Nejlepší sportovci města Blanska za rok 2003

11. dubna 2004, sport, přečteno: 6257×

O prvním dubnovém odpoledni byli vyhlašováni nejlepší sportovci města Blanska za rok 2003. Místo, kde jsou ceny předávány, se postupně mění, a tak se po squashové herně a kuželně, kde se tato slavnost konala v minulých letech, sešli letos všichni nominovaní sportovci v nově postavené hale Orla na Starém Blansku.

Oceněno bylo 10 jednotlivců, tři kolektivy a tři trenérské osobnosti. Všechny kategorie byly vyhlášeny bez uvedení pořadí. Ceny sportovcům přišli předat starostka města Blanska PhDr. Jaroslava Králová, člen rady města a předseda sportovní komise rady města Mgr. Miroslav Starý, Mgr. František Alexa, vedoucí Odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy MěÚ Blansko a zástupce sponzora, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra.

JEDNOTLIVCI

sportovec roku 2003 sportovec roku 2003
V úvodu slavnostního programu odtancovala děvčata z Domu dětí a mládeže sestavu stepaerobicu.
Martin Skácel (vlevo), Jana Bezdíčková (vpravo).

Pak už nastalo vyhlašování a oceňování jednotlivých sportovců. Jako první si pro cenu přišel Martin Skácel z Klubu lodních modelářů Blansko. V kategorii juniorů třídy EX se pravidelně umísťoval na 2. nebo 3. místě. 1. místo získal a Mistrem ČR se stal v kategorii volných modelů EX-JA délky 125 cm.

Jana Bezdíčkovou nominoval Road Cross Team Blansko, klub XCR Twister Team. Pravidelně se účastní závodů MČR v crosscountry MTB, maratonu MTB, duatlonu a dalších, kde v roce 2003 získala několik stříbrných a bronzových medailí.

Jan Tvrdý (vlevo), Jiří Hollman (vpravo).

Jan Tvrdý — TJ ČKD — jachetní oddíl. Skončil první na MČR, 13. v žebříčku ČR. Držitel Mistrovské třídy. Patří mezi přední jachtaře ve své kategorii.

Jiří Hollman reprezentoval Blansko v barvách AMK Blansko, klubu cyklotrialu. Úspěchy slavil např. na MS Santillara Del Mar ve Španělsku (3. místo). Celkově získal na MS 3. místo v kategorii CADET.

Jan Šmerda (vlevo), Michal Král (vpravo).

Jan Šmerda byl nominován Klubem kuželkářů zdravotně postižených v Dolní Lhotě. V Ostravě vyhrál MČR tělesně postižených (výkonem 428), zúčastnil se i dalších celostátních turnajů, kde obsadil 1. místa, jednou druhé místo. Je správcem kuželny a trenérem žactva.

Za ASK Blansko, Klub kulturistiky, byl nominován Michal Král. Soutěží za starší dorost. Získal 1. místo na MČR dorostu v kat. do 67 kg, na Mistrovství Moravy rovněž 1. místo do 67 kg ve starších dorostencích a 1. místo v kat. do 65 kg junioři.

Martina Němcová (vlevo), Ing. Miloš Bayer.

Martina Němcová soutěží v cyklistice za MTB Racing Team Blansko. V oce 2003 se stala mistryní ČR v cross country, obsadila 1. místo v Českém poháru MTB v cross country a 1. místo v PELL'S CUP.

Ing. Miloš Bayer běhá za ASK Blansko Triatlon-ski Klub. Loni vyhrál MČR v Olympijském triatlonu a MČR v Dlouhém triatlonu — vše v kategorii veteránů (50 — 60 let). V závodě Světového poháru v Dlouhém triatlonu v Rakousku obsadil 2. místo.

Ondřej Fojtík (vlevo) a Václav Kolář.

Ondřej Fojtík — cyklista MTB Racing Team Blansko. Získal 1. místo v etapovém maratonu Eurobike v Itálii, 3. místo na MČR v maratonu a 4. místo v etapovém maratonu Worldbike v Brazílii.

Václav Kolář — AMK Blansko, klub cyklotrialu. Obsadil 1. místa na MS v Santilla Del Mar ve Španělsku a na MS v Kutné Hoře. V přeboru ČR byl 4× první, 2× druhý a 5× skončil na třetím místě.

KOLEKTIVY

sportovec roku 2003
Ocenění pro kolektivy přišli kromě baseballového mužstva převzít zástupci. Baseballisté Olympie Blansko — družstvo kadetů.

ASK Blansko — klub basketbalu — vítěz celoroční soutěže, III. ligy — 1. místo a postup do II. ligy ČR.

Olympia Blansko — družstvo kadetů — 2. místo na MČR, 1. místo JM přebor.

Stolní tenisté z TJ ČKD Blansko — 7. místo ve II. lize ČR. Členové: S. Mikula, L. Dudík, V. Míšinský a Z. Toufar.

TRENÉRSKÉ OSOBNOSTI

Bohumil Bašný (vlevo) a Jaroslav Krejčíř.

Bohumil Bašný — sám jako invalidní důchodce je členem a trenérem družstva zdravotně postižených kuželkářů. Pod jeho vedením se po 5letém působení probojovalo mužstvo z 6. ligy do 3. ligy. Je rozhodčím 1. třídy a jako hráč podává stále vynikající výkony.

Jaroslav Krejčíř — 11 let působí jako trenér extraligového družstva baseballistů. Pracuje s mládeží, vychoval 23 reprezentačních hráčů z Olympie Blansko. Druhým rokem je asistentem trenéra u národního týmu ČR mužů.

MUDr. Ivo Nerad — hráč basketbalové reprezentace ČSR, trenér TJ Metra Blansko.