Projděte se blanenskou historií

8. listopadu 2015, kultura, přečteno: 1600×

Tradiční součástí programu oslav Vítání sv. Martina jsou také komentované prohlídky města Blanska, které pro zájemce pořádá Galerie Jonáš ve spolupráci s Blanenskou informační kanceláří Blanka.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Letos se komentovaná prohlídka města s průvodcem Pavlem Svobodou se uskuteční v sobotu 14.11.2015 v 10:00 hodin. Sraz všech zájemců o nevšední seznámení s Blanskem je u Informační kanceláře Blanka, každý obdrží zdarma i průvodce regionem.

A kam se po městě vydáte? Prohlídka začne u kostela sv. Martina, kde se seznámíte s jeho historií, zvonem Poledníkem a příběhem Karoliny Meineke. Pokračovat budete okolo nejstarší blanenské školy, seznámíte se s významnými blanenskými osobnostmi a dozvíte se informace o blanenských kašnách.

V centru města se pak nachází památník selství, odsud zamíříte k hlavním památkám – k zámku a dřevěnému kostelíku. Navštívíte místo, kde stojí strom tisíciletí a zjistíte, jak se nyní jmenuje budova, která se dříve nazývala Bio Invalidů.

Možná vás také překvapí, která ulice je nejstarší ulicí v Blansku. Závěr prohlídky bude věnován rodině Ježků, prohlédnete si jejich továrnu a tzv. Ježkův most, zachovalou kulturní památku. Prohlídku zakončíte u řeky v parku s tzv. památníkem Zborováka.

Využijte tedy svátečního sobotního dopoledne a pojďte s námi poznávat blanenskou historii. Budeme se na vás těšit.

Martina Hejčová

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter