Žáci FK Blansko reprezentovali v Legnici

19. prosince 2005, sport, přečteno: 8635×

Po roce opět pod hlavičkou FK Blansko reprezentovali město Blansko mladší žáci na XIX. ročníku Mezinárodního halového Mikulášského turnaje v kopané v partnerské polské Legnici.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Za účasti 24 mužstev z Ukrajiny, Polska a České republiky byla mužstva rozdělena do 6 skupin. V základní skupině jsme narazili na silné soupeře, přesto jsme postoupili do čtvrtfinále. Zejména zápas proti budoucímu bronzovému mužstvu Szkolka Pilkarska Glogow naši hoši sehráli v základní skupině výborně a po velmi bojovném výkonu sklidili potlesk za vítězství 2:1.

Ve čtvrtfinále naše mužstvo narazilo na pozdějšího vítěze celého turnaje — mužstvo KS Górnik Polkowice. Toto utkání sehráli žáci více než dobře. Ale ani při přesilovce našeho mužstva (za brutální zákrok polského hráče po odpískání) jsme v posledních třech minutách nedokázali proměnit některé šance, které si vyrovnávací gól žádaly. Remíza by přitom mohla naše mužstvo posunout do boje o medaile.

fotbalisti — mladší žáci na turnaji v Polsku
Na fotografii jsou:
vpředu zleva: brankáři Jan Slouka a Šimon Kopřiva
uprostřed zleva: hráči Aleš Janeček — kapitán, Jiří Skoták, Ondřej Horáček, Vlastimil Vrbecký, Petr Němec, Milan Valný a Tomáš Paděra
vzadu zleva: trenér Luboš Paděra, hráči Patrik Luner, Jan Hemzal, Vilém Vitoul, trenér Jiří Skoták, maskot turnaje — Mikuláš a vedoucí zájezdu Karel Ťoupek

I přes nepostoupení do semifinále si naše výprava odvezla několik ocenění. Získali jsme pohár Fair Play od starosty města Legnice a náš hráč, Vlastimil Vrbecký, byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

Před finálovým utkáním turnaje se sehrálo mezinárodní utkání trenérů a funkcionářů — Evropa proti výběru z Polska. Za naše nastoupil v brance J. Skoták a v poli pak K. Ťoupek, L. Paděra a J. Němec. Utkání skončilo remízou 2 : 2 a na pokutové kopy jsme pak zvítězili 4 : 3.

Výsledky mužstva FK Blansko

základní skupina
FK Blansko - GKS Prochowicz 0 : 1
FK Blansko - Szkolka Pilkarska Glogow 2 : 1
FK Blansko - MKS Pogoň Góra 0 : 1

čtvrtfinálová skupina
FK Blansko - KS Górnik Polkowice 0 : 1
FK Blansko - KS Chojnowianka Chojnow 0 : 0

Mimo fotbalové zápolení pro nás připravili organizátoři velmi hodnotný doprovodný program. Navštívili jsme mezinárodní evropský pohár v karate. Také jsme navštívili příjemné prostředí krytých lázní v nedalekém Jaworze.

Mladší žáci se rozhodli cestou domů věnovat část Mikulášské nadílky, kterou obdrželi od pořadatelů turnaje, postiženým dětem z Domova Olga v Blansku. Tento malý dárek byl také po příjezdu předán pracovnicím Domova Olga.

Závěrem by jsem chtěl zvláště poděkovat Městu Blansko, Informační kanceláři Blanka a Autodopravě Šustek, že umožnili mladším žákům FK Blansko vzorně reprezentovat své město na mezinárodním turnaji mladších žáků v kopané v partnerské Leginici.

Karel Ťoupek, FK Blansko