Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Píše se jinde

09.12. Náměstí se proměnilo v peklo. Krampusáci rozplakali děti,…
(Blanenský deník)
Blansko /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Je sobotní podvečer a ve vzduchu je cítit síra. Náměstí Republiky v Blansku je plné nedočkavých příchozích a atmosféra je plná očekávání. Vůbec poprvé sem totiž zavítají děsiví čerti "krampusáci".


09.12. První na jižní Moravě: mobilní aplikace spočítá volná…
(Blanenský deník)
Blansko – Zaparkovat u vlakového nádraží v Blansku je často problém. I když má kapacitu přes dvě stě míst, bývá plné. Využívají ho hlavně lidé, kteří po odstavení auta dále cestují vlakem. Některé řidiče odradí i pohled na zaplněnou plochu, další místo se ani nesnaží hledat a parkují jinde. Nyní jim pomůže unikátní sledovací systém, který jim sdělí, jak je parkovací plocha vytížená a kolik zbývá volných míst.


08.12. Dopravní nehoda - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasahujeme u dopravní nehody osobního auta. Nehoda je bez zranění. Provádíme zajištění místa nehody.


08.12. Začalo to jako zábava. Na automatech v hospodě, líčí…
(Blanenský deník – sport)
Blansko - Dříve si šipkami jen krátila čas. Když zjistila, že ostatní poráží, začala házet závodně. Tereza Pelíšková z Blanska tak se svým přítelem Liborem Kocmanem založila šipkařský tým. O tři roky, ve svých devětadvaceti, má na kontě několik prvních míst ze soutěží krajského, republikového i evropského formátu. „Je třeba se motivovat a mít správný stav mysli. Na to nejvíce pomáhá hrát s dobrými hráči. Ideálně s lepšími, než jste vy. Ti vás mnoho naučí a také vás ženou dopředu,“ říká o svém koníčku Pelíšková.


07.12. Dopravní nehoda - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasahujeme u dopravní nehody bez zranění. Provádíme zajištění místa a protipožární opatření.


07.12. Veselé Vánoce!
(Městská knihovna Blansko)


06.12. Ohňostroj pro děti 2018
(Klepačov)
Jako každý rok, tak i letos se uskuteční ohňostroj pro děti (již 8. ročník). Sraz bude v pondělí 31.12.2018 v 16:30 u horní autobusové zastávky. Po skončení akce je zamluveno posezení v místní restauraci do 19:00 (pak už tam následuje soukromá akce). Cena je 300 Kč za rodinu (děti, rodiče, prarodiče…), bude vybíráno na místě. ... Číst dálOhňostroj pro děti 2018


06.12. Muzeum Blanenska představí IGRÁČKA speleologa
(Listy regionu)
Blansko, brána do Moravského krasu, uvede v regionálním Muzeu Blanenska oblíbenou putovní výstavu Fenomén IGRÁČEK. Sedmdesátá výstava se uskuteční v Malé výstavní síni na blanenském zámku. Návštěvníci si prohlédnou desítky figurek nejrůznějších povolání a charakterů v historických i moderních variantách. Seznámí se s výrobou figurky, a také si s IGRÁČKY pohrají. Originální figurka pro Blansko z dílny Miroslava Svobody tentokráte ztvární [...]


05.12. FK Blansko - klubové focení a nová podoba soupisek
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Vážení fanoušci blanenského fotbalu, v polovině září proběhlo v areálu na Mlýnské ulici klubové focení všech mládežnických kategorií našeho klubu. Mužům byly pořizovány snímky na stadionu na Údolní. Jak si již můžete všimnout, na úvodní straně jsou vidění jednotlivé fotky, pořízené během jediného odpoledne. Během prosince se dočkáte nových uprav v soupiskách jednotlivých mužstev a tyto fotografie budou k dispozici u každého hráče FK Blansko. V tomto článku se můžete podívat na podobu společných snímků i s trenéry.


05.12. Požár - VÝŠKOVÉ BUDOVY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zahoření myčky v kuchyni. Likvidace P před naším příjezdem.


05.12. Nemocnice Blansko otevřela magnetickou rezonanci. Za 55…
(Blanenský deník)
Blansko – Vyšetření v oboru neurologie, onkologie, traumatologie či ortopedie. To vše zvládne magnetická rezonance, kterou v Nemocnici Blansko otevřeli začátkem týdne. Na vyšetření touto technologií museli lidé z regionu dosud jezdit do Brna, Prostějova nebo Olomouce.


04.12. Policisté vyjížděli ke stádu zvířat
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Podél silnice u Lažánek pobíhalo stádo ovcí a koz.


04.12. Nemocnice Blansko zahájila zcela nový provoz MAGNETICKÉ…
(RegionPress)
Blansko * V pondělí 3. prosince 2018 proběhlo v Nemocnici Blansko slavnostní zahájení zcela nového provozu magnetické rezonance. Jedná se o pracoviště s moderní diagnostickou technologií, a to jak s ohledem na potřeby pacientů, tak i lékařů v tomto regionu. Tato vyšetřovací metoda je velice ...


03.12. Vánoční laťka 2018
(ZŠ Erbenova)
Vánoční laťka – 22. ročník školního přeboru ve skoku vysokém proběhne dne 10. 12. 2018 od 15 hodin v tělocvičně ZŠ Blansko, Erbenova 13.  


03.12. Změny v Moravském krasu: Barvu fasády si už lidé vyberou…
(Blanenský deník)
Blanensko /MAPA/ – Nejdelší jeskynní systém v zemi, Amatérská jeskyně, je v ohrožení. Odborníci ve skapových vodách zjistili mnohem vyšší koncentrace dusičnanů a chloridů, zaznamenali i pesticidy. Kvůli ochraně Amatérské i dalších jeskyní začnou příští rok v některých lokalitách Chráněné krajinné oblasti Moravský kras platit přísnější pravidla.


02.12. Po čertovském guláši, v hrnci se jen zapráší, zpívaly děti…
(Blanenský deník)
Blanko /FOTOGALERIE/ - Vůně skořice a vanilky se line centrem Blanska. Je poslední listopadový den a náměstí plní stánky se svařákem, moštem, trdelníky nebo bramboráky. Lidé se pomalu scházejí. „Jsem nadšená, že už začaly trhy. Občas si sem s kolegyněmi zaskočíme o přestávce na něco dobrého na zub či k pití,“ říká Vendula z Blanska. Pracuje na protějším úřadě a stánky má opravdu nedaleko.


02.12. Ke dřevu mám respekt, říká sochař Libor Bartoš
(Blanenský deník)
Blansko, Dolní Lhota /FOTOGALERIE/ - Byl učitelem, teď je grafikem a sochařem. Libor Bartoš z místní části Blanska Dolní Lhoty si vydělává motorovou pilou. Ale trochu jinak, než je obvyklé. Devětačtyřicetiletý muž stromy nekácí - přetváří jejich kmeny v umění. Tomu se věnuje už čtyři roky, od doby, kdy vyřezal svůj první betlém pro Dolní Dobrouč v Orlických horách.


02.12. Koudelka se uvedl pěti góly. Blanenští futsalisté zase…
(Blanenský deník – sport)
Pohořelice - Souboj o čelo jihomoravské futsalové divize se zužuje na dvojici FC Kloboučky - Pro-STATIC Blansko. Blanenský tým tak navazuje na své jarní vítězství v divizi, a také na výkony, které v ní podával. Své soupeře přehrává především aktivní útočnou hrou. V desátém kole v Pohořelicích Blanenští přestříleli domácí brněnský Arsenal 9:6, když střelecky se dařilo zejména Janu Koudelkovi.


01.12. Změna v opravách lázní v Blansku: místo jednotlivých fází…
(Blanenský deník)
Blansko – Nové posuvné dno a vana bazénu. Investice pro příští rok za zhruba čtyřiadvacet milionů. Na ni pak měla ve druhé fázi navázat kompletní rekonstrukce budovy blanenských krytých lázní, zázemí a sítí. Vše je nyní jinak. Vedení města se rozhodlo, že rozsáhlé úpravy bazénu udělají dělníci na jeden zátah. „Zadali jsme vypracování projektové dokumentace na kompletní rekonstrukci lázní. Projekt by měl být připravený nejpozději do konce příštího roku,“ uvedl starosta Blanska Jiří Crha.


30.11. Poraďte si s (n)emocemi
(Městská knihovna Blansko)
Přednáška terapeuta Davida Bulvy představí metodu EFT (techniku emoční svobody), která vychází ze znalostí tradiční čínské  medicíny a prakticky spojuje akupresuru s psychologií. Dozvíte se, jak si poradit s akutní bolestí a stresem.


30.11. Vánoční dílna
(Městská knihovna Blansko)
Opusťte na chvíli předvánoční shon, přijďte si odpočinout, popovídat a zažít trošku kreativního vytržení… Pro děti od 3 do 99 let.


30.11. PŘEDVÁNOČNÍ JARMARK
(ZŠ Erbenova)


30.11. Bezpečné vánoční nákupy
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Policisté upozorňovali na nebezpečí krádeží.


29.11. Pozvánka na úvodní halové turnaje mládeže na Údolní
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - V sobotu 1. prosince bude v hale na ulici Údolní rušno. Od 8 do 19 hodin se tu budou totiž konat dva mládežnické turnaje. Od 8 do 13 hodin se představí hráči ročníku 2008 a mladší, od 14 hodin poté hráči ročníku 2006 a mladší. Obou turnajů se účastní domácí pořadatelský oddíl FK Blansko.


28.11. Za pitnou vodu si lidé připlatí. Kvůli cenám energií i…
(Blanenský deník – podnikání)
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Petr Novotný bydlí s manželkou, třemi dětmi a babičkou v rodinném domě v Blansku. Příští rok musí počítat s tím, že si připlatí za pitnou vodu. Nejméně o několik stokorun.


27.11. Open Space 2018
(ZŠ T. G. M.)
V pátek 23. listopadu čekala na žáky 2. stupně každoroční netradiční výuka v dílnách v rámci akce Open Space. Deváťáci se vydali nahlédnout do vyučování na místním gymnáziu, sportovci kondičně skákali přes švihadlo, stříleli ze vzduchovky, aktivně hráli bowling nebo piškvorky, celý den … Pokračování Příspěvek Open Space 2018 pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


27.11. Historii Igráčků mapuje výstava v muzeu
(Monitor)
Zedník, zdravotní sestřička, kuchař… Většina z dnešních dospělých přibližně do padesáti let si s nimi v dětství hrála. Řeč je


27.11. Na kávě s Niki Lárovou: Trapasy miluju a užívám si je
(Monitor)
Rozhovory Na kávě s… většinou dělám tak, že se s člověkem setkám, nahraji si povídání a po pár dnech, až


27.11. Udělejte radost dětem
(Monitor)
Letos počtvrté. V minulých letech se setkal s úspěchem, proto pokračuje i letos. Vánoční strom v blanenské prodejně hraček Pompo


27.11. Úvodník: Lidi na lidi jsou jako saně
(Monitor)
„Lidi na lidi jsou jako saně, člověk na člověka jako kat. Podívejte se na ně, musíte naříkat.“ Píseň od Voskovce


26.11. Muž zemřel na kolejích
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Policisté zjišťují podrobnosti k tragické nehodě.


26.11. Návštěva v knihovně
(ZŠ Erbenova)
Během listopadu navštívili žáci prvních a druhých tříd knihovnu. Prvňáci si povídali o knihovně, co v ní najdeme a jak se v ní chováme. Druháci si hráli s básničkami nebo si zopakovali znalosti z klasických pohádek. S knihou pohádek, příběhů nebo poezie bude podzim i zima veselejší.  


26.11. Sud limonády do batohu a na start. V Blansku pořádali…
(Blanenský deník)
Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Pořádně se protáhnout, zahřát se a vyběhnout. Sobotní mlžné ráno, při kterém navíc i prší, příliš ke sportování nemotivuje. U blanenské staré školy je ale i tak živo a místo se hemží sportovci všech věkových kategorií. 


26.11. Paděra: Vrátil jsem se blíž k domovu, abych s Blanskem…
(Blanenský deník – sport)
Blansko, Brno – Fotbal si nyní užívá tak, jak už dlouho ne. Není se co divit, když s Blanskem kraluje Ondřej Paděra Moravskoslezské divizi D, z patnácti podzimních utkání neztratil tým ani bod a vede s dvanáctibodovým náskokem před Rosicemi. „Z výsledků i našeho fotbalu mám mimořádně dobrý pocit, takový jsem z velkého fotbalu neměl léta. Většinou jsem hrál uprostřed tabulky nebo o záchranu. Mám radost, že se v Blansku sešel takový tým a hrajeme fotbal, který se líbí také lidem,“ těší záložníka Paděru.


24.11. Tenis v zimě? V Blansku postavili nafukovací halu
(Blanenský deník)
Blansko – Až dosud museli blanenští tenisté jezdit v zimě trénovat do Letovic. To je tam a zpět padesát kilometrů. A nebo do Brna. Oddíl, kde je přibližně devadesát členů v dětských a mládežnických kategoriích, má nyní k dispozici novou nafukovací halu. Tu dělníci postavili v Blansku vedle sportovní haly v ulici Mlýnská. Fungovat začala tento týden.


22.11. Ceny povolenek a členských známek pro rok 2019
(Rybáři Blansko)
Pro rok 2019 platí následující ceny členských příspěvků, zápisného. (klikněte pro více podrobností).  


21.11. Úklid v budově bývalé školy
(Klepačov)
Vážení občané Klepačova, rádi bychom vás požádali o pomoc s úklidem v budově bývalé školy, kterou nyní znáte zejména jako klub Škola, kde probíhají různé kroužky pro dospělé i děti. Bude se vyklízet sklep a místnost veřejného rozhlasu, uklízet šatna a montovat nový nábytek. Tato brigáda je naplánována na sobotu 24.11.2018 ve 14.00 hod. Po ... Číst dálÚklid v budově bývalé školy


21.11. Rozšířená expozice přiblíží fenomén. Blanenskou litinu
(Blanenský deník)
Blansko - Pracovníci Muzea Blanenska se pustili do rekonstrukce stálé expozice. Ta je zaměřená na místní uměleckou litinu a historii železářství v regionu. Její nová podoba bude hotová příští rok. „Na novou expozici se určitě zajdu podívat. Přeci jen železářství je blanenská tradice,“ řekl blanenský galerista Pavel Svoboda.


21.11. Den pro dětskou knihu
(Městská knihovna Blansko)
12. ročník celostátní akce na podporu dětského čtenářství. 10 – 17H – výtvarná dílna nejen pro děti – papírové variace 17H – vyhlášení vítězů soutěže Jižní Morava čte 17.30H – scénické čtení: Pišťucha má problémy Dramatické čtení s prvky komedie … Celý příspěvek →


20.11. Pozvánka na ples
(ZŠ Erbenova)
 


20.11. Uzavření provozu mateřské školy
(MŠ Údolní 8)
Mateřská škola bude během vánočních svátků uzavřena. V pátek 21. prosince 2018 půjdou děti do mateřské školy v tomto roce naposledy. Provoz zahájíme ve středu dne 2. ledna 2019. Příspěvek Uzavření provozu mateřské školy pochází z Mateřská škola Blansko,


20.11. Edukativně stimulační skupiny
(MŠ Údolní 8)
Ve spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou v Brně na Kohoutově ulici nabízíme v naší mateřské škole již od školního roku 2001/2002 každoročně rodičům budoucích prvňáčků „Edukativně stimulační skupiny“. Tento program „společné přípravy na školu“ je rozvržen do 10 lekcí. Rodiče jsou v každé lekci seznámeni s cílem a významem prováděné činnosti. Získávají náměty pro práci s […] Příspěvek Edukativně stimulační skupiny pochází z Mateřská škola Blansko,


20.11. Manželé Míšenští z Blanska naučili tančit desetitisíce lidí
(Blanenský deník)
Blansko - Už přes čtyřicet let učí mladé i starší páry tančit a jak se chovat a nechovat ve společnosti. Manželé Alena a Jiří Míšenští z Blanska si stále užívají tance a možnosti předat ho zájemcům všech věkových kategorií. „Tančit nás s manželem stále i po těch letech baví a rádi to umění naučíme i ostatní. Za sebe mohu říci, že když si stoupnu na parket, všechny ostatní trable zmizí. Najednou je to jen hudba a pohyb,“ vysvětluje Míšenská.


20.11. Zmizel odstavený kontejner
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Zloděj způsobil majiteli škodu za nejméně čtyřicet tisíc korun.


20.11. Vánoční tipy
(Městská knihovna Blansko)


20.11. Kámen a slzy – křest knihy
(Městská knihovna Blansko)
Ředitelka Státního okresního archivu Blansko Božena Kovářová představí genezi vzniku pomníků padlým v 1. světové válce. Dozvíte se o osudech mužů, kteří z Blanska do války odešli a již se nevrátili. Knihu bude možné zakoupit přímo na místě. Publikace je … Celý příspěvek →


20.11. Ostatní - PLANÝ POPLACH - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Prověřujeme nahlášený požár chaty. Jde o nenahlášené pálení - planý poplach.


19.11. Futsalová liga ZŠ
(ZŠ T. G. M.)
V pátek 16. 11. 2018 jsme v rámci 2. kola školní futsalové ligy bojovali na hřišti ZŠ Herčíkova Brno o postup do kola třetího. V prvním zápase jsme po vyrovnaném průběhu podlehli ZŠ Brno 1 : 6. Pokud jsme chtěli být úspěšní a … Pokračování Příspěvek Futsalová liga ZŠ pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


19.11. Pozvánka na Memoriál Dana Němce
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - V sobotu 24. listopadu od 8 hodin se v hale na ulici Údolní uskuteční 21. ročník Memoriálu Dana Němce, na kterém se představí hned 9 týmů z blanenského a brněnského regionu, a také i jedno mužstvo ze zahraničí, konkrétně z polské Legnice. Vítězství obhajuje domácí tým FK Blansko. Záštitu na 21. ročníkem turnaje převzal starosta města Blanska a předseda FK Blansko Ing. Jiří Crha.


19.11. Blanensko zlomilo Jihlavu třemi góly za dvě minuty a na…
(Blanenský deník – sport)
Jihlava – Poprvé v podzimní části Superligy malého fotbalu se ocitli v situaci, že museli reagovat na úspěch soupeře. Brno vyhrálo duel posledního devátého kola s Olomoucí už ve čtvrtek a hráči Pivovaru Černá Hora Blanensko rázem ztráceli na čelo tabulky čtyři body. Svou úlohu v Jihlavě však zvládli a zvítězili 8:3.


19.11. Motyka pomohla nejen k prstenu
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Zloděj se nestyděl ukrást drobné z dětské pokladničky pokladničku.


19.11. Sklaní mlýn hostil košt. Za víno platili lidé tolary
(Blanenský deník)
Blansko /REPORTÁŽ/ - Je sobota krátce po poledni a první návštěvníci přijíždějí ke Skalnímu mlýnu nedaleko Kateřinské jeskyně. Nelákají je ale krásy Moravského krasu, míří na košt svatomartinských vín. Postupně se prostor plní k prasknutí a v obřím zatepleném stanu určenému právě k ochutnávce vína si účastníci už jen vybírají volné místo. 


18.11. Oznámení - mimořádná manipulace s vodními díly
(Rybáři Blansko)
Výbor rybářského spolku v Blansku oznamuje všem členům a lovícím rybářům na níže uvedených nádržích rybářských revírů dochází k mimořádné manipulaci s vodními díly na základě rozhodnutí Vodoprávního úřadu MěÚ v Blansku, z důvodu plánované opravy nebo havárie.    461 226 Návesní rybník - Ostrov u Macochy,  dnem 16.11.2018 dochází k pozvolnému snižování hladiny max. 1m z důvodu opravy netěsnosti hráze. Bližší informace pan Ing. Ondřej Hudec, Starosta, Městys Ostrov u...


17.11. Bobřík informatiky 2018
(ZŠ T. G. M.)
V uplynulých dvou týdnech probíhala na naší škole soutěž o Bobříka informatiky 2018. Žáci se pokoušeli o vyřešení co největšího počtu logických úloh, zaměřených na zpracování a třídění informací, algoritmizaci úloh a na logické myšlení vůbec. Soutěžili jsme ve třech … Pokračování Příspěvek Bobřík informatiky 2018 pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


17.11. V zimě to bude na brusle, myslí si. Lidem vadí, že dřevo…
(Blanenský deník)
Blansko – Po lávce přes bývalý mlýnský náhon, která se nachází v blízkosti blanenských tenisových kurtů, si lidé zkracují cestu k vlaku. Jezdí tudy i cyklisté například na Sportovní ostrov Ludvíka Daňka. Dřevěné desky na osm let staré lávce už byly v havarijním stavu a hrozily úrazem. Dělníci proto lávku nedávno opravili. Místo dřeva má však nyní plechový povrch.


16.11. Tajemné Přítmí přináší záhady. Staňte se detektivy a…
(Blanenský deník)
Blansko – Řešením záhad a sběrem indícií žije poslední dva týdny Blansko. Již potřetí si totiž jeho obyvatelé mohou zahrát živou detektivní hru v ulicích jménem Přítmí.


15.11. Kroužek mladých hasičů
(Klepačov)
SDH Klepačov zahajuje činnost kroužku mladých hasičů. Více informací na plakátku.


15.11. Podařilo se v srpnu, září a říjnu 2018
(Klepačov)
volby členů OAKVsetkání se starostou zahájení kroužků v novém školním roce v klubu Škola renovace pumpy oprava sítě a laviček na hřišti skautský tábor v Kochově (Skautský oddíl) zasazení lípy Partyzánská stezka (SDH Klepačov) Drakiáda    Děkujeme Městu Blansko a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akcí.   Historie vodovodu: Obecní vodovod ... Číst dálPodařilo se v srpnu, září a říjnu 2018


15.11. Svatomartinská dílna
(ZŠ Erbenova)
Žáci 4.B a 5.C se u příležitosti oslav svatého Martina zúčastnili Svatomartinských dílen v Galerii města Blanska. Žáci pod vedením lektorek vyráběli bílého koně, plášť svatého Martina a přívěsky na krk z kůže. Právě práce s kůží a ražení různých vzorů do ní je zaujala nejvíce. Všem se dílničky líbili a odcházeli spokojení plni dojmů.


15.11. Poraďte si s (n)emocemi
(Městská knihovna Blansko)
Přednáška terapeuta Davida Bulvy představí metodu EFT (techniku emoční svobody), která vychází ze znalostí tradiční čínské  medicíny a prakticky spojuje akupresuru s psychologií. Dozvíte se, jak si poradit s akutní bolestí a stresem.


15.11. Vánoční dílna
(Městská knihovna Blansko)
Opusťte na chvíli předvánoční shon, přijďte si odpočinout, popovídat a zažít trošku kreativního vytržení… Pro děti od 3 do 99 let.


15.11. Lepší je předklon na kole než u nákupního vozíku, říká…
(Blanenský deník – sport)
Blansko – V této sezoně závodil s cílem navázat na velmi vydařený rok 2017. Laťka byla nastavená vysoko, třeba i titulem mistra světa v polovičním triatlonu série Challenge v Šamoríně. „Můžu konstatovat, že stanovené cíle byly splněny,“ shrnuje své pocity z právě skončené sezony jednasedmdesátiletá boskovická triatlonová legenda Milda Bayer jezdící v barvách Konrad Tools Teamu.


14.11. Historický podzim završen velkým vítězstvím, Blansko na…
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - K poslednímu soutěžnímu utkání roku 2018 nastoupili blanenští muži v neděli 11. listopadu proti celku z Velké Bíteše, který na tento duel nebude vzpomínat v dobrém. Po nadějném úvodu inkasovali hosté během 17 minut pět branek. V druhé půli přidali domácí další čtyři góly, čímž stanovili konečný výsledek na 9:0.


14.11. Glosa: Každý nemá stejné možnosti
(Monitor)
Tak jsem se zase nechala vytočit. Jak už to v dnešní době bývá, stačilo zapojit se do diskuze ve facebookové


13.11. Na Skalní mlýn dorazí bezpečněji. Po nové stezce
(Blanenský deník)
Blanensko – Do Skalního Mlýna v Moravském krasu míří v sezoně stovky tisíc turistů. Většina z nich autem. Dost lidí také na kole nebo pěšky. Ti budou nyní cestovat bezpečněji.


13.11. Na přejezdu neskutečně riskoval
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Srážce s přijíždějícím vlakem se podařilo rychlou reakcí zabránit.


12.11. Rajbas dobrodruhy láká už dvacet let. Letos představí dvě…
(Blanenský deník)
Blansko - Zkušení cestovatelé se zde mohou podělit o zážitky, začínající filmaři ukázat svůj um a návštěvníci získat trochu inspirace. Tak by se dal popsat blanenský festival Rajbas, který je dílem místního trampa a cestovatele, Milana Daňka. Letos událost oslaví dvacátý ročník a patří k největším akcím svého druhu v republice.


12.11. Svatomartinské slavnosti: tlačenice u mučidel, ukovaný…
(Blanenský deník)
Blansko /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Druhý říjnový víkend patří v Blansku Svatomartinským slavnostem. Lidé vítají svatého Martina, který do města se svou družinou přiváží nejen víno, ale i zábavu pro všechny příchozí.


12.11. Mikuláš 2018
(Klepačov)
Zase se nám blíží prosinec, tak už píši seznam všech hříšníků i hodných dětí. Kdo má zájem i letos o návštěvu Mikuláše, prosím pište SMS na tel. 724 564 946 ve tvaru „jméno, adresa“. Balíčky pro děti si jako každý rok nachystejte za dveře. Těší se Váš Mikuláš, anděl a čert


12.11. Auto ze zahraničí nedorazilo
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Zájemce o vůz za zajímavou cenu přišel o skoro dvě stě tisíc korun.


12.11. Recenze – Monobloc na Kolárce
(Monitor)
Na Kolárce bylo vždycky dobře. Tohle blanenské divadlo vždycky bylo a bude velkou oporou zdejší kulturní scény. Ne zcela doceněnou


12.11. Na kávě s Josefem Mertou
(Monitor)
Blanenský spolek LAVINA organizuje od března 2015 potravinovou pomoc potřebným a stal se historicky prvním partnerem Potravinové banky Brno. Na


12.11. Představujeme nové vedení města
(Monitor)
Ve čtvrtek 1. listopadu v Dělnickém domě složilo slavnostní slib pětadvacet zastupitelů města Blanska, zvolených na další čtyřleté období. Na


10.11. Dopravní nehoda - ÚKLID VOZOVKY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
DNBZ 1 OA. OA je mimo vozovku. Asistovali jsme PČR při šetření DN.


10.11. Školení a zkoušky nových členů rybářského spolku pro…
(Rybáři Blansko)
Oznamujeme všem žadatelům, že školení a zkoušky nových členů rybářského spolku v Blansku pro získání osvědčení pro výdej 1. rybářského lístku se uskuteční dne 7. prosince 2018 v 16.30hod v sídle spolku na ul. Mlýnská 2312/25 v Blansku. Výbor MRS Blansko.


10.11. Pozvánka na závěrečné utkání mužů proti Velké Bíteši
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - Poslední soutěžní utkání v roce 2018 sehrají muži v neděli od 14 hodin proti Velké Bíteši. Duel s momentálně 8. týmem Moravskoslezské divize D bude sehrán na stadionu na Údolní, i vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám v minulých dnech. Dokáže tým zakončit podzim bez ztráty bodu?