Úspěch blanenských jachtařů

9. září 2010, sport, přečteno: 4464×

Podařil se v Tovačově na hladině místní štěrkovny. TJ Sokol Tovačov pořádal již tradiční Podzimní sokolskou regatu.

Na start se v sobotu 4. září postavilo 12 posádek lodí třídy Vaurien a osm lodí třídy Optimist. Ačkoliv panovalo nevlídné počasí, podařilo se dokončit čtyři závodní rozjížďky.

příprava lodě

Nejúspěšnější byli manželé Kubíkovi, kteří zvítězili ve třídě Vaurien nejen v absolutním pořadí, ale také v kategorii Veterán. Druhá posádka Jar. Ircing a Lenka Prokopová skončila na devátém místě.

vítězové třídy Optimist

V lodní třídě Optimist uspěli naši závodníci. Martin Šebek obsadil pěkné 2. místo a Libor Vrzal 3. místo. Oba si už podruhé vyzkoušeli, jaké to je „stát na bedně“. Viz foto. Za zmínku stojí i páté místo Marka Samce (všichni JO ČKD Blansko). Zvítězil Daniel Uberec z SK Lodní sporty Zlín.