Aerobik: Výsledky 3. kola Poháru federací

2. října 2010, sport, přečteno: 5889×

Blanenská hala ASK byla od pátku až do sobotního večera naplněna Gymnastickým aerobikem, Team aerobikem a Step aerobikem. Závod 3. kolo poháru federací se v Blansku uskutečnil poprvé.

Závodníci se sjížděli z různých koutů České i Slovenské Republiky. Ubytovny Aquaparku a SOŠ Blansko byly naplněny. Spousta startujících se přiznala, že jsou v našem městě poprvé a ani krásy Moravského krasu a jeskyně prý nikdy nenavštívili. Závody byly ideálním místem pro seznámení se z městem a soutěžícími. Páteční tréninky se protáhly až do pozdních hodin večera, ale ráno již v 8:00 bylo vše připraveno k slavnostnímu zahájení závodu.

přednos
Domácí závodnice Karolína Bojanovská v přednosu.

Soutěž začala dopoledním kláním Team aerobiku a Step aerobiku. Zde se představilo rozhodčím i fanouškům na 20 závodních sestav. V nejmladší kategorii 9-11let zvítězila naše domácí děvčata ve složení: Nela Šenková, Pavlína Filoušová a Alice Minářová. Kategorii šestic vyhrál tým ze Zlína. V kategorii starší žáci vyhrál taktéž tým ze Zlína, ale závodnice ve složení: Hana Zouharová, Karolína Bojanovská a Nela Šenková za nimi zaostaly pouze o 0,6desetin bodu.

V kategorii juniorů získaly první místo v trojicích opět domácí závodnice Veronika Kaldová, Lucie Minářová a Erika Ovečková a se svými týmovými kolegyněmi Nikolou Farkašovou, Lenkou Krátkou a Petrou Grenarovou ovládli i kategorii šestic a získali zlatou medaili.

zlaté trio
Trio Šenková, Minářová, Filoušová, 1. místo.

Domácí triumfální výkon pak zakončila děvčata ze stepteamu Zuzky Helánové: Jitka Staňková, Darina Grulichová, Monika Řezníčková, Dana Mynaříková, Markéta Kolářová, Mirka Hladilová, Romana Matušková a Lenka Kremličková., která předvedla precizně svoji sestavu na stepech a získala nejen vysokou známku15,8, ale také kov nejvyšší – zlato.

Po Team aerobiku a Stepaerobiku následovala soutěž Gymnastického aerobiku, která je v současnosti nejvyšší celosvětově uznávanou soutěží aerobiku. Diváci zde měli možnost shlédnout velmi kvalitní výkony závodníků, které lze porovnávat s aktuální evropskou i světovou špičkou.

Mezi nejmladšími závodníky v kategorii 9–11 let se představilo 137 závodníků v 63 závodních sestavách. Této soutěže gymnastického aerobiku se z našeho Aerobic Teamu Orel Blansko účastnila pouze 4 děvčata: Nela Šenková, Alice Minářová, Hana Zouharová a Karolína Bojanovská v kategorii individuálních sestav. Nejlépe dopadla Nela Šenková, která dostala známku 14,75 a od medailového umístění ji dělila 1,25 bodu.

Gymnastický aerobik je divácky z celého klání nejzajímavější. Netradiční prvky, vznosy, přednosy, skoky do kliku, točení na rukou a další nabízejí nádhernou podívanou. Zvláště přesné provedení ve starších kategoriích, kde závodili i účastnice letošního červnového Mistrovství světa ve francouzském Rodézu bylo pro diváky velkým zážitkem.

V individuálních sestavách zvítězily tyto závodnice:

Mladší žákyně 9–11 let Barbora Hložková Pro fitness Praha
Starší žákyně 12–14 let Adriena štolová AP Znojmo
Juniorky 15–17 let Kristýna Bernátová SA Liberec
Senirky 18 let a víc Martina Perlácová Olymp Bratislava

Poslední finálové kolo proběhne v Bratislavě na konci listopadu. Děvčata Aerobic Teamu Orel Blansko tam budou soutěžit již s novou choreografií. Těšíme se na jejich výkony a pěkné provedení

Závěrem bych chtěla poděkovat MOC MOC všem kteří se podíleli na akci. Bylo Vás všech ale bohudíky tolik, že by poděkování bylo delší než celý článek. Poděkování tedy zveřejním na našich webových stránkách www.atb.unas.cz, kde se dozvíte i podrobnosti o nás a našich akcích.