Píše se jinde

17.08. Hledáme blanenské umělce!
(Městská knihovna Blansko)


16.08. Technická pomoc - ODSTRANĚNÍ STROMU - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Provádíme kácení vzrostlého stromu hrozícího pádem do vozovky. Vozovka po dobu likvidačních prací uzavřena.


15.08. Záchrana osob/zvířat - Uzavřené prostory - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Provádíme vyproštění srny uvízlé v plotě. Srnu pouštíme bez zranění zpět do přírody.


15.08. Dorostenci vstoupí do druholigové sezóny zápasy v…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Už dnes, 15. srpna 2018, sehrají blanenští dorostenci svá první utkání v Moravskoslezské dorostenecké lize. Soupeřem jim bude domácí 1. SK Prostějov, jehož sílu Blanenští znají z přátelských utkání. Začátky dnešních zápasů jsou v 15 hodin a 17:15 hod.


14.08. Viníka nehody se podařilo vypátrat
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
Policistům pomohly záběry z bezpečnostních kamer z nedalekého domu


13.08. Záchrana osob/zvířat - Z VÝŠKY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Provedli jsme záchranu 2 zraněných chovných holubů a jejich předání hlídce MP Blansko.


13.08. Výhru v Lanžhotě zařídil jedinou brankou v utkání Urbančok
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - První venkovní výhru si hned zkraje sezóny 2018/2019 připsali blanenští muži na půdě nepříjemného Lanžhota. Vyrovnané utkání překlopil v 79. minutě na stranu hostujícího mužstva Dominik Urbančok. Blansko tak zůstává po dvou kolech stoprocentní.


12.08. K prvnímu venkovnímu utkání zajíždí Blansko do Lanžhota
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Po vydařeném domácím zápasu s Humpolcem čeká na blanenské muže další nováček Moravskoslezské divize D. Nedělním soupeřem našich hráčů bude ambiciózní Lanžhot, mistr krajského přeboru Jihomoravského kraje.


08.08. Opuštěná společnost
(Městská knihovna Blansko)
Erik Tabery, novinář a šéfredaktor týdeníku Respekt. Autor knihy Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše, za kterou získal loni cenu Magnesia Litera. Budeme se bavit nejen o knihách pana Taberyho, ale také o jeho profesi, o inspiracích a … Celý příspěvek →


08.08. Padesát let od invaze vojsk do Československa: podělte se s…
(Blanenský deník)
Brno, Brněnsko - V souvislosti s výročím padesáti let od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa připravujeme vzpomínkové téma do Týdne u nás, který vyjde ve středu 15. srpna, a do Blanenského deníku Rovnost, který vyjde 21. srpna.


08.08. Záhadné makro Vladimíry Poláškové
(Městská knihovna Blansko)
Pokud se vám pod slovem makrofotka vybaví brouk nebo stéblo trávy v obřím detailu, pak vám tato výstava přinese naprosto jiný pohled na tuto fotografickou disciplínu. Vystavované fotografie jsou abstraktním vyjádřením fyzikálního děje, se kterým se všichni běžně setkáváme, a to … Celý příspěvek →


07.08. Rekonstrukce školní družiny na ZŠ TGM Blansko
(ZŠ T. G. M.)
Během letních prázdnin probíhá rekonstrukce školní družiny. Celou tiskovou zprávu najdete v odkazu níže. Tisková zpráva Příspěvek Rekonstrukce školní družiny na ZŠ TGM Blansko pochází z Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko


06.08. Pacienty vyšetří i v Blansku. Nemocnice získá magnetickou…
(Blanenský deník)
Blansko - V polovině října se nejen Blanenští dočkají nové magnetické rezonance v Nemocnici Blansko. Přístroj bude v budově, kterou dělníci staví ve vnitřním traktu nemocnice. „V první fázi bude objednací doba pro pacienty v jednotkách dnů. Potom záleží na jejich nárůstu,“ uvedla ředitelka Vladimíra Danihelková.


05.08. Divizní premiéra se vydařila! Blansko porazilo Humpolec 5:1
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - První kolo Fortuna Moravskoslezké divize D mají za sebou blanenští muži, kteří na domácím stadionu na Údolní zlomili během druhého poločasu houževnatý odpor Humpolce a zaslouženě zvítězili vysoko 5:1. Třemi brankami se blýskl střídající Radim Dvořák.


05.08. Odměna? Když z dětí vyrostou slušní lidé, říká duše…
(Blanenský deník)
Blansko – Životní styl s velkým přesahem do společnosti. Respekt, duševní rozvoj a pomoc bližním. To je podle Jana Pořízka skauting. Šedesátiletý stavař, který pracuje jako učitel, zasvětil práci s mládeží dlouhá léta. V roce 2002 v Blansku založil s přáteli Skautské středisko Světla. „Největší odměnou pro mě je, když z dětí vyrostou slušní lidé. Pak vidím, že má moje práce smysl,“ říká Pořízekv rozhovoru týdne.


03.08. Záchrana osob/zvířat - Z VÝŠKY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Vyjeli jsme na psa uvízlého na sklaní stěně. Pomocí lanových technik jsme ke psu slanili. Použitím záchranného trojúhelníku jsme psa transportovali na zem.


03.08. Zloděj vykradl šatní skříňku v aquaparku
(Monitor)
Možná i z důvodu velmi teplého počasí se zatím neznámý pachatel rozhodl k návštěvě aquaparku v Blansku. Zde v průběhu své návštěvy využil vhodné


03.08. Zákaz vstupu do lomu? Majitel na plavce volá policii
(Blanenský deník)
Blansko, Mašovice /FOTOGALERIE/ - Lom na okraji Blanska je v teplých měsících díky průzračné vodě dlouhá léta vyhledávaný cíl stovek rekreantů. Vodní plocha a okolní pozemky, které leží v těsné blízkosti železnice, jsou však už osm let v soukromém vlastnictví. Předchozí majitelé vstup a koupání lidí vesměs příliš neřešili. Jejich plány na vybudování potápěčského centra a oplocení místa nakonec ztroskotaly.


01.08. Chtěly vidět moře. Splnění snu doprovázelo sexuální…
(Blanenský deník)
Blansko, Baška Voda – Veronika z Blanska chtěla poprvé vidět moře. Vydala se proto pracovat do Chorvatska pro blanenskou cestovní kancelář Amálkatour. Jela s ní sedmnáctiletá kamarádka. Moře viděly, ze zaměstnání však odešly po dvou dnech. Mluví o sexuálním obtěžování, ubytování ve sklepě a práci navíc. Kancelář s obviněním nesouhlasí.


01.08. Ochrana sokolů v Moravském krasu se zdařila
(RegionPress)
Moravský kras * Když se před dvěma lety do přírody Moravského krasu vrátil po padesáti letech Sokol stěhovavý, ochránci přírody možná ani nevěřili, jak moc se zde tomuto druhu zalíbí. O dva roky později totiž slaví vyhnízdění hned osmi mláďat. Hnízda byla po celou dobu pečlivě hlídaná před ...


01.08. Policie hledá svědky dopravní nehody v Blansku
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANSKO: V úterý 31.7.2018 odpoledne došlo na ulici poříčí v Blansku ke střetu cyklisty a osobního vozidla


30.07. Nepřišel se jen vykoupat
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANSKO: Zloděj vykradl šatní skříňku v aquaparku


29.07. Blanenské Gulášobraní: Utkalo se jedenáct týmů. U diváků…
(Blanenský deník)
Blansko – Vůně ohně, který zatápí pod kotly. V těch pomalu probublává guláš. Každý z jedenácti týmů chce zvítězit. Speciální přísady se tají. Týmy jsou přesvědčeny, že ten jejich guláš je nejlepší. V sobotu se v zámeckém parku Blanenští sešli na tradičním Gulášobraní.


29.07. S místem se potřebuji sžít. Nic nepřipravuji, říká fotograf…
(Blanenský deník)
Blansko /ROZHOVOR/ - První fotoaparát se mu dostal do ruky, když mu bylo osm let. Dnes je Davidovi Podrabskému něco přes dvacet. Fotí koncerty Tomáše Kluse, je stálým fotografem Dívky České republiky a spolupracoval s řetězcem Ikea. „I když se některé věci nepovedly, pořád jsem zarputile dělal to, co mě baví. A vyšlo to,“ přikyvuje mladík.


29.07. Pohárový postup zvládl líšeňský favorit. Blansko se ještě…
(Blanenský deník – sport)
Blansko /FOTOGALERIE/ - Hrálo se sice o postup v domácím fotbalovém poháru MOL cup, ale trenéři Blanska i Líšně se shodli, že pro ně to byla spíše generálka na start mistrovských soutěží. Z tohoto pohledu mohou být spokojeny oba tábory, i když z výsledku a postupu se mohl radovat jen jeden. Líšeň v Blansku vyhrála 3:1. Zaslouženě.


29.07. Neproměněné šance v klíčových momentech vzaly naději na…
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - Fotbalisté Blanska v předkole MOL Cupu vzdorovali silné Líšni, nicméně nevyužili několika vyložených šancí a produktivnějšímu soupeři podlehli 1:3.


27.07. Úředníci omezili odběr vody z místních toků. Kvůli velkému…
(Blanenský deník)
Blanensko, Boskovicko - Zalévání hřišť, trávníků, mytí aut a napouštění nádrží a bazénů vodou. Na to všechno zakázali tento týden úředníci odebírat vodu z místních toků na Blanensku a Boskovicku. Nařízení trvá až do odvolání. „Vody je nedostatek. Snažíme se snížit úhyn organismů, které jsou vázané na povrchové vody,“ vysvětlil zákaz boskovický úředník Michal Lukeš.


27.07. Předsezónní povídání s předsedou klubu Jiřím Crhou
(FK Blansko)
MJ, Foto: Archív - B l a n s k o - Sezóna 2018/2019 se nezadržitelně blíží ke svému startu. Už tento víkend nás čekají předkola MOL Cupu, ten příští pak už první mistrovská utkání Moravskoslezské divize D. Současnou situaci v mužstvu zhodnotil a letošní ambice prozradil předseda FK Blansko pan Jiří Crha.


27.07. Moravské Švýcarsko na starých pohlednicích je v prodeji
(Listy regionu)
Poslední červencový týden vyšla nákladem 2 500 kusů výtisků nová publikace blanenského sběratele pohlednic Milana Sýkory a fotografa Milana Šustra nazvaná „Moravské Švýcarsko na starých pohlednicích“. Tato kniha ve vázané vazbě s tvrdými deskami je velmi vydařená a milovníci historie si přijdou zcela určitě na své. Vydalo ji nakladatelství Tváře, s.r.o., má 140 barevných stran a zakoupit [...]


26.07. Vydařené kulturní léto
(Monitor)
Líbí se mi, jak Blansko letos v letních měsících ožilo. Často se mluví o tom, že kultury v Blansku je


26.07. Lom: Veřejnosti vstup zakázán!
(Monitor)
Snaha o zamezení znečišťování a poškozování blanenského lomu vedla jeho majitele k vydání zákazu vstupu veřejnosti. Lidé jej však nerespektují


26.07. Na kávě s INFERNETem
(Monitor)
Kapela Infernet letos vyhrála soutěž Otvírák Morava Park festu a měla tak tu čest zahájit bezesporu největší hudební událost roku


26.07. Na kávě s Janem Hrnčířem
(Monitor)
Jan Hrnčíř je blanenský ekonom, politik a vysokoškolský pedagog. Od roku 2016 je zastupitelem Jihomoravského kraje, loni byl zvolen poslancem


26.07. Vláčkem po zahrádce, večer do sklepního depa
(Monitor)
Letos zahájil již třetí sezónu. Jiří Šimkůj z Blanska má o letních nedělních odpoledních o zábavu postaráno. Prohání vláček na


26.07. Delší cyklostezka v Blansku: okruh kolem Sportovního…
(Blanenský deník)
Blansko - Tři sta pět. Tolik metrů prodloužení cyklostezky dělníci v minulých týdnech dokončili. Část od Salmova mlýna k baseballovému hřišti uzavřela okruh kolem Sportovního ostrova Ludvíka Daňka v Blansku. „Je hotovo. Ve čtvrtek budeme prodloužení cyklostezky kolaudovat,“ uvedl vedoucí odboru investičního a územního rozvoje města Marek Štefan.


26.07. Logopedický tábor očima praktikantky
(Listy regionu)
V termínu 9. – 20. července 2018 uspořádala Nemocnice Blansko ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Blansko (DDM) příměstský tábor s názvem „Učíme se od zvířat“. Již z názvu je patrné, jaké zaměření tábor měl. Zúčastnit se mohly děti zaměstnanců blanenské nemocnice, klienti logopedických ambulancí Nemocnice Blansko i široká veřejnost. Tábor byl zaměřen především [...]


26.07. Vyhlášení 9. ročníku Blanenské univerzity (nejen) pro…
(Městská knihovna Blansko)
Městská knihovna Blansko vyhlašuje 9. ročník Blanenské univerzity (nejen) pro seniory. Tento ročník je připraven ve spolupráci s panem Pavlem Svobodou a bude věnován městu Blansku, jeho historii, významným osobnostem, kultuře a dalším zajímavým tématům. Pavel Svoboda je autorem několika … Celý příspěvek →


26.07. Nový autobusový terminál v Blansku je hotový. Přišel na 53…
(Blanenský deník)
Blansko /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Páchnoucí toalety, zchátralá čekárna a desítky let stará nezastřešená nástupiště. Ostuda. Pro místní i turisty, kteří z blanenského autobusového nádraží vyráželi dál do světoznámého Moravského krasu. To už je nyní historií. Dělníci dokončili stavbu nového terminálu, který vznikl na ploše původního nádraží. Slavnostní otevření je na programu v pátek.


25.07. Generálka na divizi dopadla pro blanenské barvy vítězně
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - V posledním přípravném utkání před nadcházející sezónou 2018/2019 si blanenští fotbalisté výrazně zastříleli. Na hřišti v Olomučanech po většinu utkání drželi míč na svých kopačkách a vytvořili si spoustu vyložených šancí, ze kterých většinu proměnili. Se Spartou Brno si poradili vysoko 9:1.


25.07. Požár - PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
P v mezistropním prostoru průmyslové haly.


24.07. Na Blanensku vysychají potoky. Lidé ze stovky obcí z nich…
(iDnes Brno a okolí)
Napustit si na zahradě bazén nebo zalít trávník vodou z potoka je od úterka zakázáno v jižní části Blanenska. Od středy začne platit zákaz na celém okrese.Další články k tématu:Jižní Moravu trápí sucho, vodou však nešetří. Nejvíc jí spotřebují v BrněRyby v řekách na jihu Moravy zabíjí sucho a nečistoty z polí i kanálůVyprahlá jižní Morava čeká na déšť. Bez něj plodiny na polích uschnou


24.07. V zámeckém parku vymění lavičky
(Blanenský deník)
Blanensko, Vyškov – Příjemnější posezení čeká už za několik dní návštěvníky zámeckého parku v Blansku. Dělníci tam tento týden vymění staré poškozené lavičky za nové. „Celkem se jedná o devět kusů. Byly už rozbité a některé bez opěradel. Výměna bude stát sedmdesát tisíc korun. Lavičky, které ještě půjdou opravit, využijeme,“ uvedl vedoucí blanenského oddělení komunální údržby Milan Vítek.


24.07. V Blansku platí zákaz odběru vody z vodních toků
(Monitor)
Od 24. července do odvolání platí zákaz odběru vody z vodních toků v celém správním obvodu obce s rozšířenou působností


23.07. Blansko potřetí v přípravě vítězně, tentokráte s Tasovicemi
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - I třetí přátelské utkání dopadlo pro blanenské barvy vítězně. Svěřenci trenéra Tomáše Koloucha se v sobotu odpoledne střetli na hřišti ve Vavřinci s TJ Sokolem Tasovice, se kterým se budou utkávat také v rámci Moravskoslezské divize D. Vítězné skóre 4:0 tak rozhodně může těšit.


20.07. POZOR! Třetí přípravný zápas proti Tasovicím se odehraje ve…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - V sobotu 21.7.2018 došlo k časové a místní změně přátelského utkání Blanska s Tasovicemi. Utkání se odehraje ve 14 hodin na hřišti ve Vavřinci.