Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Jak zpívá DNA?

10. dubna 2007, kultura, přečteno: 4392×

Pokud vás opravdu zajímá, jak taková DNA zpívá, měli jste šanci to zjistit na jejím koncertu ve středu 14. března v klubu Ulita.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Vokální skupina DNA začala zpívat už v roce 1994, kdy Vašek Brázda společně se svými spolužáky na oboru Molekulární biologie a genetika založil DNA – jako základní předmět jejich studia (Deoxyribonukleová kyselina). Protože z tohoto oboru zůstal ve skupině už jako jediný, maskují nyní název jako „Dej Nám Akord“.

DNA – Dej nám akord

Skupina DNA se věnuje „akapelové“ hudbě. Jednoduše řečeno to znamená, že zpívá bez nástrojů. Řadí se tak k jiným uskupením, jako jsou např. známí Flying Pickets nebo
český Spirituál Kvintet. Zpívají všechno, co se jim líbí. Koncert začali krásnými a energií nabitými černošskými spirituály, pokračovali několika popovými skladbami, aby se
nakonec vrátili zpět k černošským lidovým písničkám, a to vše v jedinečné úpravě pro sedm hlasů. Kdo si nenechal koncert ujít, ví, že snaha přinášet v písních radost a pohlazení se DNA daří.

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter

Brzy v Blansku


21.12. 15:00 h, náměstí Republiky
Čtvrtá adventní sobota 2019

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.