Cesta přes Lovětín bude schůdnější. Poslední úsek zpevní kostky

8. dubna 2020, zprávy z MěÚ, přečteno: 1441×

Cesta pro pěší od nemocnice směrem do rekreační oblasti Palava nebo na sídliště Zborovce bude schůdnější a bezpečnější. Poslední část stezky v lokalitě Lovětín, která je zatím nezpevněná, čeká rekonstrukce. Práce na ní právě začaly, potrvají asi měsíc. Pro pěší je nyní cesta uzavřena.

Cesta vede od vjezdu do areálu nemocnice v ulici K. H. Máchy k ocelovému mostku v ulici Horní Palava. Ve směru od nemocnice má nyní část stezky asfaltový povrch, z druhého směru je začátek cesty dlážděný. Mezi těmito úseky se ovšem nachází asi pětašedesátimetrový nezpevněný úsek.

„Je to velmi frekventovaná cesta, která slouží jako spojnice mezi sídlištěm Zborovce, částečně i sídlištěm Sever a nemocnicí. Při špatném počasí ale bývá stezka neprůchodná, proto město mělo tuto rekonstrukci v plánu delší dobu. Oddálily ji ale práce na přeložce vysokého napětí,“ vysvětlil starosta Jiří Crha.

Po rekonstrukci tak bude i dosud nezpevněná část cesty dlážděná v šířce dva metry. Mezi nemocnicí tak vznikne souvislá zpevněná pěší komunikace o délce bezmála pět set metrů. Nová stezka by se pro pěší měla zpřístupnit nejpozději na začátku května.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter