Den s Policií ČR
18. června 2009, ostatní, přečteno: 4763×
Stovky dětí z místních základních škol se přišly podívat na druhý ročník Dne s Policií ČR.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Ten se opět konal na stadionu ASK Blansko. Rozlehlou plochu využily všechny přítomné složky integrovaného záchranného systému dokonale. Policisté, hasiči, zdravotní záchranáři i celníci seznamovali děti s vlastní činností. Ty si mohly také vyzkoušet speciální vybavení a prohlédnout zásahovou techniku.
Součástí programu bylo několik atraktivních ukázek, např. zadržení ozbrojeného pachatele dvěma služebními psy, předvedla se jízdní policie, zásahová jednotka zneškodnila pachatele unikajícího ve vozidle. Celníci, kteří se akce účastnili poprvé, s sebou zase přivezli speciálně vycvičené psy na vyhledávání podezřelých předmětů a drog v zavazadlech na letištích a vozidlo mobilního dohledu. Na závěr akce ukázali hasiči zásah při požáru automobilu po dopravní nehodě.
Děti si také mohly zasoutěžit v řadě disciplín s dopravní tématikou, které pro ně připravili pracovníci Domu dětí a mládeže Oblázek z Blanska a studentky Obchodní akademie a střední zdravotnické školy v Blansku.
Další články v kategorii „ostatní“
11. července 2025
Teplo Blansko zahájilo opravy kotelen, práce si vynutí i odstávky
7. července 2025
Nemocnice Blansko má nové anesteziologicko-resuscitační oddělení
7. července 2025
OBRAZEM: Promenádní koncert, Pytlácká zábava a letní kino
6. července 2025
Žáci ZŠ Erbenova vyrazili na cesty
4. července 2025
Zubní pohotovost v červenci
30. června 2025
OBRAZEM: Letní kino, dernisáž a hasičské odpoledne
23. června 2025
OBRAZEM: Divadlo na zámku, Štístko a Poupěnka a osvěžení v aquaparku
21. června 2025
Školáci ze ZŠ TGM navštívili Vídeň i Sasko
20. června 2025
Stavba rotační lůžkové jednotky v blanenské nemocnici skončí letos v říjnu
16. června 2025
OBRAZEM: Folklorní slavnosti, SITUace na Písečné a sousedské setkání v Horní Lhotě