Malé kopečky u cyklostezky na Sportovním ostrově

vložil Marie Vybíhalová » 6. 9. 2023, 16:35

Dobrý den, v tomto týdnu byly srovnané do rovna 3 malé kopečky na Sportovním ostrově, mezi cyklostezkou a fotbalovým hřištěm, u RC dráhy. Tyto drobné terénní nerovnosti byly zejména dětmi oblíbené, jako zpestření jinak rovné cesty. Můžu se zeptat na důvod zbourání, resp. je v plánu nějaká alternativa pro menší děti, které ještě nechtějí/nemůžou do skateparku? místo na mapě


Pavla Komárková, 15. 9. 2023, 17:45

Vážená paní Vybíhalová.

kopečky vybudovali zástupci spolku RC Blansko na pozemku, který mají pronajatý od města a který je volně přístupný veřejnosti. Tento pozemek přímo navazuje na oplocenou část s RC dráhou a spolek jej nyní využívá pro příjezd k oplocenému areálu. Ke zrušení terénních nerovností došlo právě z důvodu bezproblémového příjezdu k asfaltové dráze. Dosud spolek v době pořádání závodů využíval pro nájezd automobilů účelovou komunikaci, která vede podél řeky. Z bezpečnostních důvodů ale není vhodné, aby po komunikaci, která je využívána chodci, cyklisty a dalšími návštěvníky Sportovního ostrova Ludvíka Daňka, jezdila vozidla. Mohlo by totiž docházet ke kolizním situacím. Aktuální řešení a alternativní příjezd po zatravněné části je určitým kompromisem. 

Pro trénování jízdy na kole či odrážedle mohou nejmenší děti využít asfaltový okruh vybudovaný v prostoru za tribunou sportovního areálu v Mlýnské ulici poblíž Salmova mlýna. Nová dětská pumptracková dráha pak je jedním z návrhů v letošním ročníku participativního rozpočtu. Třeba projekt uspěje v podzimním hlasování a v příštím roce nová dráha sportovní ostrov doplní. Podrobnosti k letošnímu ročníku participativního rozpočtu Společně PRO Blansko najdete na webu města.

Hezký den, 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h