Plánovaná omezení provozu v souvislosti s konáním Půlmaratonu Moravským krasem

27. srpna 2014, ostatní, přečteno: 4668×

V sobotu 30. srpna 2014 od 12:20 hodin se na náměstí Republiky v Blansku uskuteční kulturně-sportovní akce Půlmaraton Moravským krasem. Z důvodu konání této akce dojde k určitému dopravnímu omezení.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

V době běhů o délce 800 m a 2,4 km (od 13:00 do 13:40 h) a běhu o délce 21,1 km (od 16:00 do 19:00 h) bude značně ztížena průjezdnost některými ulicemi.

Konkrétně se jedná o: nám. Republiky, nám. Svobody a o ulice Seifertovu, Mlýnskou, Poříčí, Vodní, Rožmitálovu, Smetanovu, Tovární, Ant. Dvořáka, Nádraží, Nádražní, Gellhornovu.  Běžci půlmaratonu poběží z města dále k Punkevním jeskyním, kde se otočí a poběží zpět. Z tohoto důvodu bude od 16:00 h uzavřena i silnice do Moravského krasu.

V době běhu půlmaratonu bude zrušena autobusová linka do Moravského krasu a vozidla jedoucí od Blanska do Lažánek budou muset využít objížďky přes okolní obce.

Náměstí Republiky bude uzavřeno celý den, protože od ranních hodin bude probíhat příprava akce.

V rámci této akce proběhne koncert skupiny ŽLUTÝ PES S ONDŘEJEM HEJMOUrockové kapely TŘETÍ ZUBY. Vstup na koncerty a atrakce pro děti, jako je skákací hrad a trampolína, jsou zdarma. Děti do 7 let  si mohou nově zaběhat na náměstí v rámci dětských běhů, které proběhnou od 14:00 hodin. Běhu se mohou zúčastnit jen registrovaní běžci. Bez registrace se mohou krátkého běhu zúčastnit maminky s kočárky, délka pro tento běh činí 100 m.

Věříme, že sportovně-kulturní akce Půlmaraton Moravským krasem v Blansku významně obohatila nabídku v této oblasti a při této příležitosti si i vás dovolujeme na tuto akci pozvat. Pokud se nemůžete z nějakého důvodu zúčastnit, děkujeme za shovívavost a vstřícnost.

Tým občanského sdružení Sportuj s námi!

Bližší informace naleznete na www.pulmaratonbansko.com.


Mapa č. 1 značí kritická místa

uzavírky ve městě

Tratě

Půlmaraton Moravským krasem

trasa půlmaratonu

Městský běh na 2,4 km

trasa běhu na 2,4 km

Dětské běhy + Běh maminek s kočárky
start č. 1 – Běh dětí  do 5 let s rodiči a bez rodičů
start č. 2 – Běh dětí 6-7 let a běh maminek s kočárky

trasa dětských běhů

Lidový běh

trasa lidového běhu