V Ráječku začala běžecká liga okresu, hned padl rekord

9. února 2013, sport, přečteno: 2870×

Čtyři stovky běžců všech věkových kategorií se v sobotu prohnaly Ráječkem. Ráječkovskou desítkou odstartovala Okresní běžecká liga a hned v prvním závodě padl rekord v počtu závodníků. „Zúčastnilo se 393 běžců,“ upřesnil hlavní pořadatel akce Zdeněk Přibyl.

Desítka se běžela v Ráječku už devatenáctým rokem. Z původní dvacítky nadšenců se startovní pole rozrostlo na několik stovek hlav. Běh se stal postupně součástí seriálu Brněnského běžeckého poháru a Okresní běžecké ligy, která propojuje běžecké závody na Blanensku.

Ráječkovská desítka

Do Ráječka nepřijel průběžný vítěz brněnského poháru Dan Orálek a chyběl i blanenský rychlík Jan Kohut. O prvenství se tedy porvali dva kamarádi Tomáš Ondráček a Karel Zadák. Více sil měl Ondráček, který rozhodl v cílové rovince. Zvítězil v čase 35:14. Zadáka za sebou nechal o sedm sekund. „Závod se povedl, trať byla suchá, počasí ideální, krásně jsme využili toho, že tady nebyli ti nejrychlejší,“ pochvaloval si v cíli nejlepší běžec.

Nejvíce bodů do Okresní běžecké ligy si připsal Vojtěch Grün, běžec z Okrouhlé, který závodí za tým UNI Brno. V celkovém pořadí byl desátý. Na poloviční pětikilometrové trati byl nejrychlejší dorostenec Jan Kovář z VSK Univerzity Brno, v ženách dominovala celkově šestá Patrícia Gánovská.

Vedení v Okresní běžecké lize se ujala po prvním závodě Petra Krejsová z Auto RZ Boskovice, která doběhla jednatřicátá.

Okresní běžecká liga, která je pro všechny běžce bez ohledu na výkonnost nebo věk, má v letošní termínové listině 29 závodů po celém Blanensku a Boskovicku. Ten další se běží až 17. března, ovšem v pauze chystá vedení soutěže zásadní novinky. „Do dalšího závodu rozjedeme úplně nové webové stránky a vyhlásíme soutěž o ceny v hodnotě deseti tisíc,“ prozrazuje Tomáš Mokrý z výkonného výboru OBL.

Aktuální informace včetně výsledků, fotografií ze závodů a termínovky pro rok 2013 najdete na www.oblblansko.cz.