On-line výuku dětem v soukromé základní umělecké škole zpestřila Bára Basiková

13. května 2021, kultura, přečteno: 1762×

Vzácného hosta měly děti ze Soukromé Základní umělecké školy Blansko při on-line vyučování literárně-dramatického kroužku. Distanční výuku se vedoucí kroužku Olga Šulová dětem rozhodla zpestřit spoluprací se známou zpěvačkou a muzikálovou herečkou Bárou Basikovou. Ta se on-line hodin zúčastnila v rámci projektu Odborník do výuky.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

„Každý den bylo ve výuce to samé, pak nám paní učitelka Šulová oznámila, že do on-line výuky pozvala Báru Basikovou. Najednou tam s námi měla být taková celebrita, to jsem vůbec nečekala,“ podělila se o dojmy školačka Karolína.

Jedna část projektu spočívala v řízeném dialogu se známou umělkyní. Žáci a studenti zjišťovali podrobnosti z pracovního a osobního života zpěvačky. Mluvili mimo jiné o dospívání, rodině, životě za minulého režimu nebo o psaní a vydávání knihy.

„Bylo úžasné, že se paní Basiková našim žákům otevřela a dokázala s nimi o všem promluvit. Díky své životní zkušenosti, nadhledu a optimismu je namotivovala k tomu, že ať budou v životě dělat cokoliv, když to budou dělat srdcem, budou to dělat dobře,“ popsala rozhovory s umělkyní Olga Šulová. 

Hlavní úkoly ale žáci dostali přímo od zpěvačky. Ta jim totiž zadala rozbor svých skladeb. Děti se tak musely zamýšlet nad obsahem písňových textů, nad vlastním vnímáním konkrétních písniček nebo nad rolí tvůrčího týmu a zpěvačky samotné jako interpretky. Své poznatky a dojmy poté při on-line hodinách konfrontovaly přímo s Bárou Basikovou.

Největší překvapení si ale Bára Basiková připravila nad rámec původního projektu. Slíbila dětem, že se na jejich vystoupení přijede podívat přímo do Blanska, aby jejich výkony v rámci literárně dramatické výuky viděla na živo.

„Byla jsem opravdu mile překvapená, když Bára projevila zájem, že by se za námi do Blanska přijela podívat na představení, které se žáky nacvičíme. Pro divadelní obor byla omezená forma on-line výuky v rámci domovů monotónní, vidina osobního setkání s touto zpěvačkou všechny pořádně nakopla. Děti se neskutečně těší,“ podělila se o dojmy Olga Šulová.