Cenná mezinárodní umístění pro blanenský Aerobic team

5. prosince 2010, sport, přečteno: 5998×

Listopad byl pro náš tým měsícem mezinárodních soutěží v aerobiku. Děvčata AEROBIC TEAM OREL BLANSKO se podívala za hranice a to hned dvakrát za jeden měsíc. Mezitím zabodovala i na soutěži Aerobic Master Clase a Děti fitness. Celkem si odnesly devět bronzových medailí a jednu zlatou.

První a snad i nejnáročnější soutěží bylo AUSTRIAN AEROBIC OPEN ve Vídni 6. 11. 2010. Rakousko je známé velmi kvalitními závodnicemi v gymnastickém aerobiku i step aerobiku. Na této soutěži bylo 13 států světa. Náš step tým ve složení: Romana Matušková, Monika Řezníčková, Dana Minaříková, Markéta Kolářová, Lenka Kremličková, Mirka Hladilová, Jitka Staňková si z této soutěže odnesl bronz s minimálním odstupem jak od druhého tak prvního místa.

step tým
Step tým.

Další soutěž byla 13. 11. 2010 DĚTI FITNESS v Otrokovicích. Zde se všechna naše děvčata dostala do finále, a zajistila si tak postup na Mistrovství České republiky. Výborným způsobem tu také zabodovala Nela Šenková, která vyhrála zlatou medaili v kategorii Street dance, čímž dokázala svoji všestrannost a pohybové nadání.

Tentokrát v neděli 21. 11. 2010 se konal další závod NESOUTĚŽNÍ AEROBIC MASTER CLASS v Brně. Je to soutěž jednotlivců, kteří cvičí podle lektora. Nejlépe odcvičila Lenka Krátká – 3. místo a opět medaile. Dalších skvělých umístění dosáhly závodnice Mirka Hladilová (4. místo) Lucie Minářová (6. místo), Nela Šenková (7.–15. místo), Veronika Kalová (7.–15. místo), Markéta Kolářová (7.–15. místo). Je to soutěž, kde počet startujících se pohybuje kolem tří set během jednoho závodu.

Trio
Trio

Poslední listopadovou soutěží bylo 4. KOLO POHÁRU FEDERACÍ v Bratislavě. Náročné cestování a závodní podmínky vzaly za své a ne vše se podařilo podle našich představ. I tak se ale ve vysoké mezinárodní konkurenci naše týmy neztratily. I přes některé nepodařené prvky jsme vybojovaly skvělá umístění. V nejvyšší soutěži GYMNASTICKÝ AEROBIK obsadil tým ve složení: Alice Minářová, Hana Zouharová a Nela Šenková 13. místo s 1,5bodovým rozdílem od první pětky. Za sebou nechaly týmy ze Zlína, Liberce, Znojma aj. konkurenční týmy.

V individuálních sestavách nejlepšího umístění z našich dosáhla Nela Šenková, která obsadila 16. pozici a měla od první pětky pouze jednobodový rozdíl. Naším želískem v ohni byl tým seniorského stepaerobiku (jmenovaný výše), který na předešlých kolech obsadil letos první a třetí místo, ve Vídni pak také bronz, a toužili jsme minimálně po stříbru, aby byla letošní sbírka kompletní. Někam si to sportovní štěstí uteklo a vlivem aparatury a následné chybě nám medailová příčka unikla.

Takto vypadal náš listopad. Rozhodně žádná nuda a žádná deprese. Zážitků, zkušeností, inspirace i cenných kovů a ocenění jsme nasbírali nespočet. Pohyb je lék nejen pro tělo, ale i duši. Přijďte se hýbat s námi a vyberte si na našich stránkách www.atb.unas.cz svoji vyhovující pohybovou aktivitu. Pokud se vám nechce hýbat, tak se přijďte alespoň podívat na naše Vánoční vystoupení (17. 11. 2010 v 16.00 h, Orel Blansko), kde uvidíte nejen uvedené závodní týmy, ale také začínající cvičence a možná i vánoční překvapení.