Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Píše se jinde

23.08. Potvrdit dobrý vstup do 3. ligy pojedou muži do Dolního…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - První velmi nabitá sobota čeká v novém ročníku fotbalisty a fanoušky FK Blansko. V tento den budou hrát svá utkání nejen muži a dorostenci, ale také naši žáci, kteří se nově představí v krajském přeboru Jihomoravského kraje.


21.08. Vadné pítko v blanenské Rožmitálově ulici znovu funguje
(Blanenský deník)
Blansko – Problém s vadným pítkem v blanenské Rožmitálově ulici vyřešili technici. Pítko by tak od začátku týdne mělo plně fungovat. „Podle odboru životního prostředí nebylo v provozu od minulého týdne z důvodu vadného regulátoru tlaku výstupní vody,“ uvedl mluvčí Blanska Ondřej Požár.


21.08. Otevřeli Památník holokaustu Romů. Bez expozic, ale s…
(Blanenský deník)
Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Čtyři roky budování a další tři léta zavřeno. To už neplatí. Do Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě nedaleko Hodonína na Blanensku se konečně podívají turisté. Muzeum romské kultury, které památník spravuje, ho v úterý otevřelo.


20.08. Kuličkiáda 2019
(Klepačov)
Zveme Vás na Kuličkiádu, která se koná v sobotu 31.8.2019 od 13 hod. na hřišti na Klepačově. Více informací na plakátu.


20.08. V Moravském krasu uhynul vzácný výr velký
(Blanenský deník)
Blanensko – Smutný nález nedávno řešili strážci ochrany přírody v Moravském krasu. V blanenské části Lažánky totiž jeden z místních našel uhynulého zvlášť chráněného živočicha. Výra velkého.


20.08. Blanensko odstartovalo profesorsky, pak gólově opět…
(Blanenský deník – sport)
Boskovice – První poločas šel ztuha, ovšem po přestávce Blanensko ukázalo, že opět patří k medailovým aspirantům Superligy malého fotbalu. V prvním kole pátého ročníku celostátní soutěže na domácím hřišti zdolalo Příbram vysoko 10:3.


20.08. Neznámý poctivec odevzdal peněženku i s obsahem
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Nemalá finanční hotovost i s doklady se dostala zpět do rukou majitele.


20.08. Napsali o nás: Fotbalisté Blanska porazili rezervu Zlína a…
(FK Blansko)
Deník/Zdeněk Vlach, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - Blanenský nováček Moravskoslezské fotbalové ligy pokračuje ve sbírání bodů. Tentokrát o všechny obral rezervu prvoligového Fastavu Zlín.


19.08. Tip Deníku: Blanenští skauti pořádají příměstský tábor
(Blanenský deník)
Blansko – Blanenské Skautské středisko Světla v pondělí 19. srpna zahajuje příměstský tábor. Akce je určena pro děti od sedmi do jedenácti let a většinou se odehraje na staré faře.


19.08. V Blansku opraví lavičky zničené vandaly, u zámku přibude…
(Blanenský deník)
Blansko – Zdevastované lavičky, posprejované budovy i vytrhaná zeleň. Blansko se s vandalismem potýká už roky, letos se proti problému rozhodli představitelé města zakročit. Vandaly poničené lavičky v Horní Pálavě tak údržbáři brzy opraví, v areálu blanenského zámku navíc přibude kamera, která bude monitorovat blízké okolí.


19.08. Týden ve fotografii: Nový památník pro kardinála i…
(Blanenský deník)
Blanensko /TÝDEN VE FOTOGRAFII/ - Co zajímavého se dělo ve vašem okolí v uplynulém týdnu? Významné události, zajímavé akce nebo třeba kuriozity si připomeňte v obsáhlé fotogalerii. Do ní jsme vybrali nejzajímavější záběry z Blanenska i celé jižní Moravy za posledních sedm dní.


19.08. Blanensko chce opět na bednu, sezonu začíná doma s Příbramí
(Blanenský deník – sport)
Boskovice – V uplynulém ročníku Superligy malého fotbalu se Blanensko poprvé prosadilo na medailové pozice, vynikající sezonu zakončilo na druhé příčce za Brnem. O navázání na úspěšné vystoupení se pokusí hned v prvním kole nového ročníku, kdy v pondělí od půl osmé večer vyzve Příbram.


18.08. Vítězství 1:0 proti Zlínu B vystřelil Přerovský, Blansko má…
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - Na domácím hřišti jsou blanenští muži v Moravskoslezské fotbalové lize stoprocentní. Po úvodním vítězství nad Vyškovem zvládli svěřenci trenéra Zbořila běhavou bitvu se Zlínem B a po jediné brance Daniela Přerovského mohli oslavit další tři body do tabulky MSFL.


16.08. Obalovací workshop
(Městská knihovna Blansko)
Potřebujete s příchodem nového školního roku obalit nové učebnice a sešity? Rádi byste si obalili své oblíbené knihy? Právě pro vás jsme připravili obalovací workshop! Zde se můžete umění obalovaní naučit od skutečných odborníků – knihovníků, kteří již obalili stovky, … Celý příspěvek →


16.08. Čtenářský klub pro mládež 12+
(Městská knihovna Blansko)
Otevíráme nový čtenářský klub pro teenage čtenáře od 12 let! Budeme se setkávat vždy jednou za měsíc. Čekají nás společné diskuze o názorech a dojmech z knih a zajímavé tipy na další čtení. Každý měsíc jiné téma, kniha nebo autor. … Celý příspěvek →


16.08. Janusz – výstava cestovatelských fotografií + beseda
(Městská knihovna Blansko)
Retrospektivní výběr nejpůsobivějších velkoformátových fotografií z nevšedních cest za dobrodružstvím za posledních 18 let od fotografa, cestovatele a autora desítek multimediálních projekcí Romana Janusze. Emotivní příběhy a kouzelné scenérie Kamčatky, hor Altaj na Sibiři, Gruzie, jezera Bajkal, pohoří Sajany, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, … Celý příspěvek →


16.08. Výprodej knih září 2019
(Městská knihovna Blansko)
Pro všechny knihomily i knihomoly je tu opět tradiční výprodej knih, časopisů a LP desek vyřazených z fondu knihovny. Cena: 5,– Kč/ kus Akce proběhne jako vždy před budovou knihovny a to v době od 9.00 do 17.00 h. V … Celý příspěvek →


16.08. Pozvánka na valnou hromadu
(FK Blansko)
Libor Klimes - FK Blansko, z.s., se sídlem Údolní 1826/10, 678 01 Blansko, IČ: 266 06 623 Dne 3. 9. 2019 od 18:00 hodin se bude konat v Dělnickém domě (Hybešova 1, Blansko) v sále S2 valná hromada FK Blansko, z.s. s tímto programem:


16.08. Vypuštěné jezero? Dno prozkoumali archeologové s detektory
(Blanenský deník)
Blanensko /FOTO/ – Bahno a dvě strouhy s proudící vodou na dně. Lidem, kteří míří ke Skalnímu mlýnu v Moravském krasu, se naskýtá nevšední pohled. Míjí vypuštěné Jakubovo jezero. Tento týden mohli při práci vidět také odborníky s detektory kovů. 


15.08. Počítačový kurz či právní poradenství. Seniorům v Blansku…
(Blanenský deník)
Blansko – Právní poradenství, počítačové a technické poradenství nebo také počítačový kurz o dvanácti lekcích. Nové služby nabídne od září Městský klub důchodců v Blansku.


15.08. Kam za sportem nejen na Blanensku
(Blanenský deník – sport)
Blanensko - Shrnutí toho, kam vyrazit za sportem na Blanensku, přináší Blanenský deník Rovnost.


15.08. Velké čištění zubů v ZOO
(Městská knihovna Blansko)
Myslíte si, že čištění zubů je pěkná otrava? O tom, že tato někdy nudná hygienická povinnost má své opodstatnění vás přesvědčí šokující událost, ke které dojde v jedné zoologické zahradě poté, co si zvířátka přestanou čistit zuby…. Možná přijde i … Celý příspěvek →


15.08. Blansko udrželo po úspěšné sezóně baseballovou Extraligu!
(Monitor)
Olympia Blansko napínala své fanoušky s udržením v Extralize pro příští rok až do posledního hracího kola nadstavbové části Extraligy.


15.08. Půlmaraton Moravským krasem 2019
(Monitor)
ELEVEN Půlmaraton Moravským krasem 2019, to je tradiční sportovní den pro celou rodinu pořádaný pod záštitou starosty města Blansko Jiřího


15.08. Město představuje projekt Společně PRO Blansko
(Monitor)
Vedení města Blanska nabízí občanům možnost zapojit se do plánování investic ve městě. Mohou tak učinit do 13. září letošního


14.08. Technická pomoc - ODSTRANĚNÍ STROMU - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasahujeme u stromu, který hrozí pádem na silnici. Pomocí výškové techniky jsme jej rozřezali. Místo jsme uklidili.


14.08. Úvodník: Vadí – nevadí?
(Monitor)
V minulém Monitoru jste si mohli přečíst informaci o záměru, který odsouhlasila Rada města Blanska: město chce odprodat čtyři tisíce


14.08. Na kávě s Martinem Štěpánkem
(Monitor)
Tento rozhovor byl pro mne jako dělat interview s vlastním synem. V den narození Martina Štěpánka juniora jsme skoro před


13.08. Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasahujeme u nehody jednoho osobního vozidla, které narazilo do svodidel, na místě jedna zraněná osoba. Zajišťujeme místo nehody a provádíme protipožární opatření.


13.08. Organizace školního roku 2019/2020
(ZŠ Erbenova)
Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020. Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.  Vánoční prázdniny budou zahájeny […]


13.08. První venkovní bod je hned v úvodu soutěže na světě,…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Čtyři body mají již na kontě fotbalisté FK Blansko, kteří si po úvodní výhře na Vyškovem připsali další bod po remíze s Baníkem Ostravou B. Jedinou branku našeho mužstva vstřelil v 73. minutě Daniel Přerovský. Porážku odvrátil až v 85. minutě domácí Miroslav Pak.


13.08. K prastarým kresbám v Moravském krasu lidi nepustí, mohli…
(iDnes Brno a okolí)
Prastaré kresby objevené v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu zatím průvodci návštěvníkům ukazovat nebudou. Stářím je však možná předčí další objevený obrázek – uhlíková podobizna člověka.Další články k tématu:Šest tisíc let. Vědci objevili v Kateřinské jeskyni nejstarší kresby v ČeskuVIDEO: Ve tmě, v blátě, po kolenou. V Moravském krasu otevřeli novou jeskyniJeskyňáři pod haldou odpadků objevili propast, může mít přes sto metrů


13.08. Poradí s právem i počítači. V Blansku rozšíří služby pro…
(Blanenský deník)
Blansko – Právní poradenství, počítačové a technické poradenství nebo také počítačový kurz o dvanácti lekcích. Nové služby nabídne od září Městský klub důchodců v Blansku.


12.08. Posunou chodníky blíž k domům. Aby mohli rozšířit…
(Blanenský deník)
Blansko – Frekventovaná ulice 9. května v Blansku bude ještě letos širší a zlepší se její průjezdnost.


12.08. Kurty v Blansku mají nový plot
(Blanenský deník)
Blansko – Nový plot lemuje tenisové a volejbalové kurty na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku.


11.08. Fotbalisté Blanska obrali rezervu Baníku o bod. Mohli mít i…
(Blanenský deník – sport)
Markvartovice – Trochu rozpačitě se trenér fotbalistů Blanska Zbyněk Zbořil tvářil nad získaným bodem s rezervou Baníku Ostrava ve druhém kole MSFL. O vítězství totiž jeho tým přišel pět minut před koncem.


10.08. Dorostenci zahájí druholigovou sezónu na půdě Hlučína
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Kromě mužů, kteří se již zítra v dopoledních hodinách představí na půdě Baníku Ostrava B, čeká i na dorostence výjezd na východ republiky. Netradičně v úterý odpoledne zajíždí do Hlučína a následně 18. srpna do Třince. Pro naše mládežníky je to druhá sezóna v Moravskoslezské dorostenecké lize a jistě bude na co navazovat, Loňské čtvrté místo mezi staršími dorostenci bylo skvělým počinem.


09.08. Skauti vyčistili a upravili zanedbané hřiště ve Dvorské…
(Listy regionu)
(Blansko.cz) Skauti z 11. oddílu Svornost v Blansku se zapojili do každoroční celorepublikové akce "Skautský dobrý skutek" a z vlastní iniciativy vyčistili a poopravili hřiště v Dvorské ulici. Hřiště bylo v zanedbaném stavu a nacházelo se zde velké množství odpadků a skla. Pokračovat ve čtení Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: Skauti vyčistili a upravili [...]


08.08. Řídil přes zákaz a pod vlivem drog
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: S porušováním zákona pravděpodobně muž problém nemá.


08.08. Policisté zajistili marihuanu
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Muž pěstoval konopí na balkoně.


08.08. Napsali o nás - Blanenský deník
(FK Blansko)
Deník / Zdeněk Vlach - Výhra nad Vyškovem je zatím jen dobrý vstup, hlásí fotbalové Blansk. Tři body, které fotbalisté FK Blansko získali při svém prvním startu v novém ročníku Moravskoslezské ligy s MFK Vyškov, jsou zatím jen dobrým počinem. Upozorňuje na to trenér i vedení klubu.


08.08. Zpráva pro naše fanoušky
(FK Blansko)
Libor Klimeš - Na nedělní zápas "A" mužstva do Ostravy nebude oproti původnímu oznámení vypraven autobus. "A" mužstvo odjíždí k zápasu už v sobotu.


07.08. Na blanenské radnici se sešly tři nabídky od zájemců.…
(Blanenský deník)
Blansko /FOTOGALERIE/ – Na náměstí Republiky v Blansku chtějí stavět tři zájemci. Tolik nabídek se sešlo na tamní radnici, když asi čtyři tisíce metrů čtverečních v centru města nabídla developerům.  


07.08. Blansko zavádí 3D prohlídky památek
(Blanenský deník)
Blansko – Blanenské památky si mohou turisté nově prohlédnout v bezpečí domova. Na webových stránkách radnice přibyla v části Turistika nová sekce, která nabízí 3D prohlídky známých míst.


07.08. Chemické látky - Na POZEMNÍ KOMUNIKACI - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Pomocí sorbentu jsme odstranili PK z OA, které unikly po technické závadě.


06.08. V Blansku přibudou parkovací místa. Nová stání vzniknou v…
(Blanenský deník)
Blansko – V Údolní ulici v Blansku začala stavba nových parkovacích míst. Na nejstarším sídlišti ve městě je o stání pro osobní vozidla obyvatel velká nouze. Teď jich tam přibude necelá šedesátka.  


06.08. Soutěž v pití piva? V Blansku se střetnou týmy i jednotlivci
(Blanenský deník)
Blansko - V pití piva na čas se utkají týmy i jednotlivci na třetím ročníku soutěže Blanenský tuplák. Ta začne v sobotu 10. srpna ve tři hodiny odpoledne v blanenské restauraci Myslivna. Na akci vystoupí kapela CLASSIK.


06.08. Blanenským basketbalistkám se daří. V nové sezoně přihlásí…
(Blanenský deník – sport)
Blansko /FOTOGALERIE/ - Uplynulá mistrovská sezona byla pro Basketbalový klub Blansko úspěšná. Pravidelné soutěže hrály čtyři týmy.


06.08. Utonulý muž v Blansku
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Alkohol a voda v kombinaci s přeceňování sil, se pravděpodobně stala pro plavce osudným.


05.08. Premiéru v MSFL Blansko zvládlo, MFK Vyškov si domů veze…
(Listy regionu)
(Blansko.cz) První zápas ve třetí nejvyšší soutěži přilákal do ochozů stadionu na ulici Údolní necelých 1300 diváků. Vysoká návětěva mohla sledovat napínavou bitvu se sladkým koncem pro Blansko – výhrou 3:1. Pokračovat ve čtení Pro přečtení článku klikněte na odkaz zdroje: Premiéru v MSFL Blansko zvládlo, MFK Vyškov si domů veze porážku 1:3


05.08. Výhra nad Vyškovem je zatím jen dobrý vstup, hlásí…
(Blanenský deník – sport)
Blansko /FOTOGALERIE/ - Tři body, které fotbalisté FK Blansko získali při svém prvním startu v novém ročníku Moravskoslezské ligy s MFK Vyškov, jsou zatím jen dobrým počinem. Upozorňuje na to trenér i vedení klubu.  


04.08. Premiéra s cenným skalpem, Blansko zdolalo na Údolní Vyškov…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - Vstup do Moravskoslezské fotbalové ligy se mužům Blanska vydařil. Na domácím hřišti zdolali svěřenci trenéra Zbořila v pomyslném "krajském derby" Vyškov 3:1 a vybojovali první tři body do tabulky. Výsledek utkání výrazně ovlivnil první poločas, kdy Blansko několikrát podržel skvěle chytající Doležal a dvě slepené branky v jeho závěru.


01.08. Dopravní nehoda - SE ZRANĚNÍM - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasahujeme u dopravní nehody motocyklu. Na místě je jedna zraněná osoba v péči ZZS. Asistujeme ZZS při poskytování první pomoci a transportujeme zraněnou osobu do sanitního vozu. Provádíme odstranění uniklých provozních kapalin z vozovky pomocí sorbentu.


31.07. Dynamiters budou pokračovat i v novém ročníku
(Dynamiters Blansko HK)
B l a n s k o – Hokejisté s Dynamitem na hrudi se na interní schůzi dohodli na pokračování i v nové sezóně krajské ligy. Klub bude sice zpočátku fungovat ve značně komornějších podmínkách, ale vedení i hráči věří v jejich zlepšení v průběhu sezóny. Před vedením a vlastně i před hráči Dynamiters stály Zobrazit více...


30.07. Úklid na dva týdny uzavřel knihovnu. Čtení si mohou lidé…
(Blanenský deník)
Blansko – Městská knihovna Blansko má dva týdny zavřeno. "Budeme uklízet, pastovat podlahy a podobně,“ vysvětlil její ředitel Lukáš Dlapa.


30.07. Kriminalisté objasnili vloupání do objektu budovy
(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Má ho mít na svědomí muž, který se se zákonem již potýkal.


29.07. Bitva ve Skašticích dospěla až do penaltového rozstřelu,…
(FK Blansko)
MJ, Foto: Josef Kratochvíl - B l a n s k o - Předkolo MOL Cupu ve Skašticích nedopadlo pro blanenské barvy dobře. Po brankách Zavadila a Gojse vedli domácí v 62. minutě už 2:0. Blanenští však v závěru přeci jen dotlačili dvakrát míč do brány zásluhou Urbančoka a Štrombacha (z penalty) a vynutili si prodloužení. Ani po něm však zápas neměl svého vítěze a na řadu musely přijít penalty. V nich byli úspěšnější domácí. kteří si zahrají 1. kolo MOL Cupu proti Líšni.


29.07. Pálenice roztopily kotle. Ovoce je méně než před rokem
(Blanenský deník)
Jižní Morava – Loňská úroda ovoce byla podle zahrádkářů extrémně výjimečná. Rekordní sezonu měly také v pálenicích.


28.07. Sousedské posezení 2019 (náhradní termín)
(Klepačov)
Z důvodu nepříznivého počasí se Sousedské posezení přesouvá na sobotu 3.8.2019 od 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení. Členové SDH Klepačov


28.07. Tajné koření i alkoholické příměsi. V Blansku soutěžili ve…
(Blanenský deník)
Blansko – Čtrnáct týmů, čtrnáct různých druhů gulášů. V blanenském zámeckém parku v sobotu panuje veselá nálada, ale také napětí. Kdo letos uvaří nejlepší guláš? Dopolední déšť trochu komplikuje samotné vaření, avšak návštěvníky neodradí, byť jich přichází méně než loni.  


28.07. Penaltový zmar. Blansko končí v předkole MOL Cupu
(Blanenský deník – sport)
Skaštice - O postup bojovali do poslední minuty, nakonec jim unikl nejtěsnějším možným rozdílem. Blanenští fotbalisté prohráli v předkole MOL Cupu na hřišti divizních Skaštic 2:3 po penaltovém rozstřelu a loňské střetnutí s Líšní v prvním kole poháru nezopakují. "V zápase jsme kopali sedm penalt a dali jen tři, o šancích ani nemluvím. Mrzí mě, že jsme Blansko připravili o kvalitní konfrontaci s druholigovou Líšní," neskrýval zklamání blanenský kouč Zbyněk Zbořil.  


27.07. Chemické látky - Na POZEMNÍ KOMUNIKACI - Blansko
(HZS JmK ‒ ÚO Blansko)
Zasypali jsme uniklý olej z OA na vozovce sorbentem.


26.07. Napsali o nás: Klidně můžeme hrát o postup do druhé ligy,…
(FK Blansko)
Deník/Zdeněk Vlach - B l a n s k o - Za brněnskou Zbrojovku si zahrál i nejvyšší českou fotbalovou soutěž, teď je jednou z tváří Blanska. Sedmadvacetiletý záložník Daniel Přerovský pokračuje v týmu nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy. „Jsem rád, že zůstávám. Máme dobré mužstvo a trenéra Zbořila, který má kvalitní tréninky. I kvůli nim jsem v Blansku. Mohu se pak lépe rozvíjet,“ prohlásil Přerovský.


25.07. Tipovačka začíná!
(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Na stránkách FK Blansko se můžete od začátku nové sezóny zúčastnit tipovací soutěže, která bude probíhat každý víkend s určitým výběrem a počtem zápasů. Tipovat můžete již na předkolo MOL Cupu se Skašticemi. K možnosti tipovaní je třeba se zaregistrovat v pravé spodní části našich stránek. Pro přihlášení poté použijte svůj NICK a HESLO, které si vytvoříte. Na každé tipovací kolo budou vypsány minimálně tři zápasy, tudíž pravidelně rozklikávejte sekci VŠECHNY ZÁPASY pod tipovacím oknem, abyste některý z nich nevynechali. Úspěšní tipéři na medailových pozicích mohou obdržet po dohodě s vedením klubu věcné ceny. Příjemnou zábavu.


25.07. Příprava mužů bez jediné porážky, Blansko v závěrečném…
(FK Blansko)
MJ - B l a n s k o - V posledním přípravném utkání se blanenští muži střetli ve středu od 18 hodin se Startem Brno na hřišti v Moravských Knínicích. V duelu s celkem, který nově postoupil do Moravskoslezské divize D, se stejně jako v zimní přípravě podařilo zvítězit, tentokrát 5:0. Teď čeká na blanenské hráče výjezd do Skaštic, kde se s místním týmem utkají v sobotu 27. července v rámci předkola MOL Cupu.


24.07. Výsledky Blanska v ostatních přátelských utkáních
(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o