Opět se soutěží o Rákosníčkovo hřiště

13. února 2014, ostatní, přečteno: 2433×

Projekt Rákosníčkova hřiště je zaměřen na rozvoj volnočasových aktivit dětí ve městech České republiky. Jeho tvůrcem je společnost Lidl Česká republika v.o.s., potravinový řetězec, který provozuje 229 prodejen po celé ČR. Města, v nichž nakonec bude dětské hřiště vybudováno, vybírají občané hlasováním.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Akce probíhá již třetím rokem. Jedinečná dětská hřiště jsou mezi dětmi a jejich rodiči velmi oblíbená a všechna je spojuje známý motiv pohádkové postavy Rákosníčka, který se zároveň stal i aktivní součástí herních prvků. Specialisté je navrhli přesně tak, aby na nich děti pohyb bavil a měly možnost rozvíjet svou motoriku i sociální kontakt. Prvky jsou z odolných materiálů a splňují přísná kvalitativní i bezpečnostní kritéria.

Jedno z těchto hřišť v hodnotě 1,5 milionu Kč může stát i v Blansku.

O tom, kde hřiště vyrostou, rozhodne veřejnost v hlasování od 3. do 28. února 2014. Hlasovat je možné prostřednictvím webových stránek www.lidl-rakosnickova-hriste.cz, Facebooku Lidl Česká republika nebo SMS. Podrobné informace o hlasování naleznete rovněž na webových stránkách.

Letos se bude stavět 20 Rákosníčkových hřišť, na konci letošního roku tak bude v České republice těchto hřišť již 50.

red