Blanenští baseballisté prošli baráží o extraligu kromě jednoho zaváhání bez větších problémů

5. října 2004, sport, přečteno: 4322×

Dva klíčové zápasy mají za sebou po minulém víkendu hráči Olympie Blansko. V obou dvou utkáních se jim podařilo bez větších problémů zvítězit a potvrdili svoji příslušnost v nejvyšší baseballové soutěži republiky.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

OLYMPIA BLANSKO — ORLICE CHOCEŇ 10:0 (po sedmé směně)

V sobotním utkání, které se hrálo pod umělým osvětlením, kterým disponuje hřiště Strawberry Field v Blansku se domácí Olympia střetla s týmem Orlice Choceň. Tento celek si dělá zálusk na postup do baseballové extraligy, takže se diváci, kterých nebylo málo mohli těšit na zajímavé a dramatické utkání.

Jejich očekávání se ale naštěstí pro domácí tým nenaplnilo, neboť Olympia Blansko předvedla skvělý výkon, po kterém zcela zaslouženě zvítězila. Domácím pálkařům se dařilo pálit tvrdé odpaly, takže již po sedmé směně bylo utkání předčasně ukončeno rozdílem o deset bodů. Celý zápas odházel na kopci reprezentant Pavel Procházka, který předvedl excelentní výkon když nebezpečným hostům nedovolil jediný doběh.

OLYMPIA BLANSKO — BLESK JABLONEC 16:3 (po sedmé směně)

Po sobotním vítězství měli blanenští baseballisté jisté udržení v nejvyšší baseballové soutěži, takže mohli k nedělnímu domácímu utkání nastupovat bez větších nervů. Tento zápas se začínal již v jedenáct hodin dopoledne, takže návštěvnost byla trošku poznamenána touto časnou hodinou. Nadhazovat začal Petr Stříbrcký, který se stal velmi vítanou posilou po jarním hostování v Brně.

Poslední dvě směny odházel Zdeňek Kocman, který byl celou sezónu vojákem a neměl možnost se tolik věnovat tréninku jak by si on i trenéři představovali. Na jeho výkonu bylo tréninkové manko znát, ale zdárně dovedl utkání do vítězného konce. Blanenským baseballistům se za celý zápas podařilo šestnáckrát skórovat při patnácti odpalech, takže stejně jako v sobotu byl tento zápas ukončen předčasně po sedmé směně rozdílem o deset bodů.

Řekl po utkání:
Jaroslav Krejčíř — Head Coach Olympie Blansko: „Máme za sebou první historickou baráž o extraligu, pokud nepočítám tu, kdy se nám před dvanácti lety podařilo do nejvyšší soutěže postoupit. Jsme rád a šťastný, že jsme potvrdili, že patříme mezi osm nejlepších mužských baseballových týmů v republice. I když s mírným zaváháním, baráží jsme prošli bez větších komplikací a vzhledem ke stavu týmů, kdy nám chybí několik hráčů to je úspěch. Vyskytly se samozřejmě chyby, na kterých musíme během zimní přípravy zapracovat a pokusit se je odstranit, ale věřím, že příští sezónu předvedeme opět kvalitní výkon. Poděkování patří domácím divákům, kteří nás chodili povzbuzovat a několikrát vytvořili skvělou atmosféru.“

Naděje blanenského baseballu pomalu ale jistě dohrávají nebo již dohráli svoje soutěže.

Žáci mají za sebou Mistrovství republiky, které se konalo o uplynulém víkendu v Ostravě. Musíme přiznat, že se jim tento víkend příliš nepodařil a po bojovném výkonu skončili nakonec jako sedmý žákovský tým v republice. Pro spoustu hráčů to byla první takováto vrcholná akce v jejich kariéře a na herním projevu a nervozitě to bylo znát. Každopádně je vidět, že s mladými baseballisty se v Blansku pracuje dobře a mají šanci se prát s nejlepšími týmy v republice.

Mladší kadeti v úterý odehráli utkání o postup na Mistrovství republiky s celkem Blesk Jablonec. Po vlažném začátku, kdy mladí hráči Olympie Blansko udělali několik chyb a příliš se jim nedařilo již prohrávali 0:3. Nadhazovači Olympie Blansko Karlu Brychtovi, kterému patří poděkování za skvělý výkon se podařilo zastavit tlak na pálce hostí, ale bohužel se blanenským baseballistům nepodařilo příliš skórovat. Takže nakonec po statečném výkonu odešli mladí hráči Olympie Blansko poraženi a smutní, neboť se jim nepodařilo postoupit mezi osm nejlepších týmů republiky, tak snad příští sezónu.

Starší kadeti svoje utkání s týmem z Frýdku-Místku o postup na Mistrovství republiky odehráli bez zaváhání a v dobré formě. Takže po vítězství na severu Moravy pojedou již tento pátek, sobotu a neděli do Prahy a věřme, že se statečně poperou o Mistra republiky v baseballu starších kadetů.

Junioři Olympie Blansko, kterým jsou hráči do osmnácti let velice úspěšně odehráli baráž o juniorskou extraligu. Po dvou vítězstvích nad celkem z Třebíče se jim podařilo postoupit mezi nejlepší juniorské týmy republiky.

Poděkování patří všem mladým a nadějným hráčům za bojovné výkony, ale i rodičům za podporu, bez které by to nešlo a která je velice důležitá.

Jaroslav Kříž
Baseball a softball klub Olympia Blansko