského krasu na Blanensku dobrovolníci na úklid odpadků. Zaměřují se na nejbližší okolí silnic. Počasí je kolem deváté dopoledně ukázkově aprílové.


03.04.
Svoz biologicky rozložitelného odpadu – termíny 2021

(Lažánky u Blanska)
Sezonní svoz kompostovatelného biologicky rozložitelného odpadu (ovoce, zelenina a odpady ze zahrad jako např. tráva, listí, plevele apod.) od rodinných domků v Lažánkách proběhne v roce 2021 v níže uvedených termínech: 8. dubna, 22. dubna, 6. května, 20. května, 3.


03.04.
Jarní násady ryb do mimopstruhových revírů

(Rybáři Blansko)
Ve dnech 24.3., 27.3. a 3.4.2021 byly do všech nádrží rybářských revírů Podomský potok 1, Podomský potok 1A, Podomský potok 1B, Svitava 3A, Návesní rybník a Býkovka 1A vysazeny jednotlivé druhy ryb (kapr, amur, lín a dále pro nádrž Palava okoun, plotice/perlín – prvotní násada po vypuštění). Celkem bylo vysazeno 60q ryb všech věkových kategorií, tak jak ... Číst dálJarní násady ryb do mimopstruhových revírů


03.04.
Svoz nebezpečných odpadů – termín

(Lažánky u Blanska)
V místní části Lažánky bude svoz nebezpečných odpadů zajištěn 24.4.2021 (sobota) – 11:00 až 11:30 – Lažánky, u hřiště a 11:45 až 11:55 – Lažánky, Kamnárna. Jde o svoz např. olověných akumulátorů, galvanických článků, obalů od barev, barev, lepidel, znečištěných textilií,


03.04.
Velkoobjemové kontejnery na odpad – termíny

(Lažánky u Blanska)
Velkoobjemové kontejnery (2 ks) pro místí část Lažánky budou přistaveny v těchto termínech a to od 16 do 18 hodin. V případě naplnění odjíždí dříve. 6.4.2021 (úterý)  Lažánky u hasičky a Lažánky – Kamnárna (komunikace ke hřbitovu – začátek) 1.9.2021 (středa) Lažánky


03.04.
Nejen k rozpočtu: Jihomoravany chce kraj znovu vtáhnout do rozhodování

(Blanenský deník)
Možnosti spolurozhodovat o rozpočtu kraje nebo se zapojit do složitých problematik typu transformace krajského zdravotnictví dostanou v budoucnu Jihomoravané.


03.04.
Zahájení turistické sezony v Černé Hoře: pokus o rekord znovu odvál covid

(Blanenský deník)
Třináct. Tolikrát už turisté z Blanenska a Boskovicka zahajovali na nádvoří pivovaru v Černé Hoře první dubnovou neděli turistickou sezonu v Moravském krasu. Na nádvoří dorazily stovky lidí a společně se postaraly o zápis do České knihy rekordů v recesistické disciplíně. Každý rok organizátoři připravili jinou výzvu.


03.04.
Potřetí na jaře bez inkasované branky. Blansko zlomilo Varnsdorf ve druhé půli

(FK Blansko)
Daniel Kinc, foto: Jiří Havel Nejezchleb - B L A N S K O - Blanenští fotbalisté na povedené výkony v jarní soutěže navázali i ve třetím duelu, a to proti Varnsdorfu. Svoji převahu z prvního poločasu korunovali zkraje druhé půle vedoucí brankou, o níž se postaral skvělou ranou z přímého kopu Martin Vlachovský. Hosté se poté ze svých dvou šancí vyrovnání nedočkali, a tak vítězství mohl v závěru pečetit Adrián Kopičár - opět parádní střelou z přímého kopu. Blansko v úvodních třech jarních zápasech ani jedno neinkasovalo a při celkovém skóre 4:0 zapsalo sedm bodů z devíti možných.


02.04.
Skauti připomenuli dávnou tradici: klapali před kostelem i v ulicích v Blanska

(Blanenský deník)
/FOTO, VIDEO/ Klap, klap, klap. Prostranství před kostelem svatého Martina v Blansku rozeznělo v pátek v pět hodin odpoledne klapání. Blanenští skauti v kruhu s dřevěnými nástroji připomenuli dávnou velikonoční tradici.


02.04.
V Moravském krasu uklidí odpadky: pomohou malé skupiny i jednotlivci

(Blanenský deník)
Stejně jako loni bude letošní úklid Moravského krasu kvůli epidemii koronaviru v komorní formě. Do terénu tuto sobotu vyrazí kromě strážců přírody také za dodržení hygienických opatření menší skupiny lidí.


02.04.
Třetí zápas jara. Do Blanska míří Varnsdorf

(FK Blansko)
Redakce - Blansko - Šestnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY posílá do Blanska devátý tým tabulky - FK Varnsdorf. Souboj o důležité tři body začíná v sobotu v 16:30.


01.04.
Supermarkety na Blanensku: lidé nakupovali na Velikonoce, v pátek bude zavřeno

(Blanenský deník)
/FOTO/ Před supermarkety bude celý den blázinec. Hlava na hlavě, plná parkoviště, nákupní horečka. Velikonoce jsou za dveřmi a je potřeba si udělat před svátky, kdy bude zavřeno, zásoby. Takový scénář se ale ve čtvrtek před blanenskými supermarkety po většinu dne ve velkém nekonal.


01.04.
Očkovací centrum se z nemocnice přesune do sportovní haly v Údolní ulici

(Nemocnice Blansko)
Dnes naposledy se zájemci o vakcínu proti COVID-19 očkují v blanenské nemocnici. Od úterý 6. dubna se očkování přesune do velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale v Údolní ulici.


01.04.
INFORMACE – ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

(MŠ Údolní 8)
SMĚRNICE K PŘIJÍMÁNÍ ŽÁDOSTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ INFORMACE K PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁDOST K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ POVINNÁ PŘÍLOHA K ŽÁDOSTI – POTVRZENÍ OD LÉKAŘE Příspěvek INFORMACE – ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY pochází z Mateřská škola Blansko,


31.03.
Olympia příští týden zahájí sezonu. I se staronovou posilou z Japonska

(Blanenský deník – sport)
Po týdnech nejistoty blanenští baseballisté konečně vědí, kdy zahájí novou extraligovou sezonu. Národní sportovní agentura minulý týden schválila výjimku pro konání nejvyšší domácí soutěže, hráči Olympie tak v pátek 9. dubna vyběhnou k prvnímu utkání nového ročníku. Na domácím hřišti přivítají od sedmi hodin večer brněnské Hrochy.


31.03.
Pojďme si zahrát na detektivy!

(ZŠ T. G. M.)
Pro všechny žáky naší školní družiny, ale i pro děti, které školní družinu nenavštěvují, máme na nadcházející sváteční dny připravenou pátrací hru s názvem „Středem Blanska“. Nevíte, co podniknout ve volném čase? Láká vás sluníčko do ulic? Vyrazte plnit zábavné … Pokračování Příspěvek Pojďme si zahrát na detektivy! pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


31.03.
Patnáct let od povodně na Blanensku: stamilionové škody, strach a opuštěné domy

(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vydatné deště, prudké oteplení a masivní tání sněhu. To vše před patnácti lety odstartovalo na přelomu března a dubna ničivé povodně, které se nevyhnuly ani jihu Moravy. Tam stav nebezpečí platil až do 12. dubna.  


31.03.
Jiří Mika skončil ve funkci sportovního manažera

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - K 31. březnu skončil ve funkci sportovního manažera pan Jiří Mika. Děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí do dalších angažmá.


30.03.
Poslední směna: blanenští hasiči se po čtyřiceti letech rozloučili s kolegou

(Blanenský deník)
Čtyřicet let. Tak dlouho sloužil u hasičského záchranného sboru Jaromír Kleveta. V pondělí měl poslední směnu a kolegové se s ním před nastoupenou jednotkou v Blansku rozloučili. Za jeho zásluhy u sboru mu udělili medaili.  


30.03.
Na loďkách se turisté z celého světa plaví v Moravském krasu už 100 let

(iDnes Brno a okolí)
Dnes je to přesně sto let, kdy návštěvníci poprvé nasedli do lodiček a vydali se na prohlídkovou plavbu Punkevními jeskyněmi v Moravském krasu. Jsou jedinými v České republice, do nichž se turisté dostávají po vodní hladině.


30.03.
Poslední směna nadpraporčíka Jaromíra Klevety

(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Úterý, 30. března 2021 – V pondělí 29. března 2021 se uzavřela profesionální kariéra technika chemické a technické služby nprap. Jaromíra Klevety. Jeho působení u Hasičského záchranného sboru bylo spjaté s Blanskem a trvalo neuvěřitelných 40 let. Nyní jej čeká zasloužená penze.


30.03.
Punkevní jeskyně: podívejte, jak vezli první turisty na pramicích před 100 lety

(Blanenský deník)
/HISTORICKÁ FOTOGALERIE/ Pod hladinou osvětlené Skalní mosty, Pohádková jezera, přístaviště. Výšlap do Masarykova dómu s nádhernou krápníkovou výzdobou. Pak zase zpět na palubu a vzhůru po proudu podzemní říčky Punkvy až do jejího vývěru. Punkevní jeskyně v Moravském krasu na Blanensku nabízí světový unikát, zhruba půlkilometrovou plavbu v podzemí.


30.03.
SOUTĚŽ: Hlasujte v anketě o nejpopulárnějšího fotbalistu Blanenska

(Blanenský deník – sport)
Kdo má nejvíce fanoušků, koho podpoří funkcionáři a soupeři? Boj o nejpopulárnějšího fotbalistu na Blanensku je konečně tady. V unikátní soutěži Deníku se počítá každý hlas. 


29.03.
Karel Absolon: zpřístupnil dno propasti Macocha, nyní o něm vychází kniha

(Blanenský deník – kultura)
Karel Absolon. Objevitel, velký propagátor vědy, brilantní manažer. A také muž činu a velmi ostrých loktů. Jeho jméno je navždy spojeno například se zpřístupněním dna světoznámé propasti Macocha v Moravském krasu na Blanensku. Dále pak s archeologickými výzkumy a objevem unikátní Věstonické venuše nebo s vybudováním pavilonu Anthropos v Brně. Nyní v nakladatelství Academia vychází kniha kolektivu autorů Karel Absolon, objevitel, manažer, vědec.


29.03.
Jarní svátky

(ZŠ T. G. M.)
Jarní svátky V době distanční výuky žáci 3. A určitě nezahálí. Pravidelně se účastní vyučování podle stanoveného rozvrhu. V českém jazyce procvičují vyjmenovaná slova a slovní druhy, píší slohová cvičení, procvičují čtení a vyprávíme si o domácí četbě. V hodinách … Pokračování Příspěvek Jarní svátky pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


29.03.
Sport v covidové době? Jen po zapnutí televize…

(Monitor)
Máme za sebou rok prožitý v jakémsi černém snu. Určitě nejsem sám, kdo si přál se z něho už konečně


29.03.
Dan Přerovský: Na Blansko budu vzpomínat jen v dobrém

(Blanenský deník – sport)
Spojení Blansko a Přerovský fungovalo přesně dva roky. Nyní je u konce. Zkušený záložník zamířil do Rosic.


27.03.
Covid byznys: Farmos? Velká výzva a příběh, říká Tomáš Mokrý z Rájce-Jestřebí

(Blanenský deník – podnikání)
Blanensko – /FOTO/ Maso, mléko, pečivo, vajíčka. Paštiky a marmelády. Je libo čerstvého pstruha nebo pštrosí steak? Z místní farmy přímo domů a rovnou na talíř. To je Farmos. Tomáš Mokrý z Rájce-Jestřebí na Blanensku před několika lety prorazil s reklamní a produkční agenturou. A také jako promotér festivalů a kulturních akcí. Jeho podnikání však před rokem prakticky ze dne na den stopla epidemie koronaviru.


26.03.
Jarní požáry porostů a jak jim předcházet

(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Pátek, 26. března 2021 – První jarní slunečné dny nejsou probuzením pouze pro přírodu, ale také pro zahrádkáře. Počasí vybízí k úklidu zahrad. Mnozí zahrádkáři tak začnou na svých pozemcích pálit větší či menší haldy biologického odpadu. Přinášíme proto několik doporučení, za jakých podmínek pálit tento odpad bezpečně.


25.03.
Opravují železnici na Blansko: cesta z Prahy potrvá asi o půl hodiny déle

(Blanenský deník)
Dálkové vlaky mezi Brnem a Prahou pojedou od 6. dubna přes Havlíčkův Brod. Důvodem je začínající rekonstrukce u Brandýsu nad Orlicí na hlavním železničním koridoru. „Cestovní doba se navýší asi o pětadvacet minut. Linku R19 zachováváme na původní trase přes Českou Třebovou," řekl náměstek ředitele Správy železnic Miroslav Jasenčák.


25.03.
Svoz nebezpečného odpadu (duben 2021)

(Klepačov)
Upozorňujeme občany Klepačova na prováděný svoz nebezpečného odpadu, který proběhne v sobotu 17.4.2021 v čase 10:00-10:30 u Dělnického domu. Jde o svoz např. olověných akumulátorů, galvanických článků, obalů od barev, barev, lepidel, znečištěných textilií, zářivek, výbojek, zaolejovaných filtrů, olejů atd. Svoz pneumatik touto službou není zajišťován, jelikož se nejedná o nebezpečný odpad. Svoz zpětných odběrů ... Číst dál


25.03.
Přistavení velkoobjemového kontejneru (duben 2021)

(Klepačov)
Velkoobjemový kontejner bude přistavený v úterý 6.4.2021 od 16 do 18 hodin u spodní zastávky MHD na Klepačově. V případě naplnění odjíždí dříve. Žádáme občany, aby odpady odevzdávali ve stanoveném čase přímo do přistavených kontejnerů a neukládali je na místa svozu předem, ani dodatečně. Ukládání odpadů mimo kontejnery bude posuzováno jako vytváření černé skládky. Do VOK ... Číst dál


25.03.
Na podzim stálice, teď čeká na šanci. Můžu být naštvaný jen na sebe, říká Klusák

(Blanenský deník – sport)
Na podzim patřil k tahounům blanenského týmu, když naskočil do každého z dvanácti druholigových zápasů. Na jaře fotbalista David Klusák do zápasu zatím nezasáhl. „Můžu být naštvaný maximálně sám na sebe,“ říká šestadvacetiletý obránce David Klusák.


24.03.
Sestavujeme atlas rostlin

(ZŠ T. G. M.)
Žáci tříd 3. A a 3. B se v rámci předmětu člověk a svět učili podrobněji o rostlinách. Poznávali je, zařazovali a třídili do jednotlivých skupin (například rostliny kvetoucí a nekvetoucí, léčivé, okrasné, užitkové, polní plodiny…). Po získání všech informací si … Pokračování Příspěvek Sestavujeme atlas rostlin pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


23.03.
Jarní úklid Klepačova s Kudlibabkou

(Klepačov)
Milí občané, od září loňského roku rosteme zde, na klepačovském kopci, pod názvem Kudlibabka. Jsme lidé z různých prostředí, které spojuje vztah k dětem a přírodě a společně tvoříme tuto lesní školku. S dětmi se učíme venku a vyrážíme na dobrodružné výpravy do místních lesů. Rádi bychom, s blížícím se jarem, přispěli drobnou pomocí k ... Číst dál


23.03.
Logo tábor – AKTUALIZOVÁNO

(Nemocnice Blansko)
Nemocnice Blansko  pořádá  příměstský logopedický tábor - "Křížem krážem se zvířátky".


23.03.
Veřejné WC v Blansku a Boskovicích? Zavřeno. V obchodě ale na toaletu lidé mohou

(Blanenský deník)
Zavřeno. Lidé, kteří si chtějí v centru okresního Blanska nebo v sousedních Boskovicích odskočit na veřejné toalety, mají smůlu. Už několik měsíců. Shodně je provozují stejně jako tamní sportoviště městské společnosti. Podle jejich zástupců se na tyto služby nevztahuje výjimka z vládních omezení ohledně epidemie koronaviru.


22.03.
Závěrečné práce žáků 9. tříd

(ZŠ T. G. M.)
Pro žáky druhého stupně byl uplynulý rok vzhledem k epidemii velmi smutný a chudý na zážitky. Většina tradičních zajímavých akcí se bohužel nemohla uskutečnit. Nejezdili jsme na výlety, nepomohli s úklidem Moravského krasu, nepoznali krásy našeho regionu ze sedla kola na … Pokračování Příspěvek Závěrečné práce žáků 9. tříd pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


22.03.
Zvon v Hořicích uctil oběti koronaviru. Místní poděkovali také zdravotníkům

(Blanenský deník)
/FOTO, VIDEO/ V pondělí přesně v poledne rozeznělo blanenskou místní část Hořice zvonění. Ustalo až po pěti minutách. Místní se připojili k celorepublikové pietní akci a uctili památku lidí, kteří v uplynulém roce podlehli koronaviru. Na stanovištích zdravotnické záchranné služby na Blanensku pak řidiči v poledne spustili v sanitkách majáky a houkačky. V Blansku, Boskovicích i ve Velkých Opatovicích.