Zasedání zastupitelstva se vrací na „okres“

30. ledna 2007, zprávy z MěÚ, přečteno: 3517×

První zasedání čerstvě zvoleného zastupitelstva se koncem loňského roku uskutečnilo v novém sále S2 Dělnického domu.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Jednalo se o zkušební zasedání v nových prostorách a v staronovém uspořádání tzv. u kulatého stolu známém z dob, kdy se zastupitelstvo scházelo v klubu důchodců, kde na sebe všichni viděli lépe než přes vysoká opěradla v zasedacím sále v budově na nám. Republiky.

Po ukončení schůze se zastupitelé domlouvali, zda se v Dělnickém domě budou scházet i nadále nebo se přesunou zpět do budovy bývalého „okresu“. Dnes už víme, že se zasedání vrací zpět už na nejbližším zastupitelstvu v úterý 30. ledna.

„Hned první zasedání ukázalo, že prostory jsou stísněné a při jednání není dobrý kontakt zastupitelů s veřejností. Část z nich jednak seděla k občanům zády a vadily i sloupy v místnosti, které překážely v dobrém výhledu,“ vysvětlil důvody přesunu zpět místostarosta Mgr. Ivo Polák. Na základě připomínek většiny zastupitelů bezprostředně po zasedání, ale i později, vedení Města rozhodlo o návratu do zasedací místnosti bývalého okresního úřadu.

Jiné prostory vedení nehledá. „Z naší strany šlo o pokus změny již zaběhlého, který se však neosvědčil. Myslím si, že dosavadní prostory byly vyhovující a během minulého volebního období nikdo nenamítal nic proti místu zasedání zastupitelstva. Doposud nikdo nenavrhl, že zasedání by měla probíhat jinde, takže na ‚okrese‘ zatím zůstáváme,“ doplnil Mgr. Polák.

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter