Píše se jinde

26.07. Termín dokončení parku? Radnice tvrdí, že v září
(Blanenský deník)
Blansko - Klidovou zónu v centru města si letos v říjnu konečně užijí Blanenští. Alespoň podle slov tamního místostarosty Jiřího Crhy. „Chtěli jsme prostranství otevřít už třicátého dubna. Pár dní předtím jsme však zjistili, že stavba má několik nedostatků, takže jsme ji nepřevzali,“ řekl v úterý místostarosta na zasedání zastupitelstva.


26.07. Za Petrem Strejčkem
(FK Blansko)
Vedení FK Blansko - B l a n s k o - Ve věku 75 let zemřel ve čtvrtek 20. července po dlouhé těžké nemoci dlouholetý člen a funkcionář Výkonného výboru Spartaku ČKD Blansko pan Petr Strejček.


26.07. Cizinec skončil ve vazbě
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Opilý šofér zavinil dopravní nehodu, při níž byli zraněni tři lidé.


21.07. Napsali o nás: Měl jsem málo důvodů se zlobit, říká trenér…
(FK Blansko)
Deník/Zdeněk Vlach - B l a n s k o - Fotbalisté Blanska sice opustili ligovou scénu, ale výsledky dorostu naznačují, že by to nemuselo být nadlouho. Mladší i starší tým vyhrál divizi.


20.07. Most u Černé Hory by mohl spadnout, silničáři uzavřou…
(iDnes Brno a okolí)
Doteď Černou Horou na Blanensku projelo každý den přes 15 tisíc aut, od čtvrtečního pozdního odpoledne je to dvakrát tolik. Ředitelství a silnic dálnic proti původním plánům muselo zcela uzavřít most na silnici I/43, který dělníci začali začátkem června rekonstruovat.Další články k tématu:Kamiony mají smůlu, jihomoravské mosty se rozpadají. Je čas na opravyBrno má nejvíc vážných nehod. Může za to tranzit i špatné křižovatkyAutobusy blokují přechod i dopravu v Brně. Pomůže asi až úprava linek


20.07. Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
DNSZ 2 OA + dodávka, 3 zraněné osoby v péči ZZS. Provádíme protipožární zabezpečení vozidel a pomáháme ZZS s ošetřením zraněných osob.


20.07. Blansko mění trenéra
(RegionPress)
Blansko * Po sestupu z Moravskoslezské fotbalové ligy, třetí nejvyšší národní soutěže, končí na lavičce FK Blansko na vlastní žádost trenér Zbyněk Zbořil. Vedení týmu ještě před začátkem přípravy představilo jeho nástupce, kterým se stal Martin Maša. Dosavadní trenér divizní Bystřice nad ...


20.07. V Blansku našli mrtvého muže
(RegionPress)
Blansko * Ve čtvrtek devětadvacátého června dopoledne vyplavila řeka v centru Blanska na Rožmitálově ulici, v těsné blízkosti místního parku mrtvolu muže, kterou brzy objevil jeden z kolemjdoucích. Situaci, která vedla ke ztrátě lidského života, nyní prověřují policisté. Zdá se, že za úmrtím stálo ...


19.07. Rád jsem si za Blansko zahrál, říká Zdeněk Traxl
(FK Blansko)
Boris Hasa - B í t e š / B l a n s k o - V pohárovém utkání ve Velké Bíteši navlékl po téměř osmi letech dres Blanska útočník Zdeněk Traxl. Ten předvedl kvalitní výkon a pro domácí obranu představoval velké nebezpečí. Nejen o průběhu utkání předkola MOL Cupu jsme si povídali v našem rozhovoru.


19.07. Překonání rušné ulice Poříčí? Po přechodu ne, místem pro…
(Blanenský deník)
Blansko – Když jde Jan Pelikán odpoledne do práce, stojí u silnice v blanenské ulici v Poříčí i pět minut, než se mu podaří rušný průtah městem přejít. „Na ranní směnu mi jede autobus, to je v pohodě. Na odpolední chodím tudy,“ řekl muž přebíhající přes silnici. Není sám. Proto lidé chtějí v lokalitě poblíž tamní požární stanice po úřednících z města přechod.


19.07. Bez kouření i zábavné pyrotechniky. Hejtman zakázal kvůli…
(Blanenský deník)
Jižní Morava – Stačí jiskra a může shořet celý les nebo lány plné obilí. Kvůli extrémnímu suchu a vedrům v úterý zakázal jihomoravský hejtman Bohumil Šimek rozdělávat oheň v krajině.


18.07. Měl jsem málo důvodů se zlobit, říká trenér blanenských…
(Blanenský deník – sport)
Blansko – Fotbalisté Blanska sice opustili ligovou scénu, ale výsledky dorostu naznačují, že by to nemuselo být nadlouho. Mladší i starší tým vyhrál divizi.


18.07. Výsledek ovlivnily chyby v úvodech obou poločasů, mrzelo…
(FK Blansko)
Boris Hasa - B í t e š / B l a n s k o - Při absenci nového kouče Martina Maši vedl A tým v předkole MOL Cupu proti Velké Bíteši trenér dorostu Zdeněk Veselý. Pod jeho vedením mužstvo v omlazené sestavě předvedlo srdnatý výkon, z postupu do dalšího kola poháru se však radoval soupeř.


18.07. V Moravském krasu opět probíhá prázdninová geolokační hra…
(Listy regionu)
Místní akční skupina Moravský kras, z.s. v rámci udržitelnosti projektu Pohádkové království šneka Krasíka přichystala na letošní prázdniny už počtvrté geolokační hru určenou pro rodiny s dětmi. Letošní hra je věnována tématice vody, která v Moravském krasu hraje navýsost důležitou roli. Na sedmi stanovištích rozmístěných po Moravském krasu se děti formou hry a jednoduchých, zábavných úkolů dozví více [...]


17.07. Postupovou bránu poháru Blansko neotevřelo, do dalšího kola…
(FK Blansko)
Boris Hasa - B í t e š / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko se do dalšího kola domácího poháru neprobojovali. V předkole MOL Cupu v omlazené sestavě s několika talentovanými dorostenci po poločasové remíze 1:1 podlehli Velké Bíteši na jejím hřišti 3:1.


17.07. Zarybnění
(Rybáři Blansko)
Dne 17.7.2017 byl do pstruhového rybářského revíru Svitava 3 v souladu se zarybňovacím plánem pro rok 2017 vysazen pstruh duhový po celé délce toku. Celkem bylo vysazeno 1,5q pstruha duhového.Násada byla zakoupena ve pstruhařství SMK, a.s. Skalní Mlýn u Blanska.


16.07. Záchrana osob/zvířat - Z VODY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Hasiči byli vysláni k tonoucí osobě v lomu. Osoba byla při společném příjezdu všech základních složek IZS ihned předána do péče ZZS.


16.07. Vítěz Porty Petržela: Moje hudba a texty patří na Moravu
(Blanenský deník – kultura)
Praha, Blansko /ROZHOVOR/ – První kytaru vyměnil za startky s filtrem a první akordy mu ukázala matčina kamarádka. Písničkář a skladatel Aleš Petržela, který pochází z Blanska, nedávno vyhrál legendární festival Porta. Hraje v pražské popfolkové kapele Lola. Natočil klip s Jaromírem Jágrem a duet s Petrou Janů. „Kluk z Blanska, který se nepovažuje za zpěváka, stojí vedle Petry Janů. A ona zpívá jeho píseň, jeho slova. Hustý,“ usmívá se sedmatřicetiletý hudebník.


16.07. Blansko otevře bránu poháru, ve Velké Bíteši
(FK Blansko)
Boris Hasa, Foto: Barbora Tóthová - B l a n s k o - První ostrý test čeká dnes od 17:00 fotbalisty A týmu FK Blansko. Staronový účastník Moravskoslezské divize, skupiny D se v rámci předkola MOL Cupu představí na půdě jejího loňského nováčka, celku FC Spartak Velká Bíteš.


16.07. Nový park v Blansku? Bude se zpožděním a za víc peněz
(Blanenský deník)
Blansko – Měl být hotový už loni v listopadu, další termín byl letošní duben. Úředníci města ale nový park na místě zbořeného hotelu Dukla v centru Blanska dodnes nepřevzali. „Některé části parku nebyly upravené podle představ architekta. U jiných nejsme spokojení s kvalitou práce,“ odůvodnil několikaměsíční zpoždění blanenský místostarosta Jiří Crha.


14.07. Fotbalisté startují sezonu pohárem. Blansko hraje předkolo…
(Blanenský deník – sport)
Blansko – V pondělí zahájili letní přípravu a už v neděli je čeká ostrý zápasový start do sezony. V předkole domácího poháru MOL Cupu se fotbalisté Blanska utkají s Velkou Bíteší na jejím hřišti. Zápas začne v 17.00 hodin a v případě postupu si Blanenští pozvou na vlastní trávník třetiligový MFK Vyškov. Utkání 1. kola je stanoveno na sobotu 22. července.


14.07. Úspěchy ASK Blansko
(Listy regionu)
Úspěšný konec června pro atletický oddíl ASK Blansko, vše začalo mistrovskou medailí a tudíž titulem Mistryně České republiky na 400m v kategorii dorostenek pro Leonu Marečkovou, který získal na Mistrovství České republiky v Jablonci nad Nisou konané ve dnech 24. a 25. června, úspěšný konev měsíce vyvrcholil na letní Olympiádě dětí a mládeže v Brně [...]


14.07. Hledáme fotografy
(Městská knihovna Blansko)


13.07. Stížnosti na pohřební službu: město se k věci staví zády
(Monitor)
Ke stížnostem na Pohřební ústav JUDr. Raabová, které zaslal majitel Pohřebního ústavu Holub na Městský úřad Blansko, se již vedení


13.07. Rehabilitační oddělení Nemocnice Blansko čeká kompletní…
(Listy regionu)
Už o letních prázdninách začnou v Nemocnici Blansko práce na modernizaci ambulantní části oddělení rehabilitace. Investiční akce za osmadvacet milionů korun vyřeší havarijní stav technologie vodoléčby a kompletní rekonstrukci oddělení rehabilitace. Stavební práce by měly být hotové nejpozději do ledna 2018. Do té doby se provoz ambulantní části rehabilitace přestěhuje do Nemocvičny na ulici Smetanova 8. [...]


13.07. Pasování prvňáčků na čtenáře
(Listy regionu)
Ve dnech 7., 9. a 14. června t. r. , proběhlo v oddělení pro děti a mládež blanenské knihovny Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tohoto pasování se zúčastnily  děti ze ZŠ Dvorská, ZŠ Salmova (i s třídou z Dolní Lhoty) a ZŠ Erbenova. Děti předvedly nejen nám, ale i rodičům, sourozencům a prarodičům, jak se [...]


13.07. Posezení v novém parku? Pod letním sluncem rozhodně ne!
(Monitor)
Jestli někdo z Blanenských nebo přespolních doufal, že se v létě posadí s nanukem nebo kávou v kelímku k jezírku


12.07. Dvacetiletý sprejer škodil na Blanensku
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Sprejer způsobil majitelům nemovitostí škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun.


12.07. Na kávě s Leonou Marečkovou a Pavlou Štoudkovou
(Monitor)
Šestnáctiletá studentka blanenského gymnázia Leona Marečková z Kunštátu a čtrnáctiletá žákyně ZŠ Erbenova Blansko Pavla Štoudková z Doubravice nad Svitavou


11.07. A tým zahájil letní přípravu
(FK Blansko)
Boris Hasa - B l a n s k o - V pondělí 10. července zahájili letní přípravu na sezónu 2017/18 fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci nového trenéra Martina Maši absolvovali úvodní tréninkovou jednotku na stadionu na Mlýnské.


11.07. Lidé žádají nový přechod na Poříčí. Město jej odmítá
(Monitor)
Na webových stránkách města se objevil dotaz, v němž autor požaduje zbudování přechodu pro chodce na ulici Poříčí. Jeho umístění


11.07. Technická pomoc - ODSTRANĚNÍ STROMU - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Hasiči a pracovníci energetické pohotovostní služby provedli odstranění částí stromu z drátů vysokého napětí.


11.07. Zlost si vybil pivní lahví
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Mladík způsobil na zaparkovaných škodovkách škodu za skoro padesát tisíc korun.


09.07. Pro dítě přijela záchranka. Aquapark uzavřelo podezření na…
(Blanenský deník)
Blansko – Dítě se mělo nadýchat chloru a přijela pro něj záchranka. To byl údajně podle prvotních informací důvod, který v neděli na část odpoledne uzavřel blanenský aquapark.


07.07. Ostatní - PLANÝ POPLACH - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Hlášený P lesa. Průzkumem nic nenalezeno, planý poplach.


07.07. Blanenští atleti úspěšní na Mistrovství Moravy a Slezska i…
(Listy regionu)
Svěřenci trenéra Jiřího Ošlejška z ASK Blansko byli opět vidět když na Mistrovství Moravy a Slezska které se konalo 17.06. v Ostravě se Leona Marečková vyhrála v dorostenkách 400m v čase 57:41 na 100m doběhla druhá v čase 12:63 a třetí doběhla na 200m v čase 25:91 v mužích doběhl Filip Dvořák druhý na 100m v čase [...]


07.07. Blansko dlouhodobě vnímám jako kvalitní klub, říká nový…
(FK Blansko)
Boris Hasa - B l a n s k o - Jen krátce zůstal volný post hlavního trenéra A mužstva FK Blansko. Po odchodu trenéra Zbořila do Uničova se trenérského kormidla ujal Martin Maša, který poslední dvě sezóny strávil v Bystřici nad Pernštejnem.


06.07. Nekonečný příběh plotu kolem blanenského lomu pokračuje.…
(Blanenský deník)
Blansko /FOTOGALERIE/ – České dráhy i následní soukromí majitelé slibovali, že lom v blízkosti železničního koridoru oplotí. Nikdy se na to ale nenašly peníze. Většina lidí pochybuje, že by plot něco změnil.


04.07. V Blansku se bude stavět dál. Vedení města chce další…
(Blanenský deník)
Blansko - Vedení Blanska zveřejnilo monitorovací zprávu o tom, jak se daří plnit strategický plán. V oblasti dopravy čeká Blansko oprava mostu na sportovní ostrov a stavba okružního objezdu v ulicích Poříčí a Mlýnská. „Bylo vydané rozhodnutí o umístění stavby a začala příprava pro její povolení,“ konstatoval ke křižovatce u lázní starosta Ivo Polák.


04.07. Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
DNSZ 1 OA a MOTO, 1 osoba v péči ZZS.


04.07. Výstava: Mincovní poklady na Hedvábné stezce
(Listy regionu)
Stovky mincí, z nichž některé jsou staré i více než dva tisíce let, nyní mohou v Blansku obdivovat milovníci historie, tajemna i hledači pokladů. V Muzeu Blanenska jsou od čtvrteční vernisáže výstavy Mincovní poklady na Hedvábné cestě k vidění platidla, která používali obchodníci na legendární spojnici Evropy s Dálným Východem. Návštěvníci mají vůbec poprvé možnost obdivovat [...]


03.07. Zážitky z výměnného pobytu v Darmstadtu (7.5. – 13.5.2017)
(ZŠ T. G. M.)
Naše škola už mnoho let udržuje i díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti tradici výměnných pobytů v zahraničí. V Darmstadtu (stát Hessen, SRN) máme spřátelenou základní školu Stadtteilschule Arheilgen. Letos jsme jeli navštívit naše německé partnery, byli jsme ubytovaní v rodinách a … Pokračování Příspěvek Zážitky z výměnného pobytu v Darmstadtu (7.5. – 13.5.2017) pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


02.07. Kras hyzdí zničené cedule a odpadky. Na jejich úklid chybí…
(Blanenský deník)
Moravský kras – Nádherná příroda s unikátními jeskyněmi. Ročně do Moravského krasu na Blanensku přijede několik set tisíc turistů. Vábí je plavba v podzemí říčky Punkvy, světoznámá propast Macocha nebo tajemná jeskyně Výpustek. V některých zákoutích krasu to však vypadá jako na skládce. Zejména v okolí polních cest. „I když se situace oproti minulým letům zlepšila, s odpadky v krasu máme problém pořád. Na jejich úklid nemáme techniku. Každý rok nám proto pomáhají dobrovolníci. Školáci, studenti, jeskyňáři, dobrovolní hasiči a různé spolky," uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Moravský kras Leoš Štefka.


02.07. Po Zbořilovi je na čem stavět, říká nový trenér fotbalistů…
(Blanenský deník – sport)
Blansko /ROZHOVOR/ – Velmi rychle proběhlo střídání na kapitánském můstku blanenského fotbalu. Dosavadní trenér A mužstva Zbyněk Zbořil se moc nerozpakoval kývnout na „laso" vítěze Moravskoslezské ligy Uničova a stejně přistoupil k nabídce na uvolněné místo Martin Maša. „Z hodiny na hodinu jsem byl z Bystřice v Blansku," komentoval svůj trenérský přestup dnes už kouč FK Blansko Maša.


01.07. Z křižovatky bývá bazén, město chce změnu
(Blanenský deník)
Blansko – Při vydatnějším dešti se část křižovatky octne pod vodou. Lidé si stěžují, že suchou nohou nepřejdou na přechodech pro chodce, navíc schytají pěknou sprchu od projíždějících aut. Špatný odtok navíc zvyšuje riziko aquaplaningu, v zimě se v těchto místech vytváří ledovka. Opakovaný problém se zaplavováním kruhové křižovatky ulic Svitavská, Smetanova a Rožmitálova v Blansku řešili na svém červnovém zasedání zastupitelé města.


30.06. Asi preferuje moravské symboly
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Neznámý pachatel odcizil v Moravském krasu dvacítku cedulí, další poškodil.


30.06. K vítězství Jihomoravského kraje na Hrách VIII. letní…
(ZŠ Erbenova)
Hry se uskutečnily v Brně ve dnech 24.06 – 29.06.2017. Soutěžilo se ve 22 sportovních odvětvích. Jihomoravský kraj úspěšně reprezentovali : Pavla Štoudková – 1. místo v běhu na 800 m Veronika Jakusidisová – 5. místo ve skoku vysokém, 3. místo štafeta 4x 60 m Milan Kučera – plavání : 3 x 1. místo, 2 […]


30.06. Exkurze u hasičů
(ZŠ Erbenova)
Ve středu 28.6.2017 byli žáci 2. a 6. ročníků na exkurzi u Hasičů Blansko, kde si povídali o práci hasičů.  Žáci tak mohli ukázat,  co vše se naučili během projektu Hasík.  Viděli hasičskou výzbroj, výstroj a hasičská vozidla.


30.06. Policisté jsou ve střehu. Začínají prázdniny a na silnicích…
(Blanenský deník)
Blanensko, Vyškovsko – Poslední školní den. Pro vysvědčení a ještě dopoledne hurá prázdniny. V závěru školního roku jsou tradičně v pohotovosti také policisté a strážníci. Ti budou v pátek v regionu hlídkovat na několika místech v okolí škol a případně usměrňovat dopravu. „Policejní hlídky společně se strážníky budou například poblíž vyškovských škol v ulicích Morávkova nebo Osvobození. Hlídkovat budou také v Rousínově a Drnovicích. V časech od čtvrt na osm ráno do osmi hodin. A pak od zhruba osmi padesáti do čtvrt na deset," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.


29.06. Exkurze u hasičů
(ZŠ Erbenova)
Ve středu 28.6.2017 byli žáci 2. a 6. ročníků na exkurzi u Hasičů Blansko, kde si povídali o práci hasičů. Žáci tak mohli ukázat,  co vše se naučili během projektu Hasík. Viděli hasičskou výzbroj, výstroj a hasičská vozidla.


29.06. Modernizace napomůže bezpečnější rehabilitaci. Schůdky…
(Blanenský deník)
Blansko – V srpnu začne v blanenské nemocnici modernizace ambulantní části rehabilitace. „Stavební práce budou stát osmadvacet milionů a měly by skončit do ledna roku 2018," řekla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá. Do té doby se provoz rehabilitace přestěhuje do Nemocvičny ve Smetanově ulici.


29.06. Blanenská desítka zve na běh, inline a koloběžky Na…
(Listy regionu)
Čtvrtý ročník rodinné sportovní akce Blanenská desítka se rozeběhne a rozjede v sobotu 9. září 2017! Již nyní je na všechny tratě přihlášeno přes 400 účastníků. Na výběr je hned několik disciplín. Podle věku jsou vzdálenosti odstupňované od 200 m, 400 m, přes 1500 m až po dospěláckou vzdálenost 10 km. Tratě mají certifikaci od [...]


29.06. A tým FK Blansko povede v divizi Martin Maša
(FK Blansko)
Tisková zpráva - B l a n s k o - S novým trenérem vstoupí fotbalisté A týmu FK Blansko do sezóny 2017/2018. U mužstva již nebude na vlastní žádost pokračovat Zbyněk Zbořil. Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s Martinem Mašou, který v posledních dvou sezónách trénoval Bystřici nad Pernštejnem.


28.06. „Táborák“ v tělocvičně
(ZŠ T. G. M.)
O zpestření závěrečného týdne školního roku se všem žákům naší školy postaral pan učitel Martin Grobár, který již podruhé zorganizoval společné zpívání. Žáci I. a II. stupně se postupně sešli v tělocvičně, aby si připomněli nejznámější (nejen) trampské písně – … Pokračování Příspěvek „Táborák“ v tělocvičně pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


28.06. Cyklistický kurz 2017
(ZŠ T. G. M.)
Tradiční cyklistický kurz 2017 Blížil se konec školního roku a my jsme se opět vydali na třídenní cyklistický kurz do Moravského krasu. Naší základnou byly chatky v Jedovnicích. Během 3 dnů jsme najeli cca 115 km a to většinou v … Pokračování Příspěvek Cyklistický kurz 2017 pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


28.06. Rehabilitační oddělení Nemocnice Blansko čeká kompletní…
(RegionPress)
Blansko * Už o letních prázdninách začnou v Nemocnici Blansko práce na modernizaci ambulantní části oddělení rehabilitace. Investiční akce za osmadvacet milionů korun vyřeší havarijní stav technologie vodoléčby a kompletní rekonstrukci oddělení rehabilitace. Stavební práce by měly být hotové ...


28.06. Olympijský běh na ZŠ TGM Blansko
(Listy regionu)
Dne 21.6.2017 se na naší základní škole TGM v Blansku konalo školní kolo Olympijského běhu T-Mobil, jako oslavu mezinárodního Olympijského dne. Toho se v celé republice zúčastnilo okolo 55 000 žáků. U nás na škole se účastnili žáci 4.-7. tříd, celkem 273 závodníků. Běhalo se 600 metrů na našem školním hřišti. První letní den nám [...]


28.06. Škoda sraz Moravský kras je za námi
(Monitor)
Byl to již dvanáctý ročník srazu, jehož historie sahá do roku 2004. Letos proběhl v termínu 16. – 17. 6. 2017.


28.06. Absolventi blanenské ZUŠ vystavují v knihovně
(Listy regionu)
V pátek 2. června se knihovna stala už tradičním hostitelem absolventské výstavy žáků ZUŠ. Během vernisáže byli představeni absolventi uměleckých oborů z tříd Pavly Dvorské, Jitky Trefné a Evy Juračkové. Mladí umělci si odnesli pamětní listy a slova chvály – o tom, že zasloužené, se můžete přesvědčit do 30. června 2017 ve výstavní místnosti Městské knihovny Blansko. [...]


28.06. Besídka – Sportu zdar! – Za zvířátky na Těchov
(ZŠ Erbenova)
Besídka II. A V úterý 27.6. 2017 si naše prima parta připravila krátký program pro prarodiče, rodiče, sourozence  a přátele školy, kteří nás viděli a slyšeli recitovat,  zpívat,  tančit, mluvit anglicky, číst a hrát příběh Přátelství z Kočičí zahrady. Děkujeme publiku za hojnou účast, podporu, výdrž v horku a věříme,  že jste se všichni pobavili. […]


28.06. Glosa: Nerušte!
(Monitor)
Docela jsem se pozastavil nad tím, že tři dny v červnu máme výjimku z nočního klidu. Napřed 9.6. charitativní běh


28.06. Rozdíl mezi pečetidlem a razítkem? V archivu ukazují, jak…
(Blanenský deník – kultura)
Blansko - Bez štemplu ani ránu aneb Úřední šiml v praxi. To je název výstavy, která je od úterý do tohoto pátku k vidění v prostorách Státního okresního archivu Blansko.


27.06. Memoriál Miroslava Krabičky ovládla polská Legnica
(FK Blansko)
Boris Hasa - B l a n s k o - 34. ročník Mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků, ročník 2004 a mladší, Memoriál Miroslava Krabičky se odehrál na stadionu na Mlýnské v sobotu 24. června. Finálové utkání turnaje mezi sebou sehrála dvě družstva z polského partnerského města Legnica. Po výhře 6:0 si nejcennější trofej domů nakonec odvezla Miedź Legnica. Třetí příčku obsadil Tišnov. Domácí FK Blansko se umístilo na 6. místě.


27.06. Stížnosti na pohřební službu v Blansku pokračují
(Monitor)
V minulém vydání jsme psali o tom, že stížnostmi na Pohřební službu JUDr. Raabová se začalo zabývat město. Dnes bychom


27.06. Omezení lovu na revíru Podomský potok 1A
(Rybáři Blansko)
Oznamujeme všem rybářům , kteří v průběhu letních prázdnin v červenci a srpnu navštíví rybářský revír Podomský potok 1A - nádrž Češkovice, že každé úterý mezi 10.00 - 12.00 hodinou bude na rybníku provoz výletní lodičky v rámci animačních programů hotelu Panorama.  Lov ryb nebude v této době omezen. Žádáme však lovící o ohleduplnost a vstřícnost . Výbor MRS Blansko


Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.