Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Píše se jinde

27.03. Blansko vykoupí pozemky za dvanáct a půl milionu. Kvůli…
(Blanenský deník)
Dvanáct a půl milionu korun. Tolik Blansko zaplatí za pozemky v bývalém areálu uhelných skladů v ulici Svitavská na blanenském nábřeží. Jedná se o plochu bezmála čtyři tisíce metrů čtverečních s několika stavbami. V současnosti tam funguje kovošrot.


26.03. Roušky pro klepačovské seniory
(Klepačov)
Vážení spoluobčané, v nejbližších dnech budou do poštovních schránek na Klepačově distribuovány textilní roušky. Tyto roušky jsou určené výhradně pro seniory. Dále upozorňujeme, že roušky nejsou sterilní a proto se musí vyprat! Tímto děkujeme Městu Blansko za dodávku 160 ks a hlavně všem, kteří se na výrobě podíleli. OA Klepačov


26.03. U blanenského nádraží pokácí pět starých topolů. Nahradí je…
(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE/ Zavřené parkoviště. Jeřáb a dřevorubci připoutaní na lanech s motorovými pilami v korunách stromů. U vlakového nádraží v blanenské ulici Edvarda Beneše začalo ve středu kácení pěti starých topolů. Jako první přišly na řadu větve u prvního z mohutných stromů. Místo nich město vysadí osm javorů.


24.03. Nerespektovali krizová opatření
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Policisté vyjížděli k oznámením, které bylo v rozporu s nařízením vlády.


23.03. Mám strach o nejbližší a vůbec nevím, co bude, říká…
(Blanenský deník – sport)
Válí na biketrialovém kole jako málokdo na světě. Václav Kolář je po úspěšném mistrovství světa v Kramolíně a zisku již šesté zlaté medaile v přípravě na další sezonu. Jestli ale nějaká bude, to netuší.


23.03. Blanenští zdravotníci získají víc než tisíc respirátorů
(Blanenský deník)
Přes tisíc respirátorů určených pro stovku ordinací a lékáren získala blanenská radnice. Další zásilka by mohla dorazit tento týden.


22.03. Viróza, řekli v nemocnici a poslali ho domů. Nakažený z…
(Blanenský deník)
Má strach o svou přítelkyni a ročního syna. Mohl je nakazit? Jen aby rodina byla v pořádku. Takové myšlenky se honí hlavou osmadvacetiletému muži z Blanska. Jeho test na nový typ koronaviru byl pozitivní. Muž od začátku týdne leží na infekčním oddělení ve Fakultní nemocnici v brněnských Bohunicích. Deníku Rovnost se svěřil s tím, co nyní prožívá. 


21.03. Brání obřím masakrům. Skokan silnici překoná rychle,…
(Blanenský deník)
Letošní tah obojživelníků začal podle odborníků díky oteplení zhruba o čtrnáct dní dřív. U silnic se tak v tradičních lokalitách na Blanensku objevily zábrany z fólií, které jejich pohyb usměrňují.


21.03. Čekání na autobus v Lažánkách? Pod novými přístřešky
(Blanenský deník)
Nové přístřešky na zastávkách autobusů ochrání před nepřízní počasí obyvatele Lažánek. Poslední dva nechalo město Blansko usadit tento měsíc.


21.03. Uspávání dětí přivedlo truhláře k psaní pohádek, už tvoří…
(iDnes Brno a okolí)
Vymýšlení příběhů Petra Ondrouška neopustilo, ani když děti vyrostly. Svá vyprávění z večerů sepisuje do knih. Teď je plánuje vydat. A chuť psát ho neopouští, další nápady má v hlavě.Další články k tématu:Nemá rukopis, ale dává místům smysl. Legenda pouličního Timo umění má knihuVynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i EdisonDostal šílenou zakázku, navrhl unikátní dílo. Dlouhé stráně slaví 20 let


21.03. Prý dvakrát do stejné řeky v běžecké sezoně nevstoupíš
(Monitor)
Začátkem října loňského roku jsem psal článek o tom, jak malý brouček lidově zvaný „kůrovec“ zastavil závod Hořická rokle. Říkal


20.03. Na kávě s Petrem Hlavinkou
(Monitor)
V době, kdy jsou média plná koronaviru, by se možná pro rozhovor s vedoucím lékařem blanenského územního oddělení Zdravotnické záchranné


20.03. Nový jednací řád? Paskvil, říkají Blanenští
(Blanenský deník)
Blanenská radnice je netransparentní. Nezveřejňuje na webu města materiály pro jednání zastupitelů, nepořizuje z nich video záznam a veřejně přístupné nejsou na internetu ani zápisy z těchto jednání. Jen usnesení. Navíc často dost strohá. Taková kritika zní léta od blanenské opozice.  


19.03. On-line zdroje pro výuku i zábavu
(Městská knihovna Blansko)
Vypadá to, že se ještě nějaký čas nepůjde do školy ani někam za zábavou, kulturou či poučením. Pokusili jsme se tedy pro vás sepsat odkazy na on-line zdroje výukových materiálů, knih, přednášek, filmů, koncertů vážné hudby, operních představení, podcastů, mluveného … Celý příspěvek →


19.03. Přenos jednání zastupitelstva bude jen zvukový, opozice…
(Monitor)
Každé veřejné jednání zastupitelstva se bude přenášet v přímém přenosu. Ovšem jen ve zvukovém. Tuto změnu schválili zastupitelé na svém


19.03. Blanenští plavci posouvali rekordy, Švarc zabojoval o…
(Blanenský deník – sport)
Fanoušci plaveckého sportu mohli zatím naposledy vidět blanenské závodníky na prestižním mítinku v Bratislavě, domácích závodech v Blansku nebo na soutěži masters v Brně.


19.03. Interaktivní učebnice a další náměty na online procvičování…
(ZŠ Erbenova)
Vážení rodiče a žáci, pro domácí přípravu by se Vám mohly hodit také interaktivní učebnice. Dostanete se k nim zdarma. Návody jak na to najdete v tomto článku. Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o.spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý […]


19.03. (ALL) Další krizová opatření (ochrana dých. cest na…
(Portál krizového řízení)
HZS JmK informuje, že v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem přistoupila Vláda České republiky k přijetí dalších krizových opatření.


19.03. Nakoupí, pohlídají děti, vyřídí poštu. Skauti pomáhají…
(Blanenský deník)
Blanenští skauti a lidé z farnosti sv. Martina spustili internetový portál www.pomahameblansku.cz. A nabídli ho městu jako pomoc v nouzové situaci, která v okresním městě kvůli celorepulikové epidemii koronaviru panuje.


18.03. Nákupy pro klepačovské seniory
(Klepačov)
Seniorům z Klepačova nemajícím blízké, kteří by jim v době koronavirové epidemie zajistili nákupy, nabízíme, že nákup zajistíme. Pokud máte o pomoc zájem, napište na oakvklepacovublanska.cz nebo dejte vzkaz se svým telefonním číslem do schránky Kateřina Habinové, ul. Zátiší 214 nebo Ivo Stejskala na ul. Dlouhá 222. Přejeme hodně zdraví.


18.03. Zákaz shromažďování na sportovním hřišti
(Klepačov)
Žádáme občany Klepačova, aby se s ohledem na vysoké riziko koronavirové nákazy a v souladu s nařízením vlády neshromažďovali na sportovním hřišti a jeho okolí. Toto upozornění je směřováno zejména k rodičům dětí, které si ve skupinách i v těchto dnech na hřišti hrají. Dále upozorňujeme, že policie bude hřiště kontrolovat. Děkujeme za pochopení a ... Číst dál Zákaz shromažďování na sportovním hřišti


18.03. Aktuální nařízení vlády a Rozhodnutí hejtmana…
(Klepačov)
Vláda schválila zákaz vycházení bez roušky či jiného zakrytí nosu a úst. Opatření platí od půlnoci ze středy na čtvrtek 19. března 2020. Od čtvrtka budou navíc prodejny potravin, lékáren a drogerie mezi 10. a 12. hodinou vyhrazeny lidem starším 65 let. Platí také povinnost nosit roušky v dopravních prostředcích IDS JMK. (převzato ze stránek https://www.blansko.cz dne 18.3.2020) ROZHODNUTÍ hejtmana ... Číst dál Aktuální nařízení vlády a Rozhodnutí hejtmana Jihomoravského kraje


18.03. Adrián Kopičár: Zdraví je na prvním místě, až poté se…
(FK Blansko)
Kryštof Severa, Martin Chroust, foto: Josef Kratochvíl - Blansko – Vážnost aktuální situace naplno dopadla také na fotbalisty FK Blansko. Ti se rozjeli do svých domovů, kde plní individuální tréninkové plány a vyčkávají, až složité období pomine. Vyjímkou není ani slovenský záložník Adrián Kopičár.


18.03. (ALL) Základní informace ke koronaviru (aktualizováno k 18…
(Portál krizového řízení)
HZS JmK ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje předkládá informace v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru.


18.03. Omezení ve městech? Lidé ve velkém míří do přírody, ta…
(Blanenský deník)
Dobrovolní strážci přírody Chráněné krajinné oblasti Moravský kras měli o uplynulém víkendu napilno. Takové množství zaparkovaných aut v přírodě už dlouho nezažili. Nájezdy turistů předčily i vrchol houbařské sezony. Bohužel podle nich není příroda na takový nápor připravená.


18.03. V krasu tokají dva páry sokolů. Ochránci uzavřeli okolí…
(Blanenský deník)
Pásky a tabulky se zákazem vstupu. Ochránci přírody v úterý uzavřeli okolí Býčí skály nedaleko Adamova. Stejně jako loni tam totiž přilétl pár vzácných sokolů stěhovavých. Omezení se týká části louky před Býčí skálou, okolí Krkavčí skály a stezky k jeskyni Kostelík. Kvůli hnízdění sokolů stěhovavých. Druhý pár sokolů se chystá zahnízdit na dalším místě v krasu. Lokalitu ochránci přírody tají. „Omezení v okolí Býčí skály by mělo trvat do patnáctého června. Hnízdiště budeme hlídat,“ uvedl jeden z členů stráže ochrany přírody Moravského krasu Radovan Mezera.  


18.03. Úvodník: Hlavně se nezbláznit
(Monitor)
Musím říct, že prožívám podobně jako miliony dalších lidí (nejen) u nás období, které jsem si nedokázal představit ani v


18.03. Test Deníku: Lidé na Blanensku a roušky? Na nákup si je…
(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE/ Oproti předchozím dnům se v ulicích a také v obchodech s potravinami na Blanensku objevuje stále více lidí s ochranou obličeje. S rouškami, respirátory nebo alespoň se šátky nebo šálami. V úterý odpoledne udělala redakce Deníku malý test před supermarketem Lidl. Ze sta příchozích tam měla ochranu obličeje drtivá většina z nich.


17.03. Výsledky únorové Svatovalentýnské soutěže
(Městská knihovna Blansko)
Světový den poezie si i letos připomeneme 21. března 2020. Stalo se pěknou tradicí, že v tento den „vykvetl“ v Blansku strom Básníkovník. Bohužel letos se vzhledem k mimořádným okolnostem „nových květů“ nedočkáte. Přesto bychom chtěli svátek uctít alespoň symbolicky. … Celý příspěvek →


17.03. Nosím roušku, píší čtenáři Deníku. Poznáte sebe nebo vaše…
(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE/ Nosím roušku. Na výzvu Deníku Rovnost reagovala v úterý řada čtenářů z Blanenska a poslala své fotografie s rouškami, se kterými se pohybují na veřejnosti. Někteří si je vyráběli doma.


17.03. V Blansku po letech vyfotografoval vzácného motýla. Babočku…
(Blanenský deník)
Babočka vrbová. Vzácného motýla minulý týden na okraji Blanska vyfotografoval Michal Koupý. Ten se studiu motýlů a jejich fotografování věnuje už léta.


17.03. Výdej nádob na BRO (změna termínu)
(Klepačov)
Vzhledem k aktuální situaci je plánovaný výdej nádob na biologicky rozložitelný odpad zrušen (sobota 21.3.2020). Nový termín bude upřesněn. Děkujeme za pochopení.


17.03. Další omezení: Blansko zavře školky, u vstupu do nemocnice…
(Blanenský deník)
Rada města Blanska přistoupila k dalším opatřením v souvislosti se šířením koronaviru. Od středy zavře mateřské školy. Městská nemocnice pak razantně omezila vstup i pohyb osob v areálu.


17.03. Fotbalisté Blanska i Bohunic nakročili k postupu. Překazit…
(Blanenský deník – sport)
Zbrojovka ve druhé lize, Blansko ve třetí, ale také Bohunice v krajském přeboru. Přerušení fotbalových soutěží po vládou vyhlášeném nouzovém stavu může mít zásadní vliv na konečné pořadí a především na složení účastníků v příštím ročníku. O postupy přitom usiluje několik jihomoravských celků.


17.03. Navrhuje interiéry. Teď sedla Leona Fousková z Blanska ke…
(Blanenský deník)
/FOTO/ Leona Fousková z Blanska je designérka. Navrhuje interiéry. Bytů, kaváren nebo kancelářských prostor. Teď však vyměnila počítač za šicí stroj a pustila se do výroby textilních roušek. Pro lékárníky. Ti jsou při současné epidemii nového druhu koronaviru na ráně a nemají se jak chránit. Ochranné pomůcky prostě nejsou a na dodávky od státu se nemohou lidé spolehnout. Proto se snaží si pomoci sami.


16.03. Přerušení LSPP stomatologické na okrese Blansko
(Listy regionu)
Na základě rozhodnutí Představenstva Oblastní stomatologické komory Blansko ze dne 16. 3. 2020 se do odvolání přerušuje provoz zubní lékařské služby první pomoci. Pokračovat ve čtení Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: Přerušení LSPP stomatologické na okrese Blansko


16.03. Lékařka a sestra jsou v karanténě. Na blanenské pohotovosti…
(Blanenský deník)
Podle zjištění Deníku ošetřili lékaři koncem minulého týdne na pohotovosti v Nemocnici Blansko muže, který měl později pozitivní test na koranovirus. Redakci to v pondělí potvrdila ředitelka městské nemocnice Vladimíra Danihelková.


16.03. Koronavirus: Hromadná doprava v Blansku je zdarma.…
(Blanenský deník)
Cestování v autobusových linkách městské hromadné dopravy v Blansku je nově zdarma. V pondělí o tom rozhodlo vedení města. Toto opatření má omezit kontakt cestujících s řidiči, ke kterému docházelo při prodeji jízdenek přímo v autobusech.


16.03. Blansko zavřelo pro veřejnost městský úřad. Úředníci…
(Blanenský deník)
Blanenská radnice v pondělí uzavřela všechny budovy městského úřadu pro veřejnost. Úředníci jsou však lidem stále k dispozici buď na telefonu nebo prostřednictvím elektronické pošty. Úřední hodiny zůstávají nezměněné.


16.03. Vláda vyhlásila karanténu, město Blansko se skauty pomáhá…
(Monitor)
Foto: freepik.com Vláda České republiky zpřísnila od půlnoci 16. března opatření, která mají zabránit šíření nákazy koronavirem. Nyní platí zákaz


16.03. (ALL) Základní informace ke koronaviru (aktualizováno k 16…
(Portál krizového řízení)
HZS JmK ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje předkládá informace v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru.


15.03. Jedna ordinace na Blanensku dostane tři respirátory. Vydrží…
(Blanenský deník)
Tři respirátory FFP 2 střední úrovně ochrany na jednu ordinaci praktického lékaře. V praxi ochrana maximálně na dva dny. V pondělí dorazí na Blanensko zásilka respirátorů od soukromé firmy zprostředkovaná ministerstvem zdravotnictví. Pro lékaře v okrese budou k dispozici na výdejních místech v Blansku a Boskovicích.


13.03. Pátráme po dvojici, která okradla seniorky
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Terčem zlodějů se staly stařenky. Varujeme před zloději, kteří se cíleně zaměřují na starší občany.


13.03. Upozornění pro pronájemce tělocvičen ZŠ TGM
(ZŠ T. G. M.)
S účinností od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání jsou tělocvičny ZŠ TGM uzavřeny.   Vstup na školní hřiště je limitován počtem max. 30 osob ve stejný čas. Příspěvek Upozornění pro pronájemce tělocvičen ZŠ TGM pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


12.03. (ALL) Aktuální informace v souvislosti s výskytem…
(Portál krizového řízení)
HZS JmK informuje, že v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem přistoupil Krajský úřad Jihomoravského kraje ke zřízení speciální informační linky pro veřejnost.


12.03. MSFL přerušena, o dalším osudu soutěže se bude rozhodovat
(FK Blansko)
Tisková zpráva - Středeční řádné zasedání řídící komiese FAČR pro Moravu, v návaznosti na Shromáždění klubů MSFL, MSD, které souviselo s úterním rozhodnutím Bezpečností rady státu, rozhodlo o odložení zápasu MSFL prozatím do 4.4. 2020.


12.03. Zavírání atrakcí v Moravském krasu: Jeskyně nejde…
(Blanenský deník)
Jeskyně v Moravském krasu jsou nejnavštěvovanější turistickou lokalitou na Blanensku. Ročně si unikátní podzemní prostory přijede prohlédnout až tři sta tisíc lidí. Z celého světa. Láká je například plavba na lodičkách v Punkevních jeskyních, vstup na dno propasti Macocha, jízda lanovkou nebo vláčkem údolím říčky Punkvy. To vše je od pátku passé.


12.03. Zahájení turistické sezony? Zrušeno kvůli nákaze. O rekord…
(Blanenský deník)
Různě dlouhé výlety z několika míst se společným cílem. Symbolické krájení obřího turistického salámu, pokus o rekord spojený s recesistickou hříčkou a setkání s přáteli. Tak zahajovali lidé z Blanenska třináct let turistickou sezonu v Moravském krasu a okolí na nádvoří černohorského pivovaru. První dubnovou neděli tam pravidelně přišlo po svých nebo přijelo na kole kolem tisícovky lidí. Letos tam bude prázdno. Kvůli koronaviru.   


11.03. Morava stopla fotbal. MSFL a divize jsou přerušené do konce…
(Blanenský deník – sport)
Moravskoslezská fotbalová liga a divize, stejně jako mládežnické soutěže spadající pod Řídící komisi fotbalové asociace pro Moravu, se do konce března hrát nebudou. Deníku to potvrdil předseda komise Pavel Nezval.


11.03. Kromě škol se zavírá také knihovna, kino a galerie
(Monitor)
Aktuální situaci ohledně opatření souvisejících s koronavirem řešila ve středu 11. března Bezpečnostní rada města Blanska. V návaznosti na kroky


11.03. V kraji jsou dva nakažení. Opatření proti šíření koronaviru…
(Blanenský deník)
Od čtvrtka zavřeno. Kino, městská knihovna, galerie i kulturní středisko. Na náměstí Republiky se až do odvolání ruší farmářské trhy. Bezpečnostní rada města Blanska ve středu rozhodla o dalších preventivních opatřeních v souvislosti se šířením nákazy koronaviru. Na jižní Moravě se totiž objevili dva první případy nákazy. Otec se svou dcerou se vrátili z Itálie, kde byli na společné lyžařské dovolené v Dolomitech. Deníku to potvrdil ředitel krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje David Křivánek. Aktuálně je v celé republice potvrzených 67 případů.   


11.03. Divadelní představení Rytířova dcera
(Klepačov)
Zveme vás na divadelní představení Rytířova dcera. Termíny: sobota 28.3.2020 a pátek 3.4.2020 vždy od 19:00 Místo: Dělnický dům na Klepačově   Více informací na plakátu.


11.03. Klepačovská bledule 2020
(Klepačov)
Klepačovská Občanská HyperaktivitA pořádá v sobotu 21. března 2020 turistický pochod KLEPAČOVSKÁ BLEDULE Startuje se v restauraci Na Kopci od 7:30, trasy jsou v délkách 7, 10, 17, 27 a 37 km. Startovné 30 Kč/osoba, děti do 15-ti let zdarma. Občerstvení v restauraci je zajištěno již od ranní prezentace. Budeme se těšit na všechny účastníky. ... Číst dál Klepačovská bledule 2020


11.03. Uzavřené školy? Dědeček bude hlídat pět vnuček. Panika je…
(Blanenský deník)
Vladimír Vaněk z blanenského Klepačova má pět vnuček. Většina z nich chodí na základní školu. Z lavic je však od středy vyhnala hrozba koronaviru, kvůli které vláda nařídila uzavření všech základních a středních škol. 


11.03. Městská knihovna Blansko je pro veřejnost zavřená!
(Městská knihovna Blansko)
Vážené čtenářky, vážení čtenáři a příznivci blanenské knihovny, na základě dnešního rozhodnutí Bezpečnostní rady města Blanska je od zítřejšího dne 12. 3. 2020 knihovna uzavřena pro veřejnost, a to až do odvolání. Veškeré výpůjčky budou všem našim čtenářům automaticky prodlouženy … Celý příspěvek →


11.03. Úkoly pro žáky
(ZŠ Erbenova)
Úkoly pro žáky budou učitelé zasílat prostřednictvím systému KOMENS (součást internetové žákovské knížky) do zpráv rodičům. V případě, že nemáte přihlašovací údaje, kontaktujte třídní učitele prostřednictvím e-mailu od 12. 3. 2020.


11.03. Blanenští fotbalisté mají nové vedení, Crhu nahradil Veselý
(Blanenský deník – sport)
První muž blanenského fotbalu, Jiří Crha, rezignoval na svou funkci. Klub o této skutečnosti informoval na svých webových stránkách prostřednictvím tiskové zprávy.


11.03. Informace pro rodiče žáků ZŠ TGM Blansko
(ZŠ T. G. M.)
Informace pro rodiče žáků ZŠ TGM Blansko.   1. Škola bude otevřena pro rodiče každý pracovní den v době od 8.00 do 12.00. 2. Po dobu uzavření školy nebude školní jídelna vařit. Odhlášení žáků provede vedoucí školní jídelny automaticky. 3. … Pokračování Příspěvek Informace pro rodiče žáků ZŠ TGM Blansko pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


10.03. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu…
(ZŠ Erbenova)
Tiskopis a potvrzení se bude vydávat v kanceláři školy v pracovní dny od 8:00 do 9:00 h.


10.03. Mimořádné opatření
(ZŠ Erbenova)
Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je vydán zákaz vzdělávání na základních školách jako prevence nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19. Z tohoto důvodu se ruší výuka, a to s účinností od středy 11. března 2020. Toto opatření platí do odvolání. Sledujte náš web pro aktualizaci informací a zprávy v systému KOMENS. Obědy budou automaticky odhlášeny […]


10.03. U3V – Jan Hollan – ZRUŠENO
(Městská knihovna Blansko)
Na základě mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví, které zakazuje konání akcí s účastí nad 100 osob, rušíme páteční přednášku Blanenské univerzity třetího věku. Děkujeme za pochopení.


10.03. Arnošt Vašíček – ZRUŠENO
(Městská knihovna Blansko)
Vzhledem k nařízení Bezpečnostní rady státu, která rozhodla o uzavření všech škol, zrušil spisovatel Arnošt Vašíček přednášku i v naší knihovně. O náhradním termínu konání akce jednáme a pravděpodobně se uskuteční někdy na podzim. Děkujeme za pochopení.


10.03. Zrušení výuky
(ZŠ T. G. M.)
Z důvodu nařízení vlády ČR nebude probíhat výuka na všech ZŠ s platností od středy 11. 3. 2020 do odvolání. Informace o opětovném nástupu do školy prosíme sledujte v médiích a na webu školy. Všechny školní akce a akce pořádané … Pokračování Příspěvek Zrušení výuky pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


10.03. ONLINE: nařízení kvůli koronaviru ruší vyprodaný koncert…
(Blanenský deník)
Tisíce rodičů na jihu Moravy budou řešit co s dětmi. Vláda kvůli koronaviru od středy zavře střední a základní školy. Kontaktní výuka nebude ani na vysokých školách a univerzitách. Zákaz platí také pro všechny akce nad sto lidí. Pořadatelé tím pádem ruší vyprodaný koncert Horkýže Slíže, který se měl uskutečnit v blanenském Dělnickém domě.


10.03. Vyjádření FAČR k zasedání Bezpečnostní rady státu
(FK Blansko)
FAČR - Na základě úterního rozhodnutí Bezpečnostní rady státu (10. 3. 2020) vydává Výkonný výbor Asociace následující rozhodnutí: Soutěžní utkání organizované FAČR, KFS, nebo OFS, se neruší a pořadatel utkání (domácí klub), je povinen zabezpečit, že se soutěžního utkání nezúčastní více než 100 osob.


10.03. Blanenští plavci nezahálí
(Monitor)
Nejmladší blanenští plavci závodili. Někteří poprvé. Foto: Věra Vencelová Nabitý a zároveň velmi úspěšný víkend mají za sebou blanenští plavci.


10.03. Pozvánka na Den pro předškoláky
(ZŠ T. G. M.)
Příspěvek Pozvánka na Den pro předškoláky pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


10.03. Mobilní rozhlas
(Klepačov)
Město Blansko od února zavedlo novinku: Mobilní Rozhlas, který by měl urychlit a usnadnit komunikaci města s občany i naopak – je určený pro servisní i varovné zprávy, informace o kulturním dění, ankety a podobně. Lze díky němu oslovit cíleně i konkrétní skupinu (seniory,  obyvatele konkrétní místní části atp.). Lidé si mohou vybrat, zda mají ... Číst dál Mobilní rozhlas


10.03. Podlesí na velké opravy čeká. Dělníci alespoň předláždili…
(Blanenský deník)
Písečná, Sever a Zborovce. Blanenská sídliště, kam už radnice v uplynulých letech investovala miliony například do parkovacích stání, nových chodníků nebo úprav zelených ploch. O tom všem si v sídlišti Podlesí, vyjma nového dětského hřiště, mohli místní dosud nechat jen zdát. Dělníci se tam alespoň pustili do opravy některých chodníků, na jejichž katastrofický stav upozornili úředníky místní.  


09.03. Nádoby na biologicky rozložitelný odpad
(Klepačov)
Město Blansko bylo úspěšné v rámci dotačního řízení Státního fondu životního prostředí (SFŽP) pro sběr a třídění biologicky rozložitelného odpadu (BRO). V nejbližší době proběhne distribuce kontejnerů na BRO o objemu 240 litrů do městských částí k rodinným domů. Tímto se zruší stávající pytlový svoz. V případě, že někdo nechá pytle u cesty, bude to ... Číst dál Nádoby na biologicky rozložitelný odpad


09.03. Vstup do jara Blansku nevyšel. Výhru Uničova zařídil Komenda
(Blanenský deník – sport)
Předehrávané 32. kolo otevřelo jarní maraton Moravskoslezské fotbalové ligy. Blanenští z pozice lídra zajížděli na hřiště Uničova, kde nedokázali soupeři vstřelit branku a domů se vracejí po prohře 0:1 bez bodu.


09.03. KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY
(ZŠ T. G. M.)
V pátek 6. 3. 2020 od 15,00 hodin proběhl v Katolickém domě v Blansku karneval dětí, který pořádala již podruhé školní družina ZŠ TGM Blansko, tým vychovatelů pod vedením Lucky Střížové. Již dlouho před zahájením se do sálu začali za … Pokračování Příspěvek KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


09.03. Staré Blansko čekají uzavírky. Začínají opravy vozovky
(Blanenský deník)
Do blanenských ulic v lokalitě Staré Blansko dorazí tento týden těžká technika. Kvůli stavbě plynovodu a následné opravě vozovky musí místní v ulicích Hořická a Pod Strání počítat s uzavírkami. "Práce se týkají slepých ulic vedoucích k rodinným domům na Starém Blansku. Průjezd městem směrem na Brno a Olešnou se tedy nenaruší. Uzavírky se dotknou pouze obyvatel zdejších ulic," uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.  


08.03. Vstup do jara nevyšel. Blansko prohrálo s Uničovem
(FK Blansko)
Kryštof Severa, foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - První jarní duel nevyšel svěřencům Zbyňka Zbořila příliš ideálně a na půde Uničova prohráli těsně 1:0.


08.03. Napětí a sázky. Mladí jezdci v Blansku závodili na obří…
(Blanenský deník)
/FOTOGALERIE/ Místo helmy na hlavě a ochranné kombinézy jen rifle a tričko. Přesto jedou jako o život s maximálním soustředěním za zvuku rychlých kol a skřípění brzd. V ruce ovšem nedrží volant, ale dálkové ovládání. Kluci a holky ve věku od šesti do čtrnácti let si totiž přišli v sobotu odpoledne do Dělnického domu v Blansku zazávodit na maxi autodráze, kterou opět po roce připravili místní skauti.  


08.03. Hokejisté Dynamiters: návrat diváků na tribuny a také herní…
(Blanenský deník – sport)
Ještě těsně před startem sezony nevěděli, jestli vůbec budou hrát. Nakonec potrápili velkou část favoritů a jen kvůli nepovedenému startu do sezony se nepodívali do play-off. Řeč je o hokejistech Dynamiters Blansko, kteří na konci února ukončili ročník 2019/2020 v Krajské lize mužů Jihomoravského kraje.  


07.03. Urbančok míří na hostování do Hodonína
(FK Blansko)
Kryštof Severa - B l a n s k o - Pětadvacetiletý středopolař Dominik Urbančok odehraje jarní část v dresu divizního Hodonína. Kreativní záložník odehrál na podzim 17 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky.


07.03. Turisté zahájí sezonu v Moravském krasu pochodem do…
(Blanenský deník)
První dubnová neděle. To už je léta pravidelný termín pro zahájení turistické sezony v Moravském krasu a okolí. Letos se uskuteční 5. dubna.


07.03. Fotbalové Blansko se vyzbrojilo na postup, jaro začne v…
(Blanenský deník – sport)
Generálka jim potvrdila, že jsou na správné cestě. Fotbalisté Blanska v závěrečném zápase přípravy remizovali na hřišti druholigového Prostějova 2:2. Jasný lídr Moravskoslezské fotbalové ligy přes zimu posiloval o fotbalisty se zkušenostmi z nejvyšších soutěží a útok na postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY myslí vážně.  


06.03. Matematická olympiáda
(ZŠ Erbenova)
Gratulujeme Zuzaně Gruberové z V. B za 2. misto a Anetě Jágrové z V. A za 3. místo v letošním kole matematické olympiády. Dekujeme oběma dívkám za vzornou reprezentaci školy.


06.03. Recitační přehlídka
(ZŠ Erbenova)
V úterý 3. března 2020 se konala recitační přehlídka v Městské knihovně Blansko. Zúčastnily se čtyři blanenské školy a naši školu reprezentovalo 8 žáků z 1. – 4. ročníků. Svými básničkami navodili příjemnou atmosféru a za svoje výkony byli odměněni velikým potleskem. Mgr. Světlana Jakubcová


06.03. Vedení města hledá projektanta na přestavbu hasičky
(Monitor)
Vizualizace hasičky. Foto: Projektový ateliér Abras Vedení města Blanska vypsalo výběrové řízení na projektanta, který zajistí technickou stránku přestavby bývalé


06.03. Nemocvična v centru Blanska končí. Hledá nové prostory
(Blanenský deník)
/FOTO/ Rehabilitace. Plus paleta moderních a zdravých cvičebních lekcí pod vedením zkušených trenérů. Například jóga, kondiční trénink, posilování. K dispozici běžecký pás, veslovací trenažér a rotoped. Projekt Nemocnice Blansko Nemocvična ve Smetanově ulici po více než třech letech končí. Majitelé objektu ve Smetanově ulici totiž dali nemocnici výpověď z pronajatých prostor.


05.03. Blanenské víkendové tipy
(Monitor)
Kino Pátek 6. 3. 2020 – 17.30 hod.: V síti Pátek 6. 3. 2020 – 20.00 hod.: Chlap na střídačku


05.03. NEJ dětská záložka
(ZŠ T. G. M.)
V pondělí 2. března 2020 se v Městské knihovně Blansko konalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže o NEJ dětskou záložku. Z celkového množství 594 příspěvků bylo nakonec vybráno 14 dětských návrhů. Ty knihovna nechala natisknout a vytvořila tak nevšední záložky, … Pokračování Příspěvek NEJ dětská záložka pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


05.03. Úvodník: O golfu v Blansku
(Monitor)
Foto: Bowling Brno Minulý týden jsem zahlédl na Facebooku fotky některých našich zastupitelů s golfovou holí v ruce s komentářem,


05.03. Odtajnění blanenského zastupitelstva. Zveřejní podklady i…
(Blanenský deník)
Chceme zvýšit transparentnost a informovanost radnice směrem k veřejnosti. Blanenským vadí, že na webu města nejsou volně přístupné materiály před jednáním zastupitelstva. Přitom je to i v menších městech běžná věc.


04.03. Podmínky máme perfektní, teď už je to jen na nás, říká…
(FK Blansko)
Kryštof Severa - B l a n s k o - Jarní část MSFL se neúprosně blíží a tak nastal prostor zhodnotit zimní pauzu. Toho se ujal trenér áčka Zbyněk Zbořil. Jak hodnotí změny v kádru a co očekává od prvních jarních duelů?


04.03. Blansko posiluje, z Vyškova přichází Lukáš Lahodný, opačným…
(FK Blansko)
Kryštof Severa - B l a n s k o - Blansko formuje kádr před začátkem MSFL. Po dlouhém jednání se podařilo dotáhnout přestup do úspěšného konce. Z Vyškova přichází jeden z nejlepších záložníků MSFL - Lukáš Lahodný. Opačným směrem míří na hostování útočník Michal Ordoš.


04.03. Na kávě s Martinem Polákem
(Monitor)
Martin Polák je blanenský kytarista, zpěvák a autor textů a hudby v kapele The Desperate Mind, kterou jste mohli vidět


03.03. Představení Klára 3847
(ZŠ Erbenova)
Dne 3. 3. 2020 se žáci devátých tříd ZŠ Blansko, Erbenova 13 vypravili do Divadla Bolka Polívky na představení Klára 3847, které se týká ženy přeživší holocaust a pojednává o hrůzném životě v koncentračním táboře Osvětim. Toto divadelní hru sepsala Klára Lavičková, jež sepsala příběh své babičky Kláry Brodyové, aby se už nic takového nikdy […]


03.03. Děti recitovaly v knihovně
(Monitor)
Přibližně třicet žáků z prvního stupně blanenských základních škol se sešlo na dětském oddělení Městské knihovny Blansko na nesoutěžní recitační


03.03. Výstavu o bydlení zpestřily historické panenky. Oblečky…
(Blanenský deník – kultura)
Expozice Bydlení na blanenském zámku láká na novinku. Ze sbírek plzeňského Kočovného muzea mají Blanenští půjčený unikátní soubor historických panenek.


03.03. Ples
(ZŠ Erbenova)
V pátek 14. února 2020 se konal již 21. ples naší školy pořádaný společností FUTURUM o.p.s. Ples zahájila paní ředitelka školy Simona Poláková, taneční parket otevřeli žáci 9. ročníku nádhernou polonézou, kterou secvičili pod vedením Aničky Machové. Nechyběla tombola, půlnoční losování o hlavní ceny, vystoupení umělecké skupiny Workout show a skupiny tančící flamenco. Na plese […]


03.03. Děti malovaly záložky. K vidění jsou v knihovně
(Monitor)
Děti oceněné za nejlepší záložky Téměř šest stovek záložek se shromáždilo v Městské knihovně Blansko. Všechny měli jedno společné: malovaly je


02.03. Prostějov v generálce jen remizoval. Aspoň víme, na čem…
(FK Blansko)
Miroslav Mazal/deník.cz - V generálce na start jarní části sezony remizovali prostějovští fotbalisté s Blanskem 2:2. Kandidát na postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na Hané ukázal velkou kvalitu.


02.03. Bundy či boty pomohou lidem v Blansku či Boskovicích. Málo…
(Blanenský deník)
Šanci na nový život dostanou nepadnoucí kalhoty zapomenuté na dně šatníku či boty, co už vyšly z módy. Díky charitativním sbírkám ještě pomůžou lidem v nouzi. Nejen Brňané, kteří každoročně odkládají jarní úklid skříní, tak mají o důvod víc se do něj co nejdříve pustit.


02.03. Týden ve fotografii: Masopusty, ostatky i Blanenská…
(Blanenský deník)
Blanensko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Blanenska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


02.03. Upozornění
(ZŠ Erbenova)
Upozorňujeme rodiče, kteří se se svými dětmi vrátili z dovolené v některé z rizikových oblastí, aby v případě jakéhokoliv podezření kontaktovali telefonicky svého lékaře či lékařskou pohotovostní službu. Rovněž doporučujeme sledovat stránky Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu a řídit se jejich pokyny, zvláště v oblasti prevence před nákazou. Žádáme rodiče, aby zvážili, zda své […]


02.03. Ve středu bude charitní sbírka oblečení
(Monitor)
Ve středu 4. března pořádá Oblastní charita Blansko první letošní sbírku oblečení a dalších potřeb do domácnosti. Věci můžete nosit


02.03. Dostavba parkoviště má skluz. Kvůli podloží
(Blanenský deník)
Parkoviště pro dvaaosmdesát aut. Obrátka pro autobusy. Opravený most přes náhon plus tři sta metrový úsek silnice s novým povrchem a parkovacími místy.


01.03. Blanenská dvěstěpadesátka 2020 – výsledky
(VZS Blansko)
Každoroční únorové bazénové utkání vodních záchranářů se letos odehrálo v sobotu 29.2.2020. Prozatím přinášíme výsledky: Celkové výsledky závodu: PDF, EXCEL Kategorie OPEN:  PDF, EXCEL Závod štafet: PDF, EXCEL … více fotek a informací brzy doplníme.     Příspěvek Blanenská dvěstěpadesátka 2020 – výsledky pochází z Vodní záchranná služba ČČK Blansko


01.03. Správci Moravského krasu opravili uzávěry jeskyní. Údržby…
(Blanenský deník)
Pracovníci Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras zajistili pravidelnou revizi uzávěr jeskyní, které patří státu. Těch je v této lokalitě asi šedesát. Jsou vyčištěné a promazané.


01.03. Do bazénu v montérkách? Vodní záchranáři měřili své síly v…
(Blanenský deník)
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Je deštivé dopoledne poslední únorové soboty a nezvykle velké množství lidí míří do krytého bazénu Městských lázní Blansko. Ve vodě se však odehrávají věci oproti běžnému kondičnímu plavání nezvyklé. Do vody se plavci vrhají v montérkách a po vysilujícím přeplavání bazénu tam a zpět ze sebe ve vodě mokré svršky ještě odhazují. Není to žádná legrace, všichni plavou jako se o život. Koná se již 24. ročník Blanenské dvěstěpadesátky - závodu vodních záchranářů ve sdružené disciplíně.  


01.03. Vodní záchranáři zdolávali dvě stě padesát metrů
(Monitor)
Vodní záchranáři poměřili síly v Blanenské dvěstěpadesátce Borci a borkyně z celé republiky se opět po roce sjeli do Blanska, aby


29.02. Poslední přípravný duel končí remízou
(FK Blansko)
Kryštof Severa - P r o s t ě j o v - Poslední přípravný duel poslal svěřence Zbyňlka Zbořila do Prostějova, kde Blansko dokázalo s druholigistou držet krok a remízou 2:2 ukončilo zimní přípravu.


28.02. Senioři pochovali basu
(Monitor)
Pestré pásmo vtipů a písniček si připravil soubor Radost V Městském klubu důchodců v Blansku je v pátek odpoledne veselo.


28.02. Podezření na koronavirus? Nechoďte k lékaři, raději…
(Blanenský deník)
Blanenská nemocnice vydala ve čtvrtek prohlášení, jak se mají lidé v regionu chovat v souvislosti se šířením koronaviru.


28.02. Okresní přebor v košíkové dívek
(ZŠ T. G. M.)
Dne 26. 2. 2020 se družstvo naší školy ve složení 6. A Sedláková Barbora, 6. B Kubíková Kristýna a Šebelová Sára, 6. C Hejčová Michaela, Kakáčová Hana a Zachovalová Lucie, 8. A Sedláková Monika, 8. B Dobrovská Lucie, Sedláková Aneta … Pokračování Příspěvek Okresní přebor v košíkové dívek pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


28.02. Počasí zavelelo. S Prostějovem doma
(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Vzhledem k nočnímu sněžení v noci ze čtvrtka na pátek, bylo rozhodnuto, že přátelské utkání mezi Blanskem a Prostějovem, bude odehráno na umělé trávě na ulici Mlýnská.