Působení pana Kočky v lázních z pohledu Města
19. května 2006, zprávy z MěÚ, přečteno: 4948×
Vzhledem k tomu, že se v minulých dnech znovu otevřela polemika nad problematikou provozu městských lázní, která je panem Kočkou prezentována naprosto zavádějícím, jednostranným a nepravdivým způsobem, musím některé věci uvést na pravou míru.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Protože pan Kočka neplnil své závazky ze smlouvy, dostal od města výpověď. Protože s touto výpovědí nesouhlasil a odmítl provoz lázní vrátit zpět majiteli, tedy Městu, přistoupili jsme k tomu, že jsme mu přestali hradit tzv. příspěvek na činnost, tzn. přestali jsme mu hradit náklady na jeho podnikatelskou činnost.
Abychom neohrozili provoz lázní, propláceli jsme mu i nadále náklady na el. energii, vodu a plyn. Takto to fungovalo do té doby, než jsme zjistili, že panu Kočkovi chce zavřít lázně Jihomoravská plynárenská, protože jí dlužil několik set tisíc korun. Toto se stalo i přesto, že pan Kočka od Města dostával finanční prostředky na úhradu faktur od JMP. Místo jejich proplacení tyto statisícové částky použil pro svou osobní „podnikatelskou“ spotřebu.
Ještě dnes vymáhá dodavatel vody Vodárenská a.s. po panu Kočkovi částku přesahující 230 tis. Kč, kterou měl uhradit za odebranou vodu do lázní. Pan Kočka byl asi v jiné soudní síni, jinak by nemohl v listu oznámit, že rozsudek Krajského soudu konstatuje, že Město Blansko mělo v jeho případě neoprávněný prospěch. Soudkyně krajského soudu pouze konstatovala, že nechá okresním soudem prozkoumat zoufalé tvrzení pana Kočky, že se Město na něm neoprávněně obohacovalo.
A nyní k finančnímu příspěvku na provoz lázní. Hned první rok ukázal, že Město Blansko dokáže svou společností Služby Blansko s.r.o. provozovat koupaliště a lázně ekonomičtěji, a to v řádu statisíců korun. Lze se důvodně domnívat, že po odpočtu DPH byl roční profit pana Kočky při provozování městského majetku v úrovni 1,5 mil. Kč.
A jsme u jádra věci, což je otázka. Má Město nechat na svém majetku vydělat jednoho člověka ročně 1,5 mil. Kč nebo má provozovat bez zisku a ušetřené peníze dát do obnovy a rekonstrukce provozovaného majetku? Osobně jsem toho názoru, že není správné majetek Města nechat chátrat dlouhodobými pronájmy a následně draze investovat do obnovy.
Další články v kategorii „zprávy z MěÚ“
19. března 2025
Radní řešili zázemí dětských skupin, krytý bazén i pumptrack. Schvalovali také dotace
17. března 2025
Blansko zahájilo modernizaci veřejného osvětlení, vymění téměř polovinu svítidel
14. března 2025
Prvními občánky města Blanska roku 2025 jsou Olívia a Marek
10. března 2025
Zastupitelé schválili navýšení peněz na přestavbu fotbalových kabin a zázemí pro dětské skupiny i nový jednací řád
10. března 2025
Zeminu nahradil beton, výstavba krytého bazénu pokračuje
6. března 2025
Bioodpad se letos začne svážet už v polovině března
3. března 2025
Chci mít pod kontrolou pořádek v celém městě, říká nový jednatel Technických služeb Blansko Radek Snopek
27. února 2025
Dopravu v části Smetanovy ulice omezí oprava kanalizace
26. února 2025
Město hledá firmu na modernizaci kompostárny, radní schválili i soutěž na návrh objektu pro kruhový objezd
24. února 2025
Pokračuje rekonstrukce haly Mlýnská, sportovci dostanou nové šatny