Republikové a mezinárodní úspěchy mladých atletů z AK Blansko Dvorská

18. prosince 2010, sport, přečteno: 4152×

Letošní rok byl pro atlety ze ZŠ Dvorské mimořádně úspěšným. Dosáhli jsme jak na regionální tituly, tak na republikové a dokonce naši sbírku úspěchů obohatil i jeden mezinárodní.

Z regionálních úspěchů zmíníme jen úspěchy z Mistrovství Jižní Moravy jednotlivců v Hodoníně, kde Katka Fialová zaběhla 3. místo na 800 m časem 2:35,41 dále 3. místo Michaely Hrubé na 60 m překážek a 3. místo ve štafetě na 4×60 m ve složení Schlagerová, Fialová, Hrubá a Zamazalová. Poslední jmenovaná si nedávno vytvořila příjemný osobní rekord, v prestižním Atletickém klání Brno vs. Praha, kde vzdálenost 60 m překážek překonala časem 11,61.

Překážky umí i její bratr Michal, který byl na Mistrovství Moravy a Slezska, konaného 3. 10. v Hodoníně, nejmladším závodníkem a zdolal je v čase 12,0. Rovněž Ondra Tichý předvedl kvalitní běh v této náročné disciplině časem 12,18. Oba atleti jsou našim velkým příslibem pro následující sezónu.

Z úspěchů republikového významu, se ohlédneme za Mistrovstvím České republiky v atletickém čtyřboji, které se konalo 19. 6. ve Staré Boleslavi. Na tuto soutěž se nám probojovalo 6 atletů: Helena Strnadová, Michaela Staňková, Adéla Koupá, Michal Zamazal, Kateřina Fialová a Elen Vrzalová. I z této sportovní akce jsme si odvezli cenné kovy. Kateřina Fialová – 1. místo v soutěži družstev, Elen Vrzalová – 3. místo v soutěži družstev, Michal Zamazal – 3. místo v soutěži jednotlivců a 2. místo v soutěži družstev! Pro Michaelu Staňkovou, Helenu Strnadovou to byla premiéra na takové soutěži a zvládly ji perfektně.

atelti

Po prázdninové pauze se někteří z našich svěřenců postavili evropské konkurenci. Ve dnech 13. a 14. 9. se do Olomouce sjelo téměř 800 špičkových mladých atletů z 10 evropských zemí na 5. ročník European Kids Athletics Games. Tato soutěž svým zastoupením a rozsahem je vůbec největším evropským  mítinkem pro mladé atlety narozené v letech 1999–1995.  Mezi nimi měla zastoupení i náš aletický klub: Michal Zamazal, Martin Štěpánek, Michaela Hrubá, Veronika Zamazalová a Kateřina Fialová. Nutno dodat, že jsme se mezi českou a evropskou elitou vůbec neztratili! Martin Štěpánek dosáhl na 5. místo ve skoku vysokém. Michal Zamazal na 15. místo v hodu míčkem a 19. místo v dálce a hlavně naprosto perfektní 3. místo v běhu na 600 m časem 1:50,48. Míša Hrubá obsadila 14. místo v hodu míčkem, 18. místo v dálce a 21. místo ve sprintu. Verča Zamazalová 18. místo ve skoku vysokém. Katka Fialová vybojovala 14. místo v hodu dalekém a ve vytrvalosti.

V současné době, kdy nám už skončila dráhová sezóna, se začínáme se přeorientovávat na krosy a ani tady to nevypadá špatně. 9. 10 si na 18. ročníku Střelického krosu svou závodní premiéru zaběhla Lucka Matušková a obsadila 1. místo. Příjemně překvapil Pavlík Stloukal, Radek Dítě a Helenka Strnadová. Michal Zamazal nás naštěstí nepřekvapil a s přehledem zvítězil. Míša Staňková vybojovala 2. místo. Katka Fialová  umístěním na druhé příčce předvedla perfektní závod a je vidět, že svou pílí a vůlí se zase dostává do formy. Perfektně tuto dlouhou trať zaběhly i sprinterky Veronika s Míšou. Sběr medailových úspěchů pak zakončila naše svěřenkyně Elen Vrzalová 2. místem.

Ve stejný den se v odpoledních hodinách se konal v Brně ještě jeden závod – Bystrcký běh, kterého se zúčastnily sestry Fialovy a Melissa Schlagerová. Gabka Fialová zde v dlouhém běhu vybojovala velice cenné 4. místo a Katka plynule navázala na svůj ranní úspěch, tentokráte prvním místem a přivezla z Brna další krásný pohár do naší sbírky.

Pochvalu však zaslouží i ti, na které se zatím štěstí neusmálo. Svou účastí vždy přispěli ke kvalitě a konkurenci na jednotlivých závodech.