Plynulejší doprava: firma přeruší uzavírky

AKTUALIZOVÁNO. Hned na dvou místech v centru Blansku aktuálně probíhají částečné uzavírky kvůli opravě havarijního stavu kanalizace. Od čtvrtka 28. března ráno ale budou opravované úseky ve Smetanově ulici i na náměstí Svobody průjezdné. Zhotovitel tak chce vyjít vstříc motoristům a umožnit plynulejší dopravu v centru města.

„Ve Smetanově ulici se nám podařilo opravy urychlit, uzavírka byla povolena do 7. dubna, skončíme ale dříve, už ve čtvrtek 28. března zhruba kolem sedmé hodiny ráno. Průjezd už tam zůstane zachovaný. Na náměstí Svobody se dopravní značení zakazující vjezd odinstaluje zatím jen dočasně, na dobu, kdy budou práce přerušeny. Značky budou odstraněny ve středu 27. března kolem 13:00 hodin. Dopravní značení se na náměstí Svobody vrátí v pondělí 1. dubna dopoledne kolem 10:00 hodin," plánuje Jan Zelinka z firmy Wombat, která opravy provádí.

Rekonstrukce kanalizace, u které kvůli havarijnímu stavu hrozily propady vozovky, probíhá bezvýkopově, většina prací na opravě se tak děje v podzemí. Zadavatelem i investorem oprav je Vodárenská akciová společnost. Uzavírky mají trvat do 19. dubna, zhotovitel se ale snaží vše maximálně urychlit tak, aby i práce na poslední etapě a s ní spojená dopravní omezení skončily dříve.

namesti-84166-9745_800.jpg

 

27. 3. 2024, 10:45 h