Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Do startu Blanenské desítky zbývají poslední dny

29. srpna 2019, sport, přečteno: 643×

Šestý ročník Blanenské desítky, která patří mezi největší sportovní akce regionu, se uskuteční v sobotu 14. září na ulici Poříčí. Na závody, které podporuje město Blansko a Jihomoravský kraj, je možné se registrovat nejpozději hodinu před startem na zimním stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka. Ale přes 750 sportovců je už přihlášeno!

pri-blanenske-desitce-je-mozne-bezet-i-stafetu-dvakrat-pet-kilometru-82693-0_550.jpg

Při Blanenské desítce je možné běžet i štafetu 2 × 5 km. Foto: Blanenská desítka

Účastníci mají na výběr hned tři sporty – inline brusle, koloběžky a běh. Pro dospělé na trati 10 km a pro děti podle věku od 200 m, přes 400 m až po 1500 m.  Všechny děti v cíli obdrží sladkou odměnu v podobě velké perníkové medaile. První tři ve všech kategoriích dětí i dospělých se pak dočkají ocenění na pódiu, kde pořadatelé rozdají celkem 135 cen!

„Nemusíte ale vyhrát nad ostatními, ještě větší vítězství je vyhrát sám nad sebou a pokořit trať nebo si vylepšit svůj osobní rekord! Rovinatá Blanenská desítka rychlým časům nahrává. Odměnu jako vstupenka 1 + 1 do Aqualandu Moravia nebo vouchery na nákup sportovní výživy nalezne také každý účastník ve startovním balíčku. Hodnotné ceny můžete také vyhrát v losovací soutěži festivalu Life,“ říká ředitel závodu Tomáš Mokrý.

sportovci-muzou-vyjet-na-trat-zavodu-i-na-kolobezkach-55380-0_550.jpg

Trať oblíbeného závodu je možné zdolat i na koloběžkách. Foto: Blanenská desítka

Unaveným svalům můžou závodníci dopřát odpočinek na masáži jen pár kroků za cílem, kde se o ně postarají maséři. A větším bolístkám uleví fyzioterapeut ve stanu jednoho z partnerů závodu.

„Největší obsazení bude mít tradičně běh na 10 kilometrů, kde kromě závodu jednotlivců můžete zvolit také štafetu dvojic na dvakrát pět kilometrů. Každý z dvojice dámských, mužských i smíšených párů absolvuje jeden okruh. Na závod si dokonce můžete zapůjčit běžeckou obuv,“ upřesnil sportovní ředitel Blanenské desítky Lukáš Olejníček.

Nejrychlejší v každé kategorii na 10 km si pak nové boty odnesou domů. Na závod koloběžek si zase můžou sportovci za symbolických 99 korun půjčit koloběžku a porovnat se s několikanásobným mistrem světa i Evropy v koloběhu Michalem Kulkou. Ten bude mít zdatné soupeře, protože závod koloběžek je součástí Českého koloběžkového poháru!

desetikilometrovou-trat-je-mozne-zdolat-na-inline-bruslich-17939-0_550.jpg

Na desetikilometrovou trať se vydají i sportovci na kolečkových bruslích. Foto: Blanenská desítka

Velkou výzvou Blanenské desítky je pak trojboj. V něm jde o zvládnutí 10 kilometrů ve všech třech sportech v jeden den. Nejdříve na inline bruslích, poté na koloběžce a na závěr běh. O vítězi trojboje, do kterého se už přihlásilo přes dvacet nadšenců, rozhodne součet časů.

Děti si mohou ve volných chvílích zadovádět na skákacím autě a dospělí mezitím jistě rádi otestují nový SUV vůz. Celým soutěžním dnem provede sportovní komentátor České televize Petr Kubásek. Registrace a program jsou na webu blanenskadesitka.cz.

(red)

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter

vložil: Ondřej Požár, tiskový mluvčí