Dopravní hřiště otevřené pro veřejnost – reakci na odpověď zástupce města

vložil Pavel Podrabský » 22. 1. 2022, 17:22

Dobrý den. Chtěl bych reagovat na odpověď paní Komárkové z 19.1.22 na dotaz paní Hýžové z 19.9.21. Bydlím kousek od dopravního hřiště, ale že by hřiště bylo extrémně vytížené, jsem tedy nezaznamenal. A to i dopoledne. Po 14té hodině je hřiště takřka stále zavřené. Hřiště je v majetku města, tak by město mělo mít zájem na jeho celodenním využití – i třeba za úplatu. A ne to řešit zase s externí organizací. Je možné zveřejnit využití a program hřiště? Dělá někdo kontroly toho na co město přispívá?


Pavla Komárková, 11. 2. 2022, 13:48

Vážený pane Podrabský, 

aktuálně je provoz dopravního hřiště s ohledem na zimní období přerušen. Organizovaná dopravní výchova pro základní školy z celého regionu začíná vždy podle počasí cca od dubna. Město ji nehradí, proto ji nekontroluje. Tuto hradí stát prostřednictvím kraje, resp. BESIPu. Dopolední školní výukový program pravidelně kontrolují přímo pracovníci BESIPu. Město prostřednictvím odboru správy a rozvoje města přispívá formou dotace na tzv. mimovýukový provoz – tedy na využití dopravního hřiště dětmi z družin a blanenských mateřských škol. Jejich převážně odpolední návštěvy jsou doloženy, nakládání s prostředky města je samozřejmě také kontrolováno.

Loni a předloni bylo využití dopravního hřiště limitováno covidovými opatřeními, díky tomu byl prostor přístupný široké veřejnosti i v termínech, které jsou běžně obsazené právě školami a družinami. Předpokládáme, že jasnější plán využití dopravního hřiště v letošním roce bude znám až v rámci příprav nové sezony cca v březnu. Jak jsme avizovali v minulé odpovědi na toto téma, snažíme se hledat možnosti rozšíření otevírací doby pro veřejnost a cesty, jak překonat finanční a personální limity. O provozu dopravního hřiště budeme poté podrobněji informovat.

Novou možnost tréninku jízdy na zpevněném povrchu budou mít nicméně už letos v létě děti na Sportovním ostrově. Na prostranství za tribunou stadionu ASK město vybuduje osmdesátimetrový asfaltový okruh i padesátimetrovou nájezdovou dráhu, chybět nebudou také dřevěné herní prvky. Nový prostor pro dětské vyžití, který se nachází v blízkosti cyklostezky, doplní i lavičky a piknikové stoly. Přístupný bude volně. Město bude do jeho vzniku investovat zhruba 2,5 milionu korun.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


Pavla Komárková, 14. 2. 2022, 09:57

Vážený pane Podrabský,

ještě na doplnění k Vašemu podnětu na komerční využití dopravního hřiště – městu bylo dopravní hřiště v roce 2014 převedeno od Centra služeb pro silniční dopravu. Součástí smlouvy jsou nejrůznější podmínky a omezení týkající se dalšího využití a provozu dopravního hřiště, mimo jiné také zákaz jeho komerčního využití na10 let. Tato podmínka uplyne na konci září v roce 2024. Do té doby se dopravní hřiště nesmí využívat ke komerčním účelům 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h