Blanenští baseballisté prohráli třikrát s Ostravou

13. července 2004, sport, přečteno: 3873×

V dalších kolech nadstavby baseballové extraligy se celek Olympie Blansko setkal třikrát s rivalem z Ostravy a bohužel odešel ve všech utkáních poražen a bude muset poprvé v historii hrát zápasy o udržení v baseballové extralize.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

1. ZÁPAS: ARROWS OSTRAVA — OLYMPIA BLANSKO 11:1

Jelikož měl soupeř z Ostravy po základní části lepší výchozí pozici museli se blanenští hráči vydat k prvním dvěma utkáním na cestu směrem na sever republiky. Olympii Blansko čekal nelehký úkol pokusit se a udělat maximum pro to, aby zvítězili ve všech třech vzájemných zápasech a oddálili hrozbu baráže o extraligu. K prvnímu zápasu nastoupil na nadhoz za Olympii Blansko Ondřej Navrkal. Blanenští hráči se díky dobrým odpalům a jednomu doběhu ujali na začátku druhé směny vedení a domácí Arrows na tento stav dokázali odpovědět až v dohrávce páté směny, kdy pouze vyrovnali stav. Až do této doby byl vývoj utkání zcela vyrovnaný a vítězství se mohlo přehoupnout na kteroukoliv stranu.

To ale na Olympii Blansko čekala v dohrávce šesté směny pohroma v podobě výborné útočné hry domácích a celkem deseti doběhů po dobrých odpalech a několika chybách v obraně Blanska. No a jelikož se na začátku sedmé směny nepodařilo zaskočeným hráčům Blanska již na tlak Ostravy reagovat, byl první vzájemný zápas ukončen po sedmé směně rozdílem o deset bodů. Za zmínku jistě stojí účast jednoho ze zakladatelů blanenského baseballu na obou zápasech Jirky Ambrože, který pomohl týmu ve chvílích krize a nabídl celku svoje služby a hráčské zkušenosti a ukázal mladým hráčům, že jim má stále ještě co předvést.

Statistika utkání — sobota 10.7. — 1. zápas

Skóre po směnách 12345 67  RHE
Olympia Blansko  01000 00  166
Arrows Ostrava   00001101 1180

(R — Runs:celkové body, H — Hits: dobré odpaly, E — Errors: chyby v obraně)

2. ZÁPAS: ARROWS OSTRAVA — OLYMPIA BLANSKO 11:5

Po prvním prohraném utkání nezbývalo Olympii nic jiného, než všechny svoje síly a baseballové umění vložit do následujícího souboje. Nadhazovat začal Jirka Hrubý, který se díky zranění začal teprve nedávno vracet do své předcházející herní pohody, ale i přes herní výpadek odvedl kus dobré práce. Ostravským pálkařům se až ve třetí směně podařilo třikrát skórovat, ale pálkaři Olympie se stále nemohli prosadit. Teprve až na začátku šesté směny se jim po dobrých odpalech podařilo dvakrát skórovat, ale bohužel to v této směně bylo vše.

Ostrava dokázala v dohrávce následující směny odpovědět a doběhnout si třikrát pro body. To už ale byl na nadhozu mladíček Mirek Konvalinka. V osmé směně se Olympii Blansko podařilo zaznamenat dva doběhy a snížit nelichotivý stav na 4-6. Na to ale ostravský tým odpověděl celkem pěti úspěšnými doběhy a jelikož na začátku deváté směny se Olympii Blansko podařilo skórovat pouze jednou i druhý vzájemný zápas Olympia prohrála a blanenským hráčům nezbývalo nic jiného než se vypravit na cestu domů a načerpat síly na neděli a na veledůležitý třetí vzájemný souboj.

Statistika utkání — sobota 10.7. — 2. zápas

Skóre po směnách 123456789  R HE
Olympia Blansko  000002021  5112
Arrows Ostrava   00300035- 11140

(R — Runs:celkové body, H — Hits: dobré odpaly, E — Errors: chyby v obraně)

3. ZÁPAS: OLYMPIA BLANSKO — ARROWS OSTRAVA 1:2

Před hráči Olympie Blansko byl nelehký úkol zvítězit alespoň v jednom zápase a udržet si alespoň teoretickou možnost k odvrácení bojů o extraligu. Nadhazovat začal zkušený reprezentant Pavel Procházka a opět dokázal, že baseball hrát umí. Olympia Blansko se hned v dohrávce první směny ujala vedení jedna nula. I když měla i v dalších směnách příležitost zvýšit náskok, bohužel se jí to nepodařilo, a to byla voda na mlýn ostravského týmu, kterému se podařilo na začátku třetí směny vyrovnat. Na začátku čvrté směny se po chybě obrany domácí Olympie, která jak se později ukázalo stala osudnou, podařilo hostům doběhnout pro jeden bod, na který blanenští hráči už nedokázali odpovědět.

Ihned po dohrávce šesté směny se spustil hustý déšť, který potopil hřiště a utkání bylo předčasně ukončeno — bohužel s nelichotivým výsledkem pro Olympii Blansko. Jelikož se blanenským nepodařilo ani jednou zvítězit, tak se poprvé od doby, co hrají extraligu, seznámí s baráží o účast v nejvyšší baseballové soutěži. Nic na tomto smutném faktu nemohou změnit ani případná tři vítězství nad celkem Techniky Brno, se kterým se hráči Olympie příští týden setkají.

Statistika utkání — neděle 11.7. — 3. zápas

Skóre po směnách 123456 RHE
Olympia Blansko  100000 150
Arrows Ostrava   001100 270

(R — Runs:celkové body, H — Hits: dobré odpaly, E — Errors: chyby v obraně)

Řekl po utkání:

Ivo Kučera: „I přes problémy s hráčským kádrem jsme chtěli třikrát zvítězit a vyhnout se bojům o extraligu. Bohužel se nám to ani jednou nepodařilo i když jsme měli šanci, ale štěstí při nás tentokrát nestálo. Co se týče útoku, svedli jsme vyrovnaný boj, ale bohužel jsme se opět nevyhnuli několika chybám v obraně, které se nám nakonec staly osudnými. Teď nás čekají tři utkání s technikou Brno a poté, co se pokusíme maximálně organizačně zvládnout Mistrovství Evropy, které v Blansku pořádáme, musíme se soustředit na boje o záchranu v extralize.“

Aktuální výsledky a tabulku baseballové extraligy naleznete na teletextu TV Nova str. 290

Jaroslav Kříž
Baseball a softball klub Olympia Blansko