Nové řazení osobních automobilů před železniční zastávkou na ulici Rožmitálově
26. května 2015, zprávy z MěÚ, přečteno: 4706×
Dva jízdní pruhy před železničním přejezdem ve směru z Blanska umožní pojmout více vozidel a pomohou odlehčit nedaleké kruhové křižovatce, která se kvůli čekajícím autům stává neprůjezdnou.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Z důvodu nedostatečné vzdálenosti okružní křižovatky Smetanova × Svitavská × Rožmitálova × Vodní po železniční přejezd u vlakové zastávky dochází k ovlivnění průjezdností této okružní křižovatky spuštěnými závorami. Měřené hodnoty ukazují, že jsou závory zejména ve špičkách spuštěny až 40 minut v hodině. Tento stav nepříznivě společně s cestujícími z vlaků způsobuje neprůjezdnost citované křižovatky.
Vzdálenost závor od okružní křižovatky činí 136 m, vzhledem k odbočce místní komunikace ke garážím je tato vzdálenost zkrácena o nutné ponechání vjezdu a výjezdu na 128 m. Tato vzdálenost umožňuje sériové zastavení cca 24 osobním automobilům (5,5 m), při kombinaci 2× osobní vůz + 1× nákladní vůz (5,5 + 5 + 8 m) = 6 nákladních vozidel a 12 osobních vozidel.
Návrh na zkapacitnění přináší umožnění paralelního zastavení osobních vozidel, čímž se uvedené příkladové kapacity zvedají o 9 osobních vozidel. Tímto opatřením dojde ke snížení počtu časových kolapsů okružní křižovatky.
Mapa ve vysokém rozlišení je k dispozici ve formátu PDF níže.
Značení dle příloh níže bude provedeno v sobotu 06.06.2015, v případě nepříznivého počasí další sobotu 13.06.2015.
Uvedená dopravní úprava se týká výhradně řidičů osobních automobilů. Žádáme je proto o zvýšenou pozornost a zejména využívání zdvojeného pruhu. Nově tak i v Blansku dojde k zipovému řazení.
Situace bude monitorována a vyhodnocena. V případě, že se osvědčí, bude toto značení povoleno jako trvalé. Zkušební lhůta je stanovena na 12 měsíců ode dne realizace.
Dokumenty:
Marek Štefan
vedoucí odboru
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
11. června 2025
Radní udělali další krok v přípravě stavby nové lávky na sportovní ostrov
11. června 2025
Blansko ocenilo nejlepší deváťáky
5. června 2025
Nová publikace z edice ZDíK Blansko město sportu už je v prodeji
3. června 2025
Aquapark plánuje v polovině června otevřít
2. června 2025
Nadzemní konstrukce nového bazénu je viditelná už z dálky
31. května 2025
Bábovkový den připomíná pěstouny. Symbolicky jim poděkovalo i vedení města
28. května 2025
Radní schválili vypsání dotací i příjem peněz z kraje a ministerstva
26. května 2025
Kaplička v Dolní Lhotě dostane novou fasádu
22. května 2025
V Blansku se opravují výtluky, řidiči by měli počítat s omezeními v ulicích
16. května 2025
Místo pro sport i relax: město chystá další doplnění u zázemí sportovních aktivit