Vánoční turnaj byl třešničkou na dortu baseballového roku v Blansku

15. prosince 2010, sport, přečteno: 3725×

Jubilejní 20. ročník tradičního Vánočního turnaje žáků v baseballu uspořádal baseballový klub TJ Olympia Blansko ve spolupráci se ZŠ Blansko Salmova, Městem Blansko a DDM Oblázek Blansko.

Za účasti 20 týmů ve 4 věkových kategoriích se ve dnech 10.–12. prosince 2010 odehrálo v prostorách tělocvičen Základní školy Blansko Salmova celkem 54 utkání! Velký zájem diváků a vynikající atmosféra v tělocvičnách vyburcovaly mladé hráče ke skvělým výkonům.

Většina utkání o konečné umístění skončila těsným bodovým rozdílem, nebo dokonce až v prodloužení. Novinkou turnaje byla kategorie hráčů do osmi let, která překvapila velmi dobrou úrovní hry. Pořadatelé věří, že úspěšná premiéra této věkové skupiny U8 se v dalších letech dočká pokračování.

Diváky zaujalo také ukázkové vystoupení malých baseballistů ve věku 3–5 roků. Jedná se o nejmenší sportovce, kteří navštěvují cvičení rodičů s dětmi příznačně nazvané Happy Ball, se zaměřením na baseball. Každý odpal nadhozeného míče a každý out zahraný v zápase na dvě směny ocenili fandové hlasitým potleskem. Zpestřením pro samotné účastníky i diváky pak byla soutěž v rychlosti nadhozu měřeném radarem.

Po třídenním maratonu si nakonec pohár pro vítěze v jednotlivých kategorií vybojovali v T-ballu U8 domácí Olympia Blansko, v T-ballu U10 a kategorii žáků Draci Brno a kadetech Hroši Havlíčkův Brod. Pořadí v jednotlivých kategoriích bylo následující:

T-ball U8 (Stativový baseball do 8 let)

1. Olympia Blansko
2. Draci Brno
3. Pipas Brno
4. Třebíč Nuclears
Finále: Olympia – Draci 13:12

T-ball U10 (Stativový baseball do 10 let)

1993 Jan Felkl Olympia/ Express 152

Na závěr patří náš dík všem pořadatelům z baseballového klubu Olympia Blansko, ZŠ Blansko Salmova, Městu Blansko, DDM Oblázek Blansko, rodičům, trenérům, rozhodčím, divákům a zejména mnoha našim sponzorům, bez jejichž přispění bychom podobnou akci jen těžko zorganizovali.