Píše se jinde

15.08.
V Blansku uvítali plavce z partnerského města

(Blanenský deník)
Mladí plavci z polského města Legnice přijeli tento týden na soustředění do Blanska. Obě města jsou totiž partnerská. Návštěvníci dostali k dispozici vhodné podmínky pro tréning.


14.08.
Hotovo. Blansko bude hrát Fortuna ligu

(RegionPress)
Blansko * Čekání na definitivní rozhodnutí, zda budou fotbalisté FK Blansko hrát druhou či třetí nejvyšší soutěž bylo opravdu dlouhé. Nakonec však dopadly veškeré okolnosti dobře a okresní tým se již chystá na zápasy Fortuna národní ligy. Tým nyní čeká přesun na stadion na ulici Mlýnská a jeho ...


14.08.
Předjíždějícího motorkáře srazilo auto

(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Dopravní nehoda zastavila provoz mezi obcemi Šebrov a Blansko.


14.08.
Blansko dál posiluje, získalo obránce Matěje Helebranda z prvoligové Opavy

(Blanenský deník – sport)
Už příští sobotu naskočí blanenští fotbalisté do historicky prvního utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. A trenér nováčka soutěže Oldřich Machala přivítal v týmu další posilu. Z prvoligové Opavy přivedlo Blansko na hostování obránce Matěje Helebranda.


14.08.
V Blansku chce žít každý. Nikdy nebo navždy. Slogany lákají do regionu

(Blanenský deník)
Šest sloganů od čtyř uživatelů vybrali zástupci blanenské radnice v malé letní soutěži, ve které se nechali inspirovat humorem na sociálních sítích v souvislosti s kampaněmi na podporu tuzemských dovolených.


14.08.
Další pilíř do defenzívy. Z Opavy přichází mladý obránce Matěj Helebrand

(FK Blansko)
Kryštof Severa, foto: sfc.cz - B l a n s k o - Blansko nepřestává posilovat. V rámci tvorby kádru pro druhou ligu se do Blanska dostává obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže - Matěj Helebrand. V Blansku bude působit na jednoročním hostování.


13.08.
Letní uzavírka knihovny

(Městská knihovna Blansko)


13.08.
Vernisáž: Salon blanenských výtvarníků

(Městská knihovna Blansko)
Krásu výtvarných projevů v pestrých podobách napříč žánry, formáty či věkovým zařazením můžete objevovat na tradičním, letos již XI. ročníku přehlídky blanenských výtvarníků. Vernisáž proběhne v pátek 18. září 2020 v 18.00 h ve výstavní a multifunkční místnosti knihovny ve … Celý příspěvek →


13.08.
XI. Salon blanenských výtvarníků hledá své vystavující!

(Městská knihovna Blansko)
Věnujete se výtvarné tvorbě a chcete svá díla sdílet s podobně smýšlejícími nadšenci? Nebojíte se je ukázat? Chcete se s nimi pochlubit? Ano! Teď máte možnost. Vyhlašujeme registraci do XI. ročníku Salonu blanenských (letos) výtvarníků. Nezáleží na pohlaví, věku, zaměření, … Celý příspěvek →


13.08.
Na kávě s Martinem Bezdíčkem

(Monitor)
U kávy jsem se tentokrát sešla s předsedou atletického oddílu ASK Blansko Martinem Bezdíčkem. Povídali jsme si o úspěších blanenských


13.08.
Dělníci dokončili další fázi oprav předzámčí

(Monitor)
Skončila rekonstrukce jedné budovy v předzámčí blanenského zámku. Objekt s adresou Zámek 2, který bude nyní využívat Muzeum Blanenska, byl


13.08.
Výprodej vyřazených knih 2

(Městská knihovna Blansko)
Srdečně Vás zveme na již tradiční výprodej vyřazených knih, časopisů a LP desek, a to v ceně 5,- Kč za kus, který se bude jako vždy konat před budovou knihovny. Akce se uskuteční v úterý 25. 8. a v úterý … Celý příspěvek →


12.08.
Podvodníci v Blansku se vydávají za zaměstnance města. Cílí na důchodce

(Blanenský deník)
Podvodníci se v Blansku zaměřují na klienty tamní pečovatelské služby. Představují se jako zaměstnanci města.


12.08.
Očima občanů: Reakce na záměry města

(Monitor)
Na úřední desce Městského úřadu Blansko se dne 30. července 2020 objevily záměry, jejichž předmětem jsou úpravy smluv či založení


12.08.
Úvodník: Nic není zadarmo. Nově ani farmářské trhy

(Monitor)
Farmářské trhy v Blansku pro prodejce zdarma? To už je minulost, ačkoliv na začátku letošního roku a opakovaně ještě na


12.08.
Stromy, záhony, trampolíny. V nové odpočinkové zóně využijí posezení i hřiště

(Blanenský deník)
/VIZUALIZACE Novou odpočinkovou zónu využijí děti i dospělí v Blansku. Práce na ní zahajují dělníci v srpnu a pokračovat budou necelý rok. Jsou součástí již třetí etapy regenerace sídliště Zborovce. „Zaměřujeme se na odpočinkové zóny mezi bytovými domy. Na prostranstvích vysadíme stromy i květinové záhony, nové budou také cesty. Pro děti vznikne hřiště s trampolínami a prolézačkami i prostor s pingpongovým stolem. Starší obyvatelé sídliště zase ocení posezení v novém parčíku,“ popsal starosta Blanska Jiří Crha.  


12.08.
V generálce na ligu remíza, Blansko v Rakousku remizovalo s Libercem

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - V rámci generálky na F:NL zavítalo Blansko do Rakouského Ober-Grafendorfu, kde se střetlo s prvoligovým Slovanem Liberec. Blansko dokázalo jít do vedení ve 23. minutě, když se prosadil Pavol Ilko. Slovan odpověděl ve druhé půli a Blansko veze domů remízu.


11.08.
Řez blanenským kádrem. Pětice fotbalistů míří na hostování

(Blanenský deník – sport)
Čerstvý účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY upravuje svůj kádr na start druhé ligy. V přípravě s áčkem už není pětice hráčů, kteří míří na hostování do klubů po celé Moravě. „Po konzultaci s trenéry A mužstva se rozhodlo o možnosti hostování pro hráče, kteří by neměli dostatečné zápasové zatížení v utkáních druhé ligy,“ objasňuje generální manažer klubu Zbyněk Zbořil.


11.08.
VYBAV SE NA SEZONU - FK Blansko zahajuje provoz fanshopu

(FK Blansko)
PR oddělení - Nová sezona, nové výzvy a také nové možnosti pro fanoušky, kteří dostávají šanci reprezentovat Blansko nejen na tribunách.


10.08.
Blansko triumfovalo na turnaji v Počátkách, ovládlo Křišťálový pohár

(Blanenský deník – sport)
Blanenští fotbalisté v přípravě okusili druhý nejstarší letní turnaj v zemi s názvem O Křišťálový pohár, který se hrál v Počátkách na Pelhřimovsku. V konkurenci dvou dalších týmů z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dokázali Blanenští obstát a přivezli pohár za výhru v turnaji.


10.08.
Bourali pod vlivem alkoholu

(Policie ČR ‒ ÚO Blansko)
BLANENSKO: Cyklista i řidič nadýchali přes dvě promile. Řidič vozu navíc neměl za volantem co dělat.


10.08.
Rudolf Valla: „Cíl pro tuto sezonu je jednoznačně postup do play-off.“

(Dynamiters Blansko HK)
B l a n s k o – Po plánovaných reorganizačních změnách ve vedení klubu dochází k obsazení pozice hlavního trenéra Rudolfem Vallou, se kterým vám níže přinášíme rozhovor.   Od nové sezóny jste novým trenérem mužů Dynamiters Blansko. Jak k dohodě mezi vámi a klubem došlo? Oslovili mě funkcionáři klubu, jestli bych měl zájem Zobrazit více...


10.08.
Změny v kádru, pětice hráčů míří na hostování

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Kádr nováčka F:NL se dočkává také zúžení. Na hostování odchází hned pětice hráčů, konkrétně tedy Tomáš Feik, Jiří Tulaydan, Tadeáš Fabuš, David Záleský a Martin Kropáček.


08.08.
Blanenští ovládli turnaj v Počátkách!

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Blansko v turnaji v Počátkách využilo role outsidera a dokázalo překvapit oba druholigové soky a ovládnout turnaj "O křišťálový pohár". Po výhře 4:2 nad Chrudímí přidali svěřenci Oldřicha Machaly další výhru nad Vlašimí a domů se vracejí jako vítězové 66. ročníku!


06.08.
Fotbalové Blansko posiluje, na jih Moravy přichází křídelník Kania

(Blanenský deník – sport)
Čerstvý účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY před začátkem soutěže posiluje. Z prvoligového Baníku přichází na roční hostování s opcí na následný přestup třiadvacetiletý křídelník Lukáš Kania, jenž v Blansku ve čtvrtek odpoledne podepsal smlouvu.


06.08.
Hotovo. Další část blanenského podzámčí je opravená

(Blanenský deník)
Sedm milionů korun bez daně. Tolik stála rekonstrukce blanenského objektu Zámek 2, kterou dělníci nyní dokončili. Připojil se tak k sousedním opraveným prostorám, kde sídlí Muzeum Blanenska a také základní umělecká škola. „Nyní se v této části blanenského podzámčí opravila střecha, fasády a vnitřní prostory,“ uvedl blanenský starosta Jiří Crha.


06.08.
Blansko míří na turnaj "O Křišťálový pohár" do Počátek

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Blanenské čekají další dvě přátelská utkání. V rámci účasti na turnaji "O Křišťálový pohár" se v sobotu střetnou s druholigovou Chrudimí a Vlašimí. Hrát se bude v Počátkách.


05.08.
Jihomoravské derby. Líšeň vyzve nováčka soutěže z Blanska ve druhém kole

(Blanenský deník – sport)
Jen šestadvacet zápasů letos čeká na účastníky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A hned druhé kolo svedlo proti sobě dva jihomoravské celky. Líšeň doma přivítá druholigového nováčka z Blanska.


05.08.
Letos žádné hygge v Dánsku, pohoda mě čeká v Blansku. Hledají slogan pro město

(Blanenský deník)
Vlnu uštěpačné tvořivosti, kterou nejen na sociálních sítích vyvolala kampaň Českých drah na podporu cestování po tuzemsku, se pokouší využít v Blansku. Zástupci města vyhlásili na facebookové stránce Blanska letní soutěž o nejlepší slogan pro město.


05.08.
V helmách a s baterkami uvidí krápníky. Na unikátním atomovém krytu ve Výpustku

(Blanenský deník)
Jeskyni Výpustek nedaleko Křtin navštíví každoročně kolem dvaceti tisíc turistů. Velkým lákadlem je zachovalé velitelské pracoviště s podzemním protiatomovým krytem. Pracovníci jeskyně chtějí návštěvu unikátních prostor turistům ještě více zatraktivnit.


05.08.
F:NL rozlosvána, prvním soupeřem bude Prostějov, prvním domácím soupeřem Dukla Praha

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA zná svůj rozpis pro ročník 2020/21. Liga se v letošní sezóně odehraje jen se 14 týmy a jedním z nich je právě Blansko. To zahájí sezónu v nedalekém Prostějově, následně zamíří do brněnské Líšně. První domácí utkání čeká Blansko ve třetím kole, kdy na jih Moravy zamíří ambiciózní Dukla Praha!


04.08.
Otazník na pozici brankáře vyřešen. Blansko posílil Halouska

(Blanenský deník – sport)
Po sezoně přišli o zkušenou brankářskou jedničku Martina Doležala a od té chvíle visela ve vzduchu zásadní otázka. Kdo se po postupu do druhé ligy postaví mezi tři tyče fotbalistů Blanska? Odpověď na ni dostali fanoušci v posledních dnech, kdy vedení klubu přivedlo odchovance brněnské Zbrojovky Pavla Halousku. „Doufám, že vzájemná spolupráce bude fungovat a já i Blansko budeme spokojení,“ přál si pětadvacetiletý gólman, který strávil jarní část sezony v Líšni.


04.08.
Do třetice všeho dobrého? Brankář Halouska to zkusí v Blansku

(iDnes Brno a okolí)
Má pověst talentu, který by měl mít stálé místo v lize. Místo toho brankář Pavel Halouska začíná znovu a znovu. Nově to zkouší v Blansku, nováček druhé ligy je letos jeho už třetí štací.


04.08.
Strojírny míří opět do dražby. Tentokrát za 95 milionů

(Blanenský deník)
Druhý pokus. A o několik desítek milionů nižší vyvolávací cena. Majetek zkrachovalého podniku ČKD Blansko strojírny míří opět do dražby. Elektronická aukce se uskuteční poslední srpnový den. Loni se dražil za 138 milionů korun, ovšem žádný zájemce na nabídku nereagoval. „Nová vyvolávací cena je devadesát pět milionů korun. Aktualizovali jsme znalecký posudek a upravili odhadní cenu. V areálu bývalých strojíren jsou pro zájemce v srpnu dva termíny prohlídek,“ uvedla Jarmila Matysová z dražební společnosti Prokonzulta.


03.08.
Blansko poprvé v nadstavbě vyhrálo, v Praze oloupilo vedoucí celek tabulky

(Blanenský deník – sport)
Blanenští baseballisté o víkendu sehráli další dvojutkání v nadstavbě o extraligu. V pátek přivítali na domácím hřišti vedoucí tým této fáze soutěže SaBat Praha. Olympia s tímto soupeřem hraje vždy vyrovnanou partii a nejinak tomu bylo i v páteční podvečer. Napínavé utkání pod taktovkou výborně hrajících nadhazovačů dospělo až do tie-breaku. V něm byli šťastnější hosté a odvezli si do Prahy výhru 2:1


02.08.
Machala: Ve hře se objevily věci, na kterých pracujeme

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Blanenští fotbalisté si v přípravě na druholigovou premiéru poradili s prozatím nejatraktivnějším soupeřem. Nad čerstvě prvoligovou Zbrojovkou Brno zvítězilo Blansko 2:0, a tak trenér Oldřich Machal mohl už čtrnácté přípravné utkání hodnotit jenom pozitivně.


01.08.
Wankelovy nálezy v Býčí skále byly přesné. Potvrdil to výzkum odborníků

(Blanenský deník)
Úlomky z vozů, jantarové korálky, sklo nebo kusy dřevěných desek. Ale také zbytky potravy z nádob, plsť, kůže, lidské a zvířecí kosti. To vše objevil pod zemí v Býčí skále na Blanensku tým odborníků z Palackého univerzity v Olomouci a pražské Univerzity Karlovy. Tým pracoval v Býčí skále v červenci dva týdny. Projekt byl zaměřený na ověření a doplnění nálezů známého badatele Jindřicha Wankela z let 1869 a 1872.


01.08.
Šéf blanenské kultury Pavel Langr rezignoval. Kvůli zdraví

(Blanenský deník)
Čtrnáct měsíců. Tak dlouho působil blanenský zastupitel za ODS Pavel Langr na postu ředitele Kulturního střediska města Blanska. Nedávno rezignoval. Příspěvkovou organizaci města povede do nástupu nového ředitele dosavadní ekonomka Helena Kintrová.


31.07.
Zbrojovka padla v Blansku, v utkání se jí zranili dva fotbalisté

(Blanenský deník – sport)
Nepříjemný začátek přípravných utkání si odbyli fotbalisté Zbrojovky. Brněnský celek padl v Blansku 0:2, ale hlavně se zranili hned dva jeho hráči.


31.07.
Brno začalo přípravu porážkou v Blansku, Ostrava remizovala v Nitře

(iDnes Brno a okolí)
Fotbalistům Zbrojovky Brno a Baníku Ostrava nevyšel první zápas letní přípravy. Nováček nejvyšší soutěže Zbrojovka překvapivě prohrála v čerstvě druholigovém Blansku 0:2 a Baník jen remizoval 1:1 na hřišti posledního týmu uplynulé sezony slovenské ligy Nitry.


31.07.
Vrátí se do doby železné. Lidé si prohlédnou i princeznu z Býčí skály

(Blanenský deník – kultura)
Nevěsty z jiných světů. Nevšední výlet do historie. Na unikátní výstavu láká za týden Muzeum Blanenska. Vernisáž je na programu příští čtvrtek v šest hodin večer.


31.07.
Pět let od demolice výkladní skříně socialismu: Dukla dál mezi lidmi budí emoce

(Blanenský deník)
Před pěti lety začala demolice zchátralého hotelu Dukla v centru Blanska. Dnes je tam park. Město tam chce kavárnu. Developeři v okolí zase byty.


31.07.
Přípravné utkání

(FK Blansko)
Dvořák Petr - B l a n s k o


30.07.
Na zápas se Zbrojovkou se těšíme, říká blanenský kouč Machala

(Blanenský deník – sport)
Blansko čeká již čtrnácté přípravné utkání před novou sezonou. K tradiční konfrontaci s divizními a třetiligovými kluby letos přibyla i utkání s prvoligovými soupeři, a to nejen z FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY.


30.07.
Letos bez peněz pro postižené. Charitativní štafetu kvůli koronaviru zrušili

(Blanenský deník)
Stovka týmů, přes čtyři tisíce běžců. Charitativní čtyřiadvacetihodinová štafeta You Dream We Run měla v posledních letech mezi veřejností v Blansku obrovský ohlas. Letos ale nebude.


30.07.
Nová jídelna a šatny za 86 milionů. U blanenské školy TGM je staveniště

(Blanenský deník)
/FOTO/ Dcery Miloše Volavého chodí na první stupeň v blanenské základní škole TGM v ulici Rodkovského. Příští rok na podzim už budou obědvat v nové jídelně s moderní kuchyní a také se převlékat v nových šatnách. Dělníci se totiž pustili do přípravných prací na přístavbu nového objektu.


29.07.
Cesta do vesmíru: příměstský logopedický tábor v Blansku aneb jak se stážista učí startovat raketu

(Nemocnice Blansko)
Ve dnech 13.-24.7.2020 probíhal Příměstský logopedický tábor, který pořádala Ambulance klinické logopedie Nemocnice Blansko.


29.07.
Blanenská atletka Jakusidisová získala domácí titul mezi vícebojařkami

(Blanenský deník – sport)
Blanenská atletika má mistryni České republiky v královské atletické disciplíně. Veronika Jakusidisová z ASK Blansko se stala pro letošní rok nejlepší vícebojařkou mezi žákyněmi. Svěřenka kouče Jiřího Ošlejška navázala na zlato z mistrovství Moravy a Slezska a ukázala, kdo této kategorii letos vládne


29.07.
Mosty v havarijním stavu? Na Blanensku snížili jejich nosnost

(Blanenský deník)
Auta nad tři a půl tuny už po mostě přes Dolnolhotský potok neprojedou. Most na silnici z blanenské ulice Poříčí do zahrádkářské kolonie u Bílé skály a Hluchova je totiž v havarijním stavu. Úředníci proto snížili až do odvolání jeho zatížení. „Omezení potrvá, dokud nedojde k opravě mostu případně ke stavbě nového. Město nyní hledá nejvhodnější řešení,“ uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.  


28.07.
Olympia bojuje o extraligu, v úvodu nadstavby se trápila

(Blanenský deník – sport)
Prvním soupeřem Blanska v nadstavbě o účast v dalším ročníku baseballové extraligy byl v pátek na Strawberry Field tým Třebíč Nuclears. Utkání rozhodli Třebíčští již za první dvě směny. Při nich odskočili domácím ve skóre na rozdíl devíti bodů. Hosté si do Třebíče odvezli výhru 10:4.


27.07.
Odešel blanenský pedagog a výtvarník Lubomír Stříbrcký

(Blanenský deník – kultura)
Zemřel blanenský pedagog a výtvarník Lubomír Stříbrcký. „Byl malířem, kreslířem, grafikem, literátem a neúnavným optimistou. Oplýval nezvyklou kombinací talentů, díky kterým mohl být jak systematickým knihovníkem, tak básníkem a citlivým výtvarníkem,“ řekl galerista Pavel Svoboda.


27.07.
Letní uzavírka knihovny

(Městská knihovna Blansko)


27.07.
FK Blansko hledá trenéry pro přípravku

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Postup A týmu Blanska do F:NL přináší i několik pozitivních zpráv pro blanenskou mládež. Pobyt mužského celku Blanska ve druhé nejvyšší soutěži přináší prostor pro rozšíření mládežnické základny, a s tím souvisí i potřeba nových trenérů pro rozvoj mládeže.


25.07.
Blansko slibně rozehraný duel v Senici nedotáhlo, domácí duel ve druhé půli otočili

(FK Blansko)
Daniel Kinc - B l a n s k o - V dalším přípravném duelu zavítalo Blansko do Senice, kde předvedlo raketový start. Po Šustrově trefě celek z jihu Moravy rychle vedl, domácí však brzy vyrovnali. Závěr první půle patřil opět hostům, které poslal do vedení Harba, nicméně klíčová fáze utkání přišla deset minut po start druhého poločasu, kdy domácí dvěma góly během dvou minut duel definitivně překlopili na svou stranu. Blansko odjíždí ze Slovenska s těsnou prohrou 2:3.


24.07.
Vysílač Kojál čeká údržba, na několik hodin se odmlčí

(Český rozhlas Brno)
Kvůli údržbě se v úterý 28. července na několik hodin odmlčí vysílač Kojál. Dotkne se to i části posluchačů Českého rozhlasu Brno.


24.07.
Blanenské hledání. Druholigový nováček vyhlíží zeď do osiřelé brány

(Blanenský deník – sport)
Hledají jedničku. S otazníkem v brance se na premiérovou účast ve druhé nejvyšší soutěži chystají fotbalisté Blanska. Jihomoravané si v uplynulém ročníku nedohrané Moravskoslezské fotbalové ligy zajistili prvenství a tedy i vstupenku do profesionálního fotbalu.


23.07.
Vědci v jeskyni Býčí skála zkouší roboty, kteří najdou zavalené lidi i věci

(iDnes Brno a okolí)
Vědci z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze testují v jeskynním systému Býčí skála roboty, kteří sami dokážou vyhledat zavalené lidi či jejich věci. V akci jsou pásové či kolové roboty, také s nohama pavouka či drony. O dva drony ale vědci už přišli, v jeskyni se zřítily.


23.07.
Na sportovním ostrově opraví stadion. V bývalé ubytovně budou klubovny

(Blanenský deník)
Nedopalky, plastové lahve, střepy. To vše běžně nacházeli blanenští atleti při trénincích na tribuně, v okolí běžecké dráhy nebo i v doskočišti na stadionu v ulici Mlýnská. To má být minulostí. Na sportovišti se totiž dělníci nedávno pustili do rozsáhlých oprav přibližně za čtyři miliony korun.  


22.07.
Blansko odstartovalo přípravu na druhou ligu, prohrálo na hřišti Slovácka

(Blanenský deník – sport)
Téměř dvoumetrová posila z Curacaa se předvedla hned v prvním zápase za Slovácko. Útočník Rigino Cicilia, který přišel do Uherského Hradiště v letní přestávce z nizozemského Eindhovenu, odehrál proti Blansku druhý poločas a svůj slušný výkon korunoval v 83. minutě proměněnou penaltou.


22.07.
Do kontejnerů na bioodpad hážou v Blansku suť a kamení. To může poškodit nádoby

(Blanenský deník)
Někteří obyvatelé Blanska si s tříděním odpadu příliš hlavu nelámou. V hnědých kontejnerech na bioodpad tak často končí i jiné odpadky. 


22.07.
Ukončení provozu Nemocvičny – vracení kreditů

(Nemocnice Blansko)
Vzhledem k ukončení provozu Nemocvičny k 9. 4. 2020 a skutečnosti, že již klientům nemůžeme nabídnout žádnou alternativní možnost vybrání zbývajících kreditů, vracíme peníze, které skutečně vložili na svůj účet.


22.07.
Blansko nedalo kůži lacino, přesto bere výhru Slovácko

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Svěřence Oldřicha Machaly čekal těžký přípravný duel proti prvoligovému Slovácku. Blansko dokázalo s dlouholetým účastníkem nejvyšší soutěže odehrát vyrovnaný zápas, ve kterém dlouho drželo prvoligistu zkrátka, ale nakonec zkušenějšímu sokovi podlehlo 0:3.


21.07.
Blanenská informační kancelář Blanka funguje už 21 let. Časem se přestěhuje

(Blanenský deník)
Pětadvacet tisíc návštěvníků. Z toho asi sedm set cizinců. Tolik lidí každý rok využije služeb blanenské informační kancelář Blanka, která má sídlo v centru Blanska v Rožmitálově ulici. V okresním městě funguje už jednadvacet let. Zajišťuje především předprodej vstupenek, kopírování a informace o firmách a službách v Blansku.


21.07.
Informace o omezení v ambulantních provozech během letních měsíců

(Nemocnice Blansko)
Přinášíme informace o omezení v ambulantních provozech během letních měsíců. Informace průběžně aktualizujeme.


20.07.
K semaforu i na odrážedle. Dopravní hřiště rozšíří dny otevřených dveří

(Blanenský deník)
Děti si mohou vyzkoušet na kolech, koloběžkách nebo odrážedlech pravidla silničního provozu. V bezpečí blanenského dopravního hřiště v ulici Absolonova. To bude pro veřejnost otevřené v červenci ve dvou termínech a v srpnu v dalších čtyřech dnech.


20.07.
Huška se vrací mezi profíky, trénovat s Blanskem ale bude jen odpoledne

(Blanenský deník – sport)
Ve fotbalově zralém věku dostane ještě jednu možnost zahrát si profesionální soutěž. Dvaatřicetiletý brněnský rodák Jiří Huška patřící Blansku si se svým týmem zahraje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. Současný blanenský kapitán před lety na čtrnáct zápasů okusil první ligu za Zbrojovku, už roky ovšem nastupuje v nižších soutěžích a na živobytí si vydělává v civilním zaměstnání. Po postupu Blanska do druhé ligy se před ním rýsuje šance znovu okusit profesionální soutěž.


19.07.
Spor o zatravňování Moravského krasu: ochránci přírody se přou se zemědělci

(Blanenský deník)
Ochránci přírody kontra zemědělci. Moravský kras má od loňského roku nové hranice a zóny ochrany. V některých místech platí přísnější pravidla. V první zóně ochrany jsou nově i pozemky, kde zemědělci dřív orali a hnojili půdu. Teď už nemohou a pole v chráněné krajinné oblasti nad jeskyněmi zatravňují.


18.07.
Spisovatel Saar měl druhý domov v Blansku. Našel zde postavy a náměty knih

(Blanenský deník)
Sto čtrnáct let uplyne od smrti rakouského spisovatele Ferdinanda von Saara. Pocházel z Vídně, vyrůstal jako poloviční sirotek a už v šestnácti letech se dal k vojsku. Deset let pak prožil v různých posádkách v Čechách a na Moravě.


18.07.
Do nové sezóny s firmou Penalty

(FK Blansko)
Klub - B l a n s k o - Do nového ročníku vstoupí fotbalisté Blanska s novým partnerem na dresu. Managment klubu se domluvil s brazilskou společností PENALTY a od nového ročníku F:NL budou blanenští fotbalisté oblékat oblečení této značky.


18.07.
Vrchovina oplatila Blansku prohru a doma zvítězila 2:1

(FK Blansko)
Klub - V r ch o v i n a - Blansko v dalším přátelském zápase přijelo do Nového Města na Moravě, kde odehrálo vyrovnaný duel, ve kterém byli šťastnější domácí, kteří zvítězili 2:1. Branku Blanska zaznamenal Přerovský.


17.07.
Pozor na omezení. Na parkovištích v Blansku obnoví značení

(Blanenský deník)
Řidiči musejí v neděli ve dvou blanenských ulicích počítat s několikahodinovým omezením. Týká se parkovišť před blanenskou radnicí na náměstí Svobody a pak před poštou v Hybešově ulici. Ve zmíněných lokalitách obnoví specializovaná firma vodorovné dopravní značení. 


16.07.
Sousedské posezení 2020

(Klepačov)
V sobotu 1.8.2020 od 15:00 hodin proběhne na hasičské zbrojnici na Klepačově sousedské posezení s atrakcemi pro děti. Srdečně zvou hasiči.


16.07.
Lesy v Moravském krasu se hemží motorkáři. Ochránci přírody žádají o pomoc

(Blanenský deník)
Motorky a čtyřkolky v lesích nebo na loukách. S takovými případy nelegálních vjezdů se ochránci přírody setkávají zejména v jižní části Moravského krasu stále častěji. Na tuto aktivitu se zaměřili společně s policisty.


16.07.
Fotbalové Blansko stojí o veterána Poláka, ten zvažuje konec kariéry

(iDnes Brno a okolí)
Co bude dál? Brněnský odchovanec Jan Polák po úterním posledním zápase druhé fotbalové ligy ukončil působení v Prostějově. Nyní zvažuje, zda v kariéře ještě pokračovat. Angažmá by přitom našel, Poláka by ve svých řadách uvítalo Blansko, nováček soutěže.


16.07.
Olympia Blansko odehrála základní část Extraligy

(Monitor)
V pátek 10. července sehrál blanenský baseballový A-tým poslední utkání základní části Extraligy na domácím hřišti. A utkání to bylo


16.07.
IV. Kaštánek FEST: Den plný muziky pro děti i dospělé

(Monitor)
22. srpna se v Horní Lhotě u Blanska uskuteční již tradiční festiválek místních kapel s názvem Kaštánek FEST. Loni se


16.07.
Balanc mezi fotbalem a prací. Blansko osnuje vstup do profi ligy

(Blanenský deník – sport)
Ještě před rokem v červnu válcovali divizi, o třináct měsíců později otevírají brány profesionálního fotbalu. Blansko si po raketovém vzestupu v posledních letech zahraje poprvé v klubové historii druhou nejvyšší soutěž. Vzhledem k tomu, že FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA zdárně dospěla ke svému finiši, Blansko si jako tým, který okupoval první pozici Moravskoslezské fotbalové ligy před předčasným koncem sezony kvůli pandemii koronaviru, vysloužilo postup.


16.07.
Déšť před závodem ustal

(Monitor)
Po celodenním dešti v sobotu 11. července se počasí těsně před osmnáctou hodinou, na niž byl naplánován start běžeckého závodu


16.07.
Na kávě s Lubošem Jerrym Procházkou

(Monitor)
S dětmi jsem si udělala výlet do Westernového městečka Boskovice a popovídala si se samotným šerifem. Luboš Jerry Procházka věnoval


16.07.
Částečná uzavírka kruhového objezdu potrvá celé léto

(Monitor)
Po pěti letech od zbudování kruhového objezdu je nutná jeho oprava v rámci reklamace. Rondel na Svitavské ulici u nádraží


16.07.
Jiří Crha: Na projektu přemostění na Staré Blansko stále pracujeme

(Monitor)
Pane starosto, jak je to aktuálně s plány na „Přemostění na Staré Blansko“? Mění se něco v důsledku koronaviru? Doufám,


16.07.
Po čtvrt roce mají konečně jasno. Fotbalisté Blanska změří síly s profíky

(iDnes Brno a okolí)
Konec nejistoty. Finální hvizd rozhodčích ve všech zápasech posledního kola druhé nejvyšší soutěže stvrdil to, na co fotbalové Blansko netrpělivě čekalo bezmála čtyři měsíce. Parta kolem trenéra Oldřicha Machaly vyhrála už v březnu úředním rozhodnutím Moravskoslezskou fotbalovou ligu, teď má konečně jistotu, že v nadcházející sezoně okusí Fortuna národní ligu.


16.07.
Nezaměstnanost na Blanensku mírně stoupla. Bez práce jsou dva tisíce lidí

(Blanenský deník – podnikání)
/INFOGRAFIKA/ Třiatřicetiletý Vít Vrchovský z Adamova změní brzy zaměstnání. Dosud se živil ve strojírenství. Zvládá práci na obráběcích strojích a uživil by se také jako technolog. Nabídek má podle svých slov dost a o budoucnost se nebojí.


16.07.
Radek Buchta prodloužil v Blansku smlouvu

(FK Blansko)
Redakce - B l a n s k o - Managment klubu se dohodl s Radkem Buchtou na podmínkách nové smlouvy a i v další sezóně budeme moci na druholigových trávnicích vídat defenzivního univerzála.